Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
Witam wszystkich serdecznie.
Wymyśliliśmy sobie razem z żoną podróż jeszcze w tym półroczu do Tajlandii, ale na własną rękę, trochę odwidziały nam się te Egipty all inclusive.
Forum i wszelkie możliwe tematy od tygodnia wałkujemy post po poście, ale jak to zwykle bywa, człowiek chce w miarę bieżących informacji i zawsze znajdzie jakieś 'ale', którego rzekomo się nie doczytało ;)
Większość spraw technicznych mam nadzieję przyswoiliśmy, ale dla pewności:

1. czy budżet ok 10k zł na dwie osoby (loty z/do PL, hotele, jedzenie i ewentualne przeloty na miejscu) na planowane ok. 2 tygodnie pobytu jest wystarczający?
Hotele żadne 5*, ot by było czysto i schludnie, lot prawdopodobnie jakiś czarterowy do Bangkoku, wszelkie bilety wstępu i inne pamiątki mają osobny budżet ;-)

2. Język.... powiedzmy komunikatywny angielski, w sensie wszystko z reguły rozumiemy, ale lata nie używania poczyniły braki w zasobie słów, więc sklecenie zdania bardziej złożonego zajmuje chwilę czasu :mrgreen: wystarczy do podjęcia się samodzielnej podróży? czy jednak czas przed podróżą poświęcić na intensywne doszkalanie? (choć moim zdaniem i tak najlepiej uczyć się "w praniu" niż nad słownikami)

3. leki w bagażu podróżnym - biorę stosunkowo silne leki na receptę, na forum znalazłem kilka różnych informacji - że lepiej wziąć receptę, żeby się nie przejmować... jak to w końcu jest? Po prostu zapakować je do walizki i się nie przejmować, czy dla świętego spokoju wydębić od lekarza receptę?

4. loty z/do będziemy kupowali w PL od razu, gotówki większość chcemy wziąć na wymianę ze sobą, stąd pytanie - czy do przetrwania tam gotówka + zwykła karta płatnicza (do płatności w ewentualnych sklepach i wypłat z bankomatów) wystarczy? Nie chce mi się na jednorazowy wypad otwierać nowych kont czy zakładać kolejnych kart debetowych/kredytowych.

O żadne rady dla początkujących chyba nie pytam....bo jest tu tego zatrzęsienie. A może i odpowiedzi na powyższe gdzieś były, w takim razie przeoczyłem lub słabo szukam, więc nie bić proszę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Sty 2016 03:37 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
odpowiem pokrotce ;)

1. budzet jest wystarczajacy
2. angielski komunikatywny tez wystarczy, gorzej jest ze zrozumieniem co mowia Tajowie nawet jesli wydaje im sie ze znaja angielski :mrgreen: tajski jest jezykiem tonalnym i oni nie umieja akcentowac angielskich slow (wyjatek - lotnisko BKK), wszystko wyjdzie w praniu, nie ma sie co stresowac, jakos sie ze soba dogadacie :D
3. od lekarza wez recepte, zapakuj leki do walizki i nie mysl o tym wiecej
4. wystarczy kasa+zwykla karta
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2016 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
Dzięki piękne za odpowiedź.. w takim razie trzeba się chyba zdecydować na podróż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2016 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Ad. 1. Budżet wystarczający, my się zmieściliśmy w takim będąc 3,5 tyg. w listopadzie 2014 z licznymi transferami, wycieczkami, itp. Ale wtedy 1 zł =około 1 THB (bat), a w tej chwili przelicznik to 0,86, więc ceny mogą być o około 20-25% wyższe niż 2 lata temu
Ad. 2. Nie ma się czego obawiać. Moim zdaniem warto mieć przy sobie kawałek papieru i ołówek, żeby w taksówce/na dworcu/agencji turystycznej, itp. napisać cel podróży, czy tez negocjować cenę :)
Ad. 4. Na wszelki wypadek wygoogluj jaki kurs wymiany ma Twój bank i karta no i ewentualne koszty wypłaty gotówki za granicą. jeśli macie kilka kont/kart, to warto sprawdzić która wypada najkorzystniej

udanej wyprawy! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sez lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@Pawe chciałeś napisać że 1zł równał się 10 bhat
a terez 1zł = 8,75 baht
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Ad. 2 Myślę, że warto zainstalować w telefonie jakiś translator tego typu https://play.google.com/store/search?q= ... ator&hl=pl i nie powinno być problemów z wytłumaczeniem im o co chodzi. W moim przypadku korzystałem z czegoś takiego w Chinach, gdzie mało kto zna nasze znaki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Swoją drogą co do budżetu, to Tajlandia ma ten atut, że właśnie za stosunkowo niewielkie pieniądze można spać w hotelu 4 lub 5* . W samym Bangkoku jest ponad 100 hoteli 5* + pewnie z 2-3 razy tyle 4* także jest w czym wybierać, a i o promocje łatwo. Sam spałem w Bangkoku przy Skytrain w hotelu 5* za niecałe 200 zł za noc ze świetnym śniadaniem, pokój miałem 68m2 , do tego trzydziestektóreś piętro i świetny widok na miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2016 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Odnośnie #2 czyli języka: niekiedy przydaje się wydrukowanie sobie adresów i nazw miejsc do których planujemy dotrzeć w tajskim alfabecie. Oczywiście nie dotyczy to mega-znanych atrakcji typu Grand Palace. :) To łatwe do zrobienia (google i google translate) a może być decydujące w skutecznym porozumieniu się z taksówkarzem etc.

Aaa, no i trzeba zapamiętać najważniejszą frazę: "mai pet" (forma pytająca: "pet mai?") co znaczy nieostre (jedzenie). :D
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2016 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Oj tam... trzeba na ostro jeść i problemy żołądkowe nie będą już psuć podróży :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
lapka88 napisał(a):
@Pawe chciałeś napisać że 1zł równał się 10 bhat
a terez 1zł = 8,75 baht


Tak - oczywiście o to chodziło, dzięki za poprawkę, bo widzę że już nie mogę zedytować posta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2016 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
Chwilę nie zaglądałem a tu jakieś nowości, dzięki za informacje ;)
Niestety termin wypadu mamy dość sztywny (ah ta praca), więc nie bardzo możemy do ostatniej chwili polować na loty, na chwilę obecną znalazłem coś około 2.4k/osoba w dwie strony Emirates, i chyba na to się zdecydujemy.
Dlatego budżet trochę podratujemy hotelami tańszymi niż 200zł/noc, aż takich apartamentów nam nie trzeba... no może zafundujemy sobie coś takiego przed samym wylotem do PL w ramach relaksu :)
Ponieważ obawy są - bo w końcu pierwsza taka samodzielna podróż, to zdecydowaliśmy się po przylocie spędzić 4-5 dni w Bangkoku, potem resztę pobytu Krabi. Za wiele się przemieszczać nie mamy zamiaru, może innym razem jak bardziej obeznamy się z tematem ;)
Miałem jeszcze masę pytań, ale chyba na wszystkie już znalazłem odpowiedzi wertując forum po raz n-ty. Chyba, że jedno - czy chcąc kupić bilet Bangkok Airways z BKK do Krabi, mogę zrobić to na miejscu czy konieczne jest rezerwowanie przez serwis internetowy? ( i jeśli tak, to czy są znaczące różnice w cenie dla takiej zachcianki).
Listę miejsc 'must see' i potrzebne nam lokalizacje oczywiście przygotujemy sobie wcześniej. A na ostre jedzenie właśnie liczę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
w kwestii leków - z tego, co się orientuję, leki powinno się przewozić w bagażu podręcznym, a nie w głównym, a recepta raczej nie jest wymagana (chociaż lepiej mieć ze sobą jakiś dokument od lekarza w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej na miejscu). ja woziłam w podręcznym kilkakrotnie zastrzyki (ampułkostrzykawki wypełnione lekiem) i nikt nigdy nie prosił mnie nawet o receptę.

a jeśli chodzi o loty, to do jutra jest promocja qatar airways, może się przyda?
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
No to dobrze wiedzieć, co prawda schorzenie od dłuższej chwili dało o sobie zapomnieć, ale zawsze lepiej mieć w razie "w" przy sobie :)

A co do lotów, to info już widzieliśmy, ale mamy już zaklepane, opłacone, więc pozostaje czekać do 16 marca :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lut 2016 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
To ja jeszcze dołożę swoje trzy grosze w kwestii leków, bo widziałam, że będziecie lecieć Emiratami, zapewne z przesiadką w Dubaju. ZEA ma ciekawe pomysły dotyczące zakazu wwozu pewnych leków - nie wiem, co bierzesz, ale w ZEA może się okazać, że lek jest niemile widziany. W naszym przypadku "ryzykowaliśmy" lekkim lekiem uspokajającym, był na czarnej liście :o Jeśli będziecie tylko na lotnisku to Was nie dotyczy, ale jeśli czas pozwoli i zdecydujecie się na wycieczkę do miasta, to potem będziecie musieli ponownie przejść security z lekami w podręcznym... W żadnym wypadku nie chcę straszyć, na 99% wszystko będzie OK, ale jakiś co gorliwszy celnik może się zainteresować i takie kłopoty Wam niepotrzebne...
Rozwiązanie - albo przełożyć leki do bagażu nadawanego, albo dla świętego spokoju mieć ze sobą receptę.

Życzę Wam wspaniałej podróży i złapania azjatyckiego bakcyla :D
Góra
 Profil Relacje PM off
sez lubi ten post.
sez uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Lut 2016 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
sez napisał(a):
Dlatego budżet trochę podratujemy hotelami tańszymi niż 200zł/noc, aż takich apartamentów nam nie trzeba... no może zafundujemy sobie coś takiego przed samym wylotem do PL w ramach relaksu :)


Na południu w Ao Nang, czy Koh Lanta za 100 - 150 zł można znaleźć bardzo dobre warunki noclegowe, spojrzyj na relacje z podróży np. moją :D

sez napisał(a):
Ponieważ obawy są - bo w końcu pierwsza taka samodzielna podróż, to zdecydowaliśmy się po przylocie spędzić 4-5 dni w Bangkoku, potem resztę pobytu Krabi.


Mnie się tam Bangkok nie za bardzo podobał, przemyślcie czy chcecie spędzić tam tyle czasu, zwłaszcza, że w drodze powrotnej wypadałoby być w Bangkoku dzień przed odlotem do Europy.

sez napisał(a):
Chyba, że jedno - czy chcąc kupić bilet Bangkok Airways z BKK do Krabi, mogę zrobić to na miejscu czy konieczne jest rezerwowanie przez serwis internetowy? ( i jeśli tak, to czy są znaczące różnice w cenie dla takiej zachcianki).


Jeśli będą jeszcze miejsca w samolocie to można kupić na miejscu, jednak będzie to droższe. Ceny mogą podskoczyć do 400 - 500 zł za bilet OW. Teraz przez net kupisz taniej. Spójrz jeszcze na Thai Smile i Air Asia, przy czym ten ostatni odlatuje z innego lotniska.

Miłej podróży :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
MaPS napisał(a):
Na południu w Ao Nang, czy Koh Lanta za 100 - 150 zł można znaleźć bardzo dobre warunki noclegowe, spojrzyj na relacje z podróży np. moją :D

Relacji już czytałem wiele, stron z hotelami też, tak więc widzę że znaleźć przyzwoite warunki za dobre pieniądze nie powinno być ciężko.
MaPS napisał(a):
Mnie się tam Bangkok nie za bardzo podobał, przemyślcie czy chcecie spędzić tam tyle czasu, zwłaszcza, że w drodze powrotnej wypadałoby być w Bangkoku dzień przed odlotem do Europy.

Przypominam - to będzie pierwsza taka nasza wyprawa i to tak daleko, więc pewnie zdecydowana większość nawet nie atrakcyjnych rzeczy będzie dla nas pewnie atrakcją :mrgreen: Pierwszy dzień daję sobie w ogóle na ogarnięcie gdzie jestem i co się dzieje :D
Poza tym lecimy na ponad 3 tygodnie, żeby bez pośpiechu starczyło czasu na wszystko :)

MaPS napisał(a):
Spójrz jeszcze na Thai Smile i Air Asia, przy czym ten ostatni odlatuje z innego lotniska.

Z tego co czytałem, to AirAsia bez rejestrowanego (chyba, że za jakąś sporą dopłatą), a my (nie)stety z walizkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rosa_ad lubi ten post.
Rosa_ad uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2016 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Za niewielką dopłatą :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group