Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2015 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Hej,
Wybieramy się zimą 2016 na Sri Lankę (dwóch dorosłych i 2.5 letnia córka, sporo podróżujący, również zdarzyło się już w Azji). Spędzimy na Sri Lance 14 dni nie licząc dnia przylotu i dnia wylotu (mimo, że wylot w godzinach wieczornych). Biorąc pod uwagę informacje na forum zdecydowaliśmy się na ośmiodniowy objazd samochodem z kierowcą, a reszta pobytu z noclegiem w jednej miejscowości nadmorskiej plus wycieczki w okolicy autobusem. Lubimy aktywnie spędzać czas i plażowanie raczej będzie ograniczone do kilku dni. Fajnie byłoby zobaczyć najważniejsze atrakcje Sri Lanki, ale też poobserwować nieco życie zwykłych ludzi czy zwierzęta: żółwie, słonie, małpy etc. Czytałem relacje, sporo myślałem i wstępny zarys planu podróży wygląda jak poniżej. Na razie nie konsultowałem go z kierowcą, bo chcę mu przekazać konkrety.

Sri Lanka – Plan podróży:
Dzień 1: Negombo
16:00 przylot do Colombo. Przejazd na nocleg do Negombo – autobusem lub co uda się znaleźć. Pierwszy dzień to odpoczynek po długiej podróży.
Dzień 2: Negombo - Sigiriya
Kierowca powinien być pod hotelem o 8:00 rano. Wygląda na to, że można by zahaczyć po drodze o ogród botaniczny Peradenija (trochę jednak jechać dłuższą trasą, nie wiem jeszcze czy to będzie dla niego ok). Wtedy wieczorem byłaby zwiedzanie Dambulla Rock Temple, co by pasowało ze względu na ceremonię. Nocleg w Sigiriya lub okolicy.
Dzień 3, Sigiriya -> Kandy
O 7 rano rozpocząć zwiedzanie Sigiriya Rock. Przejazd do Kandy (może po drodze Hindu temple Mathale). Świątynia zęba, statua Buddy, ewentualnie Cultural Show
Dzień 4: przejazd pociągiem Kandy-Ella
7h w pociągu więc to chyba wszystko tego dnia (ale czy warto całą trasę spędzić w pociągu?), nocleg Ella
Dzień 5: Ella
Adam’s little peak, Nine Arch Bridge, Ella rock przejazd do Haputale
Dzień 6: Haputale
Trekking w okolicach Lipton’s seat, wycieczka do Pedro Tea Factory, nocleg w okolicy Nanu Oya
W nocy wejście na Adam’s peak
Dzień 7: Nanu Oya
Odsypianie nocnej wycieczki, jakiś trekking w okolicy Nanu Oya, przejazd na nocleg w okolice Ulawalewe
Dzień 8: Ulawalewe
Wcześnie rano safari w Ulawalewe, w okolicach południa (pora karmienia) sierociniec dla słoni, przejazd do Deniyaya
Dzień 9: Deniyaya
Zwiedzanie Sinharaja Forest Reserve, przejazd na wieczór do Mirissa (lub innej miejscowości nadmorskiej jeśli coś znajdzie się z niezatłoczoną plażą i dobrze skomunikowane – jakoś brzmi to jak sprzeczność :D ). Żegnamy się z kierowcą.
Dzień 10-15: Marissa
6 noclegów w Mirissa lub okolicy.
Mirrissa staje się naszą bazą wypadową i wypoczynkową: w zależności od chęci odpoczywamy na plaży, wybieramy się oglądać wieloryby. Moglibyśmy wybrać się na wycieczki autobusem do Matara, Galle i Tangalle. Szóstego dnia po południu przejazd autobusem/pociągiem do Negombo. Nocleg w Negombo
Dzień 16: Negombo:
Odpoczynek w hotelu z basenem, przy plaży, zwiedzanie okolicy. Przejazd na lotnisko i wylot w godzinach wieczornych.

