Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#301 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Proszę o informację: czy dzieci 10 i 16 lat mają wstępy do jakichś muzeów za darmo?
Czy normalne zniżki uczniowskie?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lip 2018 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#302 PostWysłany: 17 Lip 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
https://www.rzym.it/rzym-ceny-biletow aktualizacja widze z 12.01.2018
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#303 PostWysłany: 17 Lip 2018 22:10 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
wg tego wynika, że dzieci mają darmowe wejści do Koloseum i Forum R, czy muszę skądś wziąć jakąś wejściówkę?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#304 PostWysłany: 18 Lip 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
z tego co czytam, to BILET jest BEZPŁATNY, a nie WEJSCIE jest BEZPLATNE, nie wiem moze zle czytam na stronie koloseum, ale musisz chyba pobrac darmowy bilet i wchodzisz, albo przy kasie kupisz, albo jak on line wybierzesz to tak samo, oni chyba i tak wydaja bilety to Ci sprawdza dziecko a nie ze sie drukuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#305 PostWysłany: 18 Lip 2018 23:31 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Ale jeżeli już, to ten bezpłatny bilet najlepiej odebrać w kasie przy Forum Romanum, a nie przy Koloseum (to jest wspólny bilet na oba obiekty), bo przy Koloseum są straszne kolejki, a przy FR praktycznie kolejki nie było, przynajmniej o 9.30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#306 PostWysłany: 19 Lip 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Do 18 lat jest bezpłatny bilet, który trzeba odebrać w kasie. Najlepiej udać się do kasy przy Palatynie, tam są najmniejsze kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#307 PostWysłany: 19 Lip 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Już kiedyś wcześnie pisałem. Z tymi kolejkami to jest różnie. A przy koloseum kolejka do zakupu biletów potrafi być zauważalnie mniejsza niż kolejka do odbioru zakupionych wcześniej (trzeba dopytac ktora jest która odganiając się od „pomagaczy”. Generalnie to że widać wielką kolejkę nie oznacza jeszcze, że tam się stoi pół dnia. Te kolejki idą naprawdę sprawnie. I tak naprawdę bardziej zacinają się na kontroli bezpieczeństwa niż na samych biletach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#308 PostWysłany: 14 Sie 2018 08:41 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Wszystko się wyjaśniło.

System rezerwacyjny się zmieniał.

Od teraz trzeba rezerwować na konkretny dzień i konkretną godzinę :)


czy ostatnio ktoś kupował bilety do Coloseum/Forum Romanum/Palatyn przez Internet?

Chciałem zakupić bilety, aby nie stać w kolejce i zrobić jak najwcześniej te miejsca od rana.

A tutaj taka informacja:

Access at the entrance for individuals.

Open 2 PM tickets can be used for access to the Colosseum only from 14:00.

Czy tak faktycznie jest?, że wejście dopiero od 14.00 jest możliwe?

Wszystko się wyjaśniło.

System rezerwacyjny się zmieniał.

Od teraz trzeba rezerwować na konkretny dzień i konkretną godzinę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#309 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:58 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Wszystko się wyjaśniło.

System rezerwacyjny się zmieniał.

Od teraz trzeba rezerwować na konkretny dzień i konkretną godzinę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#310 PostWysłany: 04 Paź 2018 21:34 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 1
Witam, mam następujące pytanie,mam nadal ważną legitymację studencką, urodziłam się w lutym 1993 roku, czy nadal załapuję się na zniżkę studencką do 25 roku życia? Różnie to można rozumieć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#311 PostWysłany: 04 Paź 2018 22:07 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 2
mam pytanie odnośnie zniżki na polską legitymację nauczycielską do Muzeum Watykańskiego i Forum Romanum....
czy jest i czy jak kupię bilety przez internet to czy nie będę miała problemu z wejściem?
Dziękuję tym, którzy coś wiedza na temat zniżek nauczycielskich :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#312 PostWysłany: 04 Paź 2018 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
-- 04 Paź 2018 22:57 --

Nidsy napisał(a):
Witam, mam następujące pytanie,mam nadal ważną legitymację studencką, urodziłam się w lutym 1993 roku, czy nadal załapuję się na zniżkę studencką do 25 roku życia? Różnie to można rozumieć...


Do 25 roku zycia.

-- 04 Paź 2018 23:03 --

annawy napisał(a):
Witam mam pytanie odnośnie zniżki na polską legitymację nauczycielską do Muzeum Watykańskiego i Forum Romanów....czy jest i jak kupię bilety przez internet to czy nie będę miała problemu z wejściem. Dziękuję tym, którzy coś wiedza na temat tych zniżek nauczycielskich :) :) :)


A to się nie drukuje potwierdzenia z którym bilet odbiera i tak w kasie z osobną kolejką? Zapewne tam Cię zweryfikują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#313 PostWysłany: 05 Paź 2018 08:14 

Rejestracja: 04 Paź 2018
Posty: 2
-- 05 Paź 2018 07:52 --

Coś wcześniej namieszałam wysyłając odp. :evil: To, że wchodzę z biletem zakupiony internetowo innymi wejściami to wiem. Chodzi mi o to czy honorują legitymacje nauczycielskie i czy jak okaże się, że nie - czy będę mogła ewentualnie dopłacić różnice. Gdzieś tu na forum wyczytałam, że ulga jest na polską legitymację nauczycielską i trzeba się kłócić. No ale nie mogę znaleźć takiej inf. o zniżkach na stronach muzeów ( może to wina mojej słabej znajomości języka :twisted: )


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Paź 2018 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#314 PostWysłany: 05 Paź 2018 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
na stronie rzym.it jest napisane że jest zniżka, a umowa dotyczy krajow chyba UE i cos tam,
przeczytaj, najlepiej do nich napisz po angielsku albo po wlosku w google translate i tyle,
mysle, ze mozna doplacic ... dobrze by bylo zeby owa legitymacja wygladala wiarygodnie


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Paź 2018 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#315 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:26 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Cześć,
Od 10 grudnia będę w Rzymie kilka dni. Będzie to trzecia wizyta, ale pierwsza w okresie okoloswiatecznym. Stąd pytanie - czy jest coś godnego uwagi akurat w tym okresie? Oprócz oczywistych atrakcje typu jarmark na piazza navona, choinka na piazza Venezia i Watykanu. Może dzieje się w tym czasie coś ciekawego i można zaliczyć coś, czego nie znajdę w google pod hasłem "atrakcje Rzymu w grudniu"? ;)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#316 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Byłem w ostatnich dniach lutego 2018 :) Miałem niezłe atrakcje, może i w grudniu na nie trafisz choć nie życzę : ) Śnieg i -9 wieczorem :mrgreen: ale i tak z 12 stopni cieplej jak w Posce było :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#317 PostWysłany: 29 Gru 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 35
DonCorrado napisał(a):
Byłem w ostatnich dniach lutego 2018 :) Miałem niezłe atrakcje, może i w grudniu na nie trafisz choć nie życzę : ) Śnieg i -9 wieczorem :mrgreen: ale i tak z 12 stopni cieplej jak w Posce było :mrgreen:

Czy w okresie zimowym szatnia w Muzeach Watykańskich jest obowiązkowa celem pozostawienia kurtek, czy zwiedza się w okryciu wierzchnim?
Pytam po kątem przejścia z Sykstyńskiej bezpośrednio do bazyliki, bo jeśli zostawimy w szatni to wyklucza taką możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#318 PostWysłany: 30 Gru 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
http://www.museivaticani.va/content/mus ... utili.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#319 PostWysłany: 30 Gru 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 35
DonCorrado napisał(a):
http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/consigli-utili.html

Wymiary dopuszczalnego bagażu podane, ale o odzieży wierzchniej doczytać nie mogę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#320 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:15 

Rejestracja: 30 Gru 2018
Posty: 3
Planujemy zwiedzanie Muzeów Watykańskich w ostatnią środę stycznia, zaraz po audiencji.
Spodziewać się tłumów i rezerwować wcześniej bilety online?
Jeśli tak, to na jaką godzinę?
Na stronach muzeów "straszą" podwyżką cen w 2019 r., jak to było w ubiegłych latach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group