Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Wrz 2016 14:08 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Arekkk napisał(a):
00:30 jest autobus do centrum miasta.


Z tego co widzę to o 1:00 startuje Vardar ?

Czy ktoś testował opcję taksówki dzielonej ? Mam na mysli to, czy jeśli wsiądę w 4 osoby to w nocy taksiarz nie policzy sobie więcej niż 20 euro ?

Jeżeli chodzi o wizztransfer...

Lądujemy o 23:15, w opcji dodatkowe usługi jest napisane bez kolejek, zgodnie z rozkładem itp. - a w opcji więcej podany jest rozkład autobusów, żeby było śmieszniej tożsamy z Vardar Express.

Jak to w końcu jest ? Kupuje wizz bus ląduje mój samolot i od razu zabiera ludzi czy jest jednak jakiś rozkład ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 18 Wrz 2016 16:27 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Transfer autobusowy wizz zamawiałem online tylko na traie Skopje-lotnisko. Przewoźnikiem jest wspomniany Vardar Express i jeździ wg rozkładu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Wrz 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Stan na początek września 2016 roku.
Jedyna komunikacja zbiorowa między lotniskiem, a Skopje to autobus wspomnianej firmy Vadar, czy jakoś tak. Bilet kosztuje w tej chwili 175 denarów macedońskich i można go kupić w punkcie sprzedaży na lotnisku (kierowca chyba nie sprzedaje). Wspomniana kasa biletowa znajduje się po prawej stronie terminala (zakładając, że wchodzi się do sali przylotów i zastanawia gdzie dalej iść).
Autobus jedzie do miasta około 40 minut. Odjeżdża nieregularnie (czasem rzadziej, czasem częściej), ale mniej więcej raz na dwie godziny. Zdaje się, że jego odjazdy są skoordynowane z godzinami przylotów (także lepiej iść po przylocie od razu na autobus). Godziny odjazdów zmieniają się w zależności od dnia tygodnia, na terminalu i przed terminalem jest rozkład jazdy.
Inna, alternatywna, forma dostania się do miasta to taxi. Przed lotniskiem jest spory plakat z orientacyjnymi cenami taksówek do różnych miast. Cena do Skopje to 20 euro (lub odpowiednik w denarach macedońskich). Wydaje mi się jednak, że ta cena obowiązuje dla białych taksówek (prawie wszystkie to starszawe mercedesy), które stoją w równym rządku przed terminalem. Równocześnie po terminalu kręcą się panowie, którzy pytają czy nie potrzeba taksówki i myślę, że ci jeżdżą mniej oficjalnie, a cenę można z nimi negocjować (kierowcy białych mercedesów nigdzie nie chodzą tylko palą papierosy przy swoich samochodach, ewentualnie je przepychają jak któryś odjedzie, widocznie nie opłaca im się odpalać samochodu, żeby podjechać kilka metrów, poza tym kierowcy mercedesów są w białych koszulach i czarnych spodniach).
Ja jak zamarudziłem na lotnisku i autobus już odjechał do miasta to stwierdziłem, że zaczekam dwie godziny na następny. Ceny w kawiarniach na lotnisku są w sumie takie same jak w Polsce w zwykłej kawiarni, więc stwierdziłem, że jak coś tam zjem i poczekam to i tak wyjdzie mnie to taniej niż jechać taksówką, a jeść i tak trzeba (piwo na lotnisku też kosztowało ~7 PLN za butelkę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Wrz 2016 17:49 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Najlepiej skorzystać z taksówki wcześniej zamówionej potrcko@rocketmail.com

Taksówkarz czeka na Ciebie po przylocie. Kurs 15 euro do centrum.

Jak się jedzie w 3 osoby to nie warto jechać Vardar Express (który jest nieregularny). Koszt taksówki wyższy niecałe 2 euro/osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 28 Wrz 2016 21:31 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Tego taksówkarza polecałem jedną stronę wcześniej skopje-dojazd-z-lotniska,1291,39863?start=20#p783519
Są też tam namiary także na innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 09 Lut 2017 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
szyblucki1 napisał(a):
Najlepiej skorzystać z taksówki wcześniej zamówionej potrcko@rocketmail.com

Taksówkarz czeka na Ciebie po przylocie. Kurs 15 euro do centrum.

