Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#401 PostWysłany: 05 Sty 2020 00:14 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Dryblas napisał(a):
Musieliśmy odstać około 3 minut w osobnej kasie po te darmowe bilety


Czy ta kasa jakoś specjalnie jest oznaczona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#402 PostWysłany: 05 Sty 2020 23:11 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Ma ktoś może namiary na kogoś kto by oprowadził po Watykanie i trochę wiedzy przekazał? Ceny przewodników licencjonowanych trochę wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#403 PostWysłany: 07 Sty 2020 12:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
To jeśli nie przewodnika licencjonowanego to kogo szukasz???
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez malediwy, 07 Sty 2020 12:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#404 PostWysłany: 07 Sty 2020 12:30 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Może coś na zasadzie free walking, ale oczywiście nie za darmo, a może ktoś mieszka w Rzymie nie ma licencji lub się o nią stara i chciałby sobie dorobić. Opcji pewnie jest wiele.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#405 PostWysłany: 07 Sty 2020 12:38 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Hmmm... Od przewodników można wymagać wiedzy natomiast czy każdy mieszkaniec miasta będzie dobrym przewodnikiem po muzeum? Tym bardziej tak ogromnym i bogatym jak MW...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#406 PostWysłany: 11 Sty 2020 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
docent82 napisał(a):
Dryblas napisał(a):
Musieliśmy odstać około 3 minut w osobnej kasie po te darmowe bilety


Czy ta kasa jakoś specjalnie jest oznaczona?

Wejścia i kasy roma Pas sa dość dobrze oznaczone
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#407 PostWysłany: 26 Sty 2020 17:34 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
W czwartek w wróciłem z Rzymu i przetestowałem jak to jest z tymi biletami do Koloseum.Zamówiłem bilety przez net z opcją odbioru w kasie (stwierdziłem, że nie ma sensu drukować skoro i tak będę odbierał bilet dla dziecka). Bilety odbierałem tu: https://www.google.com/maps/@41.8905211,12.4906453,53m/data=!3m1!1e3.W kolejce spędziłem ok 10 minut., podczas gdy kolejka do kasy, gdzie były sprzedawane bilety miała z dobre 150 metrów. Podsumowując kupujcie bilety przez sieć, nawet jeśli musicie odebrać bilet dla dziecka - zaoszczędzicie sporo czasu. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można takiego biletu kupić online :?
Obsługa skrupulatnie przestrzegała czasu wejścia (przynajmniej przed czasem). Miałem bilety na 11 i pani w kasie powiedziała, żeby stawić się przy wejściu 10 minut przed czasem. Udałem głupa i poszliśmy od razu do wejścia, ale obsługa nas nie wpuściła. Pokręciliśmy się trochę po okolicy i zrobiliśmy drugą próbę o 10:40 - miły pan kazał podejść za 10 minut :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krist20 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#408 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:23 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
A my w piątek poszliśmy do Koloseum - bilet ze zniżką więc trzeba było pofatygować się do kasy. Przed 8:30 stania na 5 minut. Później wejście do Koloseum max 5 min, Palatynat i FR (wejście od strony Koloseum) od razu koło 10:30.

A Watykan naprawdę warto od 7 rano, mało ludzi, cisza, spokój. Jak po 10 wychodzilismy to kolejka była już konkretna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#409 PostWysłany: 27 Sty 2020 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
jacub napisał(a):
Podsumowując kupujcie bilety przez sieć, nawet jeśli musicie odebrać bilet dla dziecka - zaoszczędzicie sporo czasu. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można takiego biletu kupić online :?


Nie można kupić on line bo pewnie chcą widzieć dziecko, skonfrontować? Hehe sam widzisz, że "udałeś głupa" i od razu poszliście do wejścia choć babka w okienku radziła zupełnie na odwrót, ale nie dali się nabrać przy wejściu :mrgreen: widocznie więcej jest sprytnych turystów i Oni o tym wiedzą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#410 PostWysłany: 11 Lut 2022 13:45 

Rejestracja: 08 Lut 2022
Posty: 5
Orientuje się ktoś jak liczony jest wiek w biletach ulgowych 18-25 do Koloseum i Forum Romanum?
Mam obecnie 25 lat, w maju będę miał 26. Czy wejdę na bilecie ulgowym?

Próbowałem kontaktować się z coopculture i poprzez kontakt z oficjalnej strony Koloseum ale jak dotąd cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#411 PostWysłany: 11 Lut 2022 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Który jesteś rocznik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#412 PostWysłany: 11 Lut 2022 13:53 

Rejestracja: 08 Lut 2022
Posty: 5
1996
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#413 PostWysłany: 11 Lut 2022 13:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zatem 25 lat skończyłeś w ubiegłym roku. Teraz masz już ponad 25 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#414 PostWysłany: 17 Lut 2022 20:43 

Rejestracja: 08 Lut 2022
Posty: 5
johnnywalker26 napisał(a):
Orientuje się ktoś jak liczony jest wiek w biletach ulgowych 18-25 do Koloseum i Forum Romanum?
Mam obecnie 25 lat, w maju będę miał 26. Czy wejdę na bilecie ulgowym?

Próbowałem kontaktować się z coopculture i poprzez kontakt z oficjalnej strony Koloseum ale jak dotąd cisza.


Gdyby ktoś również szukał odpowiedzi na to pytanie to zostawiam dla potomnych - bilet ulgowy obowiązuje dla obywateli UE do dnia ukończenia 26 roku życia. Taką odpowiedź otrzymałem od strony koloseum i coopculture. Na miejscu zapytali tylko o wiek, bez weryfikowania poprawności z dowodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#415 PostWysłany: 20 Lut 2022 18:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jeśli ktoś ma wiedzę, to proszę o informację, jak to jest obecnie co do Muzeum Watykańskiego. Byłem już 2x, ale część rodziny nie była, więc planuję za kilka dni ponownie - jednak:
Poprzednio byłem w lipcu (jakieś blisko ćwierć wieku temu) oraz o tej samej porze co obecnie czyli na przełomie lutego i marca. I tak się składało, że - skoro nie znaliśmy dokładnie godziny dotarcia - kupowaliśmy bilety na miejscu. Akurat nie było kolejki lub była ona mała (w lipcu). Wiem, że może być ona ogromna.
Na przyszły tydzień widzę już tylko bilety na wejście około 12-13 i później i... taka godzina (około południa) w sumie mnie interesuje. Nie planuję tam spędzać całego dnia.
Powiedzcie, czy dobrze rozumuję: ta pula biletów online to jest osobna pula niż "z ulicy" - tak? Ja rozumiem, że "nie ma pewności wejścia" z ulicy, ale to nie jest też tak, że skoro online "sold out", że "na pewno" nie wejdę...?

P.S. Nie ukrywam, że jako mimo wszystko katolikowi - na marginesie - nie podoba mi się polityka "kościelna" sprzedaży tych biletów: nie ma zwrotów, jest za to opłata "dodatkowa" za kupienie online, ba...! Możesz kupić online i zwrotu nie będzie, a - w myśl regulaminu - "muzeum ma prawo zamknąć się w każdym momencie i czasie" natomiast "bilety nie będą wtedy refundowane".
Tak to jest, jak się jest monopolistą. :lol: :mrgreen:
No - ale jaki jest koń, każdy widzi. Pozostaje to zaakceptować: obojętnie czy na luzie czy z zaciśniętymi zębami. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#416 PostWysłany: 06 Kwi 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Bazylika św. Piotra będzie otwarta dla zwiedzających w niedzielę/poniedziałek Wielkanocny? na stronie nie znalazłem żadnego info, jedynie że 16 i 17 kwietnia muzea watykańskie są zamknięte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#417 PostWysłany: 07 Wrz 2022 17:56 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 47
Loty: 74
Kilometry: 124 565
Wiecie może czy w Watykanie honorują pl legitymację studencką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#418 PostWysłany: 07 Wrz 2022 18:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Tak honorują
Góra
 Profil Relacje PM off
t13092109 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#419 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Na zdjęciu kalendarz dla Muzeum Watykańskiego. Mam nadzieję, że zdjęcie jest czytelne. Jak nie, to krzyczcie. Przepiszę legendę.
Z dzisiaj (poniedziałek):
Od przyjścia na koniec kolejki o 9.30 do wejścia minęło 1.5h.
Z plecakiem (trochę przerośnięty mały podręczny w FR) zostałem odesłany do szatni. I BARDZO DOBRZE, bo (1) łazić tam z plecakiem zakrawa na torturę (2) do Bazyliki z Kaplicy Sykstyńskiej i tak nie dało się przejść : strażnik puszczał tylko grupy z przewodnikiem (przewodnik zgłaszał, ile ma osób - i dokładnie tyle było przepuszczanych).
Zwiedzanie zajęło mi około 4.5h. Warto.
Gdyby ktoś się zastanawiał, bo w tych labiryntach można się nieco pogubić, a i skomunikowane są dość enigmatycznie: po wyjściu z Kaplicy Sykstyńskiej da się jeszcze wrócić do innych ekspozycji. Np. z ekspozycji filatelistycznej zamiast w stronę wyjścia można pójść korytarzem do góry. Nie jest opisany, ale to jest przejście w stronę dziedzińca z Pinakoteką i innymi galeriami.
Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 11 Paź 2022 12:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#420 PostWysłany: 11 Paź 2022 09:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 671
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Anna Meconi
Byliśmy pierwszą grupą 11 lat temu, którą oprowadzała.

https://www.rzymiwatykan.com/kontakt/


Będzie Pan zadowolony.
W gratisie wejście bez kolejki.
Załatwia wszystkie wstępy i bilety z Ogrodami włącznie.
Korzystaliśmy my, korzystali znajomi kilka tygodni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group