Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@kubus571 wszystkie wymienione są w strefie tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 10 Sty 2018 18:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Sudoku napisał(a):
Przechodzi się security przylatując spoza UE, lecąc odwrotnie, tj. przylatując z UE nie ma, chyba że coś się zmieniło.


Chyba sa wyjatki od tej reguly. Z reguly przylatuje do Stambulu z Frankfurtu, czasami wychodze z samolotu rekawem w gore, prosto do strefy tranzytowej a czasami jest tylko opcja zejscia na dol, do kontroli paszportowej i ponownej kontroli bagazu w przypadku tranzytu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Kalispell napisał(a):
@kubus571 wszystkie wymienione są w strefie tranzytowej.


A wiesz może jak jest z wejściem zdołałem doczytać, że dwa pierwsze po 50ojro i nie do końca wiadomo ile osób może wejść za tę cenę a do TK tylko rezerwacja J liniami TK.
Jak jest naprawdę teraz, bo posty były z przed kilku miesięcy.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@kubus571 ja korzystałem z PP, natomiast koszt wejścia do Primeclass/Comfort Lounge wynosił 40 euro/osoba. Do saloniku TK nie wejdziesz o ile nie masz lotu w klasie C lub odpowiedniego statusu w programie M&S lub Star Alliance.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 11 Sty 2018 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Otrzymałem odpowiedź od primeclasssales@tav.aero

I potwierdzają cene 40 Euro dodając że w godzinach 7-19 jest promo na 30 Euro.

Cytuj:
*Also, you may benefit from “primeclass” Lounge Card Access that gives 2 free entrance privileges just for 59 Euro (inc VAT). You are entitled to enjoy the Lounge for a maximum of 6 hours, whether the entrance is granted via free entrances or a payment is made by you. In case the 6 hours limit expires, you may enjoy the Lounge for extra 6 hours by using another free entrance or paying the Extra Lounge utilization fees. After your credits finish, you and accompanying 2 guests can access all lounges up to %70 discount for the whole year.


Jednak nie rozumiem do końca powyższego zapisu. Rozumiem co tu jest napisane, jednak jak to działa w praktyce. Dodam że lecimy w 3 osoby i po lekturze wcześniejszych postów z wchodzeniem w formule 1+2 zacząłem się zastanawiać czy nie warto w trakcie ponad 6 godzin przesiadki skorzystać z tej opcji, jednak nie wiem czy się to uda. Lądujemy o 18.30, więc na promo się raczej nie załapiemy.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Nie mogę edytować postu, tak więc proszę o ewentualne dołączenie.

Czy w strefie tranzytowej znajdują się palarnie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
99% nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:25 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
kubus571 napisał(a):
Czy w strefie tranzytowej znajdują się palarnie?


masz na mysli airside?
jesli tak to powinna byc, przynajmniej w 2012 gdy jeszcze palilem przesiadalem sie byla takowa
wychodzilo sie na zewnatrz, mocno osiatkowana

http://www.ataturkairport.com/tr-TR/ucu ... /gidis.pdf

na gorze okolice bramek 213 i 214
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jest palarnia.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 19 Cze 2018 21:45 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Czy ktoś orientuje się, czy darmowe wycieczki Turkish Airlines organizowane są przez cały rok? Czy jest jakiś okres zimowy, kiedy są zawieszane?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Cze 2018 21:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Cały rok
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 23 Lip 2018 23:53 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 1
Wiem, że podobne tematy już były, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. I przepraszam, jeśli odpowiedzi są oczywiste, ale nie leciałem dotychczas z przesiadką w Stambule, ani jednym lotem międzynarodowym, a drugim krajowym.

Lecę z Berlina Tegel do Antalyi przez Stambuł Atatürk liniami Turkish Airlines. Jak wygląda przesiadka w Stambule z lotu międzynarodowego na krajowy i odwrotnie? Czytałem, że jeśli są dwa loty międzynarodowe, nie odbiera się bagażu i od razu przechodzi do gate'u. Czyli jeśli jest jeden lot międzynarodowy, a drugi krajowy, to w Stambule przechodzę kontrolę paszportową, odbieram bagaż, przechodzę z nim do terminalu krajowego i ponownie nadaję, czy bagaż leci bezpośrednio do Antalyi? A może wygląda to jeszcze inaczej?
W drodze powrotnej odprawa paszportowa będzie zapewne nie w Antalyi, a w Stambule? I w tę stronę również chciałbym wiedzieć, jak z bagażem. Czy leci bezpośrednio, czy odbieram go i nadaję ponownie przy przesiadce?
Bardzo proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Lip 2018 00:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
http://www.ataturkairport.com/en-EN/pre ... nsfer.aspx

(International Transfer Passengers With A Domestic Connection Flight)

i

(Domestic Transfer Passengers With An International Connection Flight)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Sie 2018 13:59 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Na początku września będę wracał z żoną i 15-letnią córką z Singapuru via Stambuł do Warszawy.
Nasz samolot z Singapuru ląduje o 5.25, a odlot do Warszawy mam dopiero 12.35. Ponieważ niedawno byliśmy w Stambule odrzuciłem pomysł z wycieczką na miasto. Ponieważ pierwszy lot trwa aż 10,50 h to jakiś czas temu zarezerwowałem hotel blisko lotniska licząc ,że choć przez ok. 5 godzin uda się odpocząć i poleżeć na łóżku,wziąć prysznic...
Czytając wasze rady doszedłem jednak do wniosku ,że po kontroli paszportowej,nawet przy posiadanej już wcześniej wizie i konieczności pojawienia się na lotnisku ok.11.00 nasz realny czas pobytu w hotelu skurczy się do 3-3,5 h a do tego dojdzie opłata za wizy-60$,taxi 2x10$,hotel 50$ i to wszystko na tak krótki czas.Bez sensu.
A teraz do rzeczy. Czytając ten wątek zastanawiam się nad opcją skorzystania z Primeclassalonu lub innego . Pytanie , jaki to będzie realny koszt dla 3 osób i najważniejsze-czy można tam choć na chwilę gdzieś poleżeć,przespać się.( z Warszawy mam jeszcze 4 godziny autem do domu).
Jeśli nie uda się ta opcja to pozostanie mi jedynie opisywana tu możliwość udania się w rejon GATE 225 lub 219 koło meczetu gdzie może uda się trochę pospać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 11 Sie 2018 14:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Poszukaj na stronie lotniska jakie są saloniki, jest tam też koszt wstępu oraz oferowane udogodnienia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:25 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@michzak Tyle to ja sam umiem.Chodziło mi bardziej o aspekt praktyczny , a nie teorię!
Czy z tych wszystkich informacji o różnych salonikach zawartych na stronie lotniska jesteś w stanie naprawdę powiedzieć mi i innym , czy i gdzie znajdę jakiś kąt do przespania się w godziwych warunkach i do tego za pieniądze nie wychodząc z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sądziłem, że jako doświadczony użytkownik przejrzałeś tematy o salonikach, czyli praktycznych aspektach co który oferuje ;)
search.php?t=42165
search.php?t=117643
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:32 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Przestań już. Napisałem o co mi chodzi. Jak nie znasz odpowiedzi, to dzięki za rady w stylu -poszukaj sam. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Jeżeli szukasz coś w rodzaju spania na kanapie, to owszem, jest taka opcja. Tylko warto wiedzieć, ze robi się tam tłoczno.
Jako tako pod do spania nie ma. Ale jest za to prysznic

Kolejna opcja to Inside Airport TAV Istanbul International Airport .
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:37 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@Zeusie, dzięki. Własnie o takie choćby rady mi chodziło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group