Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Sty 2019 15:08 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
piterbtm napisał(a):
CAPRI

Hej wszystkim, wybieram się w lutym do Kampanii. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może, czy w Sorrent zakupię bilet zarówno na prom Sorrento - Capri poranny, jak i na powrotny, ale z Capri do Neapolu? I czy ktoś się orientuje jak kosztowo to może wyglądać? Na stronach rezerwacyjnych np. capri.net (wszystkie, które sprawdzałem odsyłały de facto do tego samego okienka) są takie ceny jak 14,40€ za osobę z Sorrento i 17,80€ z Capri do Neapolu, które jednak w momencie dokonywania rezerwacji podnosze są o podatki i opłatę rezerwacyjną co daje 46,40€ za 2 osoby z Sorrento do Capri, 49€ z Capri do Neapolu. Czy na miejscu, w lutym mogę się spodziewać cen zbliżonych do tych kilkunastu euro w jedną stronę? I czy ktoś się orientuje czy w Sorrento kupię od razu powrotny ale do Neapolu?


W sorrento zakupisz bilet na Capri poranny .
Co do cen to z Sorrento sa raczej takie jak podałes (dla turystów dla tambylców jest oczywiscie taniej).
Natomiast bedac w Sorrento NIE kupisz biletu z Capri do Neapolu. Sama tak chcialam zrobic i okazało sie to niemożliwe (znaczy - nie chcieli mi sprzedac :) ). Musisz dopłynac na Capri i tam kupic bilet do Neapolu.
My sie balismy ryzykowac bo bylismy w czasie kiedy bylo troche turystów. W lutym mysle ze prawdopodobienstwo ze prom powrotny z Capri do Neapolu bedzie full jest bliskie zera :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#62 PostWysłany: 29 Sty 2019 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Dzięki wielkie, chciałbym jeszcze spytac, bo raczej wybiorę opcje z kupnem biletów powrotnych na Capri, jakąś budkę mają na miejscu tam gdzie się przypływa, czy gdzieś indziej ich szukać? ;)

palomino napisał(a):
piterbtm napisał(a):
CAPRI

Hej wszystkim, wybieram się w lutym do Kampanii. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może, czy w Sorrent zakupię bilet zarówno na prom Sorrento - Capri poranny, jak i na powrotny, ale z Capri do Neapolu? I czy ktoś się orientuje jak kosztowo to może wyglądać? Na stronach rezerwacyjnych np. capri.net (wszystkie, które sprawdzałem odsyłały de facto do tego samego okienka) są takie ceny jak 14,40€ za osobę z Sorrento i 17,80€ z Capri do Neapolu, które jednak w momencie dokonywania rezerwacji podnosze są o podatki i opłatę rezerwacyjną co daje 46,40€ za 2 osoby z Sorrento do Capri, 49€ z Capri do Neapolu. Czy na miejscu, w lutym mogę się spodziewać cen zbliżonych do tych kilkunastu euro w jedną stronę? I czy ktoś się orientuje czy w Sorrento kupię od razu powrotny ale do Neapolu?


W sorrento zakupisz bilet na Capri poranny .
Co do cen to z Sorrento sa raczej takie jak podałes (dla turystów dla tambylców jest oczywiscie taniej).
Natomiast bedac w Sorrento NIE kupisz biletu z Capri do Neapolu. Sama tak chcialam zrobic i okazało sie to niemożliwe (znaczy - nie chcieli mi sprzedac :) ). Musisz dopłynac na Capri i tam kupic bilet do Neapolu.
My sie balismy ryzykowac bo bylismy w czasie kiedy bylo troche turystów. W lutym mysle ze prawdopodobienstwo ze prom powrotny z Capri do Neapolu bedzie full jest bliskie zera :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Sty 2019 08:58 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@piterbtm w Sorrento nawet rząd budek mają, ;) i tak - budki są w porcie, trudno przeoczyć.
Łodzie roznią się szybkościa, rozkładem "jazdy" (chociaz niektore tylko nieznacznie) no i ceną (speedboaty są dużo droższe) wiec lepiej ogladnac wszystkie budki zanim dokonasz zakupu.
Jesli kupujesz bilet powrotny na Capri z Sorrento to mozesz RT ticket kupic od razu w Sorrento (nie można jak napisałam kupic "multicity" ;) tzn z Sorrento do Capri i pozniej z Capri do Neapolu) Ale i tak pewnie bedziesz musial poszukac na Capri budki informacyjnej w porcie (są oznaczone, bez stresu, tam wszędzie blisko) zeby sie zorientowac z ktorego nabrzeża na Capri odpływa "twój" prom.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 08 Lut 2019 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Amalfi - Valle Delle Ferriere

Hej, mam takie pytanie też.
Czy ktoś z forumowiczów był zobaczyć wodospady na północ od Amalfi - Valle Delle Ferriere? Czy bez autoryzacji/zezwolenia na wejście do parku jest sens się tam udawać? Z tego co wyczytałem to większość wodospadów jest właśnie na jego terenie, mniejszą część można zobaczyć bez zezwolenia. Zrezygnowałem z tego parku bo wyczytaniu, że zezwolenia wydawane są tylko z przewodnikiem, gdzie koszty wiadomo idą w górę, a dopiero dziś wyczytałem na ich stronie informacje, która mówi jedynie o tym, że zezwolenie można uzyskać pod numerem telefonu min. 10 dni przed planowaną wizytą. Jako, że będę tam za 4 dni to trochę się nie łapie, ale może był ktoś i jest w stanie powiedzieć, jak najlepiej to zrobić bez wchodzenia do parku. Dzięki! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Lut 2019 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Odpowiem sam sobie, może się komuś przyda. Cała ścieżka jest taka, że trudno nie trafić, pomimo tego, że na mapach google jej nie ma. Bardzo przyjemna trasa, z pewnością w lato może być odskocznią od prażącego słońca (prowadzi przez las), po drodze mniejsze wodospady. Na samym końcu trasy dochodzimy do płotu, gdzie wejście jest tylko z autoryzacją, na którą chyba trzeba być w grupie. Gdy dojdziemy do bramki rezerwatu nie zawracać, a przejść z 15m wzdłuż płotu, zobaczymy już znacznie większy wodospad, warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rllDNL lubi ten post.
rllDNL uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 12 Mar 2019 18:47 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
Podziękowania dla wszystkich piszących w tym temacie, wasze wskazówki bardzo pomogły w trakcie marcowej wycieczki do Neapolu i w jego okolice.
To jednocześnie mój pierwszy post na forum więc Witam i Pozdrawiam Wszystkich.
A ode mnie, tylko informacja której nie znalazłem, Sita Sud 5080 w okolicach 8.20 do Agerola Bomerano kierunek San Lazzarro staje obok dworca Napoli Garibaldi, konkretnie na Via Ferraris Galileo. W Bomerano był przed 10.00.
Więc jeśli ktoś chciałby dotrzeć do Sentiero Degli Dei, a nie chce jechać do portu, to jest taka możliwość.
Bilety 3.90 euro/osoba stan na 6 marca 2019, do kupienia na Garibaldim w Hudson News,kierowca nie sprzedaje.
Aha schody w dół do Positano naprawdę zabijają, ale dla tych widoków warto :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
Tugginmypudha uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3384
srebrny
lorkes napisał(a):
Aha schody w dół do Positano naprawdę zabijają, ale dla tych widoków warto :lol:

Mnie bardziej zabiły te schody w górę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Kwi 2019 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Ja z dziewczyną robiliśmy trasy przez prawie całe wybrzeże, właściwie od Maiori do Positano dzień w dzień ostre trasy, typu podejścia do Ravello, za to do Bomerano weszliśmy z Fiordo di Furore, bo przecież to tylko niecałe 4km, a my nieraz robiliśmy nawet 30+ dziennie i daję słowo, myslałem, że zejdę tam na zawał :lol:, schody tak niewdzięczne, tak wysokie, ciągle totalnie w górę. Dzień później jeszcze próbowaliśmy zdążyć nimi w dół na autobus. Zbiegając pierwszy raz czułem się jakby kolana miałyby się mi wygiąć w drugą stronę. Potem wszystkie inne schody wydawały się pikusiem, nie wspominając o Sentiero Degli Dei, która przy tym to jak spacer do sklepu pod domem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Maj 2019 23:03 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 16
Ktoś podpowie jak najkorzystniej dojechać do Bomerano z Pompejów? Ja planuję koleją do Sorrento, potem SITA do Amalfi, i jeszcze nie wiem jak z Amalfi do Bomerano (?) czy jest coś łatwiejszego do samego celu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Maj 2019 00:15 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
lambo napisał(a):
Ktoś podpowie jak najkorzystniej dojechać do Bomerano z Pompejów? Ja planuję koleją do Sorrento, potem SITA do Amalfi, i jeszcze nie wiem jak z Amalfi do Bomerano (?) czy jest coś łatwiejszego do samego celu?


Ja jechałam bezpośrednio autobusem z Neapolu do Bomerano, więc może to będzie dla Ciebie lepsza opcja czasowo. Z Amalfi do Bomerano też były autobusy, więc wybór należy do Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Maj 2019 11:06 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 16
Ale noclegi mam w Pompejach, więc powrót do Neapolu na autobus też strata czasu. Pozostaje łapać autobus z Amalfi. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Maj 2019 13:37 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
Da się szybciej, przy okazji jaki inni polecam aplikacje Rome2go dobrze działa w tym rejonie.
Ja rozważałem jazdę z Pompejów, więc pamiętam rozwiązanie.
Kolejką z Pompei Scavi do Via Nocere - 6 minut, jeździ co 30 minut. Potem ok 10 minut spacer na przystanek Viale Europa i tam przesiadka na SITA BUS masz trzy kursy i nawet niezłe godziny 08.50, 10.45.Powrót to jakoś 18 nie chciało mi się już patrzeć dokładnie.No i sprawdź dla swoich terminów, bo nie wiem kiedy jedziesz. Aha bilety na SITA musisz wcześniej w jakimś tabacchi. No i tłok, bo nie wiem jak z stamtąd, ale z Amfali lub Positano można się nie zmieścić do autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Maj 2019 14:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
lorkes napisał(a):
Da się szybciej, przy okazji jaki inni polecam aplikacje Rome2go dobrze działa w tym rejonie.

Rome2rio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Maj 2019 16:39 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
Literówka, ale kolega ma racje, Rome2rio powinno być
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
Czy ktoś może teraz przebywa w tych okolicach lub dopiero wrócił? Zastanawiam się czy brać samochód czy z powodu tłumów zdać się na komunikację publiczną?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Wróciłem. Tam zdaje się być całkiem rozsądna komunikacja publiczna. Ale my tylko poruszaliśmy się po Neapolu i pojechaliśmy do Sorrento. W Neapolu tłumów nie ma. W Sorrento jest sporo ludzi, głównie Włochów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Wrz 2020 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Garść info z wybrzeża amalfi

Bilet do Sorrento z Neapolu 3.9eur
Bilet dzienny na sita bus 10eur

Ludzi nie było tak dużo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 05 Paź 2020 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

moja mapka z neapolu i wybrzeża amalfi z ważniejszymi punktami

można zmieniać, edytować i dodawać swoje miejsca

pozdrawiam! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 20 Wrz 2021 13:19 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Czy jest sens skoczyć do Sorrento na dwie, trzy godzinki? Zastanawiam się - jakbym skończył zwiedzanie Pompejów odpowiednio wcześnie, to może podjechałbym jeszcze do Sorrento i dopiero później wracał do Neapolu, tylko nie wiem, czy miasto jest tego warte... Jeśli mam być szczery, to zdjęcia z niego mnie nie przekonują.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Wrz 2021 13:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2237
Bym zaproponował kościół Corpus Domini w Gragnano, ale nie wiem, co trzeba zrobić, żeby zastać tam otwarte drzwi :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group