Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lis 2013 10:39 

sranda napisał(a):
Sporą wadą jest moim zdaniem brak możliwości dodania ilości dzieci/infantów do wyszukiwania lotów i ich ceny...

Wszystkie podane ceny w serwisie obowiązują dla wszystkich pasażerów w wieku od 2 lat wzwyż. Nie rozgraniczamy cena dla dzieci i młodzieży od dorosłych.
Jedynym warunkiem jaki stawiamy jest lot co najmniej jednej osoby w wieku 16 lat. Wiek pozostałych osób w tej samej rezerwacji jest dowolny.
Tylko w przypadku chęci lotu z noworodkiem (0-2lata) konieczny będzie z nami indywidualny kontakt.
hint: http://samolotemtaniej.pl/faq#rezerwacja

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 11 Lis 2013 11:51 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Powinno być gdzieś napisane co oznacza termin okołoweekendowy oraz około 7 dni :)
Czy okołoweekendowy to loty w zakresie pt-pn, cz-nd, so-wt, czy może pt-nd, sb-pn? No i te około 7 dni :)

A propos jednodniówek, czy na początek będą loty RT jedną linią, czy łączone np. FR+W6, bo wiele da się zrobić tylko w ten sposób, a ponadto np. dla Warszawy jest wtedy inne lotnisko wylotowe i przylotowe, np. WMI-CRL-WAW, czy WAW-NYO-WMI

EDIT:
Znalazłem częściową odpowiedź na loty okołoweekendowe.
Np. WAW-LPL po przefiltrowaniu na tylko loty okołoweekednowe, pokazuje się kalendarz tylko do marca, bo wtedy są loty pt-pn, ale nie pokazuje następnych miesięcy bo loty są sb-wt. Wg mnie jest to tak samo okołoweekendowo, bo w obu przypadkach trzeba brać dwa dni urlopu :)

Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Lis 2013 12:09, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 374
Kilometry: 684 726
niebieski
cena w okienku nie odpowiada tej ktora jest liczona do kwoty zapłaty

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:15 

skrzat napisał(a):
Powinno być gdzieś napisane co oznacza termin okołoweekendowy oraz około 7 dni :)
Czy okołoweekendowy to loty w zakresie pt-pn, cz-nd, so-wt, czy może pt-nd, sb-pn? No i te około 7 dni :)

http://samolotemtaniej.pl/faq#wyszukiwanie ? :-)

skrzat napisał(a):
EDIT:
Znalazłem częściową odpowiedź na loty okołoweekendowe.
Np. WAW-LPL po przefiltrowaniu na tylko loty okołoweekednowe, pokazuje się kalendarz tylko do marca, bo wtedy są loty pt-pn, ale nie pokazuje następnych miesięcy bo loty są sb-wt. Wg mnie jest to tak samo okołoweekendowo, bo w obu przypadkach trzeba brać dwa dni urlopu :)

Zgadza się. Wiemy o tym doskonale i lada dzień zmienimy definicję lotów okołoweekendowych w FAQ, ponieważ będzie ona zawierać także loty np. czwartek-niedziela czy sobota-wtorek. Wyjazd okołoweekendowy będzie oznaczał MAX 2 dni urlopu - domyślnie oczywiście proponowany będzie wyjazd sobota-niedziela jeśli dostępne loty na to pozwolą.
Niezależnie od tego dodamy w grudniu osobną opcję poszukiwania wyłącznie lotów sobota-niedziela.
kriss napisał(a):
cena w okienku nie odpowiada tej ktora jest liczona do kwoty zapłaty

U mnie wszystko OK - patrz załącznik.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:21 
Awatar użytkownika

Loty: 374
Kilometry: 684 726
niebieski
U mnie wszystko OK - patrz załącznik.[/quote]

to zrzut z wczoraj, może coś poprawione w każdym razie nie poprawialem recznie :D

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:39 
Awatar użytkownika

srebrny
Maciej, świetna robota! Gratulacje!

#47 PostWysłany: 11 Lis 2013 12:50 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jeszcze rozbudujcie o lotniska europejskie i tradycyjne linie a ktoś od was odkupi serwis za grube $$$
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 11 Lis 2013 14:22 

Hm, coś podobnego, jednak bardziej rozbudowanego istnieje tutaj: http://drungli.com/

Obsługa tras nie tylko Polskich, ale i Europejskich i nie tylko.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 11 Lis 2013 14:37 

A oto przykład jak Wyszukiwarka wyłapuje nowe pule biletów wrzucane przez przewoźników do systemu.

Screen 1:
Godzina wykonania 12:42. Ostatnia aktualizacja cen WMI-BGY: 2013-11-11 12:18:00

Screen 2 i 3:
Godzina wykonania 13:10. Ostatnia aktualizacja cen WMI-BGY: 2013-11-11 12:46:00

Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:08 

pressit napisał(a):
Hm, coś podobnego, jednak bardziej rozbudowanego istnieje tutaj: http://drungli.com/

Kojarzę ten serwis z momentu premiery. Widzę, że dodali teraz jakiś pomysł na wyszukiwanie lotów w dwie strony, bo dotychczas można było znaleźć tylko tani lot w jedną stronę (wylot). Serwis nie brał pod uwagę cen powrotów i proponował to co jest. W sumie rzadko kiedy wychodził z tego tani wyjazd. No chyba, że szukaliśmy lotów do Oslo Torp;)

edit: Widzę, że nadal tak działa i możemy znaleźć tani lot, ale w jedną stronę. Powrót dobiera z tego co jest.
Jest co prawda zakładka "wiem dokąd", ale można wybrać tylko jedną konkretną liczbę dni na ile lecę. W wyniku czego cały czas widzę komunikat "Sorry, we did not find anything for you!" ;)
Jak już udało mi się znaleźć to otrzymałem takie propozycje (załącznik). Niestety nieaktualność podanych kwot w stosunku do cen u przewoźnika jest widoczna. Wziąłem pierwsze z brzegu połączenie z mojego miasta.

Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Z ciekawości zapytam - czy przewoźnicy dają Was dostęp do bazy cen lub jakieś API, czy sami z ich serwisów WWW wyciągacie?
Gdzie widać czas, o której była aktualizacja cen. Podałeś to w przykładzie z BGY. Czy wyciągnąłeś to z systemu, czy jest gdzieś widoczne?
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:25 

skrzat napisał(a):
Z ciekawości zapytam - czy przewoźnicy dają Was dostęp do bazy cen lub jakieś API, czy sami z ich serwisów WWW wyciągacie?
Gdzie widać czas, o której była aktualizacja cen. Podałeś to w przykładzie z BGY. Czy wyciągnąłeś to z systemu, czy jest gdzieś widoczne?

Przewoźnicy low-cost bardzo niechętnie dają dostęp do API. Ceny wyciągamy sami.
Czasu o której była aktualizacja nie widać i wziąłem go z systemu.

PS. 100x Like w kilkanaście godzin, dzięki i proszę o więcej:)

Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:32 
Awatar użytkownika

Loty: 20
Kilometry: 23 913
niebieski
Wow ! Mam nadzieję, że rozbudujesz to bardziej. Jakbyś potrzebował może jakiejś pomocy, to napisz ;)

#54 PostWysłany: 11 Lis 2013 15:47 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jak już pisali poprzednicy, jest sporo niedociągnieć i jeszcze niedziałających rzeczy, ale serwis zapowiada się dośc interesująco. Na pewno spędziłeś nad tym sporo czasu i masz moje uznanie. Mam tylko kilka pytań logistyczno-technicznych do kolegi po fachu. :)

- Pobieranie cen, jak widzę jest pobierane "na chama" i scrape'ujesz treści od przewoźników. Jak poradziłeś sobie z problemem zmian cen, jak często odświeżasz cenniki?
- Co siedzi "pod spodem"? Jaka technologia?
- Myślisz nad udostępnieniem w przyszłoci jakiegoś API?
- Wybacz sceptycyzm, ale jaką masz motywację do stałego utrzymywania serwisu? Nie wiem jeszcze jaki masz model biznesowy, bo reklam nie widzę, treści "premium" również. Serwer, domena i Twój czas kosztują, a serwis sam się nie utrzyma. :)

Z pomysłów:

- Alerty cenowe.
- Wersja mobilna strony - skoro już używasz bootstrapa to mogłeś zrobić responsive design dla mobilnych urządzeń. Nie byłoby to wiele dodatkowej pracy.
- Ostatnio wyszukiwane - szybki dostęp do ostatnich 3-5 wyszukiwań (zapamiętać ustawione parametry wyszukiwania)

#55 PostWysłany: 11 Lis 2013 16:23 

LKay Dzięki za uwagi i pomysły.
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest m.in. w pierwszym poście tego tematu przy "przeczytaj zanim skomentujesz". Widać nie czytałeś.
Wyszukiwarka jest wykonana w .NET i korzysta z większości opcji jakie mogą być użyte do tego typu projektu.
O API jeszcze za wcześnie myśleć.
Czas pokaże, jednak to prawda, że wykonanie takiego serwisu to nie są dwa wolne weekendy i trochę trzeba było w to zainwestować.

Odnośnie pomysłów - są wykonane alerty, ale obecny serwer z uwagi na moje kompleksowe wykonanie tej funkcji nie jest w stanie uciągnąć ich obsługi. Jeżeli serwis doczeka się mocnego serwera dedykowanego - funkcjonalność ta zostanie uruchomiona. Mobilna strona będzie niezależna od webowej, ale to zależy od zainteresowania serwisem. Ostatnio wyszukiwane pojawią się.

Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 11 Lis 2013 17:16 

maciejwroclaw napisał(a):
pressit napisał(a):

Kojarzę ten serwis z momentu premiery. Widzę, że dodali teraz jakiś pomysł na wyszukiwanie lotów w dwie strony, bo dotychczas można było znaleźć tylko tani lot w jedną stronę (wylot). Serwis nie brał pod uwagę cen powrotów i proponował to co jest. W sumie rzadko kiedy wychodził z tego tani wyjazd. No chyba, że szukaliśmy lotów do Oslo Torp;)

edit: Widzę, że nadal tak działa i możemy znaleźć tani lot, ale w jedną stronę. Powrót dobiera z tego co jest.
Jest co prawda zakładka "wiem dokąd", ale można wybrać tylko jedną konkretną liczbę dni na ile lecę. W wyniku czego cały czas widzę komunikat "Sorry, we did not find anything for you!" ;)
Jak już udało mi się znaleźć to otrzymałem takie propozycje (załącznik). Niestety nieaktualność podanych kwot w stosunku do cen u przewoźnika jest widoczna. Wziąłem pierwsze z brzegu połączenie z mojego miasta.

Czy ja wiem, spójrz na to:

Image

i spowrotem

Image

Jak dla mnie ta wyszukiwarka ma o wiele więcej funkcji, jest znacznie rozbudowana no i przede wszystkim obsługuje dużo, dużo więcej lotów, bo nie tylko z Polski. Mogę sobie zrobić dzięki niej fajny trip za nie duże pieniądze, bez konieczności przeszukiwania strony każdego przewoźnika z osobna.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:10 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 227 104
niebieski
namteH napisał(a):
pressit napisał(a):
No tak, to po co w takim razie pokazywać nie skończony produkt? ...

też się nad tym zastanawiam... :)

No.. warto było się zarejestrować i po roku napisac pierwszego posta, aby to jedno, wiele znaczące zdanie zamieścić...

Produkt ciekawy. Jak to w fazie początkowej, moze zawierac błędy. My jesteśmy betatesterami i nic w tym złego.

#58 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:17 

Ok, ale mam pytanie do autora.

Co z regulaminem? I przede wszystkim co z danymi firmy? Czy to może firma krzak, nieistniejąca? No bo generalnie, to nie chciałbym kupować u kogoś bez chociażby danych firmy, adresu, telefonu kontaktowego, czego kolwiek. Trochę kiepsko to wygląda, ale rozumiem, że to kwestia dodania w przeciągu kilku dni, w końcu to jakiś tam nowy produkt :)
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:35 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
pressit napisał(a):
Ok, ale mam pytanie do autora.

Co z regulaminem? I przede wszystkim co z danymi firmy? Czy to może firma krzak, nieistniejąca? No bo generalnie, to nie chciałbym kupować u kogoś bez chociażby danych firmy, adresu, telefonu kontaktowego, czego kolwiek. Trochę kiepsko to wygląda, ale rozumiem, że to kwestia dodania w przeciągu kilku dni, w końcu to jakiś tam nowy produkt :)

To nie jest pośrednik, sprzedający bilety tylko wyszukiwarka cenowa w stylu skyscanner. Kliknięcie na "Zarezerwuj" będzie za pewne tylko odnośnikiem do strony przewoźnika, gdzie będzie można kupić bilet.

#60 PostWysłany: 11 Lis 2013 18:38 

Regulamin oraz wszystkie dane zostaną dodane. Nie chcemy zrobić falstartu w możliwości składania rezerwacji, w związku z czym jeszcze kilkadziesiąt godzin trzeba będzie na tą możliwość poczekać. Jeśli chodzi o moją wiarygodność to zapraszam do lektury search.php?keywords=maciejwroclaw&terms=all&author=&fid[]=181

Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw, 11 Lis 2013 18:48, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

[ 730 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości