Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lip 2011 22:25 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
peterosw napisał(a):
(pociag musi byc zarezerwowany z duzym wyprzedzeniem ponieważ cena rosnie z dnia na dzien). Jest to opcja ryzykowna ponieważ pociag rezerwuje sie na konkretna godzinę i czasami można na niego poprostu nie zdążyć.

to jakaś super dziwna zmiana, czy plotka? dwa lata temu na luziku podjechaliśmy na dworzec, kupiliśmy u pani w pociągu bilet i cena była taka sama jak cena w okienku. pani nawet zapytała się nas o wiek i naliczyła odpowiednią zniżkę. pociąg wygodny, ładne okolice za oknem, cenowo wyszło podobnie jak za autobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#22 PostWysłany: 18 Lip 2011 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
A widzisz podobnie jak autobus i to ze znizkami :-) a jezeli rezerwujesz przynajmniej z miesiecznym wyprzedzeniem to w tym momencie zaplacisz 49SEK w porownaniu z autobusem z pod lotniska do Sztokholmu 119SEK w jedna strone - ja widzisz cena rozni sie i to sporo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Lip 2011 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Fakt troche przedobrzyłem z tymi kilometrami :-) teraz widze ze to okolo 7-8km. Hmmm ale w dzień nie wiem czy bym sie nie pokusił... w nocy odpada - tylko autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sie 2011 22:31 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 2
Witam wszystkich! Lecę do Szwecji 21 września. Oto moje pytanie:

Kupując bilet na pociąg: Skavsta - Stockholm C placę 64 SEK (po zarezerwowaniu)
Natomiast z Nyoping - 49 SEK.

1. Czyli placac 64, w cenie jest juz wliczony autobus 'lanstrafiken', z lotniska do miasteczka, a w cene 49 - juz nie? Dobrze rozumiem?

2. Wszystko pięknie, ślicznie, ale jest pewien nie zrozumiały dla mnie problem... Wg strony kolei odjazd jest o godzinie np. 15 - mimo, że na stronie autobusowej nie ma mowy o autobusie o 15. sa w innych porach...

3. Istnieje mozliwosc wykupienia tego pociagu o 15 za 64 SEK (odjazd POCIAGU 15:15) i dojechanie innym autobusem z podanej wyzej firmy? Np... o 13:45? Zaczekalbym sobie wtedy juz w Nykoping na pociag - na spokojnie. Czy jest to mozliwe? Na drugi dzien wracam i podobnie sprawa wyglada z autobusem w druga strone. Musze wsiasc do tego, ktory rezerwuje razem z pociagiem, czy jest mozliwosc przyjechania do Nykoping 2 godzinki wczesniej w celu pozwiedzania, a nastepnie wejscie do innego autobusu tej linii?

Mam nadzieje, ze zrozumieliscie mnie :)

4. Aha... kolejna wazna sprawa... Do niemal listopada mam 18 lat. Czy polski dowod (z data urodzenia) to odpowiedni dokument, by poruszac sie ze znizka "16-19 lat"? Czy potrzebnny jest dokument Szwedzki?

Dziekuje wszystkim za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sie 2011 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
A dlaczego nie chcesz kupic biletu kolejowego tylko z Nykoping do Sztokholmu? Tylko na tej trasie bilet drożeje z dnia na dzien. Bilet autobusowy z lotniska Skavsta do Nykoping jest zawsze taki sam, niezaleznie czy kupisz z wyprzedzeniem czy na miejscu i kosztuje 25 SEK w jedną stronę. A masz wieksze pole manewru bo mozesz pojechac z lotniska ktorym chcesz (byle zdarzyc na pociag).

Ja natomiast podpinam się z zapytaniem dotyczacym zakupu biletow. Otóż pod koniec procesu rezerwacyjnego jest zapis: You must prove your identity onboard the train with a Swedish ID card, Swedish driving licence or EU passport - czy to znaczy że nie przechodzi polski dowód osobisty tylko musi byc paszport? Druga sprawa czy lepiej jest juz zarezerwowany bilet wydrukowac w domu czy pobrac z maszyny na stacji?

Kamil sorki za prywate, ale we wcześniejszym poście proponowales ten sposób transportu, więc wnioskuje że go przerobiłeś na własnej skórze :-) Mogę Cię prosic o komentarz w tej sprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Sie 2011 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
ja mogę z własnego doświadczenia powiedzieć że jechałem pociągiem ze Sztokholmu do Skavsty i sprawdzali mi tylko bilety (nie sprawdzali dokumentów). Jednak wiadomo, że nie musi tak być w każdym przypadku wg. mnie najlepiej podesłać maila do sj i się spytać czy respektują polski dowód osobisty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Sie 2011 23:50 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Z mojego doswiadczenia, zastanawiam sie czy jest sens kupowac z wyprzedzeniem bilet kolejowy, gdyz nie jak tylko sie spoznisz na wskazany pociag nie mozesz podrozowac nastepnym...jesli nic sie nie zmienilo(ostatni raz bylem w NYO-STO w kwietniu) bilet return na flygbussarne do Stockholm C. wynosi 179SEK (do 26 lat) i unikniesz stresu oraz czekania na autobus do Nykoping (jezdzi tylko co godzina). Jakby co to stopem tez da sie dojechac do Sztokholmu bez problemu:) probowalem kilka razy i nigdy nie czekalem dluzej niz 15min na okazje-gorzej z powrotem na lotnisko, bo zdarzalo sie czekac po kilka godzin, niby w dobrych miejscach.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Sie 2011 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Oczywiscie, ze jest sens. Pomiędzy moją godziną przylotu na lotnisko, a godziną odjazdu pociagu z Nykoping do Sztokholmu jest chyba 4 kursy autobusu z lotniska do Nykoping. Tak wiec wszystko jedno którym autobusem pojade z lotniska(nawet jak się spóźni samolot). Mam w planie w tym czasie (okolo 3 godzin) zwiedzic Nykoping a potem dopiero udac sie do Sztokholmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Sie 2011 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
no za dużo do zwiedzania tam nie ma aczkolwiek możesz sobie znaleźć przyjemny kącik i spocząć tam na jakiś czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2011 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
3 godziny to najbardziej optymalna wersja, realnie na luzie to okolo 2h :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Wrz 2011 06:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam.
Samolot ląduje o 8:05
Autobus na dworzec PKP jest o 8:15, a następny o 8:40
Pociąg do Stockholmu jest o 8:57

są nikłe szanse że się uda zdążyć na ten pociąg, ktoś się oriętuje jakie są ceny taxówek z Lotniska na stację PKP ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Wrz 2011 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
JIK napisał(a):
Witam.
Samolot ląduje o 8:05
Autobus na dworzec PKP jest o 8:15, a następny o 8:40
Pociąg do Stockholmu jest o 8:57

są nikłe szanse że się uda zdążyć na ten pociąg, ktoś się oriętuje jakie są ceny taxówek z Lotniska na stację PKP ?


Autobus jedzie 10 minut do stacji kolejowej, więc nawet jak pojedziesz tym 8.40 to spokojnie zdążysz na pociąg :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Wrz 2011 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Witam,

Nie znalazłem tematu dotyczącego okolicy lotniska. Szukałem przez wyszukiwarkę i też nic.

Mam przesiadkę na tym lotnisku, 7h czekania. Czy coś zwiedzić w okolicy? Jest coś wartego uwagi?

Dojazd z lotniska Sztokholm-Skavsta (NYO) do Sztokholmu

Lotnisko Sztokholm-Skavsta (http://www.skavsta.se) swoim wyglądem przypomina dużego blaszaka, który wewnątrz nie ma zbyt dużo do zaoferowania. Samo lotnisko oddalone jest od Sztokholmu o około 100km. Bliżej jest do miejscowości Nykoping do której odległość wynosi 8km. Do Sztokholmu możemy dostać się na 3 sposoby: autobusem, autobusem i pociągiem, taksówką.


Autobus

Do miasta (na dworzec - Cityterminalen) z lotniska odjeżdża autobus o nazwie Flygbussarna (http://www.flygbussarna.se/pl). Jest to opcja bezpośrednia i najwygodniejsza, aczkolwiek ich cena w stosunku do samych lotów jest wysoka. Czas przejazdu wynosi około 80minut. Bilety możemy kupić wcześniej przez Internet (ich cena jest wtedy niższa) oraz na miejscu – w automacie (jeden jest w hali przylotów, drugi na przystanku), w kasie biletowej lub u kierowcy. Jeśli ktoś chce zapłacić za pomocą gotówki może to zrobić jedynie w kasie. W innych punktach przyjmowana jest jedynie karta. Jeśli jedziemy na lotnisko bilety możemy kupić w automatach (przy bramkach 2, 3, 5 w Cityterminalen), w kasie biletowej oraz w Pressbyrån i CityButiken (sieci sprzedające gazety itp.). Bilety po zakupie są ważne na dowolny przejazd (w dowolnym kierunku i godzinie) przez 3 miesiące do przodu. Aktualne informacje na temat sieci sprzedaży dostępne są pod adresem: http://www.flygbussarna.se/en/skavsta

Ceny:
Online:
Cena w jedną stronę wynosi 139SEK (ok. 63zł) lub 119SEK (ok. 54zł). Niższa cena obowiązuje osoby od 8 do 17 roku życia. W obie strony bilet kosztuje 278SEK (ok. 126zł) lub 238SEK (ok. 108zł) .
Na miejscu:
Cena w jedną stronę wynosi 159SEK (ok. 72zł) lub 135SEK (ok. 60zł). Niższa cena obowiązuje osoby od 8 do 17 roku życia. W obie strony bilet kosztuje 285SEK (ok. 128zł) lub 245SEK (ok. 109zł) .
Przystanek zlokalizowany jest po prawej stronie od wyjścia z terminala, na dodatek na terenie lotniska znajdują się tabliczki informujące o lokalizacji przystanku – na pewno nie da się go przegapić.

Autobus i pociąg do Sztokholmu oraz dojazd do Nyokoping

Inną opcją dojazdu z/na lotnisko jest przejazd autobusem do miasta niedaleko – Nykoping, a następnie przesiadka w pociąg. Opcja ta jest tańsza od przejazdu samym autobusem, aczkolwiek trudno jest kupić bilet w przedsprzedaży w taki sposób, by przesiadka nie była uciążliwa. Jeśli ktoś wypiera się na jednodniówkę, warto zapłacić trochę więcej i pojechać busem Flygbussarna.
Z lotniska do Nykoping odjeżdża bus 515. Rokład jazdy dostępny jest pod adresem: http://lanstrafiken.se/Sormland/Sok-resa/. Czas przejazdu wynosi 15minut (można też iść na piechotę – jest to ok. 8km). Podobnie jak w przypadku Flygbussarna – bilet można kupić u kierowcy lub w kasie na lotnisku. Należy pamiętać, że u kierowcy płatność jest możliwa jedynie za pomocą karty. Cena przejazdu to 26SEK (ok. 12zł) w jedną stronę. Dla osób do 20 roku życia się kwota ta jest o połowę niższa.
Po dojeździe do dworca w Nykoping (należy wysiąść na Nyköping Bussterminal) należy się przesiąść na pociąg. Tych szukamy na stronie http://www.sj.se/?l=en, ze stacji Nyköping C do Stockholm C.
Cena pociągu zależna jest od tego kiedy chcemy kupić bilet – na około 3 miesiące przed odjazdem bilety kosztują 75SEK (ok. 34zł). Dla osób między 20, a 25 rokiem życia cena ta wynosi 67SEK (ok 30zł). Przed samym odjazdem cena może wynieść nawet 150SEK (ok. 68zł), więc w takim wypadku opcja ta staje się kompletnie nieopłacalna. Łączna cena za przejazd w promocji daje nam kwotę 101SEK (ok. 45zł). Należy jednak pamiętać, że nie jest łatwo skomunikować busy z pociągami w dobrej cenie, co może wiązać się z długą przesiadką w Nykoping.

Taksówka:
Z lotniska do miasta (i odwrotnie) można także dojechać taksówką lub prywatnym busem. Jednym z polskich busów, który tam działa jest Luxor Transport (https://www.facebook.com/luxortransport). Zwykłe taksówki to koszt ok. 1200SEK (ok. 540zł) (http://www.airportcab.se/)[/

autor postu @Parys
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Mar 2018 10:54, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#34 PostWysłany: 26 Wrz 2011 12:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Możesz udać się do oddalonego o około 15km miasteczka Nykoping

Cytuj:
Dojazd ze Skavsty do Nykoping:

http://www.lanstrafiken.se/template2010 ... _5674.aspx

Autobus 515 i 717 ze Skavsta flygplats Nyköping (Airport) do Nyköping Centralstation (Railwaystation), koszt 23 SEK
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#35 PostWysłany: 26 Wrz 2011 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzięki.
Akurat to już przeczytałem, sprawdziłem wcześniej.
Pytanie tylko czy warto? Chodzi głównie o opinię tych co byli. Co uważają a jeżeli warto się wybrać to co zobaczyć? Takie dobre rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#36 PostWysłany: 26 Wrz 2011 13:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Gaszpar napisał(a):
Dzięki.
Akurat to już przeczytałem, sprawdziłem wcześniej.
Pytanie tylko czy warto? Chodzi głównie o opinię tych co byli. Co uważają a jeżeli warto się wybrać to co zobaczyć? Takie dobre rady.


Ja na tym lotnisku miałem nocke, dokładniej od 22 do 11 następnego dnia i żałuję że nie pojechałem, na tym lotnisku nic nie ma.
Także jak zainwestujesz w bilet na autobus, to lepiej spożytkujesz ten czas nież siedzenie na tym "lotnisku"
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#37 PostWysłany: 28 Wrz 2011 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Po wizycie na Skavscie.Na lotnisku nie ma nic i siedzac tam 7h idzie dostac bzika. (przy okazji nie wiem czy to wyjátek ale kazda sztuke bagazu na lotnisku wazyli i wsadzali do koszykow. nawet jak ktos mial mega maly plecaczek)
Wybralem sie do miasteczka - Nyokoping. W jedna strone zlapalem stopa. Zajelo mi to minute, zatrzymal sie 3ci samochod. Szweckie malzenstwo podrzucilo mnie do miasteczka, na stacje kolejowa i opowiedzialo jak dojechac do Sztokholmu. Z rad nie skorzystalem bo zwiedzilem miasteczko. Niewiele jest tam do zobaczenia ale troche czasu mozna spedzic. Jest co w rodzaju deptaku na którym jest darmowy internet. Jest sciezka z atrakcjamim miasta tak na 3-4h mozna wsykoczyc do tego miasteczka.
Z powrotem wolnym krokiem z centrum na lotnisko 1h 20minut. trasa malo atrakcyjna ale da sie przejsc. czesc mozna przejsc sciezka przy rzece - zawsze przyjemniej niz droga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#38 PostWysłany: 28 Wrz 2011 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Godzina dwadziescia jak w morde strzelil i wcale sie nie spieszylem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#39 PostWysłany: 08 Paź 2011 10:50 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Byłem pod koniec marca. Mała spokojna mieścina. Nic specjalnego tam nie mają do zwiedzania, aczkolwiek miasteczko zadbane. Polecam zwiedzać z buta. Ceny z lotniska do dworca przy centrum to 23 sek (płatne gotówką w kasie przy wyjściu i uwaga (!) - w autobusie też 23 sek tylko, że można płacić u kierowcy tylko kartą kredytową, ot odwraca ci terminal wsadzasz sam kartę wpiszujesz PIN a kierowca daje ci bilecik (Landstrafiken). Komunikacja w miasteczku droga (również 23 sek za bilet jednorazowy)

Na Lotnisku znajdziesz przewodnik i mapy (bardzo dobre), w centrum masz punkt informacji - obsługa na wysokim poziomie i przejrzyste darmowe foldery.

Ceny w sklepach wysokie (piwo w centrum w sklepie z czeronym logiem ma 3.5 % (KAŻDE - STFHU..... :cry: Gdzieś dalej jest sklep z "normalnym" Gdyby nie Żubrówka przywieziona z Polski to nie wiem co bym zrobił...


Co do podróży z buta to odradzam. Idzie się przez szczere pole, brak poboczy i chodników, kierowcy migają światłami, wolę nie wiedzieć jakie są mandaty... Odżałuj te 46 koron na bilet i jedź jak człowiek.

Cena pocztówek wraz ze znaczkiem to ok na nasze 10 pln/szt.

Spałem dzięki Couchsurfing u przemiłej stewardessy z Ryana 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokhom Skavsta
#40 PostWysłany: 09 Paź 2011 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Co do podróży z buta to odradzam. Idzie się przez szczere pole, brak poboczy i chodników, kierowcy migają światłami, wolę nie wiedzieć jakie są mandaty... Odżałuj te 46 koron na bilet i jedź jak człowiek.

Faktycznie idzie się przez szczere pole ładny kawałek drogi(dość ruchliwej) ale jest duże pobocze i raczej nikt nie da mandatu za chodzenie poboczem(nie jest to autostrada) a mnie podczas "spaceru" mijała policja przynajmniej 2 razy.
Sporą część trasy można przejść scieżką edukacyjno- rekreacyjną wzdłuż rzeki. W przyjemnym otoczeniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group