Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:14 

Loty: 16
Kilometry: 16 794
odkopuję stary temat...

czy ktoś mógłby ze swojej perspektywy powiedzieć jak wygląda zwiedzanie wybrzeża Amalfi w praktyce?
Mamy auto zarezerwowane, ale bardziej chodzi mi o to czy osoba o słabej kondycji fizycznej podoła ilości pagórków i schodów w Sorrento, Positano i Amalfi? byłam w Lizbonie, Porto, więc jestem zaznajomiona z takimi terenami, ale wszelkie informacje chętnie przygarnę :)
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:25 
Awatar użytkownika

srebrny
W Sorrento jest winda dla lata wstecz cena przejazdu chyba 1Euro.
Załącznik:
qq.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:35 

Loty: 16
Kilometry: 16 794
O super, ale ogólnie rozumiem, że w samym mieście nie jest super stromo, do zniesienia?
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:38 

Sama oceń :)
https://www.google.pl/maps/place/80067+ ... 85!6m1!1e1
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 29 Cze 2016 20:49 

To też kwestia tego, gdzie zostawicie samochód. W Sorrento raczej nie było zbyt stromo, ale to zwiedzałem tak na szybko. W Positano wysiedliśmy na przystanku "na górce" i schodziliśmy schodkami, stromo bardzo, ale w dół fajnie się szło. Jadać dalej wsiadaliśmy na przystanku, który był dużo niżej, więc nie było potrzeby wspinania

W Amalfi moim zdaniem jest dość płasko, oczywiście są wyżej położone miejsca, ale to takie domki na uboczu.

#46 PostWysłany: 31 Lip 2016 13:58 

Hej,
Podpinam się pod ten temat, ponieważ również potrzebuję rady w kwestii Wybrzeza Amalfii.
Wkrotce będę w Neapolu, ale w jeden dzień plan jest taki aby wsiasc z kolejke Circumvesuviana dojechać do Herculanum- tam spedzic około 2,5 h a potem chce przemiescic sie do Sorrento i przesiasc się do autobusu SITA aby podjechać gdzies w jakies miejsce bardzo ladne widokowo aby pochodzić trochę po miasteczku, ale i może znaleźć plaze gdzie można chwile polezec, wykapac się. Nie będę sama dlatego zależy mi aby ta druga osoba, która jest pierwszy raz była zadowolona.. z widokow.
W Sorrento bylam już kiedyś i uważam, ze jest przereklamowane, Positano tez znam. Czy np. Amalfi jest warte zobaczenia? Fajnie się powloczyc tam ? Myslalam, ze Ravello ale z mojego rozkladu jazdy SITA nie widze aby autobus tam jezdzil.
Nie chce robic maratonu i się rozdrabniac na kilka miejsc, ponieważ i tak będę przemieszczać się autobusem (mam nadzieje, ze jakies piękne widoki da się zobaczyć z niego!) a czasu tez nie mam za dużo.
Proszę o wszystkie Wasze cenne rady:)
Pozdrawiam
 Relacje PM off
wulkan lubi ten post.

#47 PostWysłany: 22 Sty 2018 04:39 

W planie 1 dzien Neapol i Pompeje,2 dni na wybrzezu i ostatni dzien Neapol-wylot wieczorem.Czy baza w Salerno to dobry pomysl? A moze w Sorrento?
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 28 Sty 2018 20:34 

Loty: 52
Kilometry: 82 186
Podłączę się do tematu, ta informacja o darmowych atrakcjach w pierwszą niedzielę miesiąca jest nadal aktualna?
Mam możliwość zmiany daty wylotu i przylotu, ponieważ wizzair coś pozamieniał. I teraz pytanie:
1. Czy do darmowych pierwszych niedziel zalicza się także wezuwiusz?
2. Gdybym wykorzystał darmowe wejścia z okazji pierwszej niedzieli do pompei i herkulanum, to gdzie jeszcze mógłbym pójść aby mi się opłaciło kupować kartę za 32 E?
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 13 Mar 2018 01:36 

