Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2010 12:59 

Rejestracja: 06 Sie 2010
Posty: 3
Zakładając, że mamy tylko bagaż podręczny - co zrobić z nożem?
Wedle białej listy nie można zabierać ze sobą tego typu sprzętu (nie można zabrać na pokład nawet czekana ;)) ).
Jak rozwiązujecie ten problem - kupujecie na miejscu, czy zadowalacie się plastikowymi sztućcami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 20 Sie 2010 13:39 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
W Gdańsku widziałem dużo noży/scyzoryków w takim plastikowym pojemniku do którego trafiły moje śledzie od namiotu :). W sklepach turystycznych są jakieś łyżko widelce itp. Może takie coś da się przewieźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2010 19:29 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Ostatnio parę razy latałem z czymś co na allegro nosi się pod nazwa survival credit card. Małe nożyczki przejdą z nożykami jest problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2010 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jaszczuros napisał(a):
Ostatnio parę razy latałem z czymś co na allegro nosi się pod nazwa survival credit card. Małe nożyczki przejdą z nożykami jest problem.

w zasadzie po wsadzeniu tego do portfela, powinno sie udac przewiezc - tam jest pełno metalowych przedmiotów (choćby pieniądze), które powinny skutecznie zasłonić "to coś" ;)

ile razy udalo ci sie to przetransportowac? I w jaki sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sie 2010 12:12 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Właśnie trzymałem w portfelu. Przetrwała jedną wyprawę a w zasadzie 4 loty. Jak mi ją zabiorą to poinformuje was.:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2010 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jaszczuros napisał(a):
Właśnie trzymałem w portfelu. Przetrwała jedną wyprawę a w zasadzie 4 loty. Jak mi ją zabiorą to poinformuje was.:D

nie jest zle, chyba sam cos takiego kupie bo na wyjazdach w "dzicz" przyda sie i to bardzo..

swoja droga - nie widzial ktos korkociągu ktory mozna przewiezc? Bo nie usmiecha mi sie znow kupowac na kanarach za 5€ zeby znowu wlosi sie przyczepili i zabrali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2010 10:00 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Blackall zagiąłeś mnie tym korkociągiem. Sam bym potrzebował, pomyślę nad tym. Wybieram się na kanary ze spankiem na plaży a wiec butelka winaka ładnie kołysała by do snu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2010 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jaszczuros napisał(a):
Blackall zagiąłeś mnie tym korkociągiem. Sam bym potrzebował, pomyślę nad tym. Wybieram się na kanary ze spankiem na plaży a wiec butelka winaka ładnie kołysała by do snu :)
to tak jak my praktykowalismy na teneryfie i niedługo bedziemy na gran canarii ;-)
co ciekawe pijąc wina codziennie przez tydzien, zapłaciliśmy za nie niewiele więcej niż za korkociąg.. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Wrz 2010 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jaszczuros napisał(a):
Właśnie trzymałem w portfelu. Przetrwała jedną wyprawę a w zasadzie 4 loty. Jak mi ją zabiorą to poinformuje was.:D



też kupiłem, ale w sumie zastanawiam się brać czy nie brać
w sensie - narzędzie jest z gatunku mocno ostrych
więc czy, zakładając że wykryją, że coś takiego przewożę, mogą być konsekwencje poważniejsze niż odebranie przedmiotu? [czytaj - obawiam się przede wszystkim 'niewpuszczenia' do samolotu ;) ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2011 17:08 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Witam, z nozami w podrecznym jest raczej ciezko. Jesli chodzi o karte typu Swiss Card to troche ryzykowne - jak ktos z obslugi bedzie upierdliwy moze sie przyczepic, ze chcialo sie przemycic noz na poklad.... W ofercie militaria.pl jest plastikowy noz - Letter opener - ale tez bym z nim nie ryzykowal, bo jak znalezliby ten noz, to juz naprawde mogloby byc nieprzyjemnie... Pewnie mozna sie klocic, ale po co.... Jesli chodzi o korkociag, to ewentualnie mozna wpychac korek do srodka kluczem - malo elegancko, ale z braku laku.... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2011 18:45 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
A ja latam z tym: http://www.lightmyfireusa.com/spork.html

Juz dwa nozyki stracilem :/ Jeden przez zapomnienie a o drugim dowiedzialem sie dopiero na lotnisku w drodze powrotnej. I co najsmieszniejsze...oba leza w SZwecji :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2011 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
:) jak bylem v Bergamo to wszecie chcieli za korkociag 5 € ale znalazlem taki sklepik wszystko po 1 € i byl tam scyzoryk z korkociagíem :) Kiedy odlatywalem to powiesilem go tam na plocie przy lotnisku,pewnie do teraz tam wisi :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2011 15:03 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Jakie nożyki? ja widzę plastikowy niezbędnik z ząbkowanym bokiem widelca. W bagażu prawie zawsze mam zwykły metalowy widelec i łyżkę czasem plastikowe nożyki grillowe. Ostatnio nawet pani na NYO zapytała czy mam tam widelec odpowiedziałem że Tak i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Mar 2011 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Jurassic napisał(a):
Witam, z nozami w podrecznym jest raczej ciezko. Jesli chodzi o karte typu Swiss Card to troche ryzykowne - jak ktos z obslugi bedzie upierdliwy moze sie przyczepic, ze chcialo sie przemycic noz na poklad....


btw tez kupilem ten swiss card jakies pol roku temu, ale stwierdzilem, ze moze lepiej z tym nie latac, bo jeszcze beda problemy czy cos

ostatnio robilem troche porzadkow, wrzucilem toto do portfela i zapomnialem o tym
a nastepnie polecialem sobie na trasie wro->wawa->zurich->wawa->wro
po czym po paru dniach zorientowalem sie, ze mam swiss card w portfelu ;)

to tak odnosnie security checkow na lotniskach ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Maj 2011 14:23 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Blackall napisał(a):
swoja droga - nie widzial ktos korkociągu ktory mozna przewiezc? Bo nie usmiecha mi sie znow kupowac na kanarach za 5€ zeby znowu wlosi sie przyczepili i zabrali...

Wygoogluj: "jak otworzyć butelkę wina za pomocą buta i ściany" :mrgreen:

A wracając do tematu, to czy można zabrać do podręcznego grzałkę turystyczną?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Maj 2011 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
fly4me napisał(a):
A wracając do tematu, to czy można zabrać do podręcznego grzałkę turystyczną?


Wg wykazu ULC można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Maj 2011 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
Blackall napisał(a):
swoja droga - nie widzial ktos korkociągu ktory mozna przewiezc? Bo nie usmiecha mi sie znow kupowac na kanarach za 5€ zeby znowu wlosi sie przyczepili i zabrali...

Wygoogluj: "jak otworzyć butelkę wina za pomocą buta i ściany" :mrgreen:
widzialem ostatnio podobny patent tylko nie z butem a książką. Jeszcze nie probowalem ;)
Cytuj:
A wracając do tematu, to czy można zabrać do podręcznego grzałkę turystyczną?

ja latam od parunastu lotów, jedna z bardziej przydatnych rzeczy zwlaszcza podczas przesiadek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Maj 2011 00:11 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 9
Tak z innej beczki - przeleciałem KRK-BGY-KRK i CSO-AGP ze scyzorykiem szwajcarskim z ostrzem ~6cm i nie było problemu, fakt faktem, że był zagrzebany dość głęboko w plecaku i może nie zwrócili uwagi, za to gdy był bardziej na wierzchu, upierdliwy Hiszpan w Maladze się przyczepił i zabrał. Nie ma więc reguły - spokojnie mógłbym podciąć gardła wszystkim z cabin crew :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Maj 2011 14:32 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 6
Mi udało się już wiele razy przewieźć nóżw kosmetyczce, którą i tak musiałam oddać w plastikowej torbie. Nikt nic nawet nie powiedział. Już dwa razy tak leciałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2012 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mi się też raz zdarzyło przewieźć Victorinoxa w podręcznym - zupełnie o nim zapomniałem, a chłopcy skanerowcy w KRK go nie wychwycili. Nóż znalazłem dopiero w hotelu na Malcie. A że mam do niego sentyment, bałem się ryzykować przemycania go w drodze powrotnej. Dlatego nożyk wrócił do Polski pocztą :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group