Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 14 Paź 2016 16:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
laduje na FCO o 4.20 a o 8.00 mam lot z CIA.

czy w nocy bez problemu dostane sie komunikacja miejska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#322 PostWysłany: 14 Paź 2016 22:25 

BrunoJ napisał(a):
Gorzej że spowrotem chyba najpierw zbiera pól miasta, więc bez kupienia biletu wcześniej może się okazać że nie ma miejsc (?)

Ważne żebyś przyszedł wcześniej na przystanek (zresztą w regulaminie jest napisane, że trzeba być co najmniej 15 minut przed odjazdem). Gdy masz kupiony bilet online to wsiadasz do autobusu bez czekania w kolejce. Zdarzały się kuriozalne sytuacje, że ludzie czekali w kolejce do zakupu biletu mając już kupione bilety i się w ostateczności nie mieścili do autobusu. W Polsce też są takie zwyczaje, że gdy ma się bilet to się nie czeka w kolejce do autobusu.
Góra
 PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 15 Paź 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A można w SITBUS kupic u kierowcy bilet w obie strony, wskazując konkretną godzinę odjazdu dla rejsu powrotnego? Nie chciałbym kupować na zapas biletu na trasę FCO-miasto, bo znając lotnisko wiem że i z punktualnością przylotów jest różnie, i z czekaniem na bagaż też loteria.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
No ale to przecież nie problem - jeśli przedłuży Ci się czas spędzony na FCO, po prostu wsiadasz do następnego autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#325 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
a, ok. Przy zakupie biletów podaje sie godziny, więc byłem przekonany że to jest na konkretny kurs. Faktycznie jest adnotacja na stronie że bilet jest ważny cały dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:46 

Wsiadałem do autobusu na kurs wcześniejszy niż miałem bilet i nie było żadnego problemu.
Góra
 PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 17 Paź 2016 15:41 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 2
Witam, czy w połączeniach za pośrednictwem Terravision coś uległo zmianie ostatnio?
Na ich stronie, jest informacja, że przystanek jest teraz po prawej stronie dworca Termini (patrząc na wprost na dworzec).
Czy nadal wymagany jest odbiór karty pokładowej przy podróży na Fimicino?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 17 Paź 2016 16:15 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Nie, etix lub mozna kupic u kierowcy/stewarda bilety. Terravision ma ostatnie stanowisko.


Wysłane z mojego T5SE przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 20 Paź 2016 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
SITBUS przećwiczony. Bilet w obie strony kupiony na FCO przy wejściu do autobusu. Bilet powrotny bez konkretnego terminu, ważny 12 miesięcy (!). Nie było problemu z miejscami na FCO (dotarłem ok 10 minut przed odjazdem), ale autobus ostatecznie odjeżdżał pełny, do ostatniej chwili dosiadali się ludzie. Większość wysiadała przy Watykanie, parę osób pojechało dalej na Termini. Czas przejazdu zgodnie z rozkładem, ok 45 minut, bez zatorów na drodze. Poniedziałek, wyjazd 18.
Powrotny autobus w czwartek (dziś;-), z okolic Watykanu, był o 8:00 i 8:40, na przystanku byłem 8:05, żeby być w miarę pierwszy w kolejce na 8:40. Okazało się że ten o 8ej jeszcze nie przyjechał. Gostek z obsługi czekał na przystanku, skasował bilety, a potrzebującym sprzedawał, więc w momencie przyjazdu autobusu nie było żadnej kolejki kupujących. Autobus przyjechał prawie pusty, i bez problemu zmieścił ok 40 czekających osób, odjazd ok 8:20. Mimo korków na autostradzie, przejazd zajął 50 minut. W skrócie - wszystko sprawnie i bezproblemowo. Koszt w jedną stronę 6EUR (bez