Darmowe wejscia w pierwsza niedziele miesiaca sa nadal aktualne. W jeden dzien jest bardzo trudno zwiedzic Pompeje i Herculanum bo po sam bilet darmowy ie stoi ze dwie godziny, moznaby dolaczyc Oplontis, czy Paestum, ale czy bedziecie mieli samochod , Wejscia sa do muzeow, Wezuwiusz nim nie jest.
 Relacje PM off
Tugginmypudha uważa post za pomocny.

#50 PostWysłany: 15 Mar 2018 22:46 

Loty: 52
Kilometry: 82 186
Dzięki za info. Mój plan zatem zapowiada się następująco (w sumie jak każdego innego:) tylko z małymi modyfikacjami):

*podróżowanie na bilecie tygodniowym zintegrowanym
1) dzień pierwszy jako że to pierwsza niedziela maja, najpierw Herkulanum, jak zdążę to Pompeje

*jestem jeszcze 3 pełne dni więc dalej w zależności od pogody:
2) Wezuwiusz, planuję wejście piesze, bardzo lubię takie dłuższe wyprawy, a to tylko 6 km od najdogodniejszego przystanku autobusu do parkingu, nocuje w Portici, także mam blisko :)

3) Neapol i szwędanie się po nim, pewnie będę to robił również wieczorami reszty moich dni/ objazd po Wybrzeżu Amfali na dziennym bilecie Sita
*raczej wybiorę to drugie, z doświadczenia wiem że nie warto rezerwować całego dnia na chodzenie po mieście

4) Capri raczej, mniejsze i chyba atrakcje wizualne bardziej skoncentrowane

*podróżuje sam, poruszam się komunikacją

Mam pewne wątpliwości co do podejścia pieszego na Wezuwiusz, martwią mnie te wpisy o psach, oraz wąskiej drodze, cięzko chyba będzie komfortowo iść, nie schodząc maksymalnie na pobocze przy mijających samochodach...
Co do kosztów, odejdą mi te wstępy na pompeje/herkulanum po około 10 E, bilet Artecard też bez sensu, jako że zintegrowany tańszy dużo i na dłuższy okres mi się załapie niż te 3 dni... dochodzą koszty promu, wybiorę te tańsze :) Odchodzi jeszcze koszt dojazdu na wulkan...

Jak sądzicie z doświadczenia, dobrze to wykombinowałem, coś byście doradzili?
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 16 Mar 2018 11:43 

szkodaczasu napisał(a):
zaplanowałem wyjazd do Włoch. Potrzebuję porad jeśli macie jakieś rady będę wdzięczny.

Plan
26 sierpnia – 3 września 2013 ( 7 pełnych dni na miejscu + dwa dni lot/wylot)
Włochy – Rzym, Neapol, Pompeje, Wezuwiusz, Kompania ( Sorrento, Amalfi, Positano, wyspa Capri )

Czasu mało miejsc, które chcemy zobaczyć sporo.

W Rzymie jesteśmy wieczorem 26.08 i zwiedzamy do 28.08. ( dwa pełnie dni ) Nocujemy w Rzymie i rano 29.08 wsiadamy w wypożyczone auto i ruszamy w kierunku Sorrento. Tam mamy nocleg (AirBnB) i wracamy do polski 3.09. A więc w Sorrento i okolicach mamy pełne 5 dni.

Rzym mam już zaplanowany zastanawiam się teraz nad pozostałym pobytem.

