Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#21 PostWysłany: 21 Cze 2012 01:17 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 4
Czy depozyt w Muzeach Watykańskich jest za darmo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#22 PostWysłany: 21 Cze 2012 02:34 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
Tak. (przynajmniej 2 lata temu był i wątpię by miało się to zmienić)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#23 PostWysłany: 21 Cze 2012 08:45 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
The cloakroom staff will accept from the visitors their bags and personal belongings (irrispective of the form, material or dimension of th object), with the exception of clothing items, hats, portable umbrellas.


It is obligatory to deposit in the cloakroom suitcases, backpacks and containers with dimensions larger than cm 40 x 35 x 15.
It is obligatory to deposit in the cloakroom bags and bagpacks which are cumbersome, except those small-sized, that carried on shoulder, don't jut out by 15 cm from the body's shape in its highest point.
It is obligatory to deposit in the cloakroom any umbrella with a spike tip, umbrellas of medium and large size, walking sticks (except those required by disabled visitors to facilitate their movement), tripods for cameras and video cameras, signage of any kind (except signs used by official guides for their identification).
It is obligatory to deposit in the cloakroom knives, scissors, any tools thai could be harmful to other persons ora damage works of art in the Museums.
It is not possible to deposit in the cloakroom, fiirearms of any kind or other dangerous objects. It is strictly forbidden to enter the Museums with any kind of weapon.



Access to the Museums by armed visitors is not permitted. Non exception to this rule is made for visitors holding a firearm permit, or if the weapon forms part of a uniform (police, military or others).


Na oficjalnej stronie nic o cenach nie piszą, więc raczej jest za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#24 PostWysłany: 15 Paź 2012 12:19 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Czesc,

Wybieram sie w listopadzie do Rzymu, akurat zalapie sie na darmowe wejscie do Muzeum Watykanskiego. Czy musze gdzies zarezerwowac wczesniej bilet czy po prostu ustawic sie w kolejce :)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#25 PostWysłany: 15 Paź 2012 12:36 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Martinelli napisał(a):
Czesc,

Wybieram sie w listopadzie do Rzymu, akurat zalapie sie na darmowe wejscie do Muzeum Watykanskiego. Czy musze gdzies zarezerwowac wczesniej bilet czy po prostu ustawic sie w kolejce :)?


Aby skorzystać z darmowego wejścia w ostatnią niedzielę miesiąca nie trzeba nic rezerwować. Przychodzisz (lepiej odpowiednio wcześniej) i ustawiasz się w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#26 PostWysłany: 15 Paź 2012 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
kredka napisał(a):
Martinelli napisał(a):
Czesc,

Wybieram sie w listopadzie do Rzymu, akurat zalapie sie na darmowe wejscie do Muzeum Watykanskiego. Czy musze gdzies zarezerwowac wczesniej bilet czy po prostu ustawic sie w kolejce :)?


Aby skorzystać z darmowego wejścia w ostatnią niedzielę miesiąca nie trzeba nic rezerwować. Przychodzisz (lepiej odpowiednio wcześniej) i ustawiasz się w kolejce.


Najlepiej przyjść bardzo wcześnie, gdy byłem w lutym, o 8:00 rano kolejka sięgała Piazza del Risorgimento (około godziny oczekiwania do wejścia od momentu otwarcia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#27 PostWysłany: 17 Paź 2012 17:53 

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 41
czy ktoś wie czy zwykła legitymacja studencka upowaznia do znizki w muzeach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#28 PostWysłany: 17 Paź 2012 19:41 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Przedwczoraj pytałem dokładnie o to samo i ktoś mi odpisał, że honorują tylko międzynarodową. Właśnie jutro idę wyrobić. 24 zł kosztuje (jeśli nie chcesz ubezpieczenia). Wyrabiają od ręki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#29 PostWysłany: 20 Paź 2012 23:59 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 2
Witam,
mam pytanie: czy można kupić bilet na samo Koloseum? bez:Palatynu i Romanum?
Jeśli tak to w jakiej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#30 PostWysłany: 21 Paź 2012 08:12 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
szybkieloty napisał(a):
mam pytanie: czy można kupić bilet na samo Koloseum? bez:Palatynu i Romanum? Jeśli tak to w jakiej cenie?
Nie! Nie można kupić osobnego biletu. Tylko bilet łączony na wszystkie te trzy wejścia w cenie 12 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#31 PostWysłany: 21 Paź 2012 13:11 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 68
miszti napisał(a):
Przedwczoraj pytałem dokładnie o to samo i ktoś mi odpisał, że honorują tylko międzynarodową. Właśnie jutro idę wyrobić. 24 zł kosztuje (jeśli nie chcesz ubezpieczenia). Wyrabiają od ręki :)

Ja z kolei nie miałem żadnych problemów ze swoją zwykłą legitymacją studencką. Co więcej brat miał legitymację doktorancką starego typu, taką książeczkową, gdzie wszystko po polsku było i tylko w Muzeach Watykańskich musieliśmy chwilę pogadać z bileterem, żeby go przekonać o tym, że to ważny dokument. Sprawdzili tylko czy wiek jest odpowiedni. Informacja z sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#32 PostWysłany: 29 Paź 2012 09:57 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
jakie muzea/zabytki w Rzymie polecacie jako obowiązkowe?
Pytanie wynika z tego, że planując pobyt w Rzymie w listopadzie kompletnie sie w tym pogubiłem z powodu ich nagromadzenia.
Stąd te pytania:
Czy warto pójść do Galerii Borghese? Czy wystarczy sam park ( park jest ogólno dostępny, darmowy?) bez wchodzenia do galerii?
Czy warto kupić ROMA ARCHEOLOGIA CARD?

Z góry dziękuję za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#33 PostWysłany: 29 Paź 2012 10:25 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Martinelli napisał(a):
jakie muzea/zabytki w Rzymie polecacie jako obowiązkowe?
Pytanie wynika z tego, że planując pobyt w Rzymie w listopadzie kompletnie sie w tym pogubiłem z powodu ich nagromadzenia.
Stąd te pytania:
Czy warto pójść do Galerii Borghese? Czy wystarczy sam park ( park jest ogólno dostępny, darmowy?) bez wchodzenia do galerii?
Czy warto kupić ROMA ARCHEOLOGIA CARD?

Z góry dziękuję za pomoc!


Jak już to park bym sobie odpuścił. W środku Galerii same arcydzieła, z 6 obrazów Caravaggia, najsłynniesze rzeźby Gian Lorenza Berniniego, reprodukowane na pierwszych miejscach w najlepszych albumach: Apollo i Dafne, Porwanie Persefony, rzeźby Canovy. Praktycznie nie pomogę, bo byłem z 7 lat temu. Pamiętam, że zwiedzanie było ograniczone czasowe i można było kupić wspólny bilet do Gallerii Borghese i Galerii Doria Pamphili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#34 PostWysłany: 11 Lis 2012 12:44 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Dlaczego byś opuścił park Borghese?
Jest bardzo ładny, jeśli jedziesz z drugą połówką możńa w Giardino di lago wypożyczyć łódkę ;P

Ciekawy widok jest również przez dziurkę od klucza przez drzwi klasztoru Kawalerów Maltańskich na Awentynie
Warto zobaczyć też Fontanne di Trevi, Piazza Navona i Schody hiszpańskie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#35 PostWysłany: 11 Lis 2012 13:51 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 13
Forum Romanum - troche kamieni, w zasadzie nic ciekawego;
Muzea Watykańskie - bardzo dużo do zobaczenia, moze nawet za duzo, ale Kaplica Sykstyńska koniecznie (co prawda nie ma super klimatu przez ilości turystów);
Basilica di San Clemente -(!) tutaj było niesamowicie głównie dzięki przewodnikowi, który nie powiedział wszystkiego od razu, tylko opowiadał o historii kościoła schodząc coraz niżej, także cofaliśmy się do samych początków;
Santa Prassede - kościol, w ktorym zachwycila nas niesamowita kapliczka ze złotą mozaiką;
i udało nam się również zobaczyć Ogrody Watykańskie (rośliny, widok na miasto, miejsca Jana Pawła II i kolorowe papugi) - przebijają wszystko nawet pod koniec listopada,

i tak jak wyżej już napisano Piazza Navona, fontanna di Trevi, schody hiszpańskie

i do tego cappuccino, duuużo cappuccino:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#36 PostWysłany: 11 Lis 2012 17:36 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
m_ta napisał(a):
i udało nam się również zobaczyć Ogrody Watykańskie (rośliny, widok na miasto, miejsca Jana Pawła II i kolorowe papugi) - przebijają wszystko nawet pod koniec listopada,


To chyba byliśmy w dwóch różnych miejscach. 29 października byłem w Ogrodach Watykańskich i wraz z narzeczoną i znajomymi nie mogliśmy doczekać się końca oprowadzania. Żadnych kwiatów, kilka rzeźb, fontanna, nudna pani przewodnik, do tego było zimno i padał deszcz. Tylko widok na miasto (z kopuły Bazyliki św. Piotra o wiele ładniejszy), troszkę rekompensował wydatek 29 euro. W Ogrodach Watykańskich czułem się jak w zwykłym parku.

Być może latem jest ładnie - kiedy wszystko kwitnie. W każdym bądź razie ja odradzam wizytę w Ogrodach Watykańskich (późną jesienią). Nie jest warta swojej ceny. Zdecydowanie bardziej opłaca się po prostu kupić bilet do Muzeów Watykańskich i wejść na kopułę Bazyliki św. Piotra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#37 PostWysłany: 11 Lis 2012 22:38 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
m_ta napisał(a):
Forum Romanum - troche kamieni, w zasadzie nic ciekawego;(...)

A co powiesz na temat Domu Augusta i Stadionu Domicjana? Warto je zobaczyć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#38 PostWysłany: 11 Lis 2012 22:57 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 13
miszti napisał(a):
To chyba byliśmy w dwóch różnych miejscach. 29 października byłem w Ogrodach Watykańskich i wraz z narzeczoną i znajomymi nie mogliśmy doczekać się końca oprowadzania. Żadnych kwiatów, kilka rzeźb, fontanna, nudna pani przewodnik, do tego było zimno i padał deszcz. Tylko widok na miasto (z kopuły Bazyliki św. Piotra o wiele ładniejszy), troszkę rekompensował wydatek 29 euro. W Ogrodach Watykańskich czułem się jak w zwykłym parku.


pewnie masz rację, bo takie wrażenie właśnie dzięki super pogodzie i przewodnikowi, a na kopule nie byłam, więc nie mogę porównać widoków na miasto:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#39 PostWysłany: 11 Lis 2012 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wybieram sie w srode do rzymu.
chce pokazac rodzince muzea watykanskie, nie zabukowalem w necie biletow wstepu.
jakiej moge sie spodziewac kolejki do kasy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#40 PostWysłany: 12 Lis 2012 00:03 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
correos napisał(a):
wybieram sie w srode do rzymu.
chce pokazac rodzince muzea watykanskie, nie zabukowalem w necie biletow wstepu.
jakiej moge sie spodziewac kolejki do kasy ?


Ogromnej. 29 października byłem w Watykanie i kolejka zakręcała wokół muru. Ogromną radością było ominięcie całej kolejki i przejście przez bramki w przeciągu 5 minut.

Radzę nie wybierać się do Watykanu z samego rana. Z muzeów wychodziliśmy około 14-15 i kolejki nie było praktycznie żadnej. A rano (przed 9) - naprawdę ogrom ludzi czekał na możliwość wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group