Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Maj 2013 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
zbyhu napisał(a):
Raczej w tych dwóch miesiącach i tak będzie tłoczno. Plus gorąco. Jedź we wrześniu.

Również wolałbym wrzesień, ale niestety wtedy nie mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 23 Paź 2013 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 57
Idealnie do tematu wątku: Odkryliśmy niedawno możliwość jednodniówki w Rzymie. Możliwa tylko 2 razy w roku - w październiku i marcu, gdy nakładają się rozkłady letni i zimowy (Tylko trzeba mieszkać na południu raczej)

http://gdziewyjechac.pl/23196/rzym-w-ki ... zymie.html
_________________
Ania i Marcin, pozdrawiamy. Nasza galeria zdjęć na flickr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Paź 2013 21:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Warto, warto, chociażby na 24 godziny ;-)

http://www.fly4free.pl/24-godziny-w-rzy ... nika-cz-1/
http://www.fly4free.pl/24-godziny-w-rzy ... nika-cz-2/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Czy ktoś był w muzeum watykańskim w ostatnią niedzielę obojętnie w jakim miesiącu (bezpłatne wejście) ? Jakie są wtedy kolejki ?
Mi chodzi konkretnie o marzec. Czy może lepiej kupić bilet za 20 Eur online np. na poniedziełek ?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Lut 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
Hey!...byłem w muzeum watykańskim w ostatnią niedzielę czerwca.Tak, wejście jest bezpłatne :) .Dotarłem gdzieś ok.9 rano,trochę zaskoczony tym co zastałem(masa ludzi) i dłuuuuugi zawijający się pod murami sznurek,dość nieregularny.Z początku stałem w słońcu,później już chłodek dawał wysoki mur.Myslę sobie-postoję dobre 3 godz.ale wbrew pozorom szło to sprawnie i w wejściu byłem już po ok.1:45.
20 euro lepiej przeznaczyć na coś innego :D ,butelka wody w plecak i w kolejkę!
Warto trochę się pomęczyć,bo jest co zobaczyć.W środku są ujęcia wody i bezpłatne toalety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Lut 2014 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 22
Wodopój Muzeum Watykańskiego :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:54 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 6
Byliśmy w muzeach w ostatnią niedzielę stycznia 2014.
Kolejka wyglądała koszmarnie, sięgała prawie do kolumn na Placu św. Piotra - ale o dziwo i nie-do-wiary staliśmy 1.25 godz.
W tej kolejce właściwie się nie stoi, tylko powolutku drepcze do przodu :)
Tak, że nie trzeba się zniechęcać !
Podobnie zresztą było z kolejką do Bazyliki św. PIotra......

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Lut 2014 16:40 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Agal napisał(a):
Podobnie zresztą było z kolejką do Bazyliki św. PIotra


Bazylika czynna jest od 7; wtedy nie ma żadnej kolejki; polecam; wtedy jeden z największych kościołów świata ma się prawie na wyłączność ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Mar 2014 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 50
Loty: 17
Kilometry: 22 587
Według mnie warto, chociaż pozostaje niedosyt. Wczoraj wróciliśmy właśnie z 24 h wypadu. W sumie może 5 godzin snu i bardzo intensywne zwiedzanie.
Jaki był duży plus takie wyprawy? Zwiedzaliśmy późnym wieczorem i wczesnym rankiem (zaczęliśmy od 7) więc w takich miejscach jak fontanna di Trevi, schody hiszpańskie czy Watykan nie było praktycznie turystów. Mieliśmy szanse na dobre zdjęcia :)
Bardzo chętnie wrócę tam na dłużej, znaleźliśmy mnóstwo urokliwych miejsc o których nie wspominał przewodnik a zapierały dech. Myślę, że gdybyśmy zostali tam 3 -4 dni byłby to optymalny czas na spokojne zwiedzanie. Ale i tak było warto.
_________________
Image

"Podróżuje­my więcej niż kiedy­kol­wiek, ale choćbyśmy poświęci­li de­gus­tacji całe życie, skosztu­jemy za­led­wie ok­ruchów de­lic­ji roz­sy­panych po Bożym stole. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Mar 2014 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Milag92 napisał(a):
.... znaleźliśmy mnóstwo urokliwych miejsc o których nie wspominał przewodnik a zapierały dech. Myślę, że gdybyśmy zostali tam 3 -4 dni byłby to optymalny czas na spokojne zwiedzanie. Ale i tak było warto.


Napisz coś więcej i w miarę możliwości dodaj kilka zdjęć, chętnie poczytam i popatrzę. Byłem tam kilka tygodni temu, tylko na 2 dni. Zobaczyłem dużo (jak na tą ilość czasu:D) i wiem, że w tym roku, jesienią znów się tam wybiorę, chętnie na dłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Mar 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
My byliśmy w Rzymie w czerwcu niepełne 3 dni. Można w tym czasie "poczuć" to miasto. W sumie dzień drugi można nazwać "Rzymem w pigułce". Na Watykan nam czasu nie starczyło.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Mar 2014 17:32 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
refiko napisał(a):
Napisz coś więcej i w miarę możliwości dodaj kilka zdjęć, chętnie poczytam i popatrzę. Byłem tam kilka tygodni temu, tylko na 2 dni. Zobaczyłem dużo (jak na tą ilość czasu:D) i wiem, że w tym roku, jesienią znów się tam wybiorę, chętnie na dłużej.

Jak nie byłeś, to koniecznie dziurka od klucza:-) Bratowa poleciła mi to miejsce. Uwaga - radzę sprawdzić tylko adres, nie wnikać co tam się znajduje. Będziecie bardzo zadowoleni
Wysłane z mojego LT18i
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Mar 2014 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 50
Loty: 17
Kilometry: 22 587
Mlody napisał(a):
Jak nie byłeś, to koniecznie dziurka od klucza:-)


Rozgryzłeś mnie, to jedno z tych miejsc ;) Było jeszcze kilka, może mniej zjawiskowych w stosunku do tego, ale z chęcią się podzielę. Tylko muszę najpierw dostać zdjęcia.

PS. na prawdę nie szukaj tego w google jeśli chcesz mieć niespodziankę. Pójdź na Plac Kawalerów Maltańskich. Zobaczysz niewielką kolejkę i będziesz wiedział, że to tam :)
_________________
Image

"Podróżuje­my więcej niż kiedy­kol­wiek, ale choćbyśmy poświęci­li de­gus­tacji całe życie, skosztu­jemy za­led­wie ok­ruchów de­lic­ji roz­sy­panych po Bożym stole. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Lis 2014 03:35 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Grzegorz40 napisał(a):
Agal napisał(a):
Podobnie zresztą było z kolejką do Bazyliki św. PIotra


Bazylika czynna jest od 7; wtedy nie ma żadnej kolejki; polecam; wtedy jeden z największych kościołów świata ma się prawie na wyłączność ;-)

W niedzielę również nie ma tłumów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lis 2014 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Oczywiście że warto! :-) Nie zobaczy się co prawda wiele ale jeśli ktoś nie był, w 24 godz uda mu się zwiedzić kilka tych najsłynniejszych miejsc. A jeśli to powtorna wizyta, 24 godz wystarcza na odwiedzenie kilku nieznanych zakamarków Wiecznego Miasta oraz zagubienie się w jego przepięknych zaułkach.

Rzym jest jednak tak bogatym kulturowo i artystycznie oraz tak rozległym miastem, że nie da się zobaczyć wszystkiego nawet w miesiąc :-)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lis 2014 20:35 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Bylem z wycieczka obiazdowa dobe w rzymie wszystko na bieg ale warto nawet na chwile pojechac tam. Rzym jest po prostu piekny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:17 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
carcoma napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
Agal napisał(a):
Podobnie zresztą było z kolejką do Bazyliki św. PIotra


Bazylika czynna jest od 7; wtedy nie ma żadnej kolejki; polecam; wtedy jeden z największych kościołów świata ma się prawie na wyłączność ;-)

W niedzielę również nie ma tłumów?

W niedzielę jest msza, nie jakieś tam zwiedzanie.
A jeżeli, chce się wejść na kopułę, co jest płatne- ale warto, to od tego trzeba zacząć, bo kolejka do kasy i wejścia b. szybko rośnie, a zejście prowadzi prosto do wnętrza Bazyliki. Na dachu, o Boże, widzisz i nie grzmisz :roll: ,toaleta gratis i sklepik z dewocjonaliami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Lis 2014 22:34 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
sive napisał(a):
carcoma napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
Agal napisał(a):
Podobnie zresztą było z kolejką do Bazyliki św. PIotra


Bazylika czynna jest od 7; wtedy nie ma żadnej kolejki; polecam; wtedy jeden z największych kościołów świata ma się prawie na wyłączność ;-)

W niedzielę również nie ma tłumów?

W niedzielę jest msza, nie jakieś tam zwiedzanie.
A jeżeli, chce się wejść na kopułę, co jest płatne- ale warto, to od tego trzeba zacząć, bo kolejka do kasy i wejścia b. szybko rośnie, a zejście prowadzi prosto do wnętrza Bazyliki. Na dachu, o Boże, widzisz i nie grzmisz :roll: ,toaleta gratis i sklepik z dewocjonaliami ;)


Nie przesadzajmy; msze są, ale przecież nie na okrągło przez całą niedzielę; nie można więc powiedzieć, że w niedzielę Bazylika jest całkowicie wyłączona ze zwiedzania. Dla zwiedzających czynna jest jak w każdy inny dzień, od 7 do 18.30. Msze odprawiane są o następujących godzinach:

ore 09.00: S. Messa parrocchiale in lingua italiana, con omelia, all’altare della Cattedra

ore 10.30: S. Messa solenne capitolare, in lingua latina e in canto, con omelia, all’altare della Cattedra

ore 11.30: S. Messa in lingua italiana, con omelia, nella cappella del Ss.mo Sacramento

ore 12.15: S. Messa in lingua italiana, con omelia, all’altare della Cattedra.

ore 13.00: S. Messa in lingua italiana, con omelia, all’altare di S. Giuseppe

ore 16.00: S. Messa in lingua italiana, con omelia, all’altare della Cattedra

ore 17.45: S. Messa in lingua italiana, con omelia, all’altare della Cattedra

Jest ich sporo, ale warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie są odprawiane przy ołtarzu głównym. Gdy w dzień powszedni byłem o godz. 7, to pomimo tego, że równocześnie odprawiane były dwie msze św., jedna w Grotach, druga w jakiejś kaplicy bocznej, to ogrom bazyliki sprawiał, że nadal wydawała się jakby była pusta ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Lis 2014 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Przyłączam się do większości. Warto na jeden dzień. Trzeba po prostu wyznaczyć sobie co się chce zobaczyć i - jeśli to pierwszy raz - potraktować to jako rozpoznanie przed poważniejszym wypadem do Rzymu w przyszłości. A jeśli nie pierwszy to wybrać sobie już wąsko profilowane zwiedzanie.
W kilka godzin można z buta przejść od koloseum (bez zwiedzania) do ścisłego centrum (panteon, place, fontanny). Do tego pare godzin na Watykan (bazylika + np. wejście na wieżę). Osobiście sugerowałbym podarować sobie na pierwszy raz Muzea Watykańskie (długie czekanie i samo zwiedzanie tez nie na 5 minut) oraz schody hiszpańskie (mało po drodze do reszty). Warto pobuszować po mieście do naprawdę późnego wieczora, choćby odwiedzić pare miejsc 2 razy (za dnia i w nocy - oświetlenie!)
Z rzeczy praktycznych - zakryte ramiona i nogawki za kolana żeby wejść od kościołów (zimą to mniejszy problem), całodniowy bilet na metro pozwoli na latwe przejazdy nawet kilka stacji.
Później trzeba obowiązkowo przyjechać na dłużej (i wiele razy) i dokładnie obejrzeć pominięte wcześniej muzea watykańskie, koloseum od środka i wiele innych. A jak już się zaliczy "standardy" to wtedy można zacząć odkrywać inne oblicza Rzymu - choćby muzeum Montemartini (w starej elektrociepłowni), czy (a może przede wszystkim) kulinarnie - np. unikalny dom handlowy EATALY, koło stacji Ostiense, i zaliczenie tam szkoły gotowania (lub jakiejś innej, ja np. byłem w Coquis). Ech.... Trzeba się znowu wybrać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group