Jak się jedzie w 3 osoby to nie warto jechać Vardar Express (który jest nieregularny). Koszt taksówki wyższy niecałe 2 euro/osoba.


Pozostaje mi podziękować za wskazówkę i również gorąco polecić tego Pana. Za 1000 MKD czekał na nas o północy na lotnisku, a następnie błyskawicznie (~20 minut) zawiózł do celu zapewniają miłą rozmowę.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Kwi 2017 07:51 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Również polecam Pana Dejana potrcko@rocketmail.com. Cennik niezmienny, tj. 15 euro. Szybko i miło.
W drugą stronę wracałem autokarem Vardar (175MKD - ok. 2,90 euro).
Lokalizacja przystanku dla tego autokaru jest zupełnie nieoznaczona na dworcu autobusowym/kolejowym, a więc ułatwię sprawę kolejnym podróżującym do Skopje - autokar zatrzymuje się w tunelu, bezpośrednio przed apteką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Maj 2017 21:13 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Czy ktoś próbował opcji budżetowego dojazdu autobusem relacji Skopje-Kumanowo firmy Rule Turs? (rozkład tutaj, zakładka МАКЕДОНИЈА>КУМАНОВО)
Wysiadając we wsi Miladinowci w najgorszej opcji jest do przejścia 3.5-4km, a jakby się udało wysiąść przy zjeździe na lotnisko, to tylko jakieś 2km.
Cena max. 100 MKD (tyle kosztuje do Kumanowa - połowa trasy powinna być tańsza, więc pewnie 50-60 MKD), kursuje co 30-60 minut między 6 a 22. Ja akurat planuję nocować na lotnisku, Vardar o 19 i 2 niezbyt mi pasują, a ten jedzie o 22:10.

Jeśli nikt tym jeszcze nie jechał, to czekajcie na moją relację za miesiąc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Maj 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Czy nadal przy odlocie wszyscy są kierowani na check in nawet jeśli lecą z podręcznym? Czy też mobilne karty są już akceptowane??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Maj 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nadal wszyscy są kierowani na check in. Naszej 4-ce dosyć skrupulatnie sprawdzali podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Cze 2017 21:34 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Nawiązując do mojego poprzedniego postu: nie jedźcie autobusem Skopje-Kumanowo. Ten autobus jedzie autostradą, a wszystkie jego rozkładowe przystanki to możliwość zatrzymania się w dowolnym miejscu autostrady, a potem rób co chcesz. Na skrzyżowaniu autostrady z drogą na lotnisko (koło wsi Miladinowci) jest remont, więc postanowiłem tam nie wysiadać - dalej było tylko gorzej (nieoświetlona autostrada), więc skończyliśmy w Kumanowie. Ostatecznie tak tragicznie nie wyszło, bo pierwsza złapana taksówka za trasę Kumanowo-Lotnisko wzięła 800 MKD, czyli jakieś 13€, a to mniej niż polecane tu taksówki ze Skopje.

Z tej całej wycieczki wniosek mam taki: jeśli ktoś jedzie na lotnisko w Skopje prosto z Serbii (np. z Niszu) i akurat nie ma pasującego autobusu Vardar ze Skopje, to warto wysiąść w Kumanowie i pojechać na lotnisko taksówką z tego miasta zamiast jechać do Skopje.

Na lotnisku kontroli bezpieczeństwa nie można przejść nie podchodząc wcześniej do check-inu, nawet mając wydrukowane karty pokładowe. Cała ta sytuacja jest absurdalna, bo przy okienku jedyne co robią, to przedarcie wydrukowanej karty pokładowej na dwa kawałki i napisanie długopisem numeru bramki. Zupełnie nie wiem po co to, bo oderwać mogliby równie dobrze już przy wejściu do samolotu. Byłem tym faktem niezadowolony, bo nocowałem na lotnisku, w strefie ogólnodostępnej siedzenia są metalowe i niewygodne, za kontrolą są miększe i śpi się dużo lepiej, a konieczność podejścia do okienka minimalizuje pobyt w "wygodnej strefie" do 2h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Lip 2017 09:49 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Wczoraj pierwszy napotkany taksówkarz na dworcu kolejowym w Skopje zaproponował nam 14E za kurs do lotniska (było nas 4 osoby). Co ciekawe objeżdżał bramki do poboru opłat https://goo.gl/maps/w14ek1N9gvR2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Wrz 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Taxi zamawiane przez hotel z lotniska do centrum 1240.- MKD, z podatkiem VAT 18%.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Wrz 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dyzio1 napisał(a):
Transfer autobusowy wizz zamawiałem online tylko na traie Skopje-lotnisko. Przewoźnikiem jest wspomniany Vardar Express i jeździ wg rozkładu.

pamietasz moze na ile dni przed lotem przeslali ci bilet na email?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Wrz 2017 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
transfer w niedziele
dzisiaj na emailu bilet 3,50euro OW Vardar
płacone punktami podczas rezerwacji ze wzgledu na zblizajacy sie termin wygasania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Kwi 2018 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Najnowsze wieści z lotniska, bo sporo się pozmieniało. Jest nowy przewoźnik - TAV (Manora), to ta sama firma która obsługuje lotniska. Bilet się nie zmienił i kosztuje 180ден w jedną stronę. Rozkład jazdy autobusu jest na stronie lotniska.

Natomiast z centrum na lotnisko Vardar dalej jeździ, tak samo jak TAV (Manora), ale o dziwo Vardar nie zabiera pasażerów z lotniska tylko od razu odjeżdża?!

Moja sugestia tutaj aby wsiadać koło hotelu Holiday Inn, a nie przy dworcu kolejowym, widziałem jak szli ludzie z walizkami w kierunku przystanku a nasz kierowca się nawet nie zatrzymał. A o 4 rano przy odlotach o 6 to trochę słaba sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
maciek uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Lip 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Najnowsze info: bilet 180 MKD. Przy zakupie warto mieć jak najniższe nominały EUR, bo miła Pani przy autobusie przeliczy Wam po bardzo niekorzystnym kursie owe 180 MKD, i wyda Wam resztę . W kantorze na lotnisku jjak i u niej to 54-55 MKD za 1 EUR, w mieście 61 MKD.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Wrz 2018 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Aktualny cennik taksówek z lotniska SKP

Załączniki:
20180915_112516-1.jpg
20180915_112516-1.jpg [ 214.81 KiB | Obejrzany 6447 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:20 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
ms993 napisał(a):
Na lotnisku kontroli bezpieczeństwa nie można przejść nie podchodząc wcześniej do check-inu, nawet mając wydrukowane karty pokładowe. Cała ta sytuacja jest absurdalna, bo przy okienku jedyne co robią, to przedarcie wydrukowanej karty pokładowej na dwa kawałki i napisanie długopisem numeru bramki. Zupełnie nie wiem po co to, bo oderwać mogliby równie dobrze już przy wejściu do samolotu. Byłem tym faktem niezadowolony, bo nocowałem na lotnisku, w strefie ogólnodostępnej siedzenia są metalowe i niewygodne, za kontrolą są miększe i śpi się dużo lepiej, a konieczność podejścia do okienka minimalizuje pobyt w "wygodnej strefie" do 2h.

Leciałem 27. września ze Skopje do Bratysławy. Z mobilną kartą pokładową przeszedłem przez kontrolę bezpieczeństwa bez żadnego problemu. Nikt mi nie kazał podchodzić do stanowiska check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Mar 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Czy ktoś, kto kupował bilety na transfer przez stronę Wizz jest w stanie powiedzieć mi czy jest to jakiś specjalny transfer tylko dla Wizz, czy normalne autobusy Vadaru kursujące wg rozkładu?

Pytam ponieważ wg rozkładu Vadar nie ma dużo godzin odjazdu i koliduje nieco z moim lotem (przylot 18:10, autobus 18:35) więc kwestia tego czy kierowca czeka na takich pasażerów Wizz, czy jak to się odbywa?

I przy okazji - mobilne karty pokładowe są akceptowane? Na necie opinie sprzed 2 miesięcy mówią, że tylko drukowane karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group