Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#41 PostWysłany: 27 Mar 2013 16:46 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Pogoda zawsze pozwala kwestia jakie temperatury akceptujesz.

Dwa lata temu byliśmy ostatni tydzień maja na żaglach - kąpać się kąpaliśmy ale żebym powiedział że zupa to nie bardzo.

Więc w kwietniu też nie wróżę super temperatur.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#42 PostWysłany: 27 Mar 2013 18:06 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 37
Loty: 8
Kilometry: 8 907
Maciej1722 napisał(a):
Ktos kto byl w zeszlym roku w kwietniu moze sie podzieli czy pogoda pozwala na kapiel w morzu, spanie pod namiotem itp?

ale pewnie w kwietniu i tak będzie cieplej niż nad Bałtykiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#43 PostWysłany: 27 Mar 2013 18:29 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
siedar napisał(a):
................
Więc w kwietniu też nie wróżę super temperatur.



To ja chyba jestem w najlepszej sytuacji :lol: :lol: :lol: i tak pewnie będzie cieplej niż w środku lata w Norwegii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Kwi 2013 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Ile kosztuje bilet z Alghero do Sassari?
A ile wejście do groty Neptuna?
Czy w kwietniu ta grota będzie czynna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Kwi 2013 21:58 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 1
Czy ktos kupowal na Sarydynii gaz w kartuszach do kuchenek turystycznych?
Bede tam od 26 kwietnia, laduje w Alghero.

dziekuje,
maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Kwi 2013 22:30 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 2
My nocujemy tu: www.bigfishalghero.it

96 euro za dwie noce.

Będziemy 27 - 29 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#47 PostWysłany: 13 Kwi 2013 12:25 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
Wróciłem z Sardynii pogada średnia 15-17 st. i deszczowo w Alghero . Ale i tak bardzo mi sie podobało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#48 PostWysłany: 13 Kwi 2013 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
uu współczucia... Ja byłem w styczniu i było już ładniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#49 PostWysłany: 15 Kwi 2013 09:15 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 106
Kilometry: 289 447
skoli napisał(a):
Wróciłem z Sardynii pogada średnia 15-17 st. i deszczowo w Alghero . Ale i tak bardzo mi sie podobało :D

Jak z miejscami dużo pozamykane przed sezonem ?
Ja wylatuje 24 zobaczymy jak bedzie u mnie z pogoda :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#50 PostWysłany: 15 Kwi 2013 11:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
Witam

W piątek lecę na Sardynię - znalazłem w sieci coś takiego:

Uwaga: mimo, że przy podróżach turystycznych, do 90 dni, obowiązuje ruch bezwizowy, to turysta indywidualny (bez pośrednictwa biura podróży) ma obowiązek uzyskania pozwolenia na pobyt turystyczny w ciągu 3 dni od daty przekroczenia granicy Włoch. Wniosek o uzyskanie pozwolenia na pobyt turystyczny składa się do komendy policji (Questura); przy wniosku deklaruje się dokładne miejsce pobytu. Uzyskanie pozwolenia (foglio di soggiorno) jest bezpłatne.

Co o tym sądzicie???

I jeszcze jedno pytanie. Na Sardynni są jakieś drogi płatne?? Ktoś może wskazać ewentualnie które, bo nie spotkałem się z niczym takim.

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#51 PostWysłany: 15 Kwi 2013 13:21 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 106
Kilometry: 289 447
Też jestem ciekawy i jakos nie chce mi sie wierzyc, że trzeba posiadac pozwolenie. Może ktoś się wypowie kto wrócił bądz byl na Sardynii w tym roku
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sie 2017 10:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#52 PostWysłany: 16 Kwi 2013 12:00 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 16
Wczoraj wróciłam z Sardynii i żadnego pozwolenia nie trzeba mieć, także się nie przejmuj tym w ogóle.

Co do płatnych dróg to nie ma tam takich, przynajmniej w północnej i środkowej części wyspy. Nawet w zasadzie nie ma autostrad, tylko drogi szybkiego ruchu i drogi lokalne, które są często serpentynami w górach, więc widoki super ale trasy dla kierowców miejscami dość ciężkie, szczególnie jeśli dbasz o wypożyczony samochód ;) Warto też kupić gdzieś mapę - taką porządną (nie turystyczną), bo ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jak oni tam oznaczają kierunki, zjazdy itd. Zrobiliśmy naprawdę sporo kilometrów i mimo GPSu w samochodzie oraz mapki z wypożyczalni, błądziliśmy kilkakrotnie. Często znak zjazdu z drogi jest... za skrzyżowaniem :)

Morze jak dla mnie jeszcze trochę za zimne na kąpiel, ale pogoda robi się piękna, między 25 a 30 stopni, więc rozpoczynają się świetne warunki na urlop.

Mieszkaliśmy w Murta Maria k. Olbii i w okolicy różne pizzerie i sklepy nie były jeszcze otwarte przed sezonem. Ale w Alghero nawet w niedzielę handel kwitł, więc w większych miastach większość jest czynna i bez problemu jest gdzie zjeść lody i pizzę. Oczywiście trzeba pamiętać o sjeście między g. 13 a 18.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Kwi 2013 09:32 

Rejestracja: 17 Kwi 2013
Posty: 2
My z dziewczyna spimy w actina accommodation. http://www.actiniabb.com
Maly rodzinny biznes, ogolnie to jestesmy sami w tym "hotelu". Jest czysto, niedawno po remoncie. Za 3 noce zapłaciłem 144e. Mila dziewczyna pokazala nam wszystko co i jak dajac mapke alghero i sardyni ;)
Bilet z lotniska kosztuje 1e. Autobus jezdzi o kazdej pelnej godzine, radze kupic bilet w automacie na lotnisku bo u kierowcy jest po 1,5e. Do alghero jedzie sie 25-30min.
Zwiedzanie groty neptuna jest co godzine. Ale trzeba sobie doliczyc czas na zejście po schodach(10min) bo stamtąd zaczyna sie zwiedzanie z przewodnikiem, mowi po francusku niemiecku i angielsku. Ogolnie to wszyscy tutaj mowia po angielsku i maly chlopiec na ulicy i staruszek o lasce w parku. Wejście do groty kosztuje 13e nie mozna placic karta. Grote trzeba zobaczyc koniecznie lecz 13e troche moze bolec ;)
Wynajelismy sobie auto - 56e za pelne 2 dni. Dostalismy nowego (ma przejechane 300km) fiata 500. Paliwo w cenie od 1.68 do 1.77 najtaniej na samoobsligowej esso.
Pizza sprzedawana na kawalki to koszt okolo 2-3e wiec lepiej sie oplaca kupic cala pizze okolo 5-10e piwo w barze "ichnusa 0.66 - 3e w marketach "sisa" okolo 1.20e
Mam nadzieje ze choc troche pomoglem. Aha koniecznie krem do opalania i na plaze la pelosa. Jest cidownie !!! Sorry za bledy pisze z fona ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Kwi 2013 10:08 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 106
Kilometry: 289 447
Zobaczymy jak bedzie na Sardyni z pogoda, wylatuje w srode :) Optymistycznie nie zapowiada sie co chwile opady ale zmienia sie to z godziny na godzine ...
Ważne, ze dużo rzeczy jest do zwiedzenia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#55 PostWysłany: 08 Maj 2013 10:06 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 106
Kilometry: 289 447
Wróciłem z Sardynii w sobote, ogólnie wyjzd zaliczam do udanych. Pogoda nie była zła - idealna do zwiedzania nie było dużych upałów z 3 dni padało ale do godziny max 14-15. W sumie po wyspie zrobiłem 1500 km przez 10 dni. Miejsca które podobały mi sie najbardziej to: Archipelag La Maddalena, Cagliari oraz Castelsardo.
Co do plaż Costa Paradiso zrobiła najwieksze wrażenie, szkoda mi jedynie, że nie zwiedziłem Costa Smeralda poniewaz nie dałem rady dotrzec :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jawach uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#56 PostWysłany: 14 Maj 2013 19:36 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Hej,
Potrzebuje informacji jak wyjde z lotniska w Algehro są jakieś automaty żeby kupić bilet na autobus czy u kierowcy?
Jak wygląda to samo pżniej w Alghero?
Jakie ceny są biletów i czy sa jakieś bilety czasowe-kilku dniowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#57 PostWysłany: 03 Wrz 2013 15:28 

Rejestracja: 22 Gru 2011
Posty: 4
Witam, czy ktoś z koleżeństwa orientuje się czy jest opcja zakupu biletu terminowego (np. 7dniowy) u przewoźnika arst ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Wrz 2013 22:50 

Rejestracja: 22 Gru 2011
Posty: 4
Czołem, właśnie wróciłem z Sardynii także poniżej podrzucam garść informacji :)

Ogólnie spędziłem 5 dni na południu wyspy, 2 noclegi Cagliari i 2 noclegi Villasimius. O odczuciach związanych z Cagliari nie będę się rozpisywać zwłaszcza , iż każdy ma swój gust, aczkolwiek na kolana nie rzuca, natomiast jeżeli chodzi o okolice Villasimius i plaże (bo tylko po to się tu jedzie) to w 100% polecam. A teraz to co chyba dla Ciebie najważniejsze, ceny:)

pizza - od 4 - 12 e
makarony - od 6 - 12 e
piwo w knajpie - 3-4,5e
puszka coli w restauracji - 2e
woda w restauracji 1l - 1,5e
woda mineralna sklep 1,5l - 0,4-0,9e
owoce morza - 12-20e
lody (gałka) - 1,5-2,5e
piwo w sklepie (0,66) 0,90 - 1,7e
bilet autobusowy z lotniska do cagliari - 4e (w jedną stronę)
bilet autobusowy z cagliari do villasimius - 6,5e (powrotny)
flasza wina w sklepie - 6-600e (droższych nie zauważyłem choć pewnie też są :) )
chipsy - 1-2e
cheeseburger w McD - 1,2e
nocleg - ja płaciłem 70e za pokój z łazienką i śniadaniem
za obsługę w w restauracji w tych w których byłem dodatkowo doliczali od 1-2e (za osobę) lub 15% do ceny ostatecznej

Podróżowałem autokarami przewoźnika ARST - zarówno flota jak i punktualność całkiem ok (bywało, że się spóźniali, ale nie było to więcej niż 10 min) natomiast oznaczenie przystanków zwłaszcza w mniejszych miejscowościach pozostawia wiele do życzenia.

Na plażach jak szarańcza krążą sprzedawcy wszystkiego począwszy od parasolek do kurtek zimowych (nawet jak było 30 st :) ), bywa, że się narzucają i pomimo jednoznacznej odpowiedzi, iż nie jesteś zainteresowana to i tak siadają i rozkładają to wszystko przed tobą, mega irytujące.

Reasumując - jeżeli tylko masz fundusze to warto wbić na Sardynię choćby na kilka dni.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#59 PostWysłany: 06 Paź 2013 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Witajcie
Właśnie wróciłem z Sardynii ;-) i zapraszam do obejrzenia fotorelacji: http://www.wiktor.ch/sardynia-2013/
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#60 PostWysłany: 06 Paź 2013 10:19 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Bajeczne zdjęcia!!! Dziękuję za piękny poranek! E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 237 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group