Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 429 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#61 PostWysłany: 04 Lut 2014 21:23 

Ok. Dziękuję.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym certyfikatem? Chodzi o to co to dokładnie ma być, czy wystarczy pismo po angielsku z uczelni?
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 04 Lut 2014 21:39 

Teoretycznie wejścia do niektórych miejsc dla studentów lub np. dzieci są bezpłatne, lecz w praktyce różnie z tym jest.
 PM off  

#63 PostWysłany: 26 Maj 2014 14:17 

niebieski
Może kogoś zainteresuje ta informacje związane z bezpłatnym wejściem do Muzeum w Watykanie i Kaplicy Sykstyńskiej)...

Jak było na forum w każdą ostatnią niedzielę wejście jest za darmo. Ktoś pisał na forum, że ludzie się ustawiają już o 7 rano...

Muzeum rzeczywiście jest bezpłatne i wpuszczają od 9.00 do 12.30 (a zamykają o 14.00).
Wczoraj całkowicie przez przypadek przyszliśmy tam o 12.25 i... nie było nikogo. A proszę mi uwierzyć, że teraz w Rzymie jest naprawdę mnóstwo ludzi (to szczyt turystyczny).
Tak więc polecam przyjście przed samym zamknięciem.
 Relacje PM off
George23 lubi ten post.

#64 PostWysłany: 26 Maj 2014 21:39 
Awatar użytkownika

pasta napisał(a):
Może kogoś zainteresuje ta informacje związane z bezpłatnym wejściem do Muzeum w Watykanie i Kaplicy Sykstyńskiej)...

Jak było na forum w każdą ostatnią niedzielę wejście jest za darmo. Ktoś pisał na forum, że ludzie się ustawiają już o 7 rano...

Muzeum rzeczywiście jest bezpłatne i wpuszczają od 9.00 do 12.30 (a zamykają o 14.00).
Wczoraj całkowicie przez przypadek przyszliśmy tam o 12.25 i... nie było nikogo. A proszę mi uwierzyć, że teraz w Rzymie jest naprawdę mnóstwo ludzi (to szczyt turystyczny).
Tak więc polecam przyjście przed samym zamknięciem.

Moi drodzy. Wszystko zależy od dnia. Jednej niedzieli po południu jest malutko ludzi ale już w kolejnym miesiącu popołudnie może być pełne turystów. Różnie bywa :-)
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu w Rzymie :-)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 26 Maj 2014 21:47 

W jaki sposób dostać się na kopułę Katedry Św. Piotra w Watykanie?
 PM off  

#66 PostWysłany: 26 Maj 2014 21:57 
Awatar użytkownika

Anonymous napisał(a):
W jaki sposób dostać się na kopułę Katedry Św. Piotra w Watykanie?

Najtaniej na nóżkach :-) 551 schodów za jedyne 5 euro
Lub winda za 7 euro (omijamy wtedy 231 schodów jednak i tak potem musimy pokonać 320)
Kasy znajdują się po prawej przedsionka bazyliki :-)
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 16 Sie 2014 12:31 

Cześć Wam,
wylatuję z rodziną na 4 dni na zwiedzanie Rzymu+Watykanu. Poczytałem trochę ten temat na forum, i mam parę pytań.

1) Jak myślicie, koniecznie trzeba rezerwować bilety do Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej? Mamy zamiar przyjść tam w poniedziałek albo we wtorek (20 albo 21.10). Bilety rezerwowane online są droższe 4 Euro.

2) Z tego co przeczytałem, nie zawsze honorują polską legitymację studencką. Zatem wyrobię sobie ISIC. Czy ta legitymacja na 100% jest honorowana? :)

3) Jakie zabytki/muzea warto zobaczyć w ciągu tych niecałych 4 dni? Będziemy po raz pierwszy we Włoszech....

Jak będę mieć kolejne pytania to będę zadawać.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 16 Sie 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 59 235
1. Ja bym zarezerwowal. Nie bedziesz sie wtedy denerwowal jak sie okaze ze bedzie kolejka bo z biletem z netu wchodzisz o okreslonej godzinie.