Mam sporo wątpliwości i pytań: czy czasowo plan jest łatwy do zrobienia, pisałem go w oparciu o wiedzę teoretyczną, bez znajomości realiów Sri Lanki. :D Jakoś Ella nie pasuje mi do całości planu i nie robi takiego wrażenia przeglądając relacje tych co tam byli, ale nie wiem jak to ewentualnie zastąpić. Może błąd polega na myśleniu, że warto całą trasę Kandy-Ella przejechać pociągiem? Czy ogólnie ta wycieczka nie jest momentami monotonna? Mam na myśli, że trochę mam zaplanowanych podobnych trekkingów, np. Adam’s little peak nie wydaje się aż taki ciekawy na zdjęciach. Również Dzień 2 nie do końca mnie przekonuje, bo ogród botaniczny jest nieco nie po drodze i do tego nie wiem czy faktycznie jest atrakcyjny. No ale jeśli nie to, to co w zamian? Czy pominęliśmy coś, co warto zobaczyć w okolicy? Czy polecacie miejsca z dala od turystycznych szlaków, gdzie można by dotrzeć samochodem? Ktoś wspomniał na forum o Ritigala, może warto to rozważyć? Gdzie można by wybrać się na spacer wśród plantacji kauczukowca? A gdzie zobaczyć żółwie w naturalnym środowisku? Ucieszę się z odpowiedzi na te pytania i na wszystkie inne uwagi które mogą przyjść do głowy po przeczytaniu tego planu podróży.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
Hawi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2015 19:04 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Witaj,

Pomysł z kierowcą fajny.
Kilka lat temu z dzieckiem robiliśmy to w wersji mniej intensywnej.
Realia Sri Lanki niestety są takie, że samochodem się jeździ strasznie powoli.
Odległości wydają się niewielkie ale czasy przejazdów masakra - dla bezpieczeństwa sprawdź
sobie czy się powyrabiacie zgodnie z założonym planem.
Nie wiem czy masz już coś kupione ale nam się udało kupić na niemieckiej stronie hotel w Kandy razem
z bezpłatną opcją kierowcy na czas pobytu z limitem 160km dziennie. Kupowałem to przez www.5vorflug.de a
z tego co pamiętam oferta była biura Jahn Reisen. Żadnej ściemy nie było i odnoszę wrażenie, że opcję kierowcy
wykorzystaliśmy nawet bardziej niż nam się należało bo na dzień dobry poprosiliśmy o zabranie z lotniska w CMB a
na koniec zawiezienie się na zachodnie wybrzeże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2015 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Po dalszym namyśle i konsultacjach kilka zmian do planu:

Dzień 1: Negombo
16:00 przylot do Colombo. Przejazd na nocleg do Negombo – autobusem lub co uda się znaleźć. Pierwszy dzień to odpoczynek po długiej podróży.
Dzień 2: Negombo - Sigiriya
Kierowca powinien być pod hotelem o 8:00 rano. Jeśli będziemy mieć czas to wizyta w tradycyjnej wiosce koło Sigiriya (muszę to wcześniej lepiej sprawdzić, żeby to nie okazał się jakiś "diznejlend", tylko coś w miarę autentycznego). Po południu lub wieczorem wejście na Sigiriya Rock. Nocleg w okolicy Sigiriya.
Dzień 3: Sigiriya -> Kandy
Droga do Kandy, zobaczyć Dambulla cave temple, Hindu temple Matale i w Kandy Tooth temple. Jeśli zostanie czas to cultural show albo coś innego.
Dzień 4: Kandy->Adam's peak
Ogród botaniczny Peradenija, przejazd w okolice Adam's peak. W nocy wejście na tą górę.
Dzień 5: Adam's peak -> Nanu Oya
Po drodze Pedro tea factory. Pobyt w Nanu Oya - trekking, oglądanie plantacji
Dzień 6: Nanu Oya do Ella
przejazd porannym pociągiem Nuwara eyla do Haputale, trekking w Lipton Seat i przejazd do Ella.
Dzień 7: Ella do Udalawewe
Little adam`s peak, Demodara Nine Arch Bridge, jeśli starczy czasu to dłuższy trekking w okolicy. Przejazd do Udalawewe.
Dzień 8: Udalawewe do Sinharaja Forest Reserve
Poranne safari w Ulawalewe. W południe sierociniec dla słoni Ulawalewe, przejazd do Sinharaja Forest Reserve
Dzień 9: Sinharaja Forest Reserve do Mirissa
Zwiedzanie Sinharaja Forest Reserve, przejazd do Mirissa. Koniec wycieczki.
Dzień 10-15: Marissa
6 noclegów w Mirissa lub okolicy.
Mirrissa staje się naszą bazą wypadową i wypoczynkową: w zależności od chęci odpoczywamy na plaży, wybieramy się oglądać wieloryby. Moglibyśmy wybrać się na wycieczki autobusem do Matara, Galle i Tangalle. Szóstego dnia po południu przejazd autobusem/pociągiem do Negombo. Nocleg w Negombo
Dzień 16: Negombo:
Odpoczynek w hotelu z basenem, przy plaży, zwiedzanie okolicy. Przejazd na lotnisko i wylot w godzinach wieczornych.

Co sądzicie o tym planie? Czy czasowo jest do zrobienia? Zastanawiam się nad Sinharaja Forest Reserve, czy rzeczywiście warto? Może zamiast tego lepiej byłoby zostać dłużej w okolicy plantacji herbacianych?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:06 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Z ciekawości, na Adams Peak chcecie wejść z dzieckiem? Szacunek, już widzę minę mojej 8latki, odpuściłam;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Z tego co przeczytałem wejście na Adam's peak wiąże się z pokonaniem 5000 schodów - oczywiście trzeba wejść i zejść. :) Planujemy użyć nosidła Deuter dla córki, więc to bardziej obciążenie dla moich pleców, niż duży wysiłek dla niej. Jedna sprawa to plany, a druga to faktyczne wykonanie. Jeśli okaże się, że jest to ponad moje siły albo dziecko jest przestraszone lub wejście wiąże się z podejmowaniem niepotrzebnego ryzyka to odpuścimy sobie - albo jeszcze u dołu, albo w trakcie.. Ale nawet wtedy przecież może być ciekawie, bo to nietypowa nocna wycieczka, możliwość poobserwowania grup buddyjskich pielgrzymów.. Zobaczymy.. Plan maksimum to nie jest coś co koniecznie trzeba zrobić.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2015 14:00 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Jasne:) powodzenia! moja musiałaby iść sama, za duża jest;) plus wczesna pobudka, lenistwo ;)

podglądam, do naszego wyjazdu jeszcze chwila - ferie 2016
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lis 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Na Twojej liście nie ma Jafny, Trincomalee i Nilavelii... Dlaczego?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2015 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
RKS1926 napisał(a):
Na Twojej liście nie ma Jafny, Trincomalee i Nilavelii... Dlaczego?


To wynika z faktu, że trzeba coś wybrać. Oglądałem zdjęcia i Jaffna bardzo mi się podobała, zupełnie inne klimaty, bardziej indyjskie. Wziąłem pod uwagę jednak dwie rzeczy: odległość i porę roku. Pogoda w lutym sprzyja zwiedzaniu południa wyspy i okolic Nuwara Eyla, na północy będzie pewnie monsunowo. Odległość też nieco odstrasza żeby wpaść tam na jeden dzień, a na dłużej możemy nie wygospodarować dość czasu. Może trzeba się po prostu kiedyś wybrać do Indii :)

Co do Trincomalee i Nilavelii, to również kwestia pogody, chyba w lutym lepiej wybrać południowe wybrzeże. Obie miejscowości są ładne, ale zastanawiałem się, czy jest tam coś, czego nie doświadczymy/zobaczymy koncentrując się na centrum i południu wyspy. Więc wstępnie co do wybrzeża to planujemy Mirissa, z prawdopodobnymi wypadami autobusowymi do Galle czy Tangalle.

To tylko plan oparty w całości na wiedzy z netu, więc jeśli ktoś ma doświadczenia z pierwszej ręki, które mogłyby mnie przekonać do modyfikacji uwzględniających te czy inne miejsca, to zachęcam. Plan podróży ciągle jest otwarty na zmiany. :)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2015 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Mam dom w Trincomalee , w ciągu ostatnich 2 lat byłem 5 razy i zaliczyłem wszystkie pory roku. W ciągu 70 dni tam spędzonych deszcz padła raz w dzień i 4 razy w nocy... O jakiej złej pogodzie piszesz?!
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2015 19:22 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Słowa klucze - trzeba coś wybrać.
Jakby dodał jeszcze Jafne, Trincomalee i Nilavele to z miłej wycieczki zrobiłby się wyścig. Ja robiłem trasę podobną do waszej ale tylko w 9 dni, bez kierowcy. Więc Wy na luziku powinniście to zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group