Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2013 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
zaplanowałem wyjazd do Włoch. Potrzebuję porad jeśli macie jakieś rady będę wdzięczny.

Plan
26 sierpnia – 3 września 2013 ( 7 pełnych dni na miejscu + dwa dni lot/wylot)
Włochy – Rzym, Neapol, Pompeje, Wezuwiusz, Kompania ( Sorrento, Amalfi, Positano, wyspa Capri )

Czasu mało miejsc, które chcemy zobaczyć sporo.

W Rzymie jesteśmy wieczorem 26.08 i zwiedzamy do 28.08. ( dwa pełnie dni ) Nocujemy w Rzymie i rano 29.08 wsiadamy w wypożyczone auto i ruszamy w kierunku Sorrento. Tam mamy nocleg (AirBnB) i wracamy do polski 3.09. A więc w Sorrento i okolicach mamy pełne 5 dni.

Rzym mam już zaplanowany zastanawiam się teraz nad pozostałym pobytem.

Kilka pytań:
1) ile czasu potrzebujemy na zobaczenie Wezuwiusza i Pompei ?
2) czy warto do Neapolu zajeżdżać na "pół dnia" - wydaje mi się że lepiej Neapol odpuścić tym razem, a jechać tam na oddzielą 2-3 dniówkę.
3) Possitano, Amalfi - czy warto tam plażować czy lepiej je zobaczyć , zwiedzić a plażować na dzikich lub mniej uczęszczanych plażach np w okolicy Sorrento.
4) może polecacie konkretne miejsca na tym półwyspie ?
5) Capri - ile czasu zarezerwować na zobaczenie Capri - jeden dzień? i czy warto tam brać samochód tzn czy płynąć promem z samochodem czy bez ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 09 Sie 2013 18:26 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Amalfi ma plażę, ale małą. Będzie z pewnością zatłoczona. Positano tez nie największą. Innych miejsc nie znam, bo nie korzystałam z plaż. Z Amalfii polecam jeszcze podjechać do Ravello. Bajeczne widoki, najtpiękniejsze z ogrodów Villa Cimbrone (6 €).Capri 1dzień. Jest kom. publiczna, ale samochodem na pewno wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2013 19:14 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 49
na Capri zdecydowanie bez samochodu, zresztą o ile pamiętam taka opcja przysługuje tylko mieszkańcom. Jeden dzień spokojnie wystarczy, tutaj przykładowy plan z którego sama korzystałam, ruszając z Neapolu ok. 12 i wracając wieczorem, lepiej jednak wstać trochę wcześniej;) http://www.capri.com/en/i/the-island-in-a-day :) szczególnie polecam rejs dookoła wyspy i ogrody Augusta :)

Myślę że Pompeje i Wezuwiusza spokojnie zaliczycie w jeden dzień, zresztą prawdopodobnie będą upały i po chwili ruiny przestaną być tak interesujace... a najcenniejsze skarby z Pompejów znajdują się w muzeum archeologicznym w Neapolu. W pół dnia w Neapolu zdążycie np. zwiedzić muzeum, zjeść pyszną pizzę w Sorbillo albo Starita, pospacerować, stwierdzić że miasto jest brudne i brzydkie;) w zasadzie to wszystko, a dojazd z Sorrento trochę zajmuje.

Na plażach w Positano i Amalfi są kamienie i dużo ludzi, lepiej poszukajcie innych.

Fajna wycieczka! Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Sie 2013 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Super, Dzięki.
Na Capri więc rezerwujemy cały dzień.
Wezuwiusz i Pompeje kolejny dzień, a jak starcz czasu to najwyżej w ten dzień zajedziemy na chwilę do Neapolu.
Kolejny dzień to zwiedzenie Positano, Amalfi i Ravello którego nie było w planie.

Odnośnie samego półwyspu może ktoś kto był poleci jakieś fajne plaże , mamy zaplanowane dwa dni typowo na plażowanie i chciałbym zobaczyć jakieś ustronne lub niezbyt uczęszczane fajne plaże zamiast tych w najbardziej obleganych.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2013 02:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Super, Dzięki.
Na Capri więc rezerwujemy cały dzień.
Wezuwiusz i Pompeje kolejny dzień, a jak starcz czasu to najwyżej w ten dzień zajedziemy na chwilę do Neapolu.
Kolejny dzień to zwiedzenie Positano, Amalfi i Ravello którego nie było w planie.

Odnośnie samego półwyspu może ktoś kto był poleci jakieś fajne plaże , mamy zaplanowane dwa dni typowo na plażowanie i chciałbym zobaczyć jakieś ustronne lub niezbyt uczęszczane fajne plaże zamiast tych w najbardziej obleganych.


Plaże w Sorrento sobie odpuść, są małe ciasne i brudne (włącznie z pływającymi w wodzie podpaskami). Piasek jeśli już jest to jest czarny (to akurat zasługa pobliskiego Wezuwiusza). Po drodze z Sorrento do Positano są ze 3 małe urokliwe plaże (trzeba patrzeć gdzie przy drodze stoi więcej zaparkowanych samochodów). Jak znajdziesz takie miejsce to w pobliżu będzie zejście stromymi schodkami w dół - jakieś 200-300m i jesteś na plaży. Wycieczka na Wezuwiusz to góra 3h z dojazdem i powrotem (sprawdź wcześniej drogę dojazdu, bo można się pomylić jadąc od strony Sorrento i wtedy zdziwisz się, że jadąc cały czas w stronę wierzchołka, nagle droga się skończy :). Neapol podoba się tylko nielicznym masochistom (w tym mnie). Trzeba pamiętać, że jest to miasto mafii, setek budynków nie ma nawet w ewidencji, zostały zbudowane za pieniądze mafii bez jakichkolwiek pozwoleń. Dzielnice biedy sąsiadują z Aleją gdzie znajdują się najdroższe sklepy znanych projektantów. Można spotkać miejsca ze zdjęciami, gdzie ktoś został zabity, to miasto jest zupełnie inne niż pozostałe we Włoszech. Nie słyszy się, żeby ktoś skrzywdził turystę (mafia zarabia na turystyce więc nie jest w ich interesie odstraszanie turystów) ale jak nie będziesz pilnował swojego dobytku to nie zdziw się, jak Cię okradną (pierwszy raz byłem w Neapolu w 97r., zostawiłem aparat dosłownie na 10s przy budce telefonicznej i jak się odwróciłem to już go nie było).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2013 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki.

Kolejne pytanie mi się nasunęło. Jak pojedziemy do Positano to gdzie parkować auto ? Wzdłuż tej jednokierunkowej głównej uliczki biegnącej przez Positano ? Parkowanie jest płatne ?

Podobnie w Amalfi / Gdzie i czy płatne jest parkowanie ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2013 19:43 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Neapol ma w sobie magię-to się odkrywa nie w jeden dzień. Oczywiście w 1 dzień tez można co nieco zobaczyć. Warto pojechać do dzielnicy Mergellina, albo dalej-do Posillipo: ze wzgórz fantastyczne widoki na zatokę, miasto, porty, Pólwysep Sorrento i, oczywiście Vesuvio. I Capri. Co do bezpieczeństwa-po prostu trzeba uważać. pozdrawiam.E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2013 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Kolejne pytanie mam o Capri. Przeznaczam na Capri cały dzień. Raniutko popłyniemy promem z Sorrento do Marina Grande.

Napisze jaki mamy plan, a proszę podpowiedzcie co jeszcze warto zobaczyć lub może jak zmienić kolejność.

- będąc w Marina Grande chcemy poszukać rejsu wokół wyspy
- rejs wokół wyspy
- po rejsie chcemy z Mariny ( busem dojechać do Anacapri) i wjechać kolejką na punkt widokowy na Monte Solaro
- następnie spacerek po Anacapri i powrót do Capri
- chcemy pospacerować po Capri i pójść pieszo zobaczyć Fargolini skały od strony lądu ( punkt widokowy na mapach jest oznaczony jako Belvedere di Tragara, ale chyba chcielibyśmy puść jak najbardziej na południe wyspy.
- następnie spacerkiem trasą viaKrupp do Marina Piccola
- chwila na plaży w Marina Piccola
- powrót do Marina Grande na prom do Sollerno

I najważniejsze czy czasowo damy radę w jeden dzień ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sie 2013 15:41 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Czesc. Raczej nie masz szansy zrobic tego wszyskiego.Musisz z czegos zrezygnowac. Wrocilem 10 dni temu tez robilem Neapol Pompei Sorrento Positano i Capri, mieszkalismy w Pompei, fajny ,niedrogi hotel Del Sol.Musisz byc w Sorrento jak najwczesniej zeby kupic powrotny rejs na ostatni kurs czyli o 18-30. My bylismy troche za pozno i musielismy wracac o 17 . Na poznieszy powrot juz nie bylo biletow.Rejs dookola wyspy jak najbardziej, super widoki , cena 17E + 12,50 E za Grotta Azzurra ale warto , naprawde. My musielismy zrezygnowa z Anacapri i szczytu Solano niestety za malo czasu. Schody Kruppa prowadza do Marina Piccola , po drodze ogrody Augusta tez warto cena chyba 1 lub 2 E. Ze schodow piekne widoki na skalki.Jak przyplyniecie bardzo rano i bedziecie wracac ostatnim promem to moze zdazycie jeszcze zrobic Anacapri , ale nie nastawiajcie sie na wszystko Na Capri fajnie jest pospacerowac , powoli ,nie spieszyc sie. Milego zwiedzania.Pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2013 15:42 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Sam rejs dookola wyspy + grota to juz 2 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2013 15:45 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
I polecam kapiel w morzu . Woda super. W Marina Grande albo Piccola to obojetne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sie 2013 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
A pamiętasz o której odpływają najwcześniej promy na Capri? Mieszkamy w samym Sorrento (AirBnB) i na Capri mamy wyznaczony 4 dzień pobytu, więc mogę bilety kupić 1-2 dni wcześniej jeśli jest w ogóle taka możliwość.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2013 00:10 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
tu masz link z rozkladem peomow http://www.capritourism.com/en/ship-tim ... mit=Search czy mozna kupic wczesniej to nie wiem. i tu masz link do oficjalnej strony http://www.capritourism.com/en/home
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Sie 2013 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Wielkie dzięki.

I jeszcze jedno pytanie. Czy w tej części Włoch w wodzie są jeżowce ? :)
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Sie 2013 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Byłem w tamtym roku nie spotkałem jeżowców :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Wrz 2013 17:48 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
Z Sorrento do Positano da rade autobusem? ewentualnie jaki jest koszt?
czy na 3 days Tourist travel ticket da radę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Wrz 2013 20:16 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
autobusy z Sorrento do Positano jezdza chyba co godzine z dworca kolejowego w Sorrento koszt nie pamietam ale tanio bylo chyba 3 E z jakims groszem czy bilet trzydniowy jest tu wazny ? nie wiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Wrz 2013 11:14 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Autobusy do Positano/Amalfi http://www.theamalficoast.net/orari_sit ... ables.html
Bilet 3T może działać, na tej trasie jeździ linia SITA (szare autobusy). Najłatwiej zapytać w informacji turystycznej (po wyjściu z dworca od razu na prawo).
Bilety kupuje się przy stoliku ;) który stoi nieopodal autobusu.
Koszt biletu do Amalfi (całodzienny) - 5-7E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Wrz 2013 18:28 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Byłem teraz 3 dni w okolicach więc podzielę się spostrzeżeniami.
Lecieliśmy samolotem z Kat. Na lotnisku wypożyczyliśmy na 3 dni samochód i od razu pojechaliśmy do Piano Di Sorrento - dobre miejsce na bazę. Tam mieliśmy 3 noclegi.

Pompeje i Herculenum - zabierzcie ze sobą kawałek dokumenty z napisem "PRESS" ;-) Wstęp za darmo. Tak samo dzieci do lat 12. Normalnie bilet 11 eur.
Pompeje - polecam - olbrzymi teren - robi wrażenie. Herculenum małe ale lepiej zachowane.
Przy Pompejach jest carrefur - parking za free. Podobnie przed oficjalnym parkingiem w Herculenum jest taki duży warsztat samochodowy z parkingiem - także można za free zostawić samochód.
Normalnie wszędzie we Włoszech płaci się ok 2 eur za godz.

Wezuwiusz - nie chodziliśmy na szczyt, bo pogoda była średnia. Warto dojechać samochodem "prawie" na szczyt na parking i zawrócić. Wejście na szczyt 10 EUR. Ktoś na forum pisał, że w życiu nie widział trudniejszej drogi ;-) Bzdura. Jest szeroko i tyle.
Prawdziwy hardcore to jazda przez miejscowości na wybrzeżu Amalfi. Drogą wąskie jakby były to ścieżki rowerowe, jeżdżą autobusy, czasem nawet jakiś tir. Koniecznie wykupcie pełne ubezpieczenie, bo to prawie niemożliwe w tej części Włoch nie zarysować samochodu ;-) Niektóre drogi w Piano Di Sorrento (nawet nawigacja mnie nimi prowadziła) były tak wąskie, że składałem lusterka. Swoim samochodem nigdy bym tam nie pojechał...

Jeżeli nastawiacie się na plażowanie to nie jest to najlepszy region. Małe, urokliwe zatoczki ze stromym zejściem albo małe miasteczka z miniaturową plażą nabitą na maksa leżakami. Polecam jednak Marina del Cantone - prawie na końcu półwyspu. Mało ludzi i całkiem przyjemnie. Wifi za free.

na Capri nie starczyło czasu - następnym razem - ale koniecznie z noclegiem na wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Wrz 2013 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
dziękuję wszystkim za pomoc, sporo informacji mi się bardzo przydało. wrzuciłem również relację do działu z relacjami z podróży.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group