Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
http://www.fly4free.pl/forum/podejrzani ... z,11,75621

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Jak znaleźć informacje o swojej rezerwacji
http://www.fly4free.pl/forum/jak-znalez ... ,225,76112


Jako że każdy widzi, że to oczywisty Error Fare, każda osoba dzwoniąca potwierdzać rezerwację do linii/pośrednika będzie banowana (włączając posty "dla żartu że zadzwoniłem, a wcale nie dzwoniłem" ;) )


poradnik-dla-pasazera,226,99435


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 26 Wrz 2017 07:43 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Trochę dziwny ten deal. Co pośrednik to inne podejście do tematu.
Jak pisałem, robiłem rezerwację przez flugladen. U mnie cała zmiana wynikła z wywalenia lotu Ethiopiana Addis Abeba - Bruksela z rozkładu linii.
Najpierw więc wrzucili mi stopover 28 godzinny, potem zmienili trasę powrotną na Praslin - Mahe - Addis Abeba - Frankfurt - Bruksela a teraz finalnie na tripcase, na ethiopianie i na air seychelles widać trasę kończącą się we Frankfurcie.
Na flugladen cały czas jest rezerwacja po staremu z tymi samymi numerami etixów i rezerwacji.
Niemcy przysłali mi prośbę o zatwierdzenie zmian lotu.
Nie zaakceptowałem, bo ostatecznie trudno tu cokolwiek wiedzieć na pewno (doloty, dopłaty) więc postanowiłem zrezygnować.
Najpierw mi napisali, żeby do nich zadzwonić i potwierdzić rezygnację, odpisałem, że nigdzie nie będę dzwonił, że nie akceptuję zmian i niech oddają kasę. Znowu odpisali informując jak to linie mogą zmieniać godziny lotów czy nawet trasy i znowu prosząc o telefon jeśli chcę zrezygnować.

Także dużo zależy od pośrednika. Niektórzy chcieli lecieć i już dawno im odwołali i oddali kasę, niektórzy się rozmyślili a na siłę im te bilety chcą utrzymywać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#302 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@greg0
Faktycznie trochę dziwnie się zachowują.
Ja ostatni raz dzwoniłam do flugladen tydzień temu i poinformowano mnie, że przekierowali moją sprawę do działu wystawiania biletów, ponieważ tylko ten dział może się kontaktować z linią lotniczą telefonicznie. Dotąd próbowali mailowo i podobno od prawie dwóch miesięcy nie otrzymali żadnej odpowiedzi. Zastanawiające.
Ciekawe też, że każdą rezerwację traktują oddzielnie a wydawałoby się, że do tego "problemu" powinni podejść w ten sam sposób w stosunku do wszystkich uczestników deala i albo wszystkim skasować albo zaproponować dopłatę czy cokolwiek innego - Tobie każą dzwonić i potwierdzić rezygnację, u mnie w zasadzie nie widzą problemu i brak jakiekolwiek informacji, że rezerwacja ma być anulowana. Do bani trochę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 27 Wrz 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
joker1977 napisał(a):
yennifer napisał(a):
Ja również nie dostałam do tej pory zwrotu z SuperSaver.
Piszę do nich co parę dni i nic. Kompletnie nic.

:(

Ja dostałem od nich potwierdzenie że będzie zwrot pieniędzy w ciągu 2-8 tyg. w końcu zadzwoniłem do nich na polski numer (wybierając tonowo 2,2,3) rozmowa w języku angielskim.

Aktualizacja
Wczoraj dostałem e-maila że zwrot nastąpi w ciągu 3-5 dni roboczych. Zwrot na kartę już dziś
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 07 Paź 2017 08:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 20
Ja też kupiłem za pośrednictwem Supersaver. Do dzisiaj nie dostałem zwrotu kasy. 3 razy do nich pisałem w odstępach po około miesiąc. Za każdym razem mój email dostawał nowy numer zgłoszenia i za każdym razem odpowiadali, że przekazują kwestię do odpowiedniego działu. Nigdy nie dostałem odpowiedzi merytorycznej. Moje prośby o nie zakładanie nowej sprawy (za drugim i trzecim razem) tylko ustosunkowanie się do poprzednich zgłoszeń (podawałem ich numer) pozostawiali bez żadnej odpowiedzi.

2 dni temu zgłosiłem żądanie Chargeback do Raiffeisena, bo ich kartą płaciłem. Zobaczymy co będzie.

Cezarek57a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Po prawie trzech miesiącach dostałam potwierdzenie o anulacji rezerwacji z flugladen.de
Ale na zwrot mogę czekać nawet do 4 tygodni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 19 Paź 2017 23:21 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 20
Dziś mija 2 tygodnie odkąd zgłosiłem żądanie Chargeback do Rajfajzena. Prze te 2 tygodnie miałem słownie 5 telefonów od nich z zapytaniami dotyczącymi mojego żądania, przy czym odpowiedź na każde z tych pytań zawarta była w złożonym przeze mnie wniosku na piśmie lub w dołączonych do niego dokumentach. Piąty telefon z Rajfajzena był najlepszy : pytali, czy żądanie zgłosiłem na piśmie, czy przez telefon. Czekam co dalej. Mają jeszcze 16 dni, ale czuje, że będzie pod górkę. Oczywiście Supersaver nadal kasy na zwrócił.

Cezarek57a
Góra
 Profil Relacje PM off
Aclan lubi ten post.
 
      
#307 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Dzisiejszy e-mail z tickets.pl:

Szanowny Kliencie!

Uprzejmie informujemy, że na Twoje żądanie bilety zostały anulowane.

Rezerwacja Nr XXXXX
Zgodnie z zasadami taryfy znajdującymi zastosowanie w przypadku niniejszego zamówienia, kwota podlegająca zwrotowi to XXXXXX PLN. W przypadku, gdy waluta karty jest inna niż waluta opłaty, przewalutowanie zostanie dokonane według kursu walut banku emisyjnego.

UWAGA: kwota podlegająca zwrotowi zostaje obliczona w oparciu o kurs ważny w dniu złożenia przez Pasażera wniosku o zwrot.

Wniosek o zwrot został pomyślnie przekazany do przewoźnika.
Procedura refundacji może potrwać od 5 do 10 dni roboczych.




Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@vasquez37 napisz jaką w efekcie finalnym dostałeś kwotę i czy było to tyle samo ile zapłaciłeś
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 21 Paź 2017 23:53 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jest zwrot na karcie od flugladen.de
Kwota 1348, 63
Wcześniej pobrane 1348, 49
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 22 Paź 2017 00:13 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
oooo... jakiś nagły zwrot akcji? przyznam szczerze nie śledziłem tego wątku, a nie chce mi się przekopywać przez 16 stron. Jak to było z tym dealem? Poleciał ktoś w ogóle czy wszystkim od razu anulowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 22 Paź 2017 11:48 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
A zatem proszę bardzo, szybkie podsumowanie dla Ciebie:

- Deal umarł. Za te pieniądze nikt nie poleciał. Bilety były na stocku Air Seychelles, które się wypięło w całości na ten deal.
- Jedna osoba z tego forum poleciała po dokonaniu dopłaty do stawek rynkowych (została niejako postawiona przed ścianą kilka dni przed wylotem)
- Ten wątek może być dobrym narzędziem do podziału OTA na gówniane/niegówniane. Deal oficjalnie padł na przełomie lipca/sierpnia. Niektórzy dostali pieniądze z powrotem już w sierpniu (na przykład ja, via Kilroy.pl), a niektórzy jeszcze nie. Są również osoby które zostały zmuszone do rozpoczęcia procedury chargeback, z uwagi na całkowite olewactwo ze strony pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#312 PostWysłany: 22 Paź 2017 12:10 

Osobiście jestem zaskoczony faktem, że poleciało tak wiele anulacji z tego deala. Ja mam wszystko ciągle aktywne, żadnych anulacji (w tym, gdy sprawdzam rezerwację przez linie lotnicze). Ja rezerwowałem loty na luty 2018 r. (z Brukseli) przez TripMonster (płatność z wykorzystaniem norweskiej karty kredytowej) - może to kwestia OTA. W sierpniu do mnie się odezwali z prośbą o akceptację zmian - zaakceptowałem i do dziś dnia jest ciągle wszystko OK.
Góra
 PM off  
      
#313 PostWysłany: 22 Paź 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
@grzegorz.jot Ja rowniez kupowialem przez norweski tripmonster, placac norweska karta. Kupilem w lipcu loty, ktore mialy sie odbyc w marcu. Nie dostawalem zadnych informacji od posrednika, a na forum rozpoczela sie juz "anulacyjna panika" z tym dealem.
Skontaktowalem sie z OTA (grupa Flygstolen), ci mowili, ze wszystko jest okej. Mi w miedzyczasie zniknela rezerwacja z tripcase. Nie bylo tez mozliwosci dokonania podgladu na stronie Ethiopiana. Skontaktowalem sie powtornie, informujac o zmianach, ci powiedzieli, ze sie skontaktuja z AirSeychelles. Po tygodniu dostalem informacje o anulowaniu podrozy. Potem mialem niby czekac do 8 tygodni na zwrot pieniedzy. Troche sie podroczylem i dostalem po 2 tygodniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 24 Paź 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Dostałem zwrot z tickets.pl
100% kwoty, którą miałem obciążoną kartę w lipcu 2017 (moment zakupu biletów). Trochę to trwało ale sprawa zamknięta. Czas na kolejne EF


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#315 PostWysłany: 24 Paź 2017 20:23 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Wczoraj dostałem zwrot na kartę z tickets.pl
Kwota taka jaką pobrali przy zakupie.
Zrobiło mi się kilka dni wolnych w maju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 24 Paź 2017 20:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
No to jak kasa zwróciła, to temat zamykam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 25 Paź 2017 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Po licznych prośbach otwieram ponownie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:07 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 20
Podbijam temat... niestety:(
Nadal nie dostałam zwrotu z supersaver - pomimo informacji o anulowaniu w dniu 30.08.
Mija 12 tygodni i nic.
Piszę do nich raz na tydzień - kompletnie bez odzewu.
Czy ktoś jeszcze ma podobny problem ze zwrotem? Jak odzyskać kasę? W moim przypadku rezerwacja była na 4 osoby więc ponad 1300 EUR...

pozdrawiam
Jola
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:14 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Złóż wniosek o chargeback w swoim banku. Dołącz wszystkie dokumenty które posiadasz i poczekaj na ich odpowiedź.Bank powinien wyciągnąc od supersaver te pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 18 Lis 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ja tak właśnie zrobiłem 3 dni temu, zabrakło mi już cierpliwości w przepychankach mailowych z Gotogate.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: northridge oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group