Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 578 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 17 Lis 2019 15:31 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Leciałem 12 listopada wizzairem. 12:30 - 14:30. Miałem bagaż podręczny. Zdążyłem kupić bilet na Cotrala, który odjeżdżał ok. 15:10 (jeszcze czekaliśmy w otwartym autobusie).

Na marginesie, te autobusy Cotrala są najgorsze, jechaliśmy nimi kiedy padał deszcz, mają dziurawe dachy, woda leje się po pasażerach. Sam przejazd natomiast na prawdę dynamiczny - 1,5 razem z przesiadkami do centrum Rzymu, no i za grosze :)
 Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.

#562 PostWysłany: 18 Lis 2019 18:58 

niebieski
Zdarza się, że brakuje miejsc w tych autobusach Cotrala? Jest autobus 18:35-19:00, a lot mam około 20:30 i zastanawiam się na ile to bezpieczny wybór.

#563 PostWysłany: 18 Lis 2019 19:56 

niebieski
Nie powinno braknąć, to taki podmiejski autobus, tak jak kiedyś w Polsce jeździły PKS-y.
 Relacje PM off  

#564 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:10 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Nie brakuje miejsc w Cotralach, na lotnisku (w środku tygodnia), weszło może 7 osob. Głównie obsługa lotniska.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#565 PostWysłany: 22 Lis 2019 13:00 
Awatar użytkownika

Loty: 100
Kilometry: 144 952
niebieski
Z lotniska do Rzymu zależało mi na czasie, żeby po porannym przylocie nie tracić dnia - poszedłem na dworzec kolejowy i za 8 euro pojechałem pociągiem Regio. Pociągi co 15 minut, bilet kupowałem w automacie (można płacić kartą), bo nie chciałem wcześniej kupować przez net nie wiedząc, na który zdążę - a bilet jest ważny tylko na określony pociąg. Bilet z automatu trzeba skasować po wejściu na peron (najpierw użyć czytnika, żeby otworzyła się bramka, a później dodatkowo jeszcze skasować). 32 minuty do Roma Ostiense, stamtąd metrem B dwie stacje do Colosseo. Szybko i sprawnie, tak jak chciałem, a bez przepłacania za ekspres (który kosztuje euro 14).

Wracając, zależało mi żeby nie musieć się przesiadać, więc wybrałem SIT bus. 6 euro, spod dworca Termini prosto na lotnisko. Było wygodnie, jechał prawie pusty (ja miałem bilet przez net, ale bez problemu można kupić na miejscu przed odjazdem - oczywiście o ile są miejsca) ale minusem jest czas dojazdu i chyba pewna nieprzewidywalność. Co prawda rozkład na ich stronie ładnie uwzględnia natężenie ruchu zależnie od pory dnia (u mnie w największe korki pokazywał czas przejazdu 1:20, realnie jechaliśmy 1:15), ale po drodze mijaliśmy kilka stłuczek, na szczęście w przeciwną stronę, i tam korki miały po kilka kilometrów. Nie wiem co kierowca wtedy robi, czy stoi w takim korku, czy próbuje to jakoś objechać, ale na pewno mogłaby wystąpić pewna nerwowość, jeśli jedzie się na lotnisko :)
 Relacje PM off  

#566 PostWysłany: 13 Gru 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 83 057
Czy komunikacja z lotniska do centrum (tam i z powrotem) jest w nocy prosta? Mam na myśli autobusy, kolejki, komunikację miejską itp. ponieważ nie chcę spędzić całej nocy na lotnisku.
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
 Relacje PM off  

#567 PostWysłany: 31 Gru 2019 01:12 

Witam
Mam nietypowe pytanie, będę wdzięczny jak ktoś znający Rzym i poruszanie się w nim mi pomoże.
Czy zdążę na samolot na lotnisko Fumicino który startuje o 16.30 jeżeli bieg w maratonie skończę około 13.30, meta usytuowana jest koło Koloseum.
Czyli mam 3 godziny na przebranie, znalezienie transportu i dojazd do lotniska.
Czy szukać innego samolotu?
 Relacje PM off  

#568 PostWysłany: 31 Gru 2019 02:46 
Awatar użytkownika

srebrny
W teorii zdążysz, w praktyce może być bardzo ciasno.
Z koloseum uderzasz metrem do Termini i tam pociągiem do dworca. Alternatywnie opracuj trasę wprost do Termini z buta, daleko nie jest a sytuacyjnie może być łatwiej, niż przebijać się do Koloseum. Nieoptymalne kosztowo ale jak jest maraton to jedyne możliwe rozwiązanie, bo naziemne środki transportu nie funkcjonują, miasto stoi (w praktyce już od piątku, gdy zaczynaja trasę budować i zamykać cześć ulic). Przy czym sprawdź dokładnie gdzie jest meta, dwa lata temu była bliżej pomnika Wiktora Emmanuela II (Ołtarz Ojczyzny), do Koloseum niedaleko, ale trzeba się będzie przebić przez tłum. Weź tez pod uwagę pogodę. Może być upalnie ale może być chłodno i deszczowo. Potencjalnie to może wpłynąć na czas na trasie.
Sama trasa bajkowa, praktycznie przez wszystkie większe atrakcje, chociaż cieżko się rozglądać. No i czadowe koszulki/plecaczki z napisem „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” :)

PS. Jeśli samolot startuje o 16:30 to boarding o 16, a na lotnisku lepiej być dobrą godzinę wcześniej bo sekurity jest dość wolne. Zostaje Ci wiec realnie 1,5h, podczas gdy dojazd netto to ok 40minut. Słabo, ale do zrobienia, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

#569 PostWysłany: 31 Gru 2019 14:08 

Nie pocieszyłeś mnie
A obcja z uberem lub jakimś transportem prywatnym?
 Relacje PM off  

#570 PostWysłany: 31 Gru 2019 14:56 
Awatar użytkownika

srebrny
Przy naziemnym transporcie masz spore szanse wpakować się w jakieś korki, plus i tak będziesz musiał podejść kawałek, żeby oddalić się od strefy zamkniętej pod maraton. Kawałek za Koloseum, tam gdzie jest Mercury, jest już normalny ruch na ulicach w poprzek, ale potrafi być zatkane, cześć tramwajów stoi na torach, które zazwyczaj są również pasami ruchu. W Rzymie na co dzień jest gesty ruch, takie wydarzenie jak maraton to drogowa katastofa...
Niby dalej od centrum powinno być lepiej, ale nie wiem na ile dalsze części miasta mogą też być zakorkowane przez tych, co będą omijać centrum. I ile samochód będzie musiał dołożyć nadmiarowej trasy. Dalej myśle, że metro/kolejka to najpewniejszy i najszybszy transport w takich warunkach. I po przemyśleniu skłaniałbym się do pójścia od razu na Termini. Co oznacza niestety dodatkowe 1,5km marszu, ale oszczędzasz czas na przejechanie pojedynczych stacji metra i błąkania się po korytarzach. Pociągiem za 11eur prosto do na lotnisko. Osobiście najbardziej obawiałbym się tego założenia, że o 13:30 jesteś „wolny”. Chyba , że odlotem samolotu chcesz się zmotywować do wykręcenia lepszego czasu w biegu ;-) w każdym razie jeśli tutaj coś się obsunie to nie masz jak nadrobić. Biegasz częściowo po bruku, stare zabytkowe ulice. Ale to pewnie wiesz. Czasem na niby super gładkim podłożu dziwnie się biega. Jak był na jesieni półmaraton nieotwartym jeszcze tunelem między Stavanger a Tau w Norwegii to na idealnie gładkim asfalcie było bardzo ślisko, a już szczególnie na wszelkiej maści „malowankach”.
Autem z okolic Koloseum w normalnych warunkach w ciągu dnia to ciagle jest godzina jazdy na lotnisko. A to nie będą normalne warunki.

#571 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:08 

Hej, mam 7h transferu na lotnisku i zastanawiam się czy to wystarczająco czasu na szybką wizytę w centrum i jakiś obiad w dobrej pizzerii? Ewentualnie może coś możecie polecić blisko lotniska, gdzie serwują dobre jedzenie?

#572 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:23 

niebieski
Do miasta dojedziesz w 30-45 min, więc spokojnie wystarczy Ci czasu
 Relacje PM off  

#573 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:27 

Loty: 68
Kilometry: 72 032
niebieski
Czwartek wieczór, wyjazd SITBUS 20:30, dojazd w okolice Watykanu w 35 minut. Autobus pełny 100%.

Powrót z okolic Watykanu w sobotę o 17:25. Na lotnisku byliśmy 18:05. Wypełnienie ca 70%

Ruch płynny, żadnych korków i w jedną i w drugą stronę.
 Relacje PM off  

#574 PostWysłany: 13 Lut 2020 20:58 

zastanawialiśmy się czy busy Terravision czy Sit Bus Shuttle. wybraliśmy Sit i było wszystko ok. lądowaliśmy tylko z bagażem podręcznym o 9:20 i kupiliśmy bezpiecznie czasowo bilety na 10:00. Nie znając lotniska zdążyliśmy na bus 9:40 i bez problemu nas wpuścili:) myślę , że problemy i złe opinie biorą sie z takiej sytuacji: 10 min przed odjazdem kierowca sprzeda ileś tam biletów, 3 min przed odjazdem przyjdzie ktoś z kupionym biletem online a tu brak miejsc.. / w Lutym bez korków w żadną stronę, do przystanku Crescenzio (Watykan) 45min, polecam:)
 Relacje PM off  

#575 PostWysłany: 05 Lip 2020 11:25 

Interesuje mnie dojazd z lotnista do "Vatican Suites Accommodation" obok watykanu.
Najłatwiejszą trasą jest pociąg z przesiadką na Trastevere do Valle Aurelia za 8E.
Jednakże zainteresował mnie Cotral bus z lotnista do Cornelia a następnie metro/autobus, sam cotral to tylko 3.E, ale co ważniejsze wg. ich strony ta trasa wlicza się w BIRG ticket, 3-zonowy.
W takim przypadku mógłbym skorzystać z niego i tego samego dnia pojechać na plażę do Santa Revera (4 zony w tym przypadku kupić), i cała ta wycieczka kosztuje tylko 9,3E.
Moje pytanie brzmi: czy rzeczywiście ta trasa z lotniska podbiega pod BIRG (większość tras z lotniska jest wykluczona) i czy jestem w stanie go kupić na lotnisku?
 Relacje PM off  

#576 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:50 

Loty: 44
Kilometry: 108 143
niebieski
Szybkie info po naszym weekendowym wypadzie do Rzymu. Niestety nie było możliwości nabycia biletu na cotral'a, tabachio o którym było wspominane w wątku zamknięte z powodu CoviD-19. Byliśmy w 5 osób w tym 2 dzieci po wyjściu z terminala kilku taksówkarzy podbiegło i zaoferowało transport cena wywoławcza 70 euro po marudzeniu, że nie mamy kasy i idziemy na Busa zapakowali nas w zwykłe 5 osobowe auto i zawieźli za 40euro. Droga powrotna z okolicy Watykanu Sit Busem. Cena w internecie 7 euro/osoba, zakup u kierowcy 8euro/osoba. Leonardo express o którym też tu kilka osób wspominało dla dzieci do 12 roku życia za darmo.
 Relacje PM off  

#577 PostWysłany: 11 Sie 2020 12:02 

srebrny
Z kronikarskiego obowiązku jeszcze jedna informacja odnośnie Leonardo Express - wszędzie podana jest informacja, że kursuje co 15 minut - ze względu na COVID-19, aktualnie jeździ mniej więcej co godzinę.

Image
 Relacje PM off  

#578 PostWysłany: 12 Sie 2020 13:51 

Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jechaliśmy ostatnio Leonardo i w godzinach porannych nawet większe odstępy. Pociągi regionalne też mniej jeżdzą przez lotnisko. Na powrocie wypróbowaliśmy Terravision, który też ma zmieniony rozkład, ale mimo poniedziałku niby godzin szczytu przejazd szybki i punktualny. Koszt Leonardo się nie zmienił 14e pax, a Terravision 7e. Więc wszystko zostało :)
 Relacje PM off  

[ 578 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości