Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Maj 2016 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Wykupiliśmy wycieczkę w celu oglądania żółwi w rezerwacie Raz al Jinz. Z racji braku dobrych miejscówek pod rozbicie namiotu, pojechaliśmy spać na plażę do oddalonej o 15 km miejscowości Raz al Hadd. Po chwili okazało się, że żółwie mają w nosie obowiązek składanie jaj w rezerwacie :P Przez godzinę zobaczyliśmy więcej żółwi składających jajka, niż kilka godzin później na wycieczce. Trzeba przyznać jedynie, że plaża w rezerwacie jest bardzo klimatycznie położona.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:32 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Spałem raz w namiocie rozbitym po lewej stronie drogi, przed górką, a raz w samochodzie w tym samym miejscu, bo nie chciało mi się rozbijać namiotu :P. Na plaży Ras al Hadd żółwi faktycznie jest dużo, ale w ubiegłym roku przegonił mnie stamtąd podczas spaceru po plaży po zmroku Omańczyk twierdząc, że to rezerwat. Nie wiem jak teraz, wtedy go tam nie było, ale nie chciałem zadzierać i odjechałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Mar 2018 21:14 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
W Ras Al Jinz trafiliśmy na taki moment, gdzie z tymi żółwiami to nie było tak wesoło jak opowiadają w folderach (w styczniu). Dzień wcześniej nie znaleźli żadnego. U nas na wieczornym wyjściu były kilka, ale już na tym porannym żadnego. W sumie powiedzieli nam, że można właściwie wracać, zamiast iść na plażę. Stwierdziliśmy, że wolimy się przejść, skoro wstaliśmy to choć słońce zobaczymy. Cieszę się, że ta nocna wyprawa się udała. Te żółwie to chyba dla mnie najmocniejsza część z wyjazdu do Omanu (jeszcze targ kóz w Nizwie robi swoje). Chciałem coś takiego zobaczyć i cieszę się, że się udało.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2018 22:07 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Lord Sidious no i dobrze, że spróbowałeś. Mówią, że nawet poza sezonem, czyli m.in. w styczniu też można spotkać przynajmniej 1 żółwia na noc. Nam właśnie w styczniu udało się w ciągu 1 nocy zobaczyć kilka. Chociaż najlepiej je obserwować w szczycie sezonu, czyli w lipcu (najwięcej osobników składających jaja). Jednoczesne składanie jaj i wylęganie najlepiej obserwować od września do listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2018 22:10 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Nam się właśnie udało zarówno zobaczyć samice składające jaja, jak i młodego idącego do morza. To dopiero czad.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2018 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mialem 2 raz szczescie zobaczyc zolwie w rezerwacie Ras Al-Jinz przy swietle ksiezyca.
Widzialem 6 zielonych zolwi, nie tylko samiczki skladajace jaja, ale obkopujace sie piaskiem i smigajace z plazy do morza.
BTW w 2001 bylo tyle zolwi na plazy, ze przejsc nie szlo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Fascunujace zielone zolwie w Ras Al-Jinz, ktore pojawiaja sie i znikaja... 8-)

Załącznik:
Zolwie_jaja.JPG
Zolwie_jaja.JPG [ 97.73 KiB | Obejrzany 3282 razy ]


Załącznik:
Zolw.JPG
Zolw.JPG [ 50.29 KiB | Obejrzany 3282 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2018 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):
@Lord Sidious no i dobrze, że spróbowałeś. Mówią, że nawet poza sezonem, czyli m.in. w styczniu też można spotkać przynajmniej 1 żółwia na noc. Nam właśnie w styczniu udało się w ciągu 1 nocy zobaczyć kilka. Chociaż najlepiej je obserwować w szczycie sezonu, czyli w lipcu (najwięcej osobników składających jaja). Jednoczesne składanie jaj i wylęganie najlepiej obserwować od września do listopada.

Dwa razy udalo mi sie zobaczyc zolwie skladajace jaja w Ras al-Jinz, zarowno jesienia jak i w marcu. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:32 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Pytanie do osób, które oglądały żółwie w Omanie.
Czy polecacie lokalne biura podróży oferujące wycieczki (w sensownych cenach) do Ras al Jinz albo transport publiczny?
Jak najlepiej Waszym zdaniem dostać się na miejsce? Co możecie powiedzieć o jeździe wynajetym autem? Czy ruch drogowy nie jest tam zbyt "dziki"?
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Ruch drogowy jest spokojny jak na kraje arabskie/bliskiego wschodu. Polecam wynająć samochód i podjechać tam. Jeśli chodzi o oglądanie żółwi na plaży miejskiej to niestety jeździ ochrona i wygania turystów grożąc mandatem i więzieniem ;) Jak zagadasz do localsa to pojedziecie do portu rybackiego w miasteczku i tam można oglądać żółwie do woli :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja pojechałem bez rezerwacji i nie mieli już miejsc na nocne oglądanie. Powiedzieli, że mogę iść na plażę obok i czekać. Niestety widziałem tylko jednego martwego żółwia odwróconego do góry nogami :(
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
było go obrócić, obsypać piaskiem ze niby właśnie jaja składa :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lip 2022 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
no trochę nie na miejscu żart
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2022 07:27 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bez żadnej rezerwacji można na plaży obok w Ras alHadd, koło byłego lotniska. Na płycie lotniska był względnie tani hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2022 07:57 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Byliśmy dwa lata temu. Przyjechaliśmy wieczorem do ośrodka, bez żadnej rezerwacji. Kazali poczekać, bo nie było żółwi. Po godzinie czekania się pojawiły żółwie, wtedy dopiero zebrali kasę i poszliśmy na plażę. Dla dzieciaków super wyprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:07 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Byłem w Ras Al Hadd dosłownie kilka dni temu. Ośrodek sobie odpuściliśmy, bo stwierdziliśmy, że trochę szkoda wywalać stówkę za osobę jeśli jest poza sezonem i nie wiadomo czy cokolwiek trafimy to raz, a dwa że poczytałem kilka ostatnich opinii na tripadvisorze i było bardzo dużo negatywów, głównie że za dużo ludzi na raz i podejrzenia o podrzucanie "z kieszeni" małych żółwi.
Popołudniu przeszliśmy się na publiczną plażę w Ras Al Hadd, na północ od lotniska i było na niej sporo skorup jaj. Wieczorem chcieliśmy się wymknąć, ale odpuściliśmy na rzecz wstania wcześnie rano. Wyszliśmy na tą samą plażę na spacer przed 6 i niestety bez sukcesu, poza świeżym śladem dorosłego żółwia. Po czasie stwierdzam, że może trzeba było zaryzykować ośrodek, ale to już gdybylogia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Lis 2023 16:41 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 18
Byłem w Ras Al Hadd w listopadzie. Polecam hotel Super OYO 110 - jakościowo przeciętny, ale bardzo blisko plaży, raptem kilkaset metrów. Recepcjonista polecił nam podejść w okolicę latarni morskiej, ponoć tam jest największa szansa zobaczenia żółwi. Poszliśmy na plażę tuż przed wschodem Słońca, zobaczyliśmy kilka małych żółwików, niestety żadnego dużego. Świeże ślady na plaży wskazywały jednak na to że w nocy było ich około 15-20. Tak czy inaczej wyprawa w poszukiwaniu żółwi była ciekawym doświadczeniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group