Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Sie 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
W sumie, nie do końca ważne jakiej marki nożyk, ale ważne jest otoczenie przy skanowaniu i tu upatrywałbym sukcesu w wożeniu nożyków. ;)

[OT]I niezbadane są wyroki security, w tej samej torbie Pani potrafi wyjąć, dwa prawie puste opakowania po kosmetykach 125 ml i puścić 2 noże i żelazną figurkę byka z ostrymi krawędziami 20x25cm ponad 1 kg wagi, którą bez problemu można komuś rozbić głowę[/OT]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 18 Sie 2014 11:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja już wielokrotnie podróżowałem ze scyzorykiem, aż straciłem Victorinoxa na lotnisku w Bergamo.

Natomiast zdarzyło mi się lecieć ze scyzorykiem (o którym przypomniałem sobie, gdy zobaczyłem, jak komuś zabierają pilniczek). Skitrałem go w kurtkę i się udało.
Jakież było zdziwienie, gdy w drodze powrotnej okazało się, że w torbie miałem jeszcze prawdziwą, długą finkę, której nie wyciągnąłem po jakimś wcześniejszym wyjeździe.
Nadałem bagaż i nie było problemu, ale w tamtą stronę miałem scyzoryk i spory nóż, których nikt z ochrony nie wykrył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Sie 2014 12:07 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Koniec końców najwięcej zależy od:
a) nastroju security
b) szczęścia.

Jak się trafi na formalistę to nie ma przeproś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Paź 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
milfen napisał(a):
Wszystko zależy od celnika. Na lotnisku w Krakowie celnik mi powiedział, że nóż ze stałym ostrzem do 6cm jest ok, każdy składany jest zabierany. I tak przechodziło dużo razy na różnych lotniskach, aż na lotnisku w Bergen zabrano mi nóż 6cm, do tego "kartę survival" (metalowa karta wielkości karty kredytowej z otwieraczem, minimalnym ostrzem itp) i kuchenkę turystyczną gazową pomimo że FAA wyraźnie pisze że te przedmioty są dozwolone...
Chyba celnika pomyliłeś z ochroną lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Lis 2014 00:52 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
hej :)
A czy wiecie, czy w podrecznym bagazu mozna przewozic zestaw widelcow, lyzek i nozy (komplet) ?

z gory dziekuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
6 cm to limit długości ostrza. Weź swoje noże i sprawdź...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Korek w każdym winku można wepchnąć do środka jakimś patykiem, smakuje tak samo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Lis 2014 02:56 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Niby 6cm ale trafisz zagranica na namolne strażnika i nie wytlumaczysz mu ani nie udowodnisz ze w końcu ma ostrze tylko 4.5cm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Gru 2014 20:33 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
guru napisał(a):
Ja mam taki dł. 6 cm, ostrze 4 cm przypięty do kluczy i na razie między kluczami udaje mu się latać :)
Załącznik:
victor.jpg


To jest pomysł! zgubić go w gąszczu kluczy i udawać że to brelok :)
Mi osobiście również zdarzyło się zapomnieć o 12 cm scyzoryku i raz się udało, ale raz! Od tamtej pory zabrali mi już ze 3 takie, spróbuje z 6 cm'owym. Jednak w niektórym podróżach scyzoryk jest niezbędny, a to w celach praktycznych, a to dla bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Gru 2014 21:03 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
No tak racja, jak Ci powiedzą ze nie to nie ma siły. Mi raz udało się przewieźć 12 cm scyzoryk (bo zapomniałem że go mam w plecaku), ale to raz. Od tego czasu zabrali mi już 3 takie :/ Ale wydaje mi się że skoro na lotnisku jest info o niedozwolonych przedmiotach i widzę zdjęcie scyzoryka do 6cm, to nie widzę podstaw aby taki scyzoryk skonfiskowac. Sprawdzę to w najbliższym czasie i dam znać jak to wygląda w praktyce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Gru 2014 21:34 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
zulu napisał(a):
Do podręcznego nie wejdzie ale ...nie zastąpiony w każdej sytuacji. Image


Jakby go poskładać mogliby to uznać jako kombinerki, myślisz że nie przejdzie w podręcznym?
I jak to jest, te dozwolone 6cm to długość noża/scyzoryka po rozłożeniu, czy to raczej długość ostrza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
U mnie w KTW nie przepuścili z tym:

Image

Co tam ze zwiedziłem 30 lotnisk z tym multi toolem, w KTW powiedzieli ze bardzo niebezpieczna broń, i mogę zabić pasażerów....
Nie wiedziałem ze nóż 5cm może tak łatwo zabić kogoś :P Ledwo kiełbachę pokroiłem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Kiedys w PSA panu nie spodobal sie maly korkociag w scyzoryku (do ostrza nie mial zastrzezen) i musial wyladowac w koszu. Na kilku innych lotniskach nikt nie zwrocil na niego uwagi. Lepiej nie inwestowac zbyt wiele jesli chcemy go zabierac do podrecznego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Zeus napisał(a):
U mnie w KTW nie przepuścili z tym:
Co tam ze zwiedziłem 30 lotnisk z tym multi toolem, w KTW powiedzieli ze bardzo niebezpieczna broń, i mogę zabić pasażerów....


Oj tam. Ja ostatnio leciałem w weekend WRO-WAW-RZE-WAW-WRO. Czyli przeszedłem kontrole bezpieczeństwa kolejno w WRO-WAW-RZE-WAW. I przez 3 pierwsze przeszedłem bez żadnych uwag, a za drugą wizytą (tego samego dnia) w WAW uznano, że jednak przewożę niebezpieczne narzędzie i mi je odebrano. To był taki mini klucz o którym kompletnie zapomniałem, że jest w bocznej kieszeni plecaka. Jakbym kogoś chciał tym uderzyć to albo bym musiał rzucić albo nie wiem co, bo w zaciśniętej dłoni się cały mieścił, więc niespecjalnie było jak tym nawet bić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ja swojego nie wożę w podręcznym. Do podręcznego takiego plasticzaka z decathlonu wsadzam http://www.decathlon.pl/no-nierysujcy-id_8207261.html
Swoją drogą, widzę, że ten Tourist 0.3603 w decathlonie 79,99 PLN
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Kartę przetrwania mam zawsze przy sobie i najczęściej wylatuję z KTW nigdy nie wzbudziłem zainteresowania. Karta w portfelu na niego kładę telefon i do skrzynki przechodzi bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
kontynuując offtop
ciekawe czy coś takiego by przeszło http://www.mokkimies.com/true_utility_t ... orkkiruuvi
mam podobny korkociąg, (zamiast tego srebrnego chowany w plastik) trochę żal by było jakby skroili na security

ImageImage

prośba do moderacji, żeby może wydzielić offtop do działu z ekwipunkiem
scyzoryk-noz-w-bagazu-podrecznym,247,31011
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:51 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
kartę woziłem nieraz i nawet używałem do cięcia bagietki
taki nożyk polecam do obierania owoców
jak dotąd niewykrywalny :mrgreen:

http://www.aliexpress.com/item/1Piece-M ... eb201560_4

Załącznik:
UT8RhUjXk8cXXagOFbXV.jpg
UT8RhUjXk8cXXagOFbXV.jpg [ 48.2 KiB | Obejrzany 30155 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Gru 2015 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Mój 5cm "szwajcar" ze sklepu z wszystkim po 5zl nalatał się ze mną całkiem sporo. Kilka razy mierzony był linijką. Podczas ostatniego pobytu w Grecji zebrała się nad nim nawet 3 osobowa komisja ale przeszedł. Poległ w końcu we wrześniu na WAW...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Gru 2015 17:41 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
z tym 5 cm długości ostrza to jest różnie...
miałem taki malutki w kosmetyczce i w Maroku zabrali
arab powiedział, że to nóż (piko albo pico) i nie było dyskusji :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group