Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#81 PostWysłany: 16 Sty 2014 09:04 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Odpowiadając samemu sobie:

http://www.costaparadisoedintorni.com/C ... 0BASSA.pdf

bardzo szczegółowy przewodnik po miejscowości Costa Paradiso :).
(wygodniej jest pobrać niż oglądać w przeglądarce)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#82 PostWysłany: 18 Sty 2014 12:36 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Czy ktoś może mi polecić jakieś spokojne ale nie wyludnione miejscowości na północy Sardynii? Będę w maju na tydzień i przylatujemy do Olbii. Szukam sobie teraz noclegow i coś trzeba wybrać.
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#83 PostWysłany: 18 Sty 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Proponuję to miejsce.
Jest to Stintino. Niestety leży na Północnym zachodzie Sardynii.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Stintino
Alghero_158.JPG
Alghero_158.JPG [ 250.16 KiB | Obejrzany 2479 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sie 2017 10:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#84 PostWysłany: 18 Sty 2014 17:19 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Jajacekk,
Fajne tylko obawiam się, że Costa paradiso to max odległość od lotniska jaka dam radę zrobić z 3latkiem lądują o 20:00 na miejscu.
Jakieś sprawdzone miejscowi bliżej Olbii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#85 PostWysłany: 18 Sty 2014 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Najbliżej to chyba San Teodoro ;)
Dobra miejscówka z wieloma plażami.

Tutaj masz moje trzy relacje z Sardynii:
http://www.wiktor.ch/sardynia-2013/
http://www.wiktor.ch/sardynia-2012/
http://www.wiktor.ch/sardynia-2011/

W 2011 roku byłem w Baia Salinedda, okolice San Teodoro. Polecam!
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#86 PostWysłany: 13 Maj 2014 17:14 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Witam
chcialbym prosic o rade z ulozeniem planu na 6dniowy pobyt na Sardynii, ladujemy w srode o 15ej(25 VI), bedziemy mieli auto, pierwotny plan byl taki zeby sie udac na la maddalena i tam siedziec caly pobyt ale majac auto na tydzien moznaby bylo to jakos lepiej rozplanowac, i np zwiedzic polnocne wybrzeze tylko czy bez wczesniejszej rezerwacji moge liczyc na wolne kwatery na przelomie czerwca/lipca w dobrej cenie ?
Bede wdzieczny za porady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#87 PostWysłany: 14 Maj 2014 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Davepl napisał(a):
Witam
chcialbym prosic o rade z ulozeniem planu na 6dniowy pobyt na Sardynii, ladujemy w srode o 15ej(25 VI), bedziemy mieli auto, pierwotny plan byl taki zeby sie udac na la maddalena i tam siedziec caly pobyt ale majac auto na tydzien moznaby bylo to jakos lepiej rozplanowac, i np zwiedzic polnocne wybrzeze tylko czy bez wczesniejszej rezerwacji moge liczyc na wolne kwatery na przelomie czerwca/lipca w dobrej cenie ?
Bede wdzieczny za porady


Dokładnie tak jak mówisz, mając auto i tyle dni nie warto a nawet nie jest wskazane siedzieć w jednym miejscu na Sardynii ;). Na północnym wybrzeżu mógłbyś zobaczyć Stintino, Castelsardo, Costa Paradiso, Santa Teresa di Gallura, Archipelag La Maddalena. Dodałbym wyspę Asinara, grotę Neptuna, Capo Caccia. Można odwiedzić Sassari, lub z drugiej strony okolice San Teodoro. Nie wiem jak z dostępnością noclegów w tym okresie, ale może warto zastanowić się nad zabukowaniem czegoś wcześniej jako miejsce wypadowe, bądź dwóch miejsc np. na zachodnią część północnego wybrzeża i wschodnią. Odległości nie są wielkie, pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#88 PostWysłany: 12 Lip 2014 10:23 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Wymieńcie proszę kilka miejsc "must see" na Sardynii. Podróż będzie bez auta a więc takie miejsca, gdzie dojedziemy autobusem. Chcemy wylądować w Cagliarii a wracać z Alghero lub odwrotnie. Dziękuję za ewentualne porady,opinie itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#89 PostWysłany: 17 Lip 2014 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
kilka linków niezbędnych do planowania pobytu na Sardynii.
plaże Sardynii - wykaz + lokalizacja:
http://www.sardinia-blue.com/english/sa ... aches.html
http://www.charmingsardinia.com/sardini ... rdinia.php
aplikacja z plażami: https://play.google.com/store/apps/deta ... degna_free
Villasimius - plaże: http://www.villasimiusholidays.com/home ... eaches.htm
mapa Sardynii z atrakcjami: http://www.charmingsardinia.com/sardegn ... degna.html
temperatura morza :-) http://www.seatemperature.org/europe/italy/
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#90 PostWysłany: 27 Lip 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 513
Kilometry: 604 782
niebieski
mercpan napisał(a):
Hej,
Potrzebuje informacji jak wyjde z lotniska w Algehro są jakieś automaty żeby kupić bilet na autobus czy u kierowcy?
Jak wygląda to samo pżniej w Alghero?
Jakie ceny są biletów i czy sa jakieś bilety czasowe-kilku dniowe?


Bilety można kupić w automacie przy drzwiach wyjściowych z lotniska, bilet 90 min. 1 E, u kierowcy 1,5 E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#91 PostWysłany: 30 Lip 2014 13:46 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 17
Czy ktoś może wie czy/ i ile kosztuje wejście do ruin w Norze ? W internecie znalazłam sprzeczne informacje, że sie nic nie płaci, inne że 7e..
Oraz drugie pytanie, będę na Sardyni we wrześniu, będziemy mieszkać w Puli, w planie jest zobaczenie raczej południe wyspy, napewno Villasimus, Chia itp. W planie miałam też wypad na wyspe Sant Antioco i okolice Buggerru, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie zrezygnować z tego na rzecz pojechania na jeden dzień do Stintino ( La Pelosa), po drodze zahaczyć o Alghero, różnice w odległościach są spore, ale z drugiej strony po oglądnięciu zdjęć ze Stintino żal troche tam nie pojechać. Ktoś może coś doradzi, co wybrać ? :D Dodam, że oczywiście będziemy mieć samochód na cały tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#92 PostWysłany: 15 Sie 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Myślę, że tydzień można spokojnie zorganizować na południu a pewnie jeszcze czasu zabraknie. Moim zdaniem nie warto się męczyć aby jechać przez całą wyspę tylko, żeby zobaczyć La Pelosę. Byłem, owszem bardzo ładna, jednak nie nazwałbym jej najpiękniejszą plażą na Sardynii.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sie 2017 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#93 PostWysłany: 22 Sie 2014 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
ssavyer napisał(a):
Czy ktoś może wie czy/ i ile kosztuje wejście do ruin w Norze ? W internecie znalazłam sprzeczne informacje, że sie nic nie płaci, inne że 7e..
Oraz drugie pytanie, będę na Sardyni we wrześniu, będziemy mieszkać w Puli, w planie jest zobaczenie raczej południe wyspy, napewno Villasimus, Chia itp. W planie miałam też wypad na wyspe Sant Antioco i okolice Buggerru, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie zrezygnować z tego na rzecz pojechania na jeden dzień do Stintino ( La Pelosa), po drodze zahaczyć o Alghero, różnice w odległościach są spore, ale z drugiej strony po oglądnięciu zdjęć ze Stintino żal troche tam nie pojechać. Ktoś może coś doradzi, co wybrać ? :D Dodam, że oczywiście będziemy mieć samochód na cały tydzień.


Moim zdaniem warto, jeżeli po drodze zahaczysz o Grotę Neptuna, mnie powaliła na kolana.

Ogólnie to na Sardynii polecam jeszcze zobaczenie plaży Li Cossi na Costa Paradiso- najpiękniejsza jaką widziałem na całej wyspie. Do tego obowiązkowo Capo Testa i Valle della Luna. Wybraliśmy się też do kanionu Su Gorropu, droga do samego kanionu nie powala, chociaż momentami są bardzo przyjemne widoki. Za to sam kanion- dla mnie rewelacja. Wspinanie się po wielkich głazach, wybieranie odpowiedniej ścieżki, całość dla mnie niezapomniana. Warto również chociaż przejechać przez Castelsardo, piękne miasto zbudowane na klifie. Warto rozważyć również opcję wynajmu łodzi w Cala Gonone i opłynięcia słynnych plaż- Cala Luna, Cala Mariolu no i na końcu najpiękniejsza Cala Goloritze. Łodzią możemy cumować gdzie nam się podoba, świetną sprawą jest wskoczenie na tym gorącu do morza i popływanie z maską i rybkami :) Wróciłem 5 dni temu z tej magicznej wyspy. Oprócz wymienionych zwiedziliśmy również Cagliari, archipelag La Maddalena, Elephant Rock, plaża Porto Giunco w Villasimius. Warto zaliczyć również jakąś plaże w okolicy Olbii, z widokiem na wielką skałę w morzu, a raczej małą wyspę- na przykład Cala Brandinchi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#94 PostWysłany: 25 Gru 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 35
panczapa napisał(a):
Warto zobaczyć oddalona o ok 5km od centrum plaże na pocztówkach sygnowaną due mari
http://1.bp.blogspot.com/_XbSQ1wmbGXA/TG996q8tYpI/AAAAAAAAAME/fePHAXFsX8E/s1600/villasimius+1.jpg tutaj zdjęcia znalezione na google.

mogę prosić jakiś dokładniejszy namiar na tą plażę? szukałam w googlach ale głównie hotele/campingi o tej nazwie mi wyskakują.
kandyd17 napisał(a):
witam, napiszę krótko. Byłem na północy i... najlepsze miejsce to półwysep sunio, przepiękna laguna.

tego miejca też google nie znają :)
mistus napisał(a):
Duże wrażenie zrobiły na mnie nuragi, jak też przejazd w okolicach masywu Gennargentu (przez Tortoli).

lepiej jechać drogą 389 czy 125? My chyba wybierzemy 125, bo chcemy zahaczyć kanion.

Jak się przedostać autem na La Maddalenę i dalej na Caprerę? Promami? Drogie są?
czy są gdzieś nuragi, które można zwiedzać za darmo? czy wszystkie płatne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#95 PostWysłany: 25 Gru 2014 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Na La Maddalenę płynąłem promem w sierpniu 2014, samochód+4 osoby, wyszło nas po 14 euro na głowę w dwie strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#96 PostWysłany: 27 Sty 2015 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A czy ktoś wie może jak kursują promy na Magddalenę? Konkretniej chodzi mi o to, o której godzinie z Palau wypływa ostatni prom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#97 PostWysłany: 27 Sty 2015 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Jeździ całą dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#98 PostWysłany: 27 Sty 2015 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Naaaaprawdę? Co pół godziny? :shock: To lepiej niż autobusy w "wielkim mieście". Dzieki - to ważna informacja dla mnie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#99 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Na La Maddalenę kursują promy dwóch firm. W nocy jest trochę mniej kursów, ale możliwość przeprawienia nadal istnieje. We wrześniu w dzień pływały nawet co 15 min.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#100 PostWysłany: 07 Lut 2015 22:12 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
Cześć. Był ktoś z Was może w Instytucie Badań Delfinów na Caprerze? Warto tam pojechać? Na ich stronie są napisane godziny otwarcia latem, zimą tylko na telefon. Ma ktoś może jakieś konkretniejsze informacje na ten temat? Pisałem do nich, jednak bez odpowiedzi. Jadę na Sardynię za tydzień. Pozdro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group