Kilka pytań:
1) ile czasu potrzebujemy na zobaczenie Wezuwiusza i Pompei ?
2) czy warto do Neapolu zajeżdżać na "pół dnia" - wydaje mi się że lepiej Neapol odpuścić tym razem, a jechać tam na oddzielą 2-3 dniówkę.
3) Possitano, Amalfi - czy warto tam plażować czy lepiej je zobaczyć , zwiedzić a plażować na dzikich lub mniej uczęszczanych plażach np w okolicy Sorrento.
4) może polecacie konkretne miejsca na tym półwyspie ?
5) Capri - ile czasu zarezerwować na zobaczenie Capri - jeden dzień? i czy warto tam brać samochód tzn czy płynąć promem z samochodem czy bez ?

Niestety ten plan okaze sie bardzo ale to bardzo kosztowny, bowiem parkowanie w Sorrento jest bardzo drogie potrafi wyniesc okolo 30 euro za dwie godziny sic! wiec my miejscowi uzywamy skuteròw, na Capri promy nie woza samochodow trzeba bylo rezerwowac gdzie indziej nie na polwyspie i poruszac sie promem i autobusem oraz autem
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 02 Maj 2018 13:34 

Witam
Planuje popłynąć na cały dzień na Capri promem i tu jest pytanie czy płynąć bezpośrednio z Neapolu czy może lepiej będzie (taniej i szybciej) płynąć z Sorrento ?
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 02 Maj 2018 13:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 397
Kilometry: 505 549
Dolicz czasu do Sorento bo to prawie 40 minut.

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
 Relacje PM off
jaroabl uważa post za pomocny.

#54 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:51 
Awatar użytkownika

złoty
Roku napisał(a):
c) można tak, a można Trenitalia do Salerno i stamtąd bus w drugą stronę :) Ogólnie to Sorrento głowy nie urywa, Positano jest 73x fajniejsze, ale Salerno też głowy nie urywa (promenada jest fajna) więc wybór należy do Ciebie. Trenitalia do Salerno powinna w jakieś 60-80 minut dojechać. Jechałem ale czasu nie pamiętam. Tylko cenę, 3,60 za Regio. Circumvesuwiana to dosyć kiepska kolejka. Stara taka i b. wysłużona. No i na tej samej trasie droższa od Trenitalii, jednak ta druga do Sorrento nie jedzie. Obydwie odjeżdzają z Piazza Garibaldi, czyli nie musisz nigdzie ze stacji wychodzić, żeby się przesiąść. Ogólnie spróbuj przejechać w koło, a nie wracać tą samą trasą.
Neapol, Sorrento, Positano, Amalfi, Salerno, Neapol - obojętnie w którą stronę pojedziesz, to więcej zobaczysz.

kleyo napisał(a):
Jeśli ktoś robi sobie takie kółeczko z Neapolu dookoła wybrzeża amalfitańskiego jak koledzy wyżej proponują to przy wyborze kierunku jazdy warto zwrócić uwagę na położenie Słońca, żeby nie jechać pod światło jeśli to możliwe.

Planuje zrobić takie kółeczko w ciągu jednego dnia komunikacją publiczną i właśnie zastanawiam się nad wyborem kierunku. Główny stop będzie w Positano, gdzie mam zamiar pomiędzy przystankami autobusowymi Positano (Sponda) i Positano (Chiesa Nuova) przejść dołem nad wodą. Pytanie zasadnicze, czy autobus w obu kierunkach zatrzymuje się na obu tych przystankach, czy tylko na jednym z nich ? W rozkładzie jest tylko po jednym przystanku w każdą stronę ale tam nie ma na pewno wypisanych wszystkich przystanków, więc w sumie to o niczym nie świadczy. Z drugiej strony coś kojarzę, że gdzieś czytałem o tym, że właśnie bus zatrzymuje się tylko na jednym z tych przystanków w Positano ale nie mogę znaleźć tej informacji. Ktoś wie i pomoże ?
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:18 
Awatar użytkownika

złoty
No to sobie sam odpowiem :)
Busy zatrzymują się na wszystkich przystankach ale tylko teoretycznie, bo praktycznie nigdy nie wiadomo, czy uda się do niego wejść. Wracaliśmy z Positano z przystanku środkowego (Chiesa Nuova) w kierunku Sorrento. Autobus podjechał, kierowca zobaczył, że czeka sporo osób, zatrzymał się kawałek wcześniej, wypuścił dwie osoby i ... powiedział że następny jest za ok. godzinę :) Zapadał zmrok, a przed nami był jeszcze kawał drogi do Neapolu. Powoli zacząłem rozpatrywać opcję noclegu w stylu Ameryka Express u jakiegoś dziadka siedzącego na krześle przed barem obok przystanku :) W końcu przyjechał turystyczny hop-bus i udało się nam zabrać, oczywiście za dodatkową opłatą. Była to końcówka października, więc wcale nie w szczycie sezonu. Wydostanie się Positano może nie być takie łatwe i warto to wcześniej brać pod uwagę, przy planowaniu całodziennej pętli z Neapolu. Łatwiej opuścić Amalfi, bo to jest przystanek końcowy busa, zarówno w stronę Sorrento, jak i Salerno.
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:41 
Awatar użytkownika

złoty
Podczas mojej wizyty na początku marca lokalne autobusy też jeździły zapełnione w 90% więc nie wyrażam sobie co musi się tam dziać w szczycie sezonu, istny armagedon ;)
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 06 Gru 2018 21:59 

Loty: 66
Kilometry: 79 244
W listopadzie również był sajgon. W drodze powrotnej autobus z Positano do Sorrento upchany na maxa.

Pociąg z Neapolu do Sorrento do tego stopnia był oblężony, że po 30 minutach podstawili drugi. Z uwagi na tłumy pociągi nie wyjechały punktualnie.

Nie chciałbym znaleźć się tam w sezonie.

Ostatnio edytowany przez Roku, 06 Gru 2018 22:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:37 

złoty
Byłem na święta Wielkanocne. Duży tłok na stacji w Neapolu natomiast pociąg do Sorrento i autobus do Positano bez większego oblężenia. Większość osób wysiadło w Pompejach. Zawsze jest możliwość wybrania się pociągiem do Salerno i rejs statkiem lub zrobienie kółeczka dla urozmaicenia. Moim zdaniem bardziej kłopotliwe może być wracanie wieczorem, gdy wszyscy mają ten sam zamiar, dlatego statek to nie takie złe rozwiązanie biorąc pod uwagę jego koszt.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 25 Sty 2019 17:05 

Loty: 26
Kilometry: 37 257
niebieski
CAPRI

Hej wszystkim, wybieram się w lutym do Kampanii. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może, czy w Sorrent zakupię bilet zarówno na prom Sorrento - Capri poranny, jak i na powrotny, ale z Capri do Neapolu? I czy ktoś się orientuje jak kosztowo to może wyglądać? Na stronach rezerwacyjnych np. capri.net (wszystkie, które sprawdzałem odsyłały de facto do tego samego okienka) są takie ceny jak 14,40€ za osobę z Sorrento i 17,80€ z Capri do Neapolu, które jednak w momencie dokonywania rezerwacji podnosze są o podatki i opłatę rezerwacyjną co daje 46,40€ za 2 osoby z Sorrento do Capri, 49€ z Capri do Neapolu. Czy na miejscu, w lutym mogę się spodziewać cen zbliżonych do tych kilkunastu euro w jedną stronę? I czy ktoś się orientuje czy w Sorrento kupię od razu powrotny ale do Neapolu?

#60 PostWysłany: 25 Sty 2019 17:13 

Loty: 94
Kilometry: 132 023
niebieski
ja płynęłam na Capri z Ischii i była cena 42 euro na miejscu. Biorąc pod uwage odległość z Sorrento, to myślę, że na miejscu będziesz mieć bardziej w okolicach 15 euro, niż 40... chociaż do Neapolu może być już pod 40....

[ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość