Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#21 PostWysłany: 31 Paź 2013 11:08 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 21
Co do waluty, to nie mam pojęcia jak jest korzystniej, ja osobiście wymieniałam dolary. Generalnie warto tam zostać 2-3 dni max i uciekać dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#22 PostWysłany: 31 Paź 2013 11:15 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Przez jakiś czas mieszkałem w Singapurze, to z rzeczy do zobaczenia mogę polecić: zoo, Palau Ubin, Muzeum Nauki, Sungei Buloh Wetland Reserve, Park Ptaków Jurong, a by się zrelaksować Wild Wild Wet, 4 dni na Singapur wystarczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#23 PostWysłany: 31 Paź 2013 17:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
sluchajcie czy sa jakies ograniczenia co do wwozu zywnosci do singapuru ? brat sobie zazyczyl troche europejskiego jedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#24 PostWysłany: 31 Paź 2013 21:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Może i jakieś ograniczenia są, natomiast ja ostatnio leciałem z Bangkoku do Singapuru z dobrymi ~10 kilogramami "prowiantu" z Polski w bagażu głównym i na Changi nie miałem z tego powodu żadnych problemów. :-) Spokojnie możesz brać polskie jadło do walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#25 PostWysłany: 01 Lis 2013 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
taddd napisał(a):
Wyjazd na Marina bay sands już niestety płatny i zwiedzanie tylko tarasu widokowego. Jednak 3*dziennie za darmo można wejść na część basenową i popatrzeć jak to wygląda w realu.



Kiedy sprawdzałeś, że na część basenową można wejść za darmo? Jak to 3 razy dziennie, są jakieś godziny?
będę w Sin na parę dni pod koniec listopada.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#26 PostWysłany: 12 Gru 2013 16:29 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
Na część basenową nie możesz wejść za darmo. Natomiast co do wyjazdu na taras widokowy to jak najbardziej. Wchodzisz do hotelu głównym wejściem, idziesz prosto przed siebie i skręcasz na lewo do pierwszych możliwych wind. W sumie są 3 miejsca gdzie znajdują się windy. Każde z wejść jest oznaczone numerami pięter na które wyjeżdżają widny, Taras widokowy znajduje sie na 57 piętrze dlatego trzeba właśnie ten przedział wybrać i kierować się do wind oznaczonych m. in tym numerem. Jak wejdziesz do hotelu głownym wejściem (od przodu) to będą to pierwsze możliwe windy (wcześniej miniesz po prawej stronie recepcje).
Z tarasu widokowego możesz zrobić zdjecia ale zza szyb. Polecam więc wejść do restauracji i tam udać się na taras skąd rozpościera się przepiękny widok na całe miasto.
Co do noclegu to ja nocowałam w dzielnicy Little India. Uważam tą część miasta za przereklamowaną. Dużo lepiej wybrać hotel w dzielnicy China Town lub tej typowo biznesowej. Wszędzie blisko, mnóstwo hoteli i doskonała baza wypadowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#27 PostWysłany: 29 Gru 2013 15:24 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Mi się udało wejść na basen w Marinie.
Czatowaliśmy ok 20 min pod windą nr 1 koło recepcji aż pojawią się wychodzący goście, którzy wyglądają na takich, którzy zechcieliby wjechać z nami na górę. Wystarczyło poprosić młodych chińczyków żeby z nami (ze mną i kolegą) wjechali na górę. Dwóch z nami wjechało, wzięliśmy po karcie pokojowej od dwóch pozostałych. Na górze przy wyjściu wystarczyło machnąć kartą przed oczami ochroniarza i... :D Chcieliśmy za to kupić chińczykom obiad/drinka, ale byli tak podjarani, że mogą nam pomóc i z nami pogadać, że odmówili.
I tak spędziliśmy popołudnie z browarem na krawędzi ;)
Byliśmy tak zdeterminowani żeby wejść na ten basen, że chcieliśmy kupić nocleg, ale przez zmianę lotu musielibyśmy opuścić hotel o 3 w nocy. więc trudno na parę godzin rezerwować. Ale udało się :)
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#28 PostWysłany: 29 Gru 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
W tym wątku jest trochę na temat Singapuru:
singapur,26,3241

Do spania i jedzenia zdecydowanie Geylang polecam ! Jak na Singapur - tanie noclegi, super żarcie 24/7
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#29 PostWysłany: 29 Gru 2013 18:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Już połączyłem - w tamtym wątku jest już tylko info o noclegach

żeby było że na temat - od siebie polecę mało znaną atrakcję - spacer parkami southern ridges - super widoki, zielono, fajna architektura
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#30 PostWysłany: 21 Mar 2014 23:36 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Czy ktos z forumowiczow podpisze sie pod opinia, ze Singapur jest nudny? Nie starczy nam czasu na Kuala Lumpur i Sin wiec trzeba wybierac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#31 PostWysłany: 21 Mar 2014 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
guest napisał(a):
Czy ktos z forumowiczow podpisze sie pod opinia, ze Singapur jest nudny? Nie starczy nam czasu na Kuala Lumpur i Sin wiec trzeba wybierac.

Rownie dobrze KL moze byc nudne :) Zalezy co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#32 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Zdecydowanie nie nazwałabym Singapura nudnym. Jest mega uporządkowane,z wieloma zakazami,baaaardzo specyficzne.Jak nowoczesny sztuczny twór w którym można spotkać mieszankę kultur.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#33 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Jeżeli będziesz miał możliwość bycia tam to polecam:)Kuala Lumpur jest zupełnie inne,więc będziesz mógł porównać te interesujące odmienności.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#34 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:27 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Pawel_T napisał(a):
guest napisał(a):
Czy ktos z forumowiczow podpisze sie pod opinia, ze Singapur jest nudny? Nie starczy nam czasu na Kuala Lumpur i Sin wiec trzeba wybierac.

Rownie dobrze KL moze byc nudne :) Zalezy co kto lubi.

True ;) Przewaza jednak opinia KL>Sin
Lela napisał(a):
Jeżeli będziesz miał możliwość bycia tam to polecam:)Kuala Lumpur jest zupełnie inne,więc będziesz mógł porównać te interesujące odmienności.

Tak jak wspomnialem - nie starczy nam czasu i trzeba wybierac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#35 PostWysłany: 22 Mar 2014 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Rzucaj monetą:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#36 PostWysłany: 22 Mar 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
KL jest tańsze i może z tego ta opinia. Ja wybrałbym Singapur.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#37 PostWysłany: 22 Mar 2014 12:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Ja również wolę Singapur (jest inny niż wszystkie Azjatyckie państwa, będzie stanowił odmianę), choć mając ograniczony budżet KL zdecydowanie lepszym miejscem jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#38 PostWysłany: 22 Mar 2014 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Polecałbym też Singapur, chociaż oczywiście jest droższy niż KL, które nawiasem mówiąc też jest warte odwiedzenia. W Singapurze da się jednak przeżyć za rozsądne pieniądze. Transport publiczny metrem z lotniska nie kosztuje wiele, chyba nawet taniej niż dojazd w KL. Noclegi drogie, ale jeśli komuś nie przeszkadza hostel i sala wieloosobowa to nie ma tragedii - można znaleść w centrum za 18 $ za osobę, pokoje 2-os od 55$. Jeżeli zależy nam na prawdziwym hotelu to już tanio nie będzie. Jedzenie droższe, ale jedząc na ulicy też nie ma tragedii, a wodę można pić z kranu, co jest absolutnym ewenementem w tym rejonie. Piwo (w sklepie, o knajpach nie wspominam nawet) jest drogie zarówno w KL jak i w Singapurze niestety.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#39 PostWysłany: 06 Kwi 2014 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 108
Singapur nudny? Hah może dla kogoś kto tam mieszka już dłuższy czas :D Nie należy mylić wysokich kosztów życia z nudą. Warto zobaczyć to państwo/miasto. Turystycznie KL też jest mega, jednak to zupełnie inne miasto. Mnie osobiście SIN bardziej motywuje do działania ;)
KL jest jednak łagodniejszy dla portfela :) Wielokulturowość spotkasz w obydu miejscach.

Dodam też, że w Kuala masz 2 darmowe linie autobusowe, także kolejny punkt jeśli chodzi o budżet. Natomiast dojazd na lotnisko zdecydowanie lepszy w przypadku SIN (czas).
_________________
W podróży korzystam z komunikatora Skype.
markandtravel.com - powoli uzupełniam bloga treściami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur - ogolnie
#40 PostWysłany: 28 Kwi 2014 14:10 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Jaka jest najlepsza opcja na poruszanie się po Singapurze komunikacją miejską? Kupować kartę EZlink czy bilety jednorazowe?

Dodam, że będziemy we dwoje. Sporo możemy przejść na pieszo biorąc pod uwagę to że odległości nie są jakieś wielkie (?).

Drugie pytanie: Czytałem że do Singapuru nie można wwozić alkoholu z zewnątrz. Czy przewiezienie butelki alkoholu z Polski przejdzie czy lepiej nie ryzykować?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group