Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#341 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Ja byłem w styczniu i kolejka do Forum była tylko nieznacznie mniejsza niż do koloseum

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#342 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Martinelli napisał(a):
Czy orientujecie się od kiedy obowiązują nowe, wyższe ceny biletu do Koloseum, Forum Romanum i Palatynu?

Od którego z tych miejsc najlepiej zacząć i kupić bilety w możliwie najmniejszej kolejce?

Podwyżka ma być w listopadzie z 12 na 16, wprowadzają też nowy rodzaj biletu z dodatkowymi udostępniony i miejscami na palatynie. Najmniejsza kolejka przy wejściu na Palatyn
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#343 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
A może ktoś mi wskazać miejsce zakupu biletów na kopułę Bazyliki Św. Piotra? Z jakim wydatkiem należy się liczyć?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#344 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Na kopule byłem w 2015 roku, płaciłem 5 euro za wyjście, 7 euro kosztował bilet windą. W mojej opinii, najtrudniejszy etap, że tak to nazwę jest i tak po wyjsciu z windy, do tego momentu idzie się nie stromymi!!! spokojnymi schodami w koło - jak na wieżę. Jakbyś stał przodem do bazyliki to z prawej jej strony chyba jest kasa i wejście na kopułę - szukaj znaku z informacją Cupola albo Dome, oczywiście to już jest za kontrolą bezpieczeństwa. Jak miniesz kontrole i będziesz szedł w kierunku bazyliki to w lewo jest na schody do bazyliki a ty idziesz prosto i właśnie tu jest prawa strona i bilety sa. Wpisz w google i Ci wyskoczy jak tam teraz z cenami
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#345 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
W tamtym roku w lutym wejście po schodach na kopułę 8 euro kosztowało. Wejście spokojne bez żadnych problemów, nie warto brać windy chyba, że ktoś ma problemy z poruszaniem się. Wejście jest oznaczone tak jak napisał @DonCorrado i znajduje się po prawej stronie bazyliki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#346 PostWysłany: 21 Mar 2019 00:11 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Koloseum / Forum Romanum / Palatyn - bilety

Chcę się wybrać w 4 osoby (2 dorosłych, 2 dzieci) na w.wym. Wiem, że można kupić bilety on-line, ale z racji tego, że darmowe wejściówki dla dzieci i tak trzeba odebrać po odstaniu swojego, nie daje to tak dużej przewagi jak przy "normalnych" biletach (no i przy 4 osobach dodatkowo 8Eur dopłaty dochodzi).

Wymyśliłem, żeby raniutko zaraz po otwarciu kas zaatakować z żoną po bilety i wejściówki (oczywiście przy wejściu na Forum a nie do Koloseum), po czym wrócić na kwaterę na śniadanie, zabrać dzieciaki i już na spokojnie pójść na zwiedzanie.

Tylko nie udało mi się znaleźć informacji, czy mogę kupić bilety nie wchodząc od razu, tylko przyjść później. Dodatkowo, te bilety kupowane on-line są na konkretne godziny wejścia, a jak to jest z tymi w kasie? No i czy przypadkiem jak już kupię bilety a przyjdę np 3 godziny później to i tak nie będę musiał stać w takiej samej kolejce do wejścia jakbym tych biletów nie miał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#347 PostWysłany: 23 Mar 2019 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja nie wiem do końca jak jest bo nie pamiętam jak kupowałem, to moja czysta kalkulacja, może ktoś potwierdzi, albo zgani, ze tak nie jest.

Nie wiem jak przy koloseum ale chyba są dwie kolejki?, dla tych co kupują na miejscu, i dla tych co mają już bilet?
Równocześnie nie był bym taki pewien, że posiadanie już biletu zakupionego na miejscu nie zobowiązuje do stania w kolejce tzn, po prostu bilet on-line ma inną kolejke tak czy siak, a kupisz na miejscu to chyba i tak stoisz w innej czyli co CI z tego, że kupisz bilet o 7 jak przyjdziesz o 10tej a kolejka do wejscia a nie do kasy i tak bedzie spora - a moze to jest jedna i ta sama kolejka i bedziesz w niej stal juz z biletem tylko pominiesz punkt kasowy? Moze sie ktos jeszcze wypowie bo był ostatnio.

Wiem, że rzeźbisz żeby było szybko i tanio, bo sam tak często robie, ale zahartuj dzieciaki i niech wstają z rana, w hotelu na śniadanie nic zdrowego poza takim jedzeniem co powoduje niezdrowy wyrzut insuliny z rana nie będzie więc zjecie później :mrgreen:
A jak pójdziesz i będziesz chciał dwa darmowe dla dzieci, a babka powie, a gdzie Pan ma te dzieci? Nie wiem czy tak będzie ale to Ci zrodzi kolejne pytania jak powyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#348 PostWysłany: 23 Mar 2019 09:35 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Dokładnie tak jest, jak chciałem kupić zniżkowy dla syna to Pani kasjerka koniecznie musiała go zobaczyć i bez tego chciała sprzedać ulgowego biletu, nawet paszport nie wystarczał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#349 PostWysłany: 23 Mar 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Okazuję, się że będzie mi dane też zwiedzić muzea watykańskie w dniu audiencji generalnej, po lekturze niektórych wątków twierdze że to nie będzie należało do przyjemnych.
Także pytanie brzmi czy nie lepiej poczekać do popołudnia z tym zwiedzaniem jak tłum po audiencji się rozluźni? Czy będzie to samo a stracę czas na dojazd z powrotem do Watykanu?
I jak to jest z osobami niepełnosprawnymi. Pojawia się na forum info o darmowych biletach do państwowych placówek, na stronie muzeum watykańskiego info żeby się z nimi kontaktować w tej sprawie. Chciałem kupić bilety online, ale nie wiem czy kupić 3 czy 1. Kupie 1 i się okaże że muszę dokupić kolejne 2 i tak stać w kolejce to bez sensu. Ktoś przerabiał podobny schemat?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#350 PostWysłany: 23 Mar 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Mi się wydaje, ze jak audiencja to przyjezdni z całego świata, z Włoch, zorganizowane grupy autokarowe itp. audiencja a później zapewne bazylika, czy muzea, takie moje widzi mi się, a czy tak jest? nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#351 PostWysłany: 23 Mar 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
kubus571 napisał(a):
Okazuję, się że będzie mi dane też zwiedzić muzea watykańskie w dniu audiencji generalnej, po lekturze niektórych wątków twierdze że to nie będzie należało do przyjemnych.
Także pytanie brzmi czy nie lepiej poczekać do popołudnia z tym zwiedzaniem jak tłum po audiencji się rozluźni? Czy będzie to samo a stracę czas na dojazd z powrotem do Watykanu?
I jak to jest z osobami niepełnosprawnymi. Pojawia się na forum info o darmowych biletach do państwowych placówek, na stronie muzeum watykańskiego info żeby się z nimi kontaktować w tej sprawie. Chciałem kupić bilety online, ale nie wiem czy kupić 3 czy 1. Kupie 1 i się okaże że muszę dokupić kolejne 2 i tak stać w kolejce to bez sensu. Ktoś przerabiał podobny schemat?

Muzea zamykają o 18 więc raczej ciężko Ci będzie wejść popołudniu by spokojnie wszystko zobaczyć, chyba, że chcesz biegiem przelecieć. Zorganizowane wycieczki zazwyczaj zaczynają od muzeów, a potem przez wyjście po prawej z Kaplicy Sykstyńskiej przechodzą od razu do Bazyliki.
@mkuldane@o2.pl
Najlepiej bilety kupić w kasie Palatynu przy Via di San Gregorio 30, z racji tego, że bardziej na uboczu to są mniejsze kolejki, a czasami żadnych. Nie wystarczy okazać legitymacji dzieci, kasjer/kasjerka musi je zobaczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#352 PostWysłany: 23 Mar 2019 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Clue jest kaplica Sykstyńska nic więcej nie jest potrzebne, wiem że to może być dziwne, ale wyjazd jest dość specyficzny i bardzo ograniczony czasowo.

Popołudnie miałem na myśli godz. 16-17tą. Tak żeby zdążyć jedynie wejść do Kaplicy.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#353 PostWysłany: 23 Mar 2019 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ostatnie wejście jest o 16, a jeszcze pewnie z marszu nie wejdziesz, więc pewnie o 15 przynajmniej musiałbyś się zjawić. W okresie letnim jest jeszcze dostępne wieczorne zwiedzanie w każdy piątek ale Ciebie to nie dotyczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#354 PostWysłany: 24 Mar 2019 22:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
witam jak jest z zakupem biletu online do Koloseum na konkretna godzine? zwracaja uwage na to? jesli np. spoznie sie 30 min to mnie na tym bilecie nie wpuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#355 PostWysłany: 04 Kwi 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Zauważyłem, że tam nikt nie zwraca na nic uwagi. A już na pewno nie na godziny na którą masz wejście. Masz bilet wchodzisz i tyle.
Z biletem do Muzeum Watykańskiego weszliśmy 1,5h wcześniej nikt się nie zająknął.
Do tego osoba niepełnosprawna co już tu było poruszane, wystarczy, że ma np. legitymację rencisty-emeryta i wszędzie ją zabierzecie za darmo. Tylko w Muzeum Watykańskim, zapytano nas o drugi dokument potwierdzający tożsamość, ale raczej nie był on wnikliwie sprawdzany - to tak a propo wcześniejszej dyskusji.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#356 PostWysłany: 05 Kwi 2019 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
Planując zwiedzanie Włoch pamiętajcie o inicjatywie MiBAC (ichniejszego Ministerstwa Kultury) #iovadoalmuseo - "idę do muzeum". Dzięki temu w rocznym kalendarzu ważniejszych zabytków i muzeów przybyło 8 dni, podczas których wstęp jest bezpłatny. Wcześniej było to 12 dni w roku, teraz jest 20. Nie ma reguły, jakie to dni - daty są ustalane przez dyrekcję. Do sprawdzenia tutaj: http://iovadoalmuseo.beniculturali.it/
Warto dla pewności zajrzeć jeszcze na stronę danej instytucji, żeby się upewnić, jak, co i kiedy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#357 PostWysłany: 06 Kwi 2019 21:59 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Właśnie jestem w Rzymie. Takie drobiazgi (może i były tu na forum, ale nie dość wyraźnie napisane, więc można przeoczyć - ja przeoczyłem.)
Watykan
Wejście na Plac Św. Piotra i ustawienie się w kolejce to wejście do Bazyliki. Do muzeów (czyli także do Kaplicy Sykstyńskiej) wchodzi się zupełnie gdzie indziej. Wejście do Bazyliki Św. Piotra jest za darmo, a kolejka jest do kontroli bezpieczeństwa. Byłem tam w sobotę około 10 rano i stałem jakieś 45 minut.
Jak się na miejscu zorientowałem, że do Kaplicy gdzie indziej, to już sobie odpuściłem.
Za to wejście na kopułę jest dla czwartej osoby gratis. Byliśmy z żoną i dziećmi i zamiast za 4 osoby zapłaciliśmy za 3.
Koloseum /Palatyn /Forum Romanum
Kupiłem bilet przy wejściu na Palatyn. Piątek około 11. Kolejka na około półtorej godziny. Pani w kasie w momencie zakupu wyznaczyła godzinę do Koloseum. Jak powiedziałem, że tam chcę pójść kolejnego dnia, stwierdziła, że w takim razie bilet muszę kupić tam. Bilet kupiony na Palatynie musi być wykorzystany tego samego dnia na Koloseum, a na Forum Romanum można wejść kolejnego dnia.
Bilet kupiłem, do wejścia na Koloseum miałem godzinę z hakiem. Weszliśmy więc na Palatyn i akurat starczyło na niego czasu. Potem wyszliśmy z Palatynu i poszliśmy do Koloseum. Dziś chciałem wejść na Forum Romanum i okazało się, że Forum i Palatyn to jeden obszar i bilet wykorzystałem wczoraj.
A zatem jeśli chcecie kupić bilet w najkrotszej kolejce na Palatynie, ale rozbić zwiedzanie na dwa dni, to po kupnie biletu nie wchodzcie przez bramkę na Palatyn tylko idźcie do Koloseum, bo już na Forum nie wejdziecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#358 PostWysłany: 10 Kwi 2019 20:53 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Doradźcie proszę - mam na jutro bilety do muzeum Watykańskiego na 8:30. Czy mogę się pojawić np godzinę później? Może być z tym problem?

Drugie pytanie dotyczy biletu do Koloseum/F.Romanum/Palatyn. Jaką kolejność polecacie (wliczając kupno biletu)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#359 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
@mkuldane@o2.pl
Nikt nie napisał, że wejście do Muzeum jest w tym samym miejscu, zresztą łatwo sprawdzić w internecie gdzie się znajduję. W wątku jest też napisane, że można zwiedzić Bazylikę wychodząc z Kaplicy Sykstyńskiej, która jest częścią Muzeów Watykańskich, bo jest wyjście dla wycieczek zorganizowanych. Coś kręcisz z tym biletem łączonym na bilet Forum Romanum+Palatyn i Koloseum. to również można sprawdzić, że wzgórze i Forum jest traktowane jako jedno miejsce i bilet jest ważny dwa dni czyli spokojnie Koloseum byś mógł zaliczyć następnego dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#360 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
@totti... Ja zwiedzałem dość niedawno, bo 3.04. Wyczytałem na stronie lokalnego pośrednika, że lepiej Palatyn i Forum obejść rano, a Koloseum po południu (mniejsze kolejki). Po 11 zacząłem od wejścia na Palatyn, potem Forum i jeszcze raz Palatyn. Wstęp do Koloseum miałem na 14:35, ale spóźniłem się ok. 40 min. Kontroler tylko spojrzał na zegarek, ale wpuścił dalej bez słowa. Wejście dla tych z biletami z rezerwacji (moja była z Expedii) praktycznie z marszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group