Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lut 2012 19:20 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 15
wg mnie lepsze 24 h w Rzymie niż w 0 h ;) jeśli bilety są w fajnej promocji, masz czas, czemu nie?

lepiej jednak wiedzieć gdzie się wybrać dlatego podrzucam parę gotowych tras, można je pobrać na telefon z gps i wtedy się nie zgubisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 07 Lut 2012 19:27 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
malediwy napisał(a):
Zapytaj jakiegoś Włocha czy słyszał kiedyś o "nosalach"...


jeśli "nosal" to wolne tłumaczenie "nasone", to słyszał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Paź 2012 11:23 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 9
No dobra to ciągnąc temat, ja mam na zwiedzanie tak naprawdę 2 dni, czyli zbliżającą się niedzielę i poniedziałek (sobota przylatuje przed 21, a we wtorek wylatuje o 15) i teraz jak najlepiej ułożyć plan tych 2 dni, żeby za wiele nie ujeżdżać w te i z powrotem? Na pewno wolimy zobaczyć więcej jakiś ciekawych i ładnych placów czy zabytków niż muzea (koneserami sztuki z moją dziewczyną nie jesteśmy). Hotel mamy 200 m. od stacji linii metra A - Numidio Quadrato, także baza wypadowa chyba jest całkiem niezła!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Paź 2012 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
My mieliśmy na Rzym ok. 2,5 dnia. Bez muzeów da się zobaczyć prawie wszystko. Tu możesz poczytać. Mogę też poszukać tracków z tego wyjazdu i przesłać.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2012 12:49 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Ja robiłem Rzym w 5 dni i nie miałem dość, słyszałem o osobach, które wydziały Rzym w ciagu jednego dnia. Wiadomo Koloseum, z daleka Forum Romanum, Hiszpańskie Schody, Panteon, na watykan czasu Ci nie starczy. No i też nie bedziesz miał chwili wytchnienia! Ale napewno warto, szczególnie w maju, ja byłem w lipcu i było troche zbyt gorąco
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Paź 2012 12:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
boryzo napisał(a):
Hiszpańskie Schody,

Mój największy zawód w Rzymie :) Miałem przesiadkę na Termini i całe 3 godziny wolne - padło na schody. A tu klops, szału nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Paź 2012 13:38 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Pewnie każdy lubi co innego, ale dla mnie Rzym to miasto, do którego wróciłabym choćby na godzinkę. Za 2 tygodnie będę w Rzymie po raz ósmy i nie ośmieliłabym się powiedzieć, że już wszystko zobaczyłam. Za każdym razem odkrywam coś wspaniałego w jakiejś uliczce. Mając jeden dzień podczas pierwszej wizyty wybrałabym się na Piazza Navona, Piazza Venezia, zobaczyć z zewnątrz Colosseum, Fontannę di Trevi, Schody hiszpańskie, Watykan, zalezy kto jakie ma tempo, ale pieszo spokojnie można zobaczyć te najważniejsze zabytki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Paź 2012 22:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 9
Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie, wiem że pewnie nie starczy mi na to czasu, ale jak najlepiej (najłatwiej) dojechać na Stadio Olimpico z Termini? Nie mogę tego ogarnąć na tą chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Rzym na 24 h - warto ?
#29 PostWysłany: 09 Paź 2012 23:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na mecz czy zobaczyć z zewnątrz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Paź 2012 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja bym pojechal na 100%, ale w styczniu to naprawde nie wiem, przy brzydkiej pogodzie i niskiej temperaturze wszystko wyglada znacznie gorzej

by sylwia:

Wyłamię się od wszystkich i powiem, że moim zdaniem nie warto na jeden dzień
Rzym jest miastem, które się smakuje i jeden dzień to naprawdę dużo za mało.
Powiedziałabym, że takie minimum na Rzym to 5 dni, a tydzień czy miesiąc to już bardziej rozsądnie. Ja byłam 9 dni i wyjechałam z wielkim niedosytem, że chciałabym więcej


LOL, tyle powiem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Paź 2012 23:34 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
Bylismy w styczniu na 3 dniowym zwiedzaniu, w dzień było około 16 stopni i słoneczko, na łazenie pogoda idealna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Paź 2012 23:43 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 60
do Rzymu zawsze warto wracać,
na kilka godzin, dni czy tygodnie,
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Paź 2012 00:56 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Byłem w zeszłym tygodniu, zacząłem o 9 rano, o 21 nie bardzo już miałem pomysł co jeszcze mogę zobaczyć (aczkolwiek przez te 12h nie zatrzymałem się ani razu na dłużej niż 5 minut :P). Ale na pewno warto:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Paź 2012 06:49 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
dudu86 napisał(a):
Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie, wiem że pewnie nie starczy mi na to czasu, ale jak najlepiej (najłatwiej) dojechać na Stadio Olimpico z Termini? Nie mogę tego ogarnąć na tą chwilę.


http://www.stadiodi.it/olimpico-roma/co ... o-roma.asp

- prendere la metropolitana A (linea rossa), scendere alla fermata Flaminio, da qui prendere il tram n° 2 e scendere al capolinea Piazza Mancini; - wsiadasz do metra A (czerowna linia), wysiadasz na przystanku Flaminio, stamtąd bierzesz tramwaj numer 2 i wysiadasz na stacji końcowej Piazza Mancini
- prendere la metropolitana A (linea rossa), scendere alla fermata Lepanto, da qui prendere l'autobus n° 280; - wsiadasz do metra A, wysiadasz na przystanku Lepanto, stamtąd bierzesz autobus nr 280 (zatrzymuje się zaraz przy stadionie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Paź 2012 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
theo - podobny maraton urzadzilem sobie w zeszłym roku, predko predko wszystko jak najszybciej i wciaz tempo.
Nie zaryzykowalem nawet zdjecia butow w nocy na lotnisko Ciampino - co by mnie poza terminal nie wyproszono.

Zlapalem jednak wirusa Rzymu i lece tam w listopadzie na 3 dni by teraz smakowac i spacerujac z nozki na nozki chlonac atmosfere miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Paź 2012 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Wg mnie warto, jeśli zatrzymasz się w centrum blisko Stazione Termini. Wtedy wszystko do zwiedzania jest w zasięgu dłuższego spaceru, prócz Watykanu. Dla samego poczucia wieczornej atmosfery na schodach hiszpańskich - warto!!! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Paź 2012 09:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na Stadio jechałem metrem. Wysiedliśmy na stacji Ottaviano, choć wszyscy kibice wysiedli na Lepanto (nie wiem jak stamtąd jechali). Jak jedziesz na mecz to w metrze "idź za tłumem".
Jak na zwiedzanie to albo ten tramwaj nr 2 albo tak jak my - z Ottaviano autobus 32 lub 271:
Cytuj:
Departure from roma stazione ottaviano , 1
walk 50 meters
go to stop OTTAVIANO (MA)
take Line No 32 (TOR DI QUINTO) to 9 stops o 271 (A. DI S. GIULIANO)271 every 20 min. 32 every 10 min.
get off at stop BOSELLI
walk 750 meters
to roma piazzale dello stadio olimpico , 1
distance covered (metres) 4000 meters


Możesz korzystać z tego linka:
http://www.atac.roma.it/index.asp?lingua=ENG
Masz tu route planner.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Paź 2012 13:06 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Chcę kupić bilety na zwiedzanie ogrodów Watykańskich itp. Na oficjalnej stronie muzeów watykańskich jest napisane: bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 roku życia, jeśli okażą międzynarodową kartę (legitymację?) studencką. I tutaj jest moje pytanie: na legitymacji studenckiej jest napisane : Student card i zastanawiam się, czy zwykła legitymacja wystarczy> Czy muszę mieć jakąś specjalną międzynarodową?
Jeśli ktoś zwiedzał Watykan i kupował bilety ulgowe, to bardzo proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Paź 2012 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
miszti napisał(a):
Chcę kupić bilety na zwiedzanie ogrodów Watykańskich itp. Na oficjalnej stronie muzeów watykańskich jest napisane: bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 roku życia, jeśli okażą międzynarodową kartę (legitymację?) studencką. I tutaj jest moje pytanie: na legitymacji studenckiej jest napisane : Student card i zastanawiam się, czy zwykła legitymacja wystarczy> Czy muszę mieć jakąś specjalną międzynarodową?
Jeśli ktoś zwiedzał Watykan i kupował bilety ulgowe, to bardzo proszę o pomoc



najlepiej miec ISIC przy sobie - ona zawsze przejdzie
i z tego co kojaże to tylko ISIC tam obowiązuje
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Paź 2012 15:07 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Zdecydowanie warto, jeżeli nie da się dłużej. Byłem w tym roku już na dwóch takich wypadach i dużo się udało zobaczyć łącznie z kilkugodzinnym pobytem nad Morze w Lido di Osti. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group