Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:35 

Rejestracja: 22 Paź 2018
Posty: 10
Z wysp odwiedziłem Koh Lipe, Koh Ngain, Koh Mook, Koh Phi Phi (przejazdem) jeszcze jakieś pomniejsze bez możliwości noclegowych więc je pomijam.

Koh Lipe jest ładne, szczególnie koniec wyspy gdzie przy odpływie robi się niedaleko mała hałda piasku na którą zmierza sporo ludzi. Na wyspie jest spore zagęszczenie ludzi i trzeba mieć tego świadomość. Co ciekawe akurat tutaj trafiliśmy najgorsze jedzenie w Tajlandii ;) niemniej potem trafiliśmy już do dobrego miejsca. Osobiście mnie nie porwała, ale i tak było spoko.

Koh Ngai to zdecydowanie mój faworyt. Byliśmy tam dwa razy na tydzień i mało gdzie tak odpoczywam. Wyspa to w zasadzie jedna linia brzegowa na której jest kilka hoteli, nie ma dróg i jest piękna plaża. Ludzi zdecydowanie mniej, nawet jeżeli przypływają na island tours to nigdy na plażę "hotelową", zawsze gdzieś obok.

Koh Mook nie ma aż tak pięknych plaż, ale osobiście bardziej przypadł mi klimat wyspy niż Koh Lipe. Z jednej strony dość muliste dno, z drugiej przyjemna zatoczka z widokiem na zachód słońca. Jest też jakiś sklep (na Koh Ngai tylko w hotelu) co jest przydatne jak ktoś potrzebuje ;) niedaleko jest Koh Kradan i też wydaje się ładną wyspą (widziałem przejazdem).

O Koh Phi Phi jest tyle napisane, że ją pomijam. Dla mnie ładna, ale to pierwsze miejsce gdzie zaatakowały mnie siatki w morzu.

Na Phuket spaliśmy przy Bangtao Beach (bardzo długa i szeroka plaża) i dobrze się tutaj czuliśmy. Rawai, sama plaża średnia, ale mieliśmy dobry nocleg z basenami (jedyny basen z którego skorzystałem podczas wizyty w Tajlandii) więc samo Rawai założyliśmy (planowo) jako miejsce wypadowe (do Phuket City, Big Budda, Cape Phrom Thep, Nai Han Beach, słonie i okoliczne plaże). Big Budde polecam, robi wrażenie, widoki też piękne. Phuket City mi się spodobało, ale lubię takie miasteczka.

Po wyspach dobrze czułem się też w Krabi. Fajne miasto z promenadą i super Night Marketem, najlepszy jaki odwiedziłem.
Zdecydowanie odradzam Ao Nang Beach, pierwsze skojarzenie Władysławowo w wersji Taj, najgorsze miejsce jakie odwiedziliśmy. Oczywiście kto co lubi, ja czułem się tam źle. Railay beach być może jest ładna, ale po doświadczeniu masz świadomość, że może być lepiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1082 PostWysłany: 25 Gru 2022 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
To ja poproszę o wskazówki bo ogarnia minie już lenistwo/zmęczenie podróżą RTW i jak mam teraz jeszcze eksplorować Tajlandię to mnie zniechęca.
Przylatujemy w Nowy Rok do Bangkoku, nocleg mamy do 3.01 i tyle mi BKK wystarczy (byliśmy już w BKK więc i tak nie nastawiamy się na zwiedzanie). Ponieważ dzieci jak do tej pory jakoś nie zaznały morskich toni (Chile i NZ nie dały się pokąpać), to raczej pierwsza część w Tajlandii powinna być nad wodą. Na PhiPhi i Lipe już kiedyś byliśmy i nie zależy nam :), więc brałem pod uwagę Koh Lanta ale oczywiście nie mamy żadnych noclegów porezerwowanych a na airbnb drożyzna (jak porównam z takim Bali).
Chcemy zatem gdzieś na +/- tydzień nad wodę, a potem na +/- tydzień na północ, do Chiang Mai. Daty są flex, więc nie będę tutaj robił rozpiski dzień po dniu. Z Tajlandii lecimy (chyba) na Bali, a potem do Wietnamu, Bali wydaje się tanie więc powiedzmy łącznie pobyt w Tajlandii to jakieś 20 dni.

3.01 -> lot do Krabi (?) i tam dalej nad wodę (gdzie? jakaś sugestia? nie musi być jak z reklamy Bounty, wystarczy względnie mały syf i ciepła woda, snorki/rafy/bajery niepotrzebne)
ok 13.01 -> Przelot do Chiang Mai i tam tydzień na miejscu
ok 22.01 -> przelot do bkk/dmk i dalej na Bali (niestety nie da się direct). Tu pytanie o pociąg nocny - ktoś to przerabiał? Cenowo wychodzi podobnie jak samolot, czasowo to cała noc w plecy a jakoś nie czuję, żebym po takiej nocce w pociągu był wyspany jakoś szczególnie. Opcji za dnia nie biorę pod uwagę bo gnić 9-12h w pociągu to będzie rzeźnia jak za starych dobrych lat w PKP.

Ponieważ plan jest nijak nieokreślony, to grono ekspertów od Tajlandii (bez ironii to piszę) chciałbym spytać:
-czy coś wartego uwagi poza plażingiem i Chiang Mai ewentualnie rozważać? (Ayuttaya odwiedzona, Kanczanaburi też)
-czy "nad wodę" realnie to Krabi/Phuket w styczniu (pogoda i inne czynniki), czy jeszcze inne kierunki brać pod uwagę (coś na wschód od Pattaya? )
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1083 PostWysłany: 12 Sty 2023 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
No dobrze, proszę osoby z doświadczeniem o ocenę planu. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

18.02 D1 landing w BKK o 17:30
D2 BKK
D3 BKK + wylot wieczorem do Chiang Mai
D4 - CM dzień 1 (miasto)
D5 - CM dzień 2 (Doi Inthanon)
D6 - CM dzień 3 (trekking + jakieś gotowanie)
D7 - CM dzień 4 + wylot do Surat Thani o 14, lądowanie o 16:30 i przejazd do Khao Sok Tutaj mam zagwozdkę, czy jestem w stanie dotrzeć do Khao Sok tego dnia
D8 - Khao Sok (trekking po dżungli w ciągu dnia i wieczorem)
D9 - Khao Sok (jezioro + noc na jeziorze)
D10 - Khao Sok (rano coś + przejazd do Krabi)
D11 - Krabi (Railay)
D12 - Krabi (Ao Nang)
D13 - wypłynięcie na którąś z wysp | dzień na wyspie. Tutaj też rozterka, na którą? Myślę o Koh Yao Yai albo Koh Muk/Koh Ngai/Koh Kradan
D14 - dzień na wyspie
D15 - pól dnia na wyspie, wieczorem powrót do BKK
05.03 D16 - wylot z BKK o 9:30

Moja wątpliwość to czy w D14 wrócić do BKK tak aby w D15 jeszcze pojechać zobaczyć Ayuthaya czy jednak wyspy.
Nie do końca też wiem jak ułożyć wizytę w Khao Sok, na której bardzo mi zależy, żeby było ciekawie - chciałbym odbyć trekking w ciągu dnia jak i po zmroku w dżungli + nocleg na jeziorze.

Mam też alternatywny plan z Ko Tao, ale ten wydaje się chyba bardziej rozsądny?
Dajcie proszę znać co sądzicie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 12 Sty 2023 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Zależy kto co lubi, ale ja bym pojechał do Ayuthaya kosztem wyspy. Dwie noce w Khao Sok, to bardzo dobra opcja, nie za krótko, nie za długo. Pierwszego dnia nocujesz na skraju parku, później dwie noce na jeziorze. Nie podpowiem jak z czasem dojazdu z Surat Thani, bo poruszałem się wypożyczonym autem, ale wydaje się spokojnie do zrobienia (circa 100 km).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Plażing z Krabi
#1085 PostWysłany: 23 Lut 2023 14:02 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 59
Loty: 61
Kilometry: 115 579
Hej.
W marcu lecę do Tajlandii i póki co plan wygląda tak:
1. 3 noce w KBV;
2. 3 noce w BKK;
3. 2 noce w THS;
4. 1 noc w BKK (transfer do KBV);
5. 5 nocy w ... I tu pojawia się pytanie :) Koh Lipe czy może Koh Phi Phi? Byłam już na Koh Lipe i na plażing wydawało mi się idealne. Co do Koh Phi Phi - martwią mnie... małpy - nie ukyrwam, że trochę się ich boję. A może jakaś inna wyspa, na którą można dostać się z Krabi? Z tego co czytam to po Koh Phi Phi średnio z poruszaniem i należy wszędzie łodzią pływać.

Może macie jakieś pomysły, doświadczenia? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing z Krabi
#1086 PostWysłany: 23 Lut 2023 15:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Pi Pi jest mala wiec transportu i tak nie ma, podobnie jak ciekawych plaz. Lipe za daleko. jest szeroka plaza w Ao Nang + ewentualnie jakies calodzienne wycieczki po wyspach. jest tez Lanta, duza wyspa, pelno plaz - skuter sie przyda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 24 Lut 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
@Pink_Nightmare

Byłem 3 dni na Koh Phi Phi z miesiąc temu i spokojnie 5 bym też został, mnie osobiście plażę się bardzo podobały. Nie trzeba wszędzie łódką: na Long Beach z molo Ton Sai jest 2,7km pieszo, zależnie gdzie będziesz spał może będzie bliżej. Na północno-wschodnią część wyspy też możesz dotrzeć pieszo, ale do przejścia już będzie większy kawałek. No i warto moim zdaniem wcześnie rano popłynąć łodzią na Maya Bay i Pileh Lagoon.

Odnośnie małp: na Monkey Bay i Monkey Beach jak byłem to małpy nie były agresywne, oprócz jednej małpy która po cichu się zakradła żeby ukraść chipsy bananowe mojej partnerce :lol:. A że się jej nie udało, to w zamian ostentacyjnie siedziała przez kilka minut w naszym kajaku :D. Przy Monkey Beach, były też świetne warunki do snorkelingu. Poza tymi dwoma plażami, żadnych małp nie spotkałem na Koh Phi Phi.

Za to na Railay spotkaliśmy zarówno makaki, jak i gibony, będąc w Krabi polecam też tam zahaczyć :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 24 Lut 2023 10:51 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@piterbtm
A jak z tłumami obecnie na Phi Phi ? Zastanawiam się nad krótkim stopem tam w drodze na Ko Lante.
I jak jest rano na Maya Bay? Gdzieś czytałem że jednak już od rana tłumy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1089 PostWysłany: 24 Lut 2023 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
To zależy jak bardzo rano :D Biuro, w którym rezerwowalem łódkę sugerowało że im wcześniej tym lepiej, że spokojnie można ruszyć o 6:00. Umówiliśmy się o 7:45 przy molo, popłynęliśmy od razu na Maya Bay - o 8:15 było w porządku, przypłynęły też małe rekiny. Chwile po 9:00 zaczęły duże grupy ludzi przychodzić, także raczej od tej godziny przypływają zorganizowane wycieczki z Krabi, Phuket = robi się tłum.

Na samej Koh Phi Phi spore tłumy są na głównych uliczkach blisko Ton Sai Pier. Na plażach, nawet tych bliskich, tłumów nie było. Za to jak się odeszło trochę od głównego miasteczka, to już spokojnie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
jar188 uważa post za pomocny.
 
      
#1090 PostWysłany: 28 Lut 2023 18:29 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 2
Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się swoim planem i uzyskać rady od doświadczonych w Tajlandii podróżników czy nadaje się on do realizacji (logistyka, itd.)

11.03 08:00 przylot Bangkok, zameldowanie w hotelu
Zwiedzanie Bangkoku (Pałac królewski, Wat Pho, Wat Arun, Wat Saket Złota Góra), street food, Khaosan road, sky bar
12.03 Lopburi, następnie pociąg do Ayyuthayi , powrót wieczorem do Bangkoku
13.03 Przelot do Surat Thani, następnie transfer do Khao Sok. Noc w dżungli ( przykładowo Our jungle house )
14.03 Wycieczka do Parku Narodowego Khao Sok wraz z noclegiem na jeziorze Cheow Lan.
15.03 Powrót z Parku Narodowego oraz transfer na Krabi bądź Ao Nang
16.03 Sanktuarium Słoni w Krabi
17.03 Emerald Pool, Tiger Cave. Transfer na Railway bądź Phi Phi
18.03 Railway bądź Phi Phi , kajaki, snorkeling itd. Transfer na Koh Lante
19.03-23.03 Koh Lanta (zwiedzanie wyspy na skuterze, nurkowanie, kurs gotowania, trening boksu tajskiego, wycieczka 4 islands). 23ego po południu przelot do Bangkoku
24.03 Pływający targ Damnoen Saduak, zakupy
25.03 10:00 Wylot z Bangkoku
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1091 PostWysłany: 28 Lut 2023 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@marinero
Plan wygląda dobrze, ale na 2-3 miesiące podróżowania. No ale jak lubisz biegać z wywieszonym językiem, to być może zdążysz.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
marinero uważa post za pomocny.
 
      
#1092 PostWysłany: 28 Lut 2023 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
@marinero

1. dzień BKK - Wyjdziesz z samolotu i zanim ogarniesz hotel, zanim siebie ogarniesz po locie, to będzie południe jak nic.
No a przecież w tych miejscach warto być nieco dluzej niż na czas zrobienia jednej fotki i iść dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marinero uważa post za pomocny.
 
      
#1093 PostWysłany: 01 Mar 2023 16:08 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 2
Pominę w takim razie wycieczkę do Lopburi oraz Ayyuthayi i poświęcę ten czas na Bangkok. A z reszty coś pewnie jeszcze wypadnie z różnych przyczyn.
Dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 04 Lip 2023 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 20
Loty: 31
Kilometry: 51 609
Dzień dobry wszystkim! w końcu udało się zorganizować ze znajomymi(łącznie 5 osób) wyjazd, dla mnie i każdego z nas będzie to pierwszy wyjazd do Azji(jeśli nie liczyć Gruzji..) także pewne koszta będą napewno mniejsze. Nie zamierzam bookować żadnego lokum jedynie na start w samym Bangkoku coś chyba zorganizuje wcześniej i tutaj z informacji na forum najlepiej booking i agoda.
Termin 1/02 - 16/02
4 dni BKK i okolice typu Floating market, Ayuthaya
-Nocny pociąg Chiang mai
2 dni w Chiang Mai
-Lot na Krabi
2 dni Krabi
2 dni Kao Sok
2 dni Koh Lanta
2 dni Phi Phi
i 16/02 powrót z Krabi z samego rana do BKK i wylot eu

Jestem typem podróżnika który cały czas jest w ruchu stąd plan może wyglądać na napięty, końcówkę zostawiłem trochę luźniejszą ale w dalszym ciągu obawiam się czy po te 2 dni na półwyspie i wyspach będzie w porządku czy trochę za duże tempo zmiany żeby się nie zastanawiać że zaraz trzeba ruszać. Dlatego pytanie czy w praktyce nie będę musiał zrezygnować z Chiang Mai bądź Kao Sok żeby to ogarnąć i ewentualnie wydłużyć czas na wszystko biorąc pod uwagę że to pierwszy trip tak daleko i w te okolice.

gdzie najlepiej sprawdzać pociągi? godziny, ceny etc? która strona 'najlepsza'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 04 Lip 2023 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Jak kilkanaście lat temu leciałam pierwszy raz do Tajlandii, też miałam taki szalony plan - ale uwierz, nie warto ;) Transfery zajmą Wam dużo czasu (i pochłoną też trochę pieniędzy) i w poszczególnych miejscach za wiele nie zobaczycie. Jak Wam się spodoba, to na pewno jeszcze nie raz wrócicie do Azji.

Termin 1/02 - 16/02
4 dni BKK i okolice typu Floating market, Ayuthaya
-Nocny pociąg Chiang mai
2 dni w Chiang Mai
Co chcecie tam robić? Jak trekking, to czasu Wam nie starczy; jak słonie i samo miasto, do powinno być ok. Weź pod uwagę, że w tym okresie wypalają pola i na północy bywa bardzo duży smog.
-Lot na Krabi
2 dni Krabi
Gdzie chcecie spać? Krabi (kawałek do plaż) ? Ao Nang (niezbyt ładne miasteczko i dość tłumne)? Railay? Macie w planach island hopping? W dwa dni zaliczycie jakieś wycieczki, ale podobne widoki będą też na Phi Phi, więc może warto skupić się na jednym z tych miejsc
2 dni Kao Sok
Pierwszy dzień to 3-4 godziny w busie, więc zostaje Wam popołudnie do zagospodarowania. Drugiego dnia możecie wziąć wycieczkę nad jezioro, aczkolwiek wg mnie opcja dwudniowa jest fajniejsza, ale na to czasu Wam nie starczy. Ewentualnie możecie ruszyć dzień wcześniej popołudniu, ale wtedy z pobytu w okolicach Krabi nie skorzystacie za wiele
2 dni Koh Lanta
Tutaj znowu pierwszy dzień to podróż z Khao Sok (kilka godzin busem + prom). Zostaje Wam wieczór na wyspie + 1 pełny dzień, za wiele nie uda Wam się zobaczyć.
2 dni Phi Phi
Transfer jest krótki, więc jak wyjedziecie rano, to będziecie mieć prawie dwa pełne dni, przy czym jeśli chcecie jakąś wycieczkę, to tylko drugiego dnia (pierwszego już będzie za późno). Jedziecie w szczycie sezonu, więc nastawcie się na tłumy.
i 16/02 powrót z Krabi z samego rana do BKK i wylot eu
Przemyśl, czy nie wrócić do BKK dzień wcześniej (a na początku zostaw 3 dni w BKK) - jak coś Wam się przesunie z lokalnym lotem, co wcale nie zdarza się rzadko, możecie przegapić lot do Europy. Opcja transfer do Krabi, lot do BKK, czekanie na lotnisku i lot do Europy z przesiadką jest dość karkołomna.

Ogólnie zastanowiłabym się na Waszym miejscu, na czym Wam najbardziej zależy i wyrzuciła jedno z miejsc z planu - teraz, poza luźnym początkiem w BKK, spędzacie większość czasu w podróży.
Możecie też skrócić Bangkok - ja akurat bardzo lubię to miasto, ale bywa męczące. Przy powrotach do Azji pewnie jeszcze nie raz przez BKK będziecie podróżować.
Góra
 Profil Relacje PM off
DejvDejv lubi ten post.
 
      
#1096 PostWysłany: 06 Lip 2023 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 20
Loty: 31
Kilometry: 51 609
Pięknie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;)

3/4 dni BKK i okolice typu Floating market, Ayuthaya
-Lot na Krabi
2 dni Kao Sok może nocka w domku na wodzie?
i reszta Koh Lanta plus jakieś 2 dni może na phi phi?
weźmiemy pod uwagę wcześniejszy powrót do BKK dzień wcześniej

Dorzucę jeszcze pytań kilka

Jak to w końcu z tymi skuterami jest, trzeba mieć jakąś inną kategorię? Czy na własne ryzyko, na prawko wypożyczą ale jak coś narobisz to wykładasz z kieszeni albo zciąga z ciebie ubezpieczalnia? Myślałem czy nie wypożyczyć tych skuterów w krabi na trase do Khao Sok? plus może poźniej na Koh Lancie coś pojeździć?

Chiang Mai odpuszczamy, braknie czasu plus anty smog.
W Krabi tak, myślałem o Ao Nang i w sumie w okolicy tego jedynie o czym myślałem to Railay i Dragon Crest. Ale chyba zrezygnuje na poczet swobody poruszania się do reszty planów chyba że plaża warta bardziej niż te na phi phi czy Koh Lanta to przemyślę jeszcze ewentualnie żeby chociaż Railay zobaczyć aczkolwiek będzie to związane raczej z jakimś noclegiem w okolicy bo jeśli będziemy jechać z KaoSok na Koh Lanta to może dnia nie wystarczyć? Chyba że w tym dniu powrotu do Krabi na samolot do BKK może godzina będzie wieczorna(wylotu) i wtedy z rana wyruszyć z Koh Lanty po drodze?

