Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Gru 2015 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Cały ten temat rozbija się o to że z jednej strony można mieć nóż o długości ostrza do 6cm, a z drugiej strony nie można mieć scyzoryka (o dowolnej długości ostrza), o czym chyba wszyscy zapomnieli:
http://ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/por ... _spiczasta

Wszelkie dywagacje co można a czego nie można w tym temacie są jak dla mnie kompletnie bez sensu. Trzy razy scyzoryk przejdzie, moze ochrona go pomierzy bo nie zna przepisów dokładnie a pamięta cos o dlugości ostrza. Czwarty raz się trafi ktoś kto zna przepisy lepiej od nas i scyzoryk zabierze. I wszelkie dyskusje będą bez sensu.

Multitool podany parę postów wcześniej też nie przejdzie.

BTW: Link jest podany tu w tym temacie 2 razy wczesniej, ale co z tego skoro po jakimś czasie dyskusja dalej wraca na "mi się udało - można!"/"a mi się nie udało".
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#62 PostWysłany: 12 Lut 2024 20:44 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
-- 12 Lut 2024 19:21 --

Nic się nie zmieniło z tymi scyzorykami?
Ostatnio zakupiłem sobie takie maleństwo:


Długość 58 mm. Długość ostrza niecałe 40mm.

-- 12 Lut 2024 19:44 --

I jeszcze jedno - kiedyś z 15-20 lat temu na Heathrow zakwestionowano mi miniśrubokręt z dwiema wymiennymi końcówkami. Naprawdę miniaturowy. Na szczęście miałem przy sobie znaczek pocztowy (uk first class), koperta jakaś też się znalazła i udało mi się zamiast do śmieci wrzucić z kopertą do skrzynki. Zestaw mam do dziś.
Innym razem wracałem z Egiptu i na security zorientowałem się, że mam w podręcznym scyzoryk . Na szczęście udało mi się wyskoczyć z kolejki i w kolejce do nadania bagażu do kolejnego samolotu do Warszawy znaleźć kogoś kto zgodził się wrzucić scyzoryk do swojego głównego. Nie było to proste, bo ludzie słyszą, żeby nie brać nic od obcych na przewiezienie, bo potem kłopot - oskarżenia o przemyt (głównie narkotyków) i takie tam. Scyzoryk odebrałem pomyślnie w Warszawie po kilku dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Lut 2024 08:21 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Nie zmieniło się. Przygodę miałem we Wrocławiu. Ostrze 2 cm, część metalowa niecałe 6 chowane w skórzanym futerale.
Nie bo nie i tyle. Ale bardzo w oko wpadł ochronie.

Image
Pobiegłem na pocztę i poleconym dotarł do domu szybciej, niż my z Dubrownika wróciliśmy.
:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Lut 2024 10:30 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
guru napisał(a):
Ja mam taki dł. 6 cm, ostrze 4 cm przypięty do kluczy i na razie między kluczami udaje mu się latać :)
Załącznik:
victor.jpg

Też musiałem sobie ponownie taki sam sprawić, gdyż nie spodobał się o ile mnie pamięć nie myli w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Lut 2024 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
wojo02 napisał(a):
kartę woziłem nieraz i nawet używałem do cięcia bagietki
taki nożyk polecam do obierania owoców
jak dotąd niewykrywalny :mrgreen:

http://www.aliexpress.com/item/1Piece-M ... eb201560_4

Załącznik:
UT8RhUjXk8cXXagOFbXV.jpg


Odświeżę tego konkretnego posta.

Od ok. 5 lat latam z takim drobiazgiem - sprawdza się bardzo dobrze i gorąco go polecam. Kosztuje nic, a czasami ratuje tyłek.

Zgubiłem już 2, ale żadnego jeszcze na security nie odkryto i nie zabrano.

W przeciwieństwie do korkociągu z tego wątku - te mi już ze 3 zabrali (z tego w 2 przypadkach ochroniarz wziął sobie do kieszeni :lol: )
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lut 2024 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@Tomo14 podeślesz proszę nowy link, bo poprzedni wygasł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Lut 2024 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Na Ali należy szukać jako "mini key knife"

https://www.google.com/search?client=fi ... 9&dpr=1.25

Są w różnych kształtach i kolorach.

Unika się dyskusji na security ile cm wolno a ile nie wolno.

Załączniki:
03eccdae4166b258e79c93ecbb8c.jpg
03eccdae4166b258e79c93ecbb8c.jpg [ 84.5 KiB | Obejrzany 821 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Lut 2024 21:33 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Też mam taki razem z kluczami, dziesiątki lotów, nikt nie zauważył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 13 Lut 2024 21:38 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
I jeszcze jeden, trochę inny też wożę z kluczami. Jeden zgubiłem, bo dość łatwo się odczepia, ale i tak warto.
6 in 1 key knife outdoor stainless steel multi-function EDC gadget bottle opener screwdriver portable combination
https://a.aliexpress.com/_EvMEIot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Lut 2024 22:04 

Rejestracja: 14 Lut 2023
Posty: 5
Ostatnio w Kutaisi zabrano mi małe nożyczki do paznokci, długość ostrza jakieś 2 cm do śrubki. Pani nie dała za wygraną mówiąc, że oni mają własne przepisy. I nic mi nie dało wczytywanie się dokładnie w przepisy i mierzenie do sześciu;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 14 Lut 2024 15:25 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Bo w przepisach (pewnie każdych) jest, że można zabrać wszystko co kontrolujący uzna za niebezpieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group