Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2015 07:32 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Właśnie kończę powoli objazd Sri Lanki i zastanawiam się nad napiwkiem dla kierowcy. Płaciłem za wynajęcie 350 usd za sześć dni. Ile dać napiwku - pytam tych którzy byli przede mną np z Kusumsiri?
Dzięki wx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Sie 2015 10:49 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 22
Przepraszam, że nie odpowiem na pytanie z praktyki.
Ogólnie przyjmuje się 10%, ale jeśli gość się sprawdził i wczuwał to możesz dać tyle na ile pozwala Ci zasobność portfela :).

A teraz moje małe pytanie.
Masz jakiś plan podróży? Coś możesz polecić? Podpowiedzieć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2015 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 34
Kilometry: 102 469
Ja też chętnie dołączę się do pytania o plan podróży. My wybieramy się na przełomie października i listopada. Każda rada mile widziana. Mam też pytanie jak sprawdził się kierowca i co faktycznie mieściło się w tej kwocie. Możesz podać do niego namiary? Serdecznie dziękuję za pomoc i rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2015 09:02 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Kierowca to Wasantha +94 76 717 12 35. Kapitalny gość! 6 dni z odebraniem z lotniska. trasa Negombo - Pinnawala - Sigiriya - Kandy-Nuwara Eliya - Udawalawe park narodowy - Kogalla 350 usd all inclusive plus wspomniany napiwek - daliśmy w końcu 20 usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2015 10:51 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
mogę prosić o maila do tego gościa? W ile osób jeździliście? My potrzebujemy ciut większe auto/vana, jest na 5tka, plus kierowca, też 6 dni z odebraniem z lotniska mam oferte 80 usd/dzień...
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2015 06:03 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Za 8 dni zaplacilismy 400$ i dalismy 25$ napiwku i kierowca byl zadowolony.
Poczatkowo chcielismy dac 50$, bo Malith naprawde byl nieoceniony, ale przeliczylismy budzet i postanowilismy troche ostudzic nasze emocje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2015 14:00 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Co miesci sie w tej dziennej kwocie? Samo wynajecie kierowcy? Czy hotel i jedzenie dla niego tez? Czy sami organizowaliscie sobie hotele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2015 14:14 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
W cenie nie ma noclegow. Ostatecznie zdecydowalismy sie zarezerwowac wszystkie wczesniej przez net. 50$ na dzien obejmowało kierowce, paliwo, wszelkie oplaty i podatki - bez noclegow, przy czym on sam je sobie organizowal.

Malith oferowal nam, ze mozemy nie rezerwowac wczesniej noclegow i on nam bedzie cos propnowal, a my zdecydujemy na miejscu. Tak jest dla niego lateiej, bo wtedy w tych miejscach ma darmowy tzw driver accomodation.

Gdy rezewujesz przez booking, czy agode to czesto chca od kierowcy kase. U nas, gdzie niegdzie dostal ten nocleg, a czasami szukal gdzies w wiosce, po znajomych itp.

Raz (pod Adams Peak) bylo krucho, bo to koniec swiata i zaplacilismy za jego nocleg 1000 rupi (ok. 30 zl), ale byla to nasza dobra wola, nie bylismy do tego zobligowani.
Podobnie czasem zaprosilismy go na drinka, czy poczestowalismy jedzeniem, ale to bylo jakby poza umowa. Z reszta czasami Malith grzecznie odmawial.

Po 4 dniach poprosil nas o 200$, a reszte zaplacilismy na koncu.

Dodam moze, ze czesto zostawialismy mu cenne rzeczy w aucie na dlugie godziny (trek, jazda koleja itp) i nic nie zgonelo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group