Jeszcze pytanie odnośnie pieniędzy, zabrać euro i wymienić na lotnisku?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 06 Lip 2023 17:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 06 Lip 2023 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
DejvDejv napisał(a):
....Jeszcze pytanie odnośnie pieniędzy, zabrać euro i wymienić na lotnisku?

Jak chcesz stracic na dzien dobry circa 20% to tak... :-)
A powaznie, masz opisane w inych watkach, gdzie wymieniac kase; na miescie spread jest rzedu 0.02-0.10THB, na lotnisku rzedu... 5THB i wiecej
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
DejvDejv uważa post za pomocny.
 
      
#1098 PostWysłany: 08 Lip 2023 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 20
Loty: 31
Kilometry: 51 609
Ok, dziękuje :)

Ze skuterem już doczytałem, lepiej nie kombinować.

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym, żeby trasa cokolwiek była ułożona, czy lepszym rozwiązaniem żeby dostać się do Khao Sok będzie lot z BKK do Surat Thani i zapewne są busy z miasta do parku? Pytanie tylko czy później z okolic parku jestem w stanie dostać się do Krabi? Sprawdzałem Graba to tylko zwykłe taksówki nie na 5 osób. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 10 Lip 2023 00:27 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 141
Loty: 40
Kilometry: 124 893
DejvDejv napisał(a):
Ok, dziękuje :)

Ze skuterem już doczytałem, lepiej nie kombinować.

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym, żeby trasa cokolwiek była ułożona, czy lepszym rozwiązaniem żeby dostać się do Khao Sok będzie lot z BKK do Surat Thani i zapewne są busy z miasta do parku? Pytanie tylko czy później z okolic parku jestem w stanie dostać się do Krabi? Sprawdzałem Graba to tylko zwykłe taksówki nie na 5 osób. :)


z Surat Thani są busy - 12go asia, ale bardzo szybko się wyprzedają, ale w sumie - my polecieliśmy i wiedzieliśmy, że już nic nie ma. Po wyjściu z lotniska z prawej strony są busy - warto pytać czy jest miejsce, my się nie załapaliśmy. Skorzystaliśmy z taxi, dzieląc ją z parą z Hiszpanii, a chętnych na sharing do Khao Sok było wiele, więc wydaje mi się że nie masz się czego bać - nawet w dwójkę cena była słuszna.

Co na Koh Lancie? chill?
Ja bym polecił Koh Kradan (trochę drożej, ale raj - jest okazja stąd popłynąć przy dobrych lotach na Koh Rok, czyli Królową Andamanów), bądź Koh Muk. Chociaż 2dni? braknie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 10 Lip 2023 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
DejvDejv napisał(a):
Ok, dziękuje :)

Ze skuterem już doczytałem, lepiej nie kombinować.

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym, żeby trasa cokolwiek była ułożona, czy lepszym rozwiązaniem żeby dostać się do Khao Sok będzie lot z BKK do Surat Thani i zapewne są busy z miasta do parku? Pytanie tylko czy później z okolic parku jestem w stanie dostać się do Krabi? Sprawdzałem Graba to tylko zwykłe taksówki nie na 5 osób. :)


Jeśli chodzi o skuter, to rozsądnie jest nie brać (jeśli nie masz prawka kat. A, to ubezpieczenie nie obejmuje wypadków). Ja zawsze biorę, w Polsce jeździmy na 125cc na kat. B - w Azji jeździ nam się dużo lepiej niż u nas. No ale nie zachęcam do tego rozwiązania, lepiej zrobić prawko niż ryzykować :)

Transportem bym się nie martwiła, zawsze coś się znajdzie - na każdym kroku sprzedają wycieczki i transfery, więc bez problemu ogarniecie na bieżąco.

Jak nie macie parcie na jakieś konkretne hotele, to możecie spontanicznie rezerwować - będzie bardziej elastyczni w kwestii długości pobytu danym miejscu. Przy czym, jeśli jedziecie większą grupą, ktoś musi być osobą decyzyjną, inaczej się pozabijacie :P

Jeśli chodzi o pieniądze - weźcie kartę, Revolut czy inną wielowalutową; ewentualnie jakieś dolary, jeśli chcesz mieć jakąś gotówkę. Na pewno nie wymieniaj euro na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group