Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#21 PostWysłany: 19 Mar 2013 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Hej
Byłem na Sardynii dwukrotnie.
Za pierwszym razem Alghero oraz San Teodoro + północna część (Porto Cervo i okolice): http://www.wiktor.ch/sardynia-2011/
Za drugim razem południe - Villasimius: http://www.wiktor.ch/sardynia-2012/

Tutaj relacje filmowe:
2012:


2011:

Za każdym razem byliśmy w październiku.

Polecam szczególnie Stintino na północnym zachodzie oraz miasteczka w okolicy Porto Cervo. Polecam San Teodoro i całe wschodnie wybrzeże. Polecam południe Villasimius.

W tym roku planujemy południowo-wschodnie wybrzeże ;)
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#22 PostWysłany: 20 Mar 2013 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Capo Caccia i tamta część wybrzeża koniecznie! W okolicach bosy flamingi też warte uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#23 PostWysłany: 23 Mar 2013 12:17 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 49
Wiktor,

Zastanawiam się nad wyjazdem na początku maja na Sardynię (KRK - Cagliarii).

Wylot byłby w poniedziałek (samolot ląduje ok 10.30 rano), powrót piątek (wylot koło 18), co daje w zasadzie 5 dni na wyspie.

Co byś polecił po swoich dwóch pobytach - czy zostać w okolicach Cagliari czy może jechać w okolice Alghero? CZy może próbować objechąc całą wyspę?

Interesuje nas głównie plażowanie, zwiedzanie nowych plaż, kąpiele (choć woda będzie pewnie dość zimna)

Dodatkowo: pamiętasz/możesz podać nazwę lokalu w którym jedliście kolację - makaron (zdjęcie jest w albumie sardynia 2012), wygląda domowo i zachęcająco! :D

i cz korzystałeś z :

http://www.sardiniadreamtour.com/en

(bo polecałeś ich w innym wątku, choć myślę że to dobra opcja jak się nie ma auta jedynie)

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Mar 2013 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Czy ktos z Was pozyczal moze auto przez rentalcars.com? Maja swietne ceny, za 6 dni wyszlo niecale 500 zl. Mial ktos stycznosc? Wie ktos moze ile robia blokady jak nie wybieramy opcji z ubezpieczeniem wlasnym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Mar 2013 19:12 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
Tez zarezerwowałem u nich auto jednak wybrałem opcje z ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Mar 2013 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
skoli napisał(a):
Tez zarezerwowałem u nich auto jednak wybrałem opcje z ubezpieczeniem.

i w tym wariancie robili tez jakas blokade czy tylko brali te 8 euro za dzien i juz bez blokady dodatkowego zabezpieczenia? bo w roznych komentarzach sa sprzeczne informacje...pozyczales w Cagliari na lotnisku, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#27 PostWysłany: 23 Mar 2013 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Może zróbcie sobie objazdówkę południowej części wyspy? ;)
Jedźcie wzdłuż wybrzeża i bierzcie po jednym noclegu w różnych miejscach. Całej wyspy nie objedziecie (objedziecie, ale nie warto bo po drodze jest cała masa miejsc wartych odwiedzenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#28 PostWysłany: 24 Mar 2013 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
xmugenx, jeśli macie 5 dni i zamierzacie plażować to polecam Villasimius i okolice. Dużo pięknych plaż, ale trzeba mieć samochód, żeby do nich dotrzeć.
W 2012 roku byliśmy właśnie w Villasimius.

W kierunku zachodnim od Cagliari polecam: Pula, Chia, Teulada.

Podróż na północ w zasadzie też wchodzi w grę ;) Bliżej można ulokować się w okolicy Cala Gonone, San Teodoro...

To jedzonko było przygotowane przez nas :-) więc "La cuccina domowa" ;)

Sardinia Dream Tour - nie korzystałem, ale z tego co widzę na ich profilu na FB to warto skorzystać. Jeśli ktoś nie ma samochodu, a nocuje w Cagliari to można w jeden dzień w łatwy sposób zwiedzić najciekawsze miejsca na południu.

PS. Jeśli ktoś interesuje się rajdami, to w czerwcu odbywa się coroczny rajd Sardynii WRC: 20 - 23 czerwca 13
http://www.wrc.com/calendar-and-rallies ... /overview/
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#29 PostWysłany: 24 Mar 2013 11:14 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
W zeszłym roku byliśmy ok.30 marca.

Najlepsza plaża:
Spiaggia dell Principe (nie znam włoskiego, może zrobiłem literówkę)- po polsku "plaża książęca".
Samochód zostawiasz na parkingu i przebijasz się 20min przez krzoki. Gdy już myślisz że wszedłeś nie w te krzaki co trzeba opada ci szczena. Jak na Karaibach (chyba bo na Karaibach nie byłem) i ani jednej duszy oprócz nas.

Costa Paradiso - wybrzeże kamieniste z pięknymi zatokami. Lepsze niż plaże - można pływac albo leżec na kamieniach:).
Co prawda jest to zamknięty teren ale znudzony strażnik otworzył nam szlaban bez pytań.

Grota Neptuna - polecam.

Capo d'Orso - piękny widok na Maddalenę.

Droga z Alghero do Bosy wspaniale pachniała ziołami - nie wiem jakimi.

Bosa - pięknie wygląda z poziomu rzeki jak i z wysokości zamku ale z bliska jest zapyziała dziurą.
Góra
 Profil Relacje PM off
jawach uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#30 PostWysłany: 24 Mar 2013 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
@radar moge prosic o dokladna lokalizacje tejze plazy, o ktorej wspomniales? zrobilem naet screena, na ktorym zaznaczylem czerwona kropka przypuszczalne miejsce zostawienia fury, i to na fioletowo to jest sciezka tak? i owa plaza to ta z widokiem na zaznaczony pytajnik, tak? czy tez zupelnie zle i nalezy kierowac sie pieszo na wschod?
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#31 PostWysłany: 24 Mar 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
czy tez jest to moze jedna ta plaza polozona na poludnie od Romazzino? jak zadna z nich to prosze o informacje, mysle nie tylko ja skorzystam;)
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#32 PostWysłany: 24 Mar 2013 17:41 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
@ranek: nie pamiętam ale mam jakieś mapki - zaraz sprawdzę
pamiętam tylko że trzeba było się dosłownie przebijac przez krzaki więc na pierwszy rzut oka obstawiam pierwszą opcję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#33 PostWysłany: 24 Mar 2013 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
wedle fotek na Google earth mniemam, ze to jednak ta plaza ze screena numer 2...tak przynajmniej opisane sa zdjecia widniejace przy niej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#34 PostWysłany: 24 Mar 2013 22:46 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
Masz oczywiście rację Ranek:) screen nr2
Parkowaliśmy jednak gdzie indziej: na dole z lewej strony mapki jest słabo widoczna ścieżka na końcu której jest duży parking.
To właśnie nasza droga przez krzaki i miejsce parkingowe.
Próbowałem zrobic screena ale wiesza mi się przy tym komp. sorry.
I dlatego ta droga którą sugerowałeś wydała mi się nieznajoma. Jest zbyt ława i oczywista:)
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Mar 2013 00:02 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
Jeszcze nic nie ściągnęli z karty ,bo rezerwacje mam na kwiecień.
Auto odbieram na lotnisku Cagliar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#36 PostWysłany: 25 Mar 2013 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
czyli ta sciezka, na ktorej koncu widnieje wklejona fotografia? ok dzieki sliczne za wskazowki zapewne dotrzemy do tego miejsca:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#37 PostWysłany: 25 Mar 2013 20:56 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
wict0r napisał(a):
Hej
Byłem na Sardynii dwukrotnie.
Za pierwszym razem Alghero oraz San Teodoro + północna część (Porto Cervo i okolice): http://www.wiktor.ch/sardynia-2011/
Za drugim razem południe - Villasimius: http://www.wiktor.ch/sardynia-2012/

Tutaj relacje filmowe:
2012:


2011:

Za każdym razem byliśmy w październiku.

Polecam szczególnie Stintino na północnym zachodzie oraz miasteczka w okolicy Porto Cervo. Polecam San Teodoro i całe wschodnie wybrzeże. Polecam południe Villasimius.

W tym roku planujemy południowo-wschodnie wybrzeże ;)


wict0r świetne te filmiki!! ja wybieram sie 5 kwietnia na Sardynie.
Ląduje w Cagliari a potem do Alghero .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#38 PostWysłany: 26 Mar 2013 18:18 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 37
Loty: 8
Kilometry: 8 907
Ja z żoną będę tylko dwa dni na Sardynii 18-19. 04 . Czy ktoś wypożyczał skuter w okolicach Alghero? Samochód na jeden dzień nie bardzo mi sie opłaca.
Zastanawiam sie tylko jaka pogoda nas zastanie w tym czasie , mam nadzieje ze będzie dało się wskoczyć do wody na jednej z tych wspaniałych plaż :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#39 PostWysłany: 27 Mar 2013 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Heja ;)
Zachęcam do przeczytania dobrego artykułu o smaczkach Sardynii: http://www.viagiulia.pl/index.php/2013/ ... i-i-wieze/

PS. Zazdroszczę tym, którzy w najbliższym czasie wybierają się na wyspę! ;)
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#40 PostWysłany: 27 Mar 2013 15:59 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 54
Ktos kto byl w zeszlym roku w kwietniu moze sie podzieli czy pogoda pozwala na kapiel w morzu, spanie pod namiotem itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group