Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 16 Kwi 2019 21:41 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Orientujecie się jak wygląda kwestia biletu na SIT shuttle? Jeżeli kupowałem online i nie zdążę na wskazaną godzinę, mogę bez problemu jechać kolejnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#522 PostWysłany: 16 Kwi 2019 23:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Tak, ale w ramach dostępnych miejsc. Pierwszeństwo mają osoby, które wykupiły przejazd na dany kurs. Przy pełnym autobusie trzeba czekać na następny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
totti uważa post za pomocny.
 
      
#523 PostWysłany: 03 Cze 2019 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Przetestowaliśmy COTRAL'a w drodze z lotniska do miasta i cenowo super, ale czasowo tragedia :), więc jak ktoś ma dużo czasu to można polecić.

Natomiast z uwagi na dzikie tłumy mam pytanie odnośnie tego jak zdążyć na poranną Alitialię do WAW. Mieszkamy przy samym wejściu do Muzeum Watykańskiego, (5 osób, w tym troje dzieci). Rozważam opcje albo leonardo express (ale tutaj płacimy 42E za trzy bilety + metro), albo FL1. I pytanie o FL1 - wg rozkładu jeździ to dość często, ale dojazd do stacji Ositense (Linia A + linia B) i przesiadka nieco komplikuje sprawę. O której szacować sobie przyjazd na FCO - 7:00 będzie wystarczająco (tylko bagaż podręczny).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 05 Cze 2019 20:47 

suszek napisał(a):

Bez względu na to kiedy kupujemy czy minutę przed czy rok do przodu stała cena 25,99 zł OW/osoba

Masa kursów z gwarancją miejsca
Góra
 PM off  
      
#525 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:40 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 8
Witam. Czy autobusy miejskie w Rzymie są jakoś oznaczone? Skąd będę wiedziała że jadę miejskim na bilet 100 min. a nie jakimś innym przewoźnikiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Przetestowałem "burżuazyjne" rozwiązanie w postaci Terravision. Bardzo sprawnie, 40-45 min, bilet 9 euro w 2 strony przy zakupie przez Internet.
Bez przesiadek, zdecydowanie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:42 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
latambolubię napisał(a):
Witam. Czy autobusy miejskie w Rzymie są jakoś oznaczone? Skąd będę wiedziała że jadę miejskim na bilet 100 min. a nie jakimś innym przewoźnikiem?
Wszystkie są z logiem ATAC, przeważnie bordowe lub srebrne (te starsze). Wszystkie oczywiście mają numer linii - na wyświetlaczu lub, te starsze lub te z popsutymi wyświetlaczami, kartkę A4 z napisanym lub wydrukowanym nr linii naklejonym na przedniej szybie :).
Przy okazji uwaga: wbrew temu co mówią nawet sami Rzymianie, w trakcie kwietniowego pobytu trafiłem 3 razy na kontrolę w autobusach i raz w tramwaju, gdzie przez kilka lat nigdy mi się to nie przytrafiło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 10 Sie 2019 14:06 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 2
Słuchajcie. Mam pytanie. Przeglądając stronę https://www.atac.roma.it/ jest informacja o tym, iż bilet nie obowiązuje na trasie Fiumicino-Termini w autobusach Cotral oraz w pociągach Trenitalia w połączeniach non stop. Podejrzewam, że chodzi o połączenia Leonardo. Nie ma mowy jednak o pociągach regionale. Czy zatem kupując bilet na komunikację miejską mogę jechać pociągiem Regionale Trenitalia do dworca Termini w cenie biletu miejskiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 10 Sie 2019 16:58 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Po pierwsze - nie ma bezpośredniego połączenia "zwykłym" Regionale z lotniska Fiumicino do Termini.
Po drugie - połączenie z Fiumicino na Regionale jadące do Roma Tiburtina (nie jedzie przez Termini, ale zatrzymuje się na sporej ilości rzymskich stacji) ma sztywną cenę - 8€. Na Tiburtina możesz się przesiąść na pociąg do Termini w tych samych pieniądzach.
I po trzecie - na bilety Metrebus - Atac na linii Tiburtina-Fiumicino Aeroporto możesz jechać tylko do stacji Fiera di Roma (zgodnie z dołączoną mapą)http://cloud.tapatalk.com/s/5d4edb421bec1/roma.transport.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 11 Sie 2019 13:41 

Rejestracja: 10 Sie 2019
Posty: 2
Chodziło mi o to, czy mogę jechać pociągiem regionale z Fiumicino do Termini z przesiadką w Trastevere ( tak jak na stronie trenitalia.com). Na stronie atac jest informacja o nieobowiązywaniu biletu metrebus w pociągach "non stop" connection. Można wywnioskować więc, że pociąg regionale który zatrzymuje się na stacjach pośrednich (w przeciwieństwie do pociągów Leonardo Express), nie jest pociągiem "non stop connection". Jednak twoja mapka wyjaśnia sprawę, gdyż jest informacja o końcu strefy obowiązywania biletu metrebus na stacji Fiera di Roma.

Załączniki:
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png [ 242.13 KiB | Obejrzany 1659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 28 Sie 2019 23:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Czy jest jakiś tańszy sposób na dostanie się na Ostiense niż 8 EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 29 Sie 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 825
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Flumicino - > Ostia/Lido Centro ( 1,3 euro autobus Cotral, u kierowcy 7 euro) - > Ostia/Lido Centro - Piramide/Porta Sao Paolo (1,5 euro metro podziemne/naziemne) około 1,5 godziny wszystko, zależy jak się zgrają odjazdy i przyjazdy

P.S

Wszystko jest w tym wątku!
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#533 PostWysłany: 05 Wrz 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Czy ktoś korzystał z tych przewoźników na hoppa.com? Nocuję u znajomych daleko poza centrum, lot mam o 6:40, komunikacja o 4:00 nie kursuje, a taxi do Termini kosztuje ok €20 (potem jeszcze Terravision €5). Wychodzi taniej, pytanie tylko czy są wiarygodni ;)

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 46.59 KiB | Obejrzany 1361 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 06 Wrz 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
W czwartek wybieram się do Rzymu, jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z lotniska w okolice Watykanu? Myślałem nad tymi autobusami Cortal ale z tego co widzę to ostatni kurs jest o 21, więc nie zdążę. Ląduje 20:50
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 07 Wrz 2019 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 825
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Pobieżnie sprawdziłem. Fakt jeździ coś z Flumicino do Rzymu, ale nie wiem nic w tym temacie, poza tym, że rzeczywiście wygląda na to, że około 21szej ostatni odjazd. Natomiast często poruszany tutaj sposób czyli Flumicino - Lido di Ostia (cotral) i później pociągiem/metrem z Ostii do Rzymu-Piramide wydaje mi się, ze o 22:30 ostatni, sprawdź sobie jak chcesz dokładniej. https://servizi.cotralspa.it/PercorsiTariffe
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#536 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@DonCorrado Dziękuje bardzo za pomoc ! :D

Na citymapperze znalazłem połączenie z Lido Centro. Najpierw kolejką Roma Lido, następnie autobus 30 i potem autobus 916 i to wszystko w 72 min, więc czy za te wszystkie trzy przejazdy przejadę na jednym bilecie za 1.5 EUR ?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 09 Wrz 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 825
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Przeczytaj ostatnie 4-5 stron tego tematu i wszystko się dowiesz.

Flumicino - do Lido di Ostia - autobus Cotral, cena 1,2 euro, trzeba kupić w Bistro, wewnątrz terminala, z 50m od przystanku, u kierowcy 7 euro!!!!
wysiadasz w Lido di Ostia i po parku krokach masz pociąg/metro co jeździ do Rzymu na stacje Piramide (Porta Sao Paolo), bilet 1,5 euro, czyli za 2,7 euro przy dobrych wiatrach w okolicach 1,5 godziny jesteś w Rzymie, na Piramide chyba można bez wychodzenia za bramki się przesiąść, albo wyłazisz i do autobusu gdzie tam chcesz jechać, 1,5 godziny chyba na tym bilecie co kupiłeś w Lido di Ostia możesz jeździć. Jest to najtańsza opcja, ale średnio 1,5 godziny trzeba liczyć, zależy jak trafisz na autobus po wyjściu z terminala i potem na pociąg. Sprawdz godziny odjazdów ale mi wychdziło ze jezdzi po 21 szej.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#538 PostWysłany: 11 Wrz 2019 09:17 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
Hej,

Jakieś pomysły na dotarcie z FCO do Focene (przylot 20:50 w czwartek), poza uberem/taxi/hotelowym transferem? Trochę gubię się w ich busach, a nieznajomość włoskiego nie pomaga :)
Dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 13 Wrz 2019 12:18 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 7
DonCorrado napisał(a):
Przeczytaj ostatnie 4-5 stron tego tematu i wszystko się dowiesz.

Flumicino - do Lido di Ostia - autobus Cotral, cena 1,2 euro, trzeba kupić w Bistro, wewnątrz terminala, z 50m od przystanku, u kierowcy 7 euro!!!!
wysiadasz w Lido di Ostia i po parku krokach masz pociąg/metro co jeździ do Rzymu na stacje Piramide (Porta Sao Paolo), bilet 1,5 euro, czyli za 2,7 euro przy dobrych wiatrach w okolicach 1,5 godziny jesteś w Rzymie, na Piramide chyba można bez wychodzenia za bramki się przesiąść, albo wyłazisz i do autobusu gdzie tam chcesz jechać, 1,5 godziny chyba na tym bilecie co kupiłeś w Lido di Ostia możesz jeździć. Jest to najtańsza opcja, ale średnio 1,5 godziny trzeba liczyć, zależy jak trafisz na autobus po wyjściu z terminala i potem na pociąg. Sprawdz godziny odjazdów ale mi wychdziło ze jezdzi po 21 szej.

Czy odcinek pomiędzy lotniskiem Fiumicino a Lido di Ostia autobusem Cotral można przejechać na bilecie całodniowym za 7€, który obowiązuje na komunikację miejską?

Na stronie www.atac.roma.it jest wzmianka o braku takiej możliwości jedynie na trasie Fiumicino <-> Termini (załącznik)

Załączniki:
Roma24hTicket.jpg
Roma24hTicket.jpg [ 145.12 KiB | Obejrzany 1627 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 13 Wrz 2019 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 825
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nie wiem .... ATAC i COTRAL to chyba dwie różne firmy?, raczej bym to sprawdził https://www.cotralspa.it/biglietti-e-ab ... a-inclusa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group