Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:08 

skrzat napisał(a):
maciejwroclaw napisał(a):
Dzieki skrzat !
ad 4. Weekend majowy w przyszłym roku to aż jeden dodatkowy dzień wolny. Każdy inaczej interpretuje czy może pojechać wtedy na 4 czy 20 dni urlopu i poza wyższymi cenami lotów majówka nie wyróżnia się niczym w branży lotniczej, żeby była godna osobnego potraktowania.

Nie miałem na myśli tylko weekendu majowego, tylko np. taki przypadek (ceny wymyślone na potrzeby przykładu):
Wszystkie loty są w lutym i marcu po 50 zł OW, oprócz dwóch - ostatni lot w lutym i pierwszy w marcu są za 25 zł. Wasza wyszukiwarka pokaże najtaniej w lutym i w marcu 75 zł (50+25 w lutym i 25+50 w marcu), ale na przełomie lutego i marca jest lot za 50 zł, który pasuje do wyszukiwanego kryterium (np. lot na 1-4 dni). Tak samo może być z weekendem majowym :)
Przy dłuższych pobytach takich przypadków może być więcej.

Wyedytowałem tamten post więc napiszą jeszcze raz pkt. 5 :)
5. W wyszukiwarce są pola do wpisania dat, ale nigdy nie są aktywne. Rozumiem, że będą w przyszłości?

ad. 1. Mylisz się, wyszukiwarka uwzględnia takie przypadki (!)
ad. 5. Pola są aktywne i działają - trzeba wybrać jedno konkretne lotnisko docelowe.

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:09 
Awatar użytkownika

Zbanowany
ok, doczytałem i zwracam honor.
jakkolwiek informacja że "Lot w jedną stronę będą dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy." no trochę zbija mnie z tropu.
pomijając fakt, że nie tak rzadko się szuka lotów OW, szczególnie wśród nie-laików, to jaka jest(tzn będzie, za kilka miesięcy może) główna zaleta tej przeglądarki? co ona ma czego nie ma skyscanner? co aż tak bardzo powinno mnie przekonać do jej użytku?
ciężko Ci/komukolwiek będzie odpowiedzieć na w/w pytania bo ta wyszukiwarka po prostu nie działa i nie bardzo rozumiem z po co w ogóle to słowo [premiera] w tytule gdy to w ogóle nie jest jakaś wersja beta tylko gamma czy nawet kappa.

OK, nie mówię że jest do bani! na pewno kosztowało Cię to sporo pracy i ja to doceniam (gdybym tego nie robił to bym nie marnował czasu na tego pisanie)! ale, proszę, zanim nazwiesz to wyszukiwarką spraw żeby ona działała z połową wyszukiwanych zapytań a nie tylko z jakimiś niszowymi lotami RT, jednej linii etc..

#23 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 278
Kilometry: 416 028
Image
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:11 

niebieski
Witam. Wielkie wyrazy szacunku. Pozdrawiam

#25 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:18 
Awatar użytkownika

HON fly4free
skrzat napisał(a):
Dzieki skrzat !
ad 4. Weekend majowy w przyszłym roku to aż jeden dodatkowy dzień wolny. Każdy inaczej interpretuje czy może pojechać wtedy na 4 czy 20 dni urlopu i poza wyższymi cenami lotów majówka nie wyróżnia się niczym w branży lotniczej, żeby była godna osobnego potraktowania.

Nie miałem na myśli tylko weekendu majowego, tylko np. taki przypadek (ceny wymyślone na potrzeby przykładu):
Wszystkie loty są w lutym i marcu po 50 zł OW, oprócz dwóch - ostatni lot w lutym i pierwszy w marcu są za 25 zł. Wasza wyszukiwarka pokaże najtaniej w lutym i w marcu 75 zł (50+25 w lutym i 25+50 w marcu), ale na przełomie lutego i marca jest lot za 50 zł, który pasuje do wyszukiwanego kryterium (np. lot na 1-4 dni). Tak samo może być z weekendem majowym :)
Przy dłuższych pobytach takich przypadków może być więcej.

Wyedytowałem tamten post więc napiszą jeszcze raz pkt. 5 :)
5. W wyszukiwarce są pola do wpisania dat, ale nigdy nie są aktywne. Rozumiem, że będą w przyszłości?

ad. 1. Mylisz się, wyszukiwarka uwzględnia takie przypadki (!)
ad. 5. Pola są aktywne i działają - trzeba wybrać jedno konkretne lotnisko docelowe.

Ad. 1. Na pierwszym screenie jest WAW-MAN: luty jest najtaniej za 168, a marzec za 305, ale przecież jest też 27.02-1.03 za 249, nie widać tego na zbiorczym zestawieniu, że ceny na przełomie miesiąca są niższe niż te z obu lub jednego, najczęściej tego drugiego
Ad. 5. Nie ma - są tylko opcje w dymku po prawej stronie, wybrałem WAW-HRK :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:27 
Awatar użytkownika

Loty: 236
Kilometry: 393 312
srebrny
skrzat napisał(a):

Tam do wyboru jest opcja "konkretne daty" - trochę mało intuicyjne, tym bardziej, że pola z datami są widoczne od początku tylko wyszarzone, a potem nagle znikają. Przynajmniej ta opcja z datami może powinna być wybrana domyślnie?
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:32 

skrzat napisał(a):
Ad. 1. Na pierwszym screenie jest WAW-MAN: luty jest najtaniej za 168, a marzec za 305, ale przecież jest też 27.02-1.03 za 249, nie widać tego na zbiorczym zestawieniu, że ceny na przełomie miesiąca są niższe niż te z obu lub jednego, najczęściej tego drugiego

Ad. 1 Czy wyjazd podany przez Ciebie zaczynający się 27 LUTEGO to wyjazd w marcu? chyba nie. A czy 27.02-1.03 za 249 to taniej niż 168zł w lutym chyba też nie.
Najtańszy wyjazd zaczynający się w marcu kosztuje 305zł i taka cena jest podana.
Ad.5. patrz uważniej:) np. w załącznik - czerwona ramka.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:33 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jak wygląda sprawa z ilością dostępnych biletów w danej cenie? Sprawdziłem, że u Was dla 3 i 4 osób pokazuje tą samą, niższą cenę na konkretną datę, a w Rynairze są dostępne tylko 3 bilety w tej cenie i dla 4 jest już sporo drożej.
Co znaczy wyjazd ok. 7 dni? Czy to 6-8? :) Chyba lepiej napisać zakres, aby uniknąć potem pytań.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:38 

kevin napisał(a):
skrzat napisał(a):

Tam do wyboru jest opcja "konkretne daty" - trochę mało intuicyjne, tym bardziej, że pola z datami są widoczne od początku tylko wyszarzone, a potem nagle znikają. Przynajmniej ta opcja z datami może powinna być wybrana domyślnie?

Rozważałem to i być rzeczywiście może wrócę do tego ustawienia, bo wydaje się bardziej intuicyjne (z domyślnie zaznaczonymi konkretnymi datami).
Prawdą jest to co napisał pod względem designu i obsługi kiew i dziękuje mu za uwagi. Znam doskonale te reguły-kanony. Jednak idąc nimi dalej mógłbym w ogóle nie zamieszczać pola dokąd oraz dat - wszakże wybór tych opcji można niejako pominąć. Także wybór z zostającym polem wybóru na ile lecę - wiem, że "powinno" zniknąć, ja zrobiłem inaczej. Wezmę jednak tą opinię pod uwagę i raz jeszcze przeanalizuje czy można to lepiej rozwiązać.

Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:42 

skrzat napisał(a):
Jak wygląda sprawa z ilością dostępnych biletów w danej cenie? Sprawdziłem, że u Was dla 3 i 4 osób pokazuje tą samą, niższą cenę na konkretną datę, a w Rynairze są dostępne tylko 3 bilety w tej cenie i dla 4 jest już sporo drożej.
Co znaczy wyjazd ok. 7 dni? Czy to 6-8? :) Chyba lepiej napisać zakres, aby uniknąć potem pytań.

Dzięki za przypomnienie, miała się ta informacja w info na górze. Obecnie - ceny w Wizzair UWZGLĘDNIAJĄ konkretną liczbę biletów w danej cenie, natomiast w Ryanair na dzień dzisiejszy NIE uwzględniają ilości pasażerów. Będzie to zmienione i wynika w tej chwili wyłącznie z prób zmierzenia się z dodatkowym podawaniem informacji, że są tańsze bilety na dany lot ale w mniejszej ilości niż potrzeba. Czyli szukam dla czterech osób pokazuje cene np. 100PLN z informacją typu 'uwaga są dostępne 3 bilety po 50PLN'.

Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
skrzat napisał(a):

Ad. 1 Czy wyjazd podany przez Ciebie zaczynający się 27 LUTEGO to wyjazd w marcu? chyba nie. A czy 27.02-1.03 za 249 to taniej niż 168zł w lutym chyba też nie.
Najtańszy wyjazd zaczynający się w marcu kosztuje 305zł i taka cena jest podana.
Ad.5. patrz uważniej:) np. w załącznik - czerwona ramka.

Ad.1. Może nie zrozumiałeś mojej intencji. W prawym górnym rogu jest opcja "Najtańsze loty". Wybieram miasto np. Warszawa i pokazuje się tabelka z najniższymi cenami w danych miesiącach. Podałem przykład, że to nie muszą być najniższe ceny, bo na przełomie miesiąca może być cena niższa niż gdy loty RT są tylko w obrębie jednego miesiąca kalendarzowego. A opcja najtańsze loty nie powinna ograniczać się tylko do lotów w obrębie miesiąca kalendarzowego. Ten dzień miesiąca wylotu może być np. sobotą lub niedzielą i być ostatnim lub przedostatnim dniem miesiąca, a wtedy prezentacja takiego wyniku dla wielu myślę, że byłaby użyteczna :)
Ad.5. Rzeczywiście, ale to mało intuicyjne. Pola z datą od-do są mylące i tam szukałem miejsca do wpisania. Wybór konkretnego lotniska aby wybrać zakres dat nie jest dobrym pomysłem, bo gdy ktoś chce polecieć z Warszawy do Londynu ma do wyboru dwa lotniska wylotowe i dwa przylotowe, więc i tak nie zadziała.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:51 

skrzat napisał(a):
Ad.1. Może nie zrozumiałeś mojej intencji. W prawym górnym rogu jest opcja "Najtańsze loty". Wybieram miasto np. Warszawa i pokazuje się tabelka z najniższymi cenami w danych miesiącach. Podałem przykład, że to nie muszą być najniższe ceny, bo na przełomie miesiąca może być cena niższa niż gdy loty RT są tylko w obrębie jednego miesiąca kalendarzowego. A opcja najtańsze loty nie powinna ograniczać się tylko do lotów w obrębie miesiąca kalendarzowego. Ten dzień miesiąca wylotu może być np. sobotą lub niedzielą i być ostatnim lub przedostatnim dniem miesiąca, a wtedy prezentacja takiego wyniku dla wielu myślę, że byłaby użyteczna :)
Ad.5. Rzeczywiście, ale to mało intuicyjne. Pola z datą od-do są mylące i tam szukałem miejsca do wpisania. Wybór konkretnego lotniska aby wybrać zakres dat nie jest dobrym pomysłem, bo gdy ktoś chce polecieć z Warszawy do Londynu ma do wyboru dwa lotniska wylotowe i dwa przylotowe, więc i tak nie zadziała.

Ad.1. Chyba nie rozumiem. Podałem Ci wyjaśnienie na podanym przez Ciebie przykładzie. Być może nie skojarzyłeś, ale podane najniższe ceny w zestawieniach dotyczą zawsze najtańszych wylotów zaczynających się w danym miesiącu i kończącym się w tym samym miesiącu LUB W NASTĘPNYM MIESIĄCU (jeśli jest taniej). To jest przypadek podany przez Ciebie, kiedy loty są na przełomie miesiąca.
Ad.5. Tak, przemyślę zmianę tego.

Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw, 11 Lis 2013 01:54, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:53 
Awatar użytkownika

HON fly4free
skrzat napisał(a):

Dzięki za przypomnienie, miała się ta informacja w info na górze. Obecnie - ceny w Wizzair UWZGLĘDNIAJĄ konkretną liczbę biletów w danej cenie, natomiast w Ryanair na dzień dzisiejszy NIE uwzględniają ilości pasażerów. Będzie to zmienione i wynika w tej chwili wyłącznie z prób zmierzenia się z dodatkowym podawaniem informacji, że są tańsze bilety na dany lot ale w mniejszej ilości niż potrzeba. Czyli szukam dla czterech osób pokazuje cene np. 100PLN z informacją typu 'uwaga są dostępne 3 bilety po 50PLN'.

A dla większej ilości osób niż 4? Ryanair podaje dopiero info dla 4 biletów, więc gdy wybiorę 5 lub 6 też powinno być info, że nie ma pewności, czy dla tylu osób są bilety w tej cenie :)
Gdy będzie już rezerwacja i np. wybiorę lot dla 3 osób, zapłacę, a w międzyczasie w tej cenie zostaną już tylko 2 bilety, to co wtedy? Dostanę info, że nie da się już w tej cenie kupić i trzeba dopłacić lub zwrócicie pieniądze? Pytam z ciekawości :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:57 
Awatar użytkownika

HON fly4free
skrzat napisał(a):

Ad.1. Chyba nie rozumiem. Podałem Ci wyjaśnienie na podanym przez Ciebie przykładzie. Być może nie skojarzyłeś, ale podane najniższe ceny w zestawieniach dotyczą zawsze najtańszych wylotów zaczynających się w danym miesiącu i kończącym się w tym samym miesiącu LUB W NASTĘPNYM MIESIĄCU (jeśli jest taniej). To jest przypadek podany przez Ciebie, kiedy loty są na przełomie miesiąca.
Ad.5. Tak, przemyślę zmianę tego.

Ad. 1. Rzeczywiście, nie zauważyłem tego, a pisaliśmy o tym samym :). Brakowało mi jasnej informacji, że cena w danym miesiącu obejmuje także powroty w następnym. Powinno być o np. w pomocy :) Zmylił mnie ten napis na górze: "Wybrano najlepsze ceny w każdym miesiącu za loty dla 1 osoby.". Trzeba by go doprecyzować.

Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Lis 2013 02:00, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:58 

skrzat napisał(a):
A dla większej ilości osób niż 4? Ryanair podaje dopiero info dla 4 biletów, więc gdy wybiorę 5 lub 6 też powinno być info, że nie ma pewności, czy dla tylu osób są bilety w tej cenie :)
Gdy będzie już rezerwacja i np. wybiorę lot dla 3 osób, zapłacę, a w międzyczasie w tej cenie zostaną już tylko 2 bilety, to co wtedy? Dostanę info, że nie da się już w tej cenie kupić i trzeba dopłacić lub zwrócicie pieniądze? Pytam z ciekawości :)

Chyba się nie rozumiemy, przeczytaj raz jeszcze co napisałem. Wyszukiwarka zawsze doradzi Ci najlepszą i najkorzystniejszą opcję. Proste.

Odsyłam do działu POMOC na stronie;) Pieniądze zostaną Ci natychmiast zwrócone i sam zdecydujesz co dalej. Taka zasada przy ew. braku dostępności biletów obowiązuje u wszystkich przewoźników sprzedaży biletów, w tym także osób pomagających w zakupie na naszym forum fly4free. :-)

Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 11 Lis 2013 02:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
skrzat napisał(a):

Chyba się nie rozumiemy, przeczytaj raz jeszcze co napisałem. Wyszukiwarka zawsze doradzi Ci najlepszą i najkorzystniejszą opcję. Proste.

Odsyłam do działu POMOC na stronie;) Pieniądze zostaną Ci natychmiast zwrócone i sam zdecydujesz co dalej. Taka zasada przy ew. braku dostępności biletów obowiązuje u wszystkich przewoźników sprzedaży biletów, w tym także osób pomagających w zakupie na naszym forum fly4free. :-)

Wiem jak to działa, bo sam pomagałem wielokrotnie i nadal pomagam :) Zapewne ze strony będzie korzystać sporo osób, które nigdy na tym czy innym forum o tanim lataniu nie były, więc pytam z ciekawości, jak to będzie działało.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 11 Lis 2013 03:23 

niebieski
Dobre!
Drobna literówka CIAMPINO
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 11 Lis 2013 09:52 

Bardzo fajna stronka... szkoda ze do wyboru nie ma Berlina.... może da sie jeszcze dorzucić??
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 11 Lis 2013 10:19 

Loty: 115
Kilometry: 107 591
srebrny
Sporą wadą jest moim zdaniem brak możliwości dodania ilości dzieci/infantów do wyszukiwania lotów i ich ceny...
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 11 Lis 2013 10:22 

Super strona. Na pewno będę z niej korzystać. Już mi coś wpadło w oko ;)
 Relacje PM off  

[ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości