Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Kwi 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Ale Panowie Ci słodzą :)
Świetna relacja i przepiękne zdjęcia.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#22 PostWysłany: 16 Kwi 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
silazak-czasem przydaje się jakieś małe urozmaicenie ;)

Kara-raczej "Stawka większa niż szycie" ;)

Astrid-dziękuję! :D Ps. Nie słodzę herbaty, więc trochę lukru na f4f mi nie zaszkodzi ;)

-- 17 Kwi 2015 00:28 --

Postaram się w najbliższym czasie wrzucić garść praktycznych informacji i porad, mam w domu parę mapek i rozkład jazdy autobusów-może komuś się przyda ;)


SESZELE-PORADY PRAKTYCZNE


LOT

Lot-my kupilismy lot linią Etihad przez pośrednika GoToGate za 503e za osobę. Tak naprawdę trudno o lepszą cenę, ponieważ rzadko bywają jakieś promocje na ten kierunek. Niedawno było na irlandzkim f4f promo- Ethiopian Air oferował przeloty na Mahe za 450e na miesiące wrzesień-luty. O tańszych przelotach nie słyszałam (co nie znaczy, że nie istnieją ;)).


NOCLEGI

Bardzo popularne są noclegi typu self-catering, czyli domki/mieszkania/wille z całym zapleczem kuchennym. Jest to często najtańsza opcja, ponieważ we wszelkich przybytkach z wyżywieniem ceny idą kosmicznie w górę. My za 14 dni pobytu na Seszelach zapłaciliśmy 820e za naszą dwójkę (znalezione na Booking.com). Myślę, że tę cenę można jeszcze zbić o ok. 120-200e wybierając nocleg w miejscach bardziej odległych od plaży. Nie są one wcale gorsze, ponieważ autobusem można dojechać wszędzie za grosze, więc warto rozważyć tę opcję jeśli komuś zależy na ograniczeniu kosztów.

Wiem, że można też szukać noclegu u kogoś na Seszelach na couchsurfing-u.

Z kolei spanie na plażach (czy to pod namiotem, czy gołym niebem) jest nielegalne, ale nie widziałam nikogo, kto by tam chodził i patrolował okolice, więc jeśli ktoś jest odważny...to kto mu zabroni ;) Co prawda podczas przeprawy celnej trzeba podać nazwę hotelu, ale szczerze wątpię, by ktokolwiek to sprawdzał. Tak samo przy lotach wewnętrznych-nazwa noclegowni jest wymagana, ale nigdzie nie wymagali okazania rezerwacji.


WYŻYWIENIE

My kupowaliśmy jedzenie tylko w lokalnych sklepach, które są prowadzone w większości przez...Hindusów :) Tak naprawdę przyrządzanie posiłków samemu jest najbardziej ekonomiczną opcją, poza tym można w sklepach znaleźć wszystko co potrzeba, by gotować sobie tak samo jak w domu ;) Faktem jest, że w gorącym klimacie nie chce się aż tak jeść, grunt to pożywne śniadanie i nawadnianie się w ciągu dnia. Poza tym przez większą część doby człowiek i tak jest na plaży/zwiedza/podróżuje, więc trzeba wziąć ze sobą prowiant na obiad i/lub kolację. Można się stołować w restauracjach, ale ceny są kosmiczne-za buteleczkę piwa, które w sklepie kosztuje 26 rupii w knajpie wołali..75! Tańszą opcją są take-away'ie jeśli odczuwamy potrzebę zjedzenia czegoś mięsnego/ciepłego/konkretnego bądź jakieś lokalne knajpy (te na plażach są najdroższe). My kupowaliśmy rano wodę i dużo owoców, które nie dość, że gaszą pragnienie to zapełniają żołądki ;) Najlepsze z owoców do jedzenia są chyba brązowe kokosy-sycą szybko i na długo, a do tego są bardzo zdrowe (mają dużo zdrowych tłuszczów) oraz awokado, woda z zielonego kokosa rewelacyjnie nawadnia. Na żywności też można zaoszczędzić, wszystko zależy od tego ile alkoholu będziemy w siebie wlewać, bo to jest najdroższe ;) Sklepiki z jedzeniem można bez problemu znaleźć w wielu miejscach. Można też kupić świeże ryby bezpośrednio od rybaków, niestety nie wiem jakie są ceny, nigdy się nie skusiliśmy, bo zawsze było nam nie po drodze-z taką rybką trzeba by od razu do lodówki powędrować ;) Ale świeże są na pewno, bo sama widziałam jak panowie przypływają z nocnych połowów i je wykładają na ladę.


Miejsca, które odwiedziliśmy, a na których była możliwość kupienia jedzonka:

Mahe:

Anse Royale -restauracja, sklepy spożywcze, stragan ze świeżymi rybami i owocami.


La Digue

Głowna ulica przy jetty (przystani promowej) -jest parę sklepików spożywczych, są restauracje, jest tani i pyszny take away!
Przy Anse Severe jest budka z napojami i świeżymi owocami
Przy Source d'Argent jest restauracja.
Przy Grand Anse jest budka z kokosami, po drodze na Grand Anse (jest tylko jedna, która tam prowadzi ;)) są budki ze świeżo wyciskanymi sokami z owoców.


Praslin

Koło Grand Anse są sklepiki spożywcze i restauracja.

Przy Anse Volbert (Cote D'Or Beach) jest budka ze świeżymi owocami oraz sklepik z żywnością, idąc drogą równolegle do plaży (kierując się w stronę resortu Berjaya) są jeszcze restauracje i lodziarnia z prawdziwymi, włoskimi lodami!

Przy Anse Boudin jest szopka z kokosami oraz sklepik z żywnością.

Na Anse Lazio jest restauracja.

Na przystani promowej jest mini bar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Kwi 2015 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
WOW, BOSKO!!! Po takiej relacji przyjemnie będzie bujać w obłokach sennych :)) Dobranoc:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Kwi 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Kapitalne fotki, gratuluję wyprawy :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 17 Kwi 2015 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Faceci!... Wystarczy być ładną, młodą i zgrabną laską i komentarze (niekoniecznie merytoryczne) pod relacją puchną! Niniejszym protestuję w imieniu podtatusiałych panów z piwnym brzuchem i starszych pań z cellulitem od ramion do kolan;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 17 Kwi 2015 07:23 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Zemdlałem :shock: :shock: :shock: :shock:
Zbieram się powoli....
Super!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 17 Kwi 2015 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
elwirka napisał(a):
Faceci!... Wystarczy być ładną, młodą i zgrabną laską i komentarze (niekoniecznie merytoryczne) pod relacją puchną! Niniejszym protestuję w imieniu podtatusiałych panów z piwnym brzuchem i starszych pań z cellulitem od ramion do kolan;-)

Mów za siebie, ja w imieniu "podtatusiałych" i "o mało co zdziadziałych" protestuję na Twój protest :)
Proponuję wprowadzić obowiązek zamieszczania widoków strojów kąpielowych w każdej relacji ...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 17 Kwi 2015 08:43 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Oglądam trzeci raz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 17 Kwi 2015 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 466
srebrny
Zaraz pewnie mnie zlinczują, ale trudno..
Na kilku różnych wyświetlaczach (na dobrych matrycach, dobrze ustawione) znaczna część zdjęć zbyt mocno/nienaturalnie obrobiona i wygląda to średnio (wiadomo, że czasem chce się uzyskać konkretny efekt, ale tutaj nie o to mi chodzi). Z drugiej strony, widziałem już na forum trochę dobrych zdjęć i kompletnie bez uznania. No ale wiadomo, rzecz gustu, nie czepiam się :), po prostu moja opinia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 17 Kwi 2015 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
chaleanthite napisał(a):

LOT

Lot-my kupilismy lot linią Etihad przez pośrednika GoToGate za 503e za osobę. Tak naprawdę trudno o lepszą cenę, ponieważ rzadko bywają jakieś promocje na ten kierunek. Niedawno było na irlandzkim f4f promo- Ethiopian Air oferował przeloty na Mahe za 450e na miesiące wrzesień-luty. O tańszych przelotach nie słyszałam (co nie znaczy, że nie istnieją ;)).


My kupowaliśmy bezpośredni lot FRA-SEZ Condorem (na ich stronie) czasami rzucają promo na ten kierunek. Wyloty co piątek, powroty w soboty. Nasza cena 448 eu RT/os, polowałem na nią 3 miechy :D Da się też z Polski.

chaleanthite napisał(a):
NOCLEGI

Bardzo popularne są noclegi typu self-catering, czyli domki/mieszkania/wille z całym zapleczem kuchennym. Jest to często najtańsza opcja, ponieważ we wszelkich przybytkach z wyżywieniem ceny idą kosmicznie w górę. My za 14 dni pobytu na Seszelach zapłaciliśmy 820e za naszą dwójkę (znalezione na Booking.com). Myślę, że tę cenę można jeszcze zbić o ok. 120-200e wybierając nocleg w miejscach bardziej odległych od plaży. Nie są one wcale gorsze, ponieważ autobusem można dojechać wszędzie za grosze, więc warto rozważyć tę opcję jeśli komuś zależy na ograniczeniu kosztów.

Wiem, że można też szukać noclegu u kogoś na Seszelach na couchsurfing-u.

Z kolei spanie na plażach (czy to pod namiotem, czy gołym niebem) jest nielegalne, ale nie widziałam nikogo, kto by tam chodził i patrolował okolice, więc jeśli ktoś jest odważny...to kto mu zabroni ;) Co prawda podczas przeprawy celnej trzeba podać nazwę hotelu, ale szczerze wątpię, by ktokolwiek to sprawdzał. Tak samo przy lotach wewnętrznych-nazwa noclegowni jest wymagana, ale nigdzie nie wymagali okazania rezerwacji.


Na Mahe self-catering to faktycznie najtańsza opcja. Nawet od 40 eu/doba:
http://www.seychelles-accommodation.tra ... m_roomrate

Na Praslin o dziwo jedną z tańszych opcji było Berjaya Praslin Beach - kupiona przez niemieckiego Neckermanna za około 350 eu./tydz.
W niektórych terminach jest czasem promocja 5 noclegów w cenie 7. Dzisiaj stoi za 472 eu/tydz.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 17 Kwi 2015 12:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Dla mnie zdjęcia plaż super. Mocno podkolorowane, ale widoki jak z bajki. :D
Jednym słowem Seszele do raj dla plażowiczów, a i koszty jak na miejsce osławione sławą bardzo drogiego są do przyjęcia.
Spoko, zachęciłaś minie do wycieczki w te okolice.

@elwirka, masz rację - może troszkę za dużo tych pozowanych zdjęć jak do kalendarza, ale z drugiej strony, kiedy dziewczyna ma sobie pstrykać takie fotki. Właśnie wtedy, kiedy jest młoda i ładna :D Swoją drogą, wcale bym się nie zdziwiła jakby kilka z nich zawisło na ścianie w warsztacie samochodowym :lol:

@chaleanthite, spoko mnie się bardzo podobało :oops:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Kwi 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Uwaga-odpowiedź zbiorcza ;)


LaVarsovienne- dziękuję, mam nadzieję, że dobrze Ci się spało! ;)

przemos74 - dziękuję ślicznie :)

elwirka-ja też mam celulit ;) I taka młoda już nie jestem..a czy zgrabna i ładna-to na pewno rzecz gustu ;) Smukłą łanią to na pewno nie jestem :lol:

aras333- dzięki! Fajnie się czyta takie kometarze :)

maczala1-następnym razem wezmę wieszak, zawieszę na nim strój i powieszę go na krzakach, będzie mniej zamieszania :lol:

mlynio - szalenie mi miło! :D

grondo - no i tu jest pies pogrzebany ponieważ: żaden z komputerów, na którym wcześniej sprawdzałam zdjęcia nie był jakoś specjalnie ustawiany pod kątem kolorów czy ustawień monitora- ja się na tym nie znam, mój brat z mężem o to nie dbają, a w pracy to już w ogóle jest coco jambo z komputerami...Poza tym nasze kompy nie mają żadnych rewelacyjnych wyświetlaczy, a od tego też to pewnie zależy...Chciałam również zauważyć, że to nie jest miejsce stricte do oceniania zdjęć, bo to nie jest forum fotograficzne, ale forum podróżnicze, w którym komentujemy odwiedzone miejsca ;) I tego powinniśmy się trzymać :) Na koniec dodam, że choć każde zdjęcie jest obrobione w wielu nie ma podkręcanych kolorów, bo nie było takiej potrzeby. Kolor wody i tych zielonych krzaczorów naprawdę dawał po oczach..! Starałam się Wam pokazać Seszele takimi, jakimi sama je widziałam-jako feerię barw i kształtów... :) Taka była moja artystyczna wizja ;)

MaPS-na pewno da się też z Polski, ale na ten temat nie piszę, ponieważ się na tym nie znam...Zauważ jednak, że do Niemiec z Polski też musisz dojechać i dla mnie to się wlicza w koszt biletu ;) Jeśli człowiek ma czas to może polować na promocje hotelowe oraz lotnicze, ale zawsze jest ryzyko, że się zostanie z ręką w nocniku...My organizowaliśmy Seszele 5 miesięcy przed wylotem i niektóre miejscówki np. na Praslin nie miały już miejsc!!! Masakra jakaś ;-/

Japonka76 - żeby nie było niejasności-pozowane zdjęcia są wstawione dlatego, że..nie mam innych zdjęć z tego miejsca...Było tam tak cudnie, że ledwo pamiętałam, że mam ze sobą aparat. Takie pozowane zdjęcia robię tylko do domowego albumu (dla przyjemności mojego męża i by móc wnukom pokazać, że babcia też kiedyś była młoda...;)), ale mając do wyboru umieszczenie zdjęcia ze mną lub z moim mężem musiałam wybrać niestety siebie, bo mąż się nie zgadzał na publikację jego fotek. Niemniej cieszę się, że Ci się relacja podoba, dziękuję! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Kwi 2015 12:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ooo, udało Ci się zintegrować komentarze pod relacją na społeczności z komentarzami pod relacją na forum. Ciekawe, jak to działa :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 17 Kwi 2015 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
chaleanthite napisał(a):

MaPS-na pewno da się też z Polski, ale na ten temat nie piszę, ponieważ się na tym nie znam...Zauważ jednak, że do Niemiec z Polski też musisz dojechać i dla mnie to się wlicza w koszt biletu ;) Jeśli człowiek ma czas to może polować na promocje hotelowe oraz lotnicze, ale zawsze jest ryzyko, że się zostanie z ręką w nocniku...My organizowaliśmy Seszele 5 miesięcy przed wylotem i niektóre miejscówki np. na Praslin nie miały już miejsc!!! Masakra jakaś ;-/


Z Polski, w sensie, że Condor współpracuje z Lufą i są doloty na jednym bilecie z Wro, Kat, Krk itp. Do Wawy też trzeba dojechać :mrgreen:

EIDT: WRO, KRK, GDN, POZ, RZE i WAW to lotniska w PL skąd można na jednym bilecie na Seszele Condorem dolecieć.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz


Ostatnio edytowany przez MaPS, 17 Kwi 2015 14:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 17 Kwi 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Grzegorz40-szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia ;) Ja się na takich rzeczach w ogóle nie znam :shock:

MaPS - aaa...to teraz wszystko jasne :) Widzisz ilu pożytecznych rzeczy człowiek się tu dowiaduje ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Kwi 2015 15:21 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 0
Loty: 41
Kilometry: 125 270
(u'Wczoraj by\u0142o tego wi\u0119cej :-), Nigdy nie kr\u0119ci\u0142y mnie same pla\u017ce ale przy tej relacji i fotkach rozmarzy\u0142am si\u0119 na ca\u0142ego. Jak to widzisz z ma\u0142ym dzieckiem?',)
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 17 Kwi 2015 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
O Matko Boska jak kolorowo! Jak w raju! Jestem tylko szaraczkiem, mezczyzna o wdziekach zle ociosanego pniaka, wiec pozwole sobie dodac, ze zdjecia te nie bylyby tak kolorowe, gdyby nie modelka o jakze miekkiej posturze! :D

Gratuluje udanego wyjazdu i czekam na nowe relacje z innych plaz swiata - koniecznie w podobnym wydaniu! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Kwi 2015 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
Cytuj:
klapio - heh, nie słabnij, bo będę musiała przywdziać strój pielęgniarki i przylecieć Cię cucić ;) Ps. moje bystre oko dostrzegło linka u Ciebie w podpisie-zaraz lecę przeczytać :)

co tu się w ogóle wyprawia??? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 17 Kwi 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 466
srebrny
chaleanthite napisał(a):
Uwaga-odpowiedź zbiorcza ;)

grondo - no i tu jest pies pogrzebany ponieważ: żaden z komputerów, na którym wcześniej sprawdzałam zdjęcia nie był jakoś specjalnie ustawiany pod kątem kolorów czy ustawień monitora- ja się na tym nie znam, mój brat z mężem o to nie dbają, a w pracy to już w ogóle jest coco jambo z komputerami...Poza tym nasze kompy nie mają żadnych rewelacyjnych wyświetlaczy, a od tego też to pewnie zależy...Chciałam również zauważyć, że to nie jest miejsce stricte do oceniania zdjęć, bo to nie jest forum fotograficzne, ale forum podróżnicze, w którym komentujemy odwiedzone miejsca ;) I tego powinniśmy się trzymać :) Na koniec dodam, że choć każde zdjęcie jest obrobione w wielu nie ma podkręcanych kolorów, bo nie było takiej potrzeby. Kolor wody i tych zielonych krzaczorów naprawdę dawał po oczach..! Starałam się Wam pokazać Seszele takimi, jakimi sama je widziałam-jako feerię barw i kształtów... :) Taka była moja artystyczna wizja ;)


Jasne, jasne. Zgadzam się, że jest to forum podróżnicze i każdy wrzuca takie zdjęcia jakie ma/chce/umie_zrobić. Używanie RAWów i histogramu nie jest wymagane;)
Komentarz raczej ogólny i trochę studzący te achy i ochy, żeby nie było za słodko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Kwi 2015 16:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@chaleanthite, miło jest patrzeć na naturalnie wyglądającą kobietę, która potrafi cieszyć się życiem. W strojach adekwatnych do okazji. :-)

Nie wybieram się na Seszele, ale zaintrygował mnie pierwszy akapit. Doczytałam "do dechy", bo dzięki akcentom humorystycznym typu gadzie ekscesy czy premia górska z klonem Maritt nie miałam wrażenia, że zamiast relacji czytam przewodnik.

A w swoim warsztacie (gdybym takowy miała) powiesiłabym fotkę owocu z resztkami kwiecia. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group