Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2014 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zaczynamy erę "poradników" na forum, idea będzie się rozwijać, zapraszamy wszystkich chętnych do tworzenia, w końcu w społeczności siła.
Poradnikiem może być nowy temat, tak jak ten, może to być post ze zbiorem pomocnych informacji jak linki, adresy, obrazy, sugestie i podpowiedzi (np. "[WMI] jak dojechać..." i taki post zostanie podwieszony na początku tematu.

Jak znaleźć tani lot?
Pytanie każdego kto założył w tym dziale swój nowy temat :D

Teraz dajemy Wam narzędzia jeżeli wydaje się, że jeszcze jest za drogo, to może po prostu nie ma tanich biletów na tej trasie lub w tym terminie.

Jeżeli macie wybrany kierunek, a nie znacie "minimalnej" ceny za lot w dane miejsce na stronie głównej Fly4free jest pole wyszukiwarki wpiszcie kraj/miejscowość/region, a znajdziecie archiwalne oferty, tyle że nikt nie zagwarantuje, że wrócą loty LCC za 1 gr, albo za kilkaset złotych polecicie do Japonii, USA, Indii, Chile... ale kto wie może za te kilkaset złotych trafi się promocja na podróż dookoła świata ;)

Forumowy słowniczek skrótów lotniczych

Gdy znamy interesujący kierunek i daty

Azair głównie LCC (Low-Cost Carrier -> Tanie linie lotnicze) rozwiązuje 95% problemów w dziale "Szukam lotu..." :D

Google Flights - działa bardzo dobrze, pozwala na szukanie po większej ilości lotnisk

KAYAK

SkyScanner

Momondo

Gdy nie wiemy, dokąd chcemy lub kiedy, ale chcemy tanio i dobrze, czyli szukamy inspiracji

Azair (po wybraniu języka polskiego, można wpisać "gdziekolwiek" i pokażą się najniższe ceny właśnie gdziekolwiek, ale wiadomo że mało kto ma ochotę tanio lecieć do Oslo :D, gdy zaczniemy wpisywać słowo "Śródziemne" pojawi się możliwość wyboru lotnisk na "wyspach" lub "wybrzeżu" Morza Śródziemnego. ŁATWE!!!)

Drungli (inspirator lotów po dacie lub miejscu wylotu)

KAYAK explore (UWAGA często znalezione atrakcyjne ceny nie maja porycia w biletach choć nie zawsze)

Backpackonly oparte na wynikach KAYAK explore

Gdy wykorzystaliście wszystkie poprzednie i zabraknie już pomysłów gdzie jeszcze szukać ;)

Czartery:

TUI

Rainbowtours

Software:

Azuon płatny kombajn do wyszukiwania lotów

Matrix prawie jak software ;)

OTA polskie:

Empik Travel

Flipo (fajne kalendarze promocyjnych cen - zakładka "Oferty specjalne")

Oferty OW

Flipo OW

Wszelkie uwagi i pomoc w tworzeniu poradnika proszę pisać niżej, będziemy aktualizować.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
14 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Paź 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
IMO szkoda czasu. Jeżeli komuś zależy, i tak jest w stanie znaleźć wszystkie potrzebne informacje bez kłopotów, a 99% ludzi i tak będzie wolała tworzyć tematy z "nic nie znalazłem" albo zadawać pytania "czy można wsiąść w Londynie"...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Paź 2014 17:35 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Warto dodać wyszukiwarki:
http://flights.drungli.com/
http://www.flipo.pl/
http://www.empiktravel.pl/bilety
http://www.tui.pl/bilety-lotnicze
+ myślę, że można dodać na końcu poradnika odnośniki do tematów jak kupić bilety, żeby nie płacić opłat dodatkowych itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2014 18:11 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
skoro tak, to dlaczego nie dodać jeszcze

http://matrix.itasoftware.com/

momondo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2014 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Mareckipl napisał(a):
IMO szkoda czasu. Jeżeli komuś zależy, i tak jest w stanie znaleźć wszystkie potrzebne informacje bez kłopotów, a 99% ludzi i tak będzie wolała tworzyć tematy z "nic nie znalazłem" albo zadawać pytania "czy można wsiąść w Londynie"...


Czas najwyższy zmienić przyzwyczajenia :)

"Poradnik" powstał w 10 minut, ma być iskrą, jak nie dasz wędki, to zawsze będą wyciągać rękę po rybę.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2014 18:31 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Według mnie pomysł bardzo dobry, nie tylko oszczędzi to sporo czasu i nerwów starszym stażem forumowiczom, ale też frustracji nowicjuszom... I może naprawdę zmieni choć trochę przyzwyczajenia.
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2014 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zmiany naniesione, zastanawiam się czy jest sens wypisywania OTA (?), zagraniczne na pewno sobie darujemy, mozna je znaleźć przez multiwyszukiwarki i mamy v.0.2 :)

Jeżeli uważacie, że któreś tematy powinny być podlinkowane to podawajcie konkretny link, a nie temat.

Nie wiem czy poradnik powinien być bardzo szczegółowy, jeżeli komuś będzie zależało na znalezieniu taniego lotu i przejrzy wszystkie linki w różnych datach to i tak będzie miał mętlik w głowie ;)

Mareckipl napisał(a):
IMO szkoda czasu. [...]
99% ludzi i tak będzie wolała [..] zadawać pytania "czy można wsiąść w Londynie"...


To trzeba będzie zrobić kolejny poradnik "Co można, a czego nie można zrobić z biletem" ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Gru 2014 00:25 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 22
mashacra napisał(a):

Flipo (fajne kalendarze promocyjnych cen)


Miśki, mam pytanie. Jak mogę sobie ustawić żeby mi taki kalendarz wyskoczył?? Za każdym razem tylko zwykła lista. Mam nadzieję, że zrozumiecie o co kaman.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Czego nie rozumiesz? :) Wchodzisz tu: http://flipo.pl/kalendarze - wybierasz kierunek który Cię interesuje i masz kalendarz.

Chyba, że to ja nie rozumiem o co Ci chodzi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2014 15:54 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 22
Tak o to mi chodziło, bo na głównej stronie flipo.pl nie ma guzika "kalendarze", samemu nie za bardzo mi się udawało wklepać adres... dobra nieważne. Dzięki.
Mogę przeglądać kalendarze utworzone przez Flipo czy tworzyć własne tez mogę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2014 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Przegladac.

Na glownej nie ma zakladki 'kalendarze', jest za to 'oferty specjalne' i to wlasnie ta zakladka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Julinho89 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2015 19:02 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 13
Wg mnie bardzo dobry pomysł, dużo wyszukiwarek o których nie mialem pojęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Magdalena Palutek lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Mar 2015 22:59 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Jak dla mnie także bardzo dobry pomysł - na pewno skorzystam. Zawsze głupio mi było zadać pytanie i pisać czego szukam no i szukała, szukałam i ... w domu siedziałam ;) Teraz wiem, gdzie mogę szukać. Dzięki.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Kwi 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 16
Ja również skorzystałem :) Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Maj 2015 11:12 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
A czy ktoś zna multiwyszukiwarkę, w której da się zapisać ustawienia np takie jak zakrtes godzinowy wylotu/przylotu i zmieniac tylko daty?
Na tych, ktore widziałem po zmianie daty usuwają sie te ustawienia i dalej od nowa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:29 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Możesz spróbować kombinować z adresem (zmieniać datę tylko w nim).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Cze 2015 13:56 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
dj3500 napisał(a):
Możesz spróbować kombinować z adresem (zmieniać datę tylko w nim).


no tak - ale wlasnie chcialbym znalezc przegladarke, ktora bedzie wstawiala zmiane filtra do adresu.
W Kayaku jest zmiana np. godziny wylotu jest robiona dynamicznie i nie wplywa na adres.

Mam azuona - ale on sie sprawdza tylko przy liniach Low-Cost.
Ktoś?Coś?

T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2015 09:18 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Może warto do poradnika dodać: https://www.hipmunk.com/ ?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sie 2015 10:23 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 53
Niektóre wyszukiwarki last minute również pozwalają rozeznać się odnośnie cen przelotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Paź 2015 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dodam Google Flights. W zaleznosci od kraju rozne adresy, ja uzywam http://www.google.co.uk/flights/ ale jest tez i polska wersja http://www.google.pl/flights/ Jak ktos potrzebuje bardziej skomplikowane opcje wyszukiwania, to polecam ITA Matrix wspomniany wyzej.

W okienko wylotu i celu mozna wpisac do 5 kodow lotnisk, co pozwoli na wyszukanie opcji cenowych z lotnisk, do ktorych mozemy latwo dotrzec lub z ktorych mozemy latwo dostac sie do celu podrozy. Wyszukiwarka moze nam zaproponowac inne daty, gdy sa nizsze ceny. Sugestia pokazuje sie tuz pod okienkiem kryteriow.

Image

Mozemy tez kliknac w kalendarz, zeby zobaczyc ceny lotow na rozne dni. W ten sposob mozna dobrac optymalne daty podrozy.

Image

Po wybraniu lotow pokaze sie informacja, gdzie mozna kupic bilety. Jak juz wiemy, gdzie kupic te bilety, to mozna jeszcze pokombinowac na tej stronie z roznymi godzinami lotow, bo czasami strony lini lotniczych sa bardziej czytelne i daja wiecej informacji (typ samolotu, posilki, bagaz).

Image
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 26 Paź 2015 16:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group