2. Niewiem

3. Zajrzyj do mnie na strone : www.szkoda-czasu.pl/wlochy-rzym-i-watykan-14/
bylem niedawno choc krocej ( przylot wieczorem potem dwa pelne dni i wyjazd rano 4 dnia) zobacz co mi sie udalo w tym czasie zobaczyc. Przez 4 dni mozna kilka miejsc ciekawych jeszcze dodatkowo zobaczyc.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Image
 Relacje PM off
wicker lubi ten post.
wicker uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 16 Sie 2014 23:47 
Awatar użytkownika

2. Odp brzmi tak. Nie zdazylo mi sie jednak nigdy być świadkiem tego że gdzieś w Rzymie nie honoruja polskiej legitymacji.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:16 

Głupie pytanie, ale kogo spytałem to nie wiedział: która karta jest lepsza?

ISIC czy EURO26?
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Odp: Rzym - Muzea
#71 PostWysłany: 18 Sie 2014 00:52 

Bilety żeby ominąć kolejkę zawsze można kupić w informacji w Watykanie, po lewej stronie patrząc na bazylikę. Jak zobaczysz że jest kolejka (w zeszłym roku na początku listopada weszłam od razu) zawsze możesz iść tam- kosztują dokładnie tyle co przez internet.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 22 Sie 2014 18:05 

Jestem świeżo po powrocie z Rzymu i w 8 dni zwiedziłem bardzo wiele miejsc. Nie mieliśmy żadnych problemów z legitymacjami polskimi. Więc myślę, że ta legitymacja wystarczy.

Jeśli chodzi o zabytki, to pamiętaj np., że nie warto kupować biletów w kasie Koloseum - wystarczy podejść około 200 metrów do Forum Romanum i tam jest kolejka dużo mniejsza ( a przez pierwszą godzinę otwarcia nie było w ogóle kolejki do FR. Na bilecie kupionym w kasie FR wejdziesz bez kolejki do Koloseum. Aczkolwiek moim zdaniem ciekawszym miejscem od FR jest Ostia Antica. W FR jest mnóstwo ludzi, a w Ostia jest porównywalnym miejscem, gdzie zwiedzających jest mało. Samo starożytne miasto jest również bardzo duże - spokojnie można tam spędzić kilka godzin, zrobić piknik itd.

Jeśli chodzi o Watykan, to ustawiliśmy się w kolejce około 8 (otwierają o 9), i weszliśmy około 9,30 - wyszło około półtorej godziny. Znajomi ustawili się w kolejce około 8,30, i weszli około 10. Ale wówczas, około 9 dużo ludzi się zbierało, więc stanie w kolejce zapewne było dłuższe.

Wielkie wrażenie zrobiło na mnie, jako studenta historii Muzeum Napoleońskie - może nie jest ono zbyt wielkie, ale jest świetny klimat i bardzo miła obsługa.

Obecnie w Muzeum Capitolini jest wystawa poświęcona Michałowi Aniołowi i warto tam zajrzeć.

Pałac Barberini aktualnie udostępnia tylko jedno piętro do zwiedzania.
 Relacje PM off
bialy695 uważa post za pomocny.

#73 PostWysłany: 23 Sie 2014 18:24 

przemyslawek111 napisał(a):
Aczkolwiek moim zdaniem ciekawszym miejscem od FR jest Ostia Antica.

Mam podobne zdanie... Dużo pozostałości po budynkach a dodatkowo jak kogoś już to znudzi to na plaże jest całkiem blisko... Morze Tyrreńskie nie powala ale woda cieplejsza niż w Bałtyku :)

przemyslawek111 napisał(a):
Jeśli chodzi o Watykan, to ustawiliśmy się w kolejce około 8 (otwierają o 9), i weszliśmy około 9,30 - wyszło około półtorej godziny. Znajomi ustawili się w kolejce około 8,30, i weszli około 10. Ale wówczas, około 9 dużo ludzi się zbierało, więc stanie w kolejce zapewne było dłuższe.

Ja byłem w Watykanie po godz. 14. Kolejka bardzo krótka bo tylko ok. 30 min czekania. Chyba nie ma na to żadnej zasady:P
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 18 Lis 2014 11:35 

niebieski
Witam
Jutro lecimy do Rzymu na 4 dni - 2 osoby. Czy wykupić bilet 3 dniowy BTI 16,50, czy Roma Pass 36 euro ? Wstęp do Coloseum 12e czyli BTI 16,50+12 = 28,50. Czy jest możliwość mądrego wykorzystania Roma Pass tak aby te 36e miało sens, czy lepiej BTI + bilety wstępów ? Hotel blisko Termini.
Plan zwiedzania podstawowy; Watykan, Coloseum, fontanna, schody, dziurka od klucza :) itp.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 18 Lis 2014 11:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak tylko informacyjnie to płacąc 12EUR za Colosseum masz też wstęp do Forum Romanum.

Za tę dziurkę od klucza to moja lepsza połowa mało mnie nie zabiła, bo to jednak kawałek drogi pod górę ;)

Image
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 18 Lis 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 121 659
niebieski
Zdzislaw422 napisał(a):
Czy jest możliwość mądrego wykorzystania Roma Pass tak aby te 36e miało sens,

RomaPass za 36€ to 2 muzea więc do Koloseum/Forum Romanum możesz coś dorzucić z tej listy i wtedy się opłaci ;)
http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=37
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 19 Lis 2014 21:22 
Awatar użytkownika

Wystarczy, że jako dwa pierwsze wejścia wybierzesz Colosseum (+Forum Romanum i Palatyn) oraz Zamek Anioła lub Muzea Kapitolińskie i już Ci się opłaca. Tutaj znajdziesz ceny biletów z Roma Pass i bez: http://www.romapass.it/doc/sitiAderenti ... ti_ita.pdf

#78 PostWysłany: 15 Gru 2014 21:27 
Awatar użytkownika

niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Kupiłem bilet online do Muzeów Watykańskich + Kaplica Sykstyńska.
Bilet za 20 Euro (http://biglietteriamusei.vatican.va/mus ... lang=it&do)

Kupując bilet online musiałem określić konkretny dzień i konkretną godzinę wejścia. Czy ktoś z Was wie jak wygląda sprawa wejścia o innej godzinie? Czy muszę być o czasie, czy jest możliwość i wpuszczą mnie jak będę 2h wcześniej czy 1h później?

Pytanie było zadane dość dawno, ale może ktoś skorzysta z mojej odpowiedzi:
Mieliśmy kupione bilety na ostatnią sobotę na 15. W hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, recepcjonista stwierdził, że powinniśmy być koło 1445. Byliśmy tak z kwadrans po 14. i weszliśmy bez problemu. Choć może wpływ na to miał fakt, że nie było w ogóle kolejek przed wejściem.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 16 Gru 2014 12:04 

Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam, mam dwa pytanie

Chciałbym zwiedzić Koloseum, z Palatynem i Forum Romanum, Muzea Watykańskie oraz Zamek Anioła. W jaki sposób najkorzystniej kupić bilety na te atrakcje? Ile za nie zapłacę?
Dodam, że jestem studentem poniżej 24 roku życia (jakieś zniżki?), ale lecę także z młodszą siostrą (16 lat)? a może opłaca się wtedy wziąć Rome Pass za 36 euro (są zniżki studenckie/uczniowskie?)?

Drugie pytanie: Będę w Rzymie w ostatnią niedzielę miesiąca, ale mamy tylko trzy pełne dni na zwiedzanie, stąd wolę zapłacić niż stać niepotrzebnie w kolejce.
Czy wg Was jest szansa na wejście do Muzeów Watykańskich za darmo? Czy może lepiej sobie darować i nastawić się na zwiedzanie Watykanu w poniedziałek albo wtorek?
Kiedy mogę zobaczyć Ojca Świętego na pl Świetego Piotra i w jakich godzinach (Anioł Pański?)?
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 16 Gru 2014 12:20 
Awatar użytkownika

niebieski
warsawghoster napisał(a):
Drugie pytanie: Będę w Rzymie w ostatnią niedzielę miesiąca, ale mamy tylko trzy pełne dni na zwiedzanie, stąd wolę zapłacić niż stać niepotrzebnie w kolejce.
Czy wg Was jest szansa na wejście do Muzeów Watykańskich za darmo? Czy może lepiej sobie darować i nastawić się na zwiedzanie Watykanu w poniedziałek albo wtorek?
Szanse oczywiście są. Jakie - nie wiem czy można to dokładnie określić. Pewnie regułą jest brak reguły ;)
warsawghoster napisał(a):
Kiedy mogę zobaczyć Ojca Świętego na pl Świetego Piotra i w jakich godzinach (Anioł Pański?)?
Niedziela, 1200. Oczywiście pod warunkiem, że Papież jest wtedy w Rzymie, co można sprawdzić np tu.
 Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.

[ 429 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości