Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#21 PostWysłany: 22 Lis 2020 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
piotrek_89 napisał(a):
a czy ktoś z forumowiczy leciał w ostatnim czasie do Tanzani za mile?
Wtajemniczni wiedzą, że na Zanzibar można poleciać w bardzo dobrej stawce milowej (40 000 mil RT) + bardzo przystępne dopłaty.
Problem tylko taki że połączenie conajmniej z dwoma przesiadkami jedna w Europe lub na bliskim wschodzie i jedna w Addis Abebie.
Ktoś z Was leciał może? Połączenie dostępne w sprzedaży miles&more.
Zastanawiam się nad tym ciepłym kierunkiem na mini wakacje zaraz to świętach Bożego Narodzenia



Ja lece 24.12 za mile, rezerwacje caly czas ''maja sie dobrze''. Bylo kika zmian kosmetycznych ale na chwile obecna wszystko sie trzyma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#22 PostWysłany: 23 Lis 2020 14:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@Flyguy
napiszesz jak wygląda Twoja trasa i za ile robiłeś rezerwację? W promo jakimś czy to standardowa stawka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#23 PostWysłany: 23 Lis 2020 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@opo
Normalna stawka 40k za pax. BRU-ZNZ (przez ADD) i powrot ZNZ-MUC (tutaj mieszkam) przez ADD i MXP 24.12-02.01 Pierwotnie powrot mialem przez Marsylie ale lot zostal anulowany wiec zmienili mi na MXP. Czekam jeszcze na ewentualne kolejne zmiany godzinowe bo jest jeszcze opcja zeby wracac 05.01 przez LHR i 06.01 w MUC ale na chwile obecna roznica w doplatach przy 2 xpax to 100€ (rezerwujac nie wiedzialem jaka bedzie sytuacja pandemiczna, a 04-05.01 bede mogl zdalnie pracowac wiec stad chec zmiany.) Doplaty to bylo ok 270$ za 2pax RT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Gru 2020 14:30 

Rejestracja: 05 Gru 2020
Posty: 3
Czy jest linia która pozwala na testy z krwi zamiast pcr?
Marzy nam się Zanzibar (gdzie testów nie wymagają) ale jedno z dzieci nie da sobie testu zrobić, a nie chcę zmuszać jeśli można inaczej.
Wiem, że takie rozwiązanie stosuje czarter do Pili Pili, ale u nich dawno miejsc nie ma...
Szukam, ale znaleźć nie mogę.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Gru 2020 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę i o uwagę proszę. + Z.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#25 PostWysłany: 05 Gru 2020 14:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No to może odpuścić w innym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#26 PostWysłany: 05 Gru 2020 14:52 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Skoro Tanzania nie wymaga testów to po co chcesz je robić?
Znajdź normalna linie lotnicza (a nie jakieś PiliPili) i leć normalnie bez testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#27 PostWysłany: 05 Gru 2020 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Chyba niektóre linie chcą PCR gdy ma się przesiadkę np w Addis. Nie wiem czy to nie zmieniło się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#28 PostWysłany: 05 Gru 2020 14:58 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Możliwe, jednak inne ich nie wymagają - np. Klm czy qatar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#29 PostWysłany: 05 Gru 2020 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Wg informacji ze strony Ethiopian przy tranzycie nie ma wymogu testu (chyba że ja źle interpretuję poniższy komunikat):
Cytuj:
All passengers traveling to Ethiopia MUST present a negative RT PCR test certificate for COVID-19 before boarding a flight. The certificate validity shouldn’t exceed 120 hours on arrival from the date sample is given.
Children less than or equal to 10 years of age are exempted from the RT PCR test certificate requirement.
There shall be no COVID-19 test to be done on arrival at Addis Ababa. 
]A Rapid diagnostic test (RDT antibody test) will not be accepted for this purpose.

The above requirement does not apply to transit passengers.
Cytuj:
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#30 PostWysłany: 06 Gru 2020 02:18 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
ET wpuszcza na pokład bez testu, jeżeli agentowi handlingowemu pokażesz kartę pokładową na kolejny rejs z ABB operowany przez ET.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#31 PostWysłany: 06 Gru 2020 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@potylika

Przez ADD.

ABB jest w Nigerii.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 06 Gru 2020 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
potylika lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#32 PostWysłany: 06 Gru 2020 13:07 

Rejestracja: 05 Gru 2020
Posty: 3
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#33 PostWysłany: 12 Gru 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Leciałem z WAW przez AMS do DAR. Całość na jednej rezerwacji z KLM. Żadnych testów nikt ode mnie nie chciał. W Tanzanii po przylocie zmierzono mi temperaturę i wypełniłem też jakąś ankietę odnośnie mojego zdrowia. Trochę nie rozumiem po co bo tam oficjalnie żaden COVID nie występuje. No problem nie istnieje. Przy wchodzeniu na lotnisko w WAW mierzenie temperatury. Po odprawieniu bagażu w DAR też mierzenie temperatury. W Amsterdamie podczas przesiadki żadnych testów zdrowia nie było. Ogólnie całość bardzo przyjemnie. Szczególnie lot z AMS do DAR w obie strony. W samolocie było może 20% miejsc zajętych. Można się wyspać na 3 siedzeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ciekawe jak zrobić test na Zanzibarze, jak u nich pandemii nie ma i testów nie robią:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Akurat na zanzi można prywatnie zrobić test w StoneTown. Koszt 80 usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
@pabien: w opisie projektu (ale w samej jego treści już nie) stwierdzono jednoznacznie, że chodzi o każdy (czyli jakikolwiek) rodzaj testu. Koszt nie musi być zatem wysoki. Pytanie raczej, czy i jakie jest ryzyko związane z uzyskaniem przed powrotem wyniku dodatniego i czy warto je podejmować (a inaczej, czy nie lepiej odpuścić test i udać się na kwarantannę, lub uniknąć jej w sposób inny, niż test)?

Pozostaje jeszcze wątpliwość, czy na pewno wymóg kwarantanny zostanie wydłużony na okres po 31.01? Pewnie tak, ale z jakiś tam % szansy, że nie jeszcze jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Mnazi Moja Hospital i kilka innych placówek zarówno na Zanzibarze jak terenie Tanzanii kontynentalnej.
Kenia wymaga testów (również) na granicach lądowych, więc szpitale w Tanzanii prowadzą takie usługi zarówno dla turystów jak i miejscowych.
Też się nad tym zastanawiałam, co będzie jak wyjdzie mi dodatni i stanę się pierwszym przypadkiem w kraju bez COVIDa, na szczęście tak się nie stało;)
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Sty 2021 10:57 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Zarówno na Zanzibarze jak i w kontynentalnej części Tanzanii testy mozna wykonac bez problemu.
W Arusha niestety ceny wzrosły z 50 usd na 100 usd, jedyny plus jest taki, że date testu mozna sobie dopasowac do lotu powrotnego ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Sty 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
-- 26 Sty 2021 15:47 --

Gdyby ktoś potrzebował wrócić z Zanzibaru (lot w jedną stronę).
Cena genialna może nie jest, ale ktoś mnie ostatnio pytał (w związku z problemem testów PCR w drodze powrotnej np. przez AMS) to wrzucam.
Oczywiście przy locie powrotnym ENTERem z Zanzi żadnych testów nie potrzeba.

-- 26 Sty 2021 16:09 --

Ekspansja napisał(a):
Też się nad tym zastanawiałam, co będzie jak wyjdzie mi dodatni i stanę się pierwszym przypadkiem w kraju bez COVIDa, na szczęście tak się nie stało;)


Pierwszych przypadków to zapewne tam już wiele było ;)
W StoneTown lokalni "pokątni" sprzedawcy oprócz miękkich narkotyków oferują również wyniki testów. Negatywnych oczywiście. Niestety to podobno stały proceder tam. Afryka w końcu.

Tymczasem ja dostałem telefon, SMS oraz e-mail z Wielkiej Brytani z informacją iż w samolocie w którym leciałem z Zanzibaru był ktoś pozytywny COVIDowo. Wykryli go w Anglii i dzwonią teraz po wszystkich (mają dane z PLF). Nałożyli mi kwarantannę. To teraz mam dwie: jedną z PL, drugą z GB :)

Załączniki:
ZNZ-WAW.jpg
ZNZ-WAW.jpg [ 72.27 KiB | Obejrzany 1424 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 07 Lut 2021 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Wygląda na to że w Stone Town można już zrobić test antygenowy za 25$.

https://www.google.pl/amp/s/www.theciti ... ew=htmlamp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group