Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Witam.. Mieszkam w Londynie i wybieram się do PL na święta. Ostatnie lata nie byłem ale z tego co widzę, to ceny już w sierpniu zaczynają być żałośnie śmieszne. Ryanaira wolałbym ominąć szerokim łukiem stąd też mam pytanie. Flights google pokazują mi propozycje w stylu loty łączone głównie British Airways + Air Berlin z przesiadką właśnie w Berlinie. Przyznam szczerze jestem laikiem w lotach z przesiadką i zastanawiam się czy założmy 1h 40min to wystarczający czas by się przesiąść w Berlinie? Druga sprawa to co w przypadku opóźnienia BA? Często latam z Heathrow i wiem, że opóźnienia są wręcz zawsze. W takiej sytuacji jeśli nie zdąże na samolot to jestem na lodzie? Co w ogóle radzicie? Nie panikować jeszcze z biletami na święta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 25 Sie 2015 15:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1.40 na przesiadke na TXL to wystarczy z hakiem. Jezeli wszystko jest na jednym bilecie to jak sie spoznisz to cie przebukuja na kolejny lot (nie mniej jednak nie mam pojecia jak czesto lata cos z Berlina do Krakowa).

Bilety na siweta raczej nie stanieja, przerabiam to co roku i dobre ceny to mozna dopasc w lutym :). Chociaz z tego co widze kombinacje takie jak piszesz wypluwa w okolicach 150 GBP wiec jak na swieta to jest bardzo dobra cena.
Góra
 Profil Relacje PM off
satori uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
lataczuk napisał(a):
nie mniej jednak nie mam pojecia jak czesto lata cos z Berlina do Krakowa
Air Berlin 3 razy dziennie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2015 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Dzięki wielkie. Chyba faktycznie skuszę się na taką kombinację zwłaszcza, że na Heathrow mam rzut beretem i ominie mnie długi dojazd na Stansted. Żeby było śmieszniej to taka kombinacja BA + Air Berlin wychodzi taniej a nawet duzo taniej niż Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sie 2015 16:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ale to nie pierwszy raz ze "flag carriers" są tańszy niż linie typu No-Frills ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2015 17:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To juz bedzie moja 8 z rzedu podroz na swieta i zawsze porownuje Ryany i inne Wizzy i jeszcze nigdy w tym okresie sie nie, zdazylo zeby low cost wychodzil lower cost :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Święta to żniwa dla low costów :-) ludzie też panikują więc ceny są jakie są i to już w sierpniu ;-) W takiej sytuacji kupie dziś te bilety bo z tego co widzę to będzie mnie to kosztować 130 funtów z groszami... Powiedzcie mi tylko gdzie kupić te bilety? Czy przez opodo, tripsta ebookers itp jestem bezpieczny w razie jeśli było by opóźnienie i nie zdążyłbym na 2 lot? Tak jak pisałem na początku nie latałem wcześniej z przesiadkami więc trochę tego nie ogarniam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-1,8,57900

i na inne pytanie, odpowiedzi znajdziesz tu: search.php
Góra
 Profil Relacje PM off
satori uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:09 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Kilkanaście dni temu kupiłem bilet ow z CDG do WAW za 25 GBP. 24 grudnia, poranne godziny, więc idealnie na święta.

Oferta nadal aktualna, ceny poniżej 30 GBP, zarówno Air France jak i LOT. Dojazd do Paryża z Londynu choćby megabusem za kilka-kilkanaście funtów. Powrót spokojnie lowcostem.

EDIT: Powrót Ryanairem WMI-STN za max. 43 GBP z dużym wyborem dat. Łącznie: ok. 80 GBP + przejazd Warszawa-Kraków
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Strasznie dużo kombinowania bym miał z taką opcją ;-) Czas to też pieniadz. W przypadku opcji z przesiadka w Berlinie tak na prawdę czasowo bede tak jak bym lecial lowcostem ze Stansted bo czas stracony na przesiadke musialbym bym spedzic na dojazd na Stansted (mieszkam praktycznie na Heathrow). W Twojej opcji dojazd do Paryza + z Wa-wy do Krk kupa straconego czasu ale cenowo wyglada to niezle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:21 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Rozsadne ceny jeszcze niedawno byly na trasie Gatwick-Warszawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:27 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Coś za coś. Albo niski koszt, albo dogodny lot na święta.

Gatwick-Warszawa Norwegianem dało się na zeszłe święta spokojnie wyrwać za 35 GBP ow. Niestety w tym sezonie ceny poszły w górę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Sie 2015 23:05 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 6
Znalazlem idealny lot, ktory bi mi pasowal w takich datach jak chce BA i Air Berlin za £125 tylko wciaz niepokoi mnie dosyc krotki czas w Berline na przesiadke 1h40min. Szukalem informacji o tych biletach laczanych ale nie widze jednoznacznej odpowiedzi. Bo to, ze loty musza byc na 1 bilecie to rozumiem, ze musze to zrobic przez posredmika. Jesli kupie przez posrednika to w razie opoznienia kto ponosi odpowiedzialnosc o i ile ktokolwiek ja ponosi?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Sie 2015 17:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1.40 to jak na TXL to 3x za duzo czasu na przesiadke. Nawet jak kupisz przez posrednika to linia ci bedzie na lotnisku musiala ogarnac temat. Ale zawsze warto sprawdzic czy na stronie linii nie ma przypadkiem takiej samej ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sie 2015 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Pytanie tylko jeśli nawet jest taka sama cena to jak na stronie BA dodam lot Air Berlin z Berlina do Krakowa tak, żeby to było na jednym bilecie? Słyszałem, że tylko w takim przypadku można mówić o bilecie łączonym i ewentualnych roszczeniach. Pomyślicie, że przesadzam dużo czasu między lotami ale ja często latam z Heathrow i wiem jaka to jest loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sie 2015 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@satori
Poszukaj na stronie Air Berlin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sie 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Da się na airberlin problem w tym, że różnica w cenie jest dwukrotnie większa niż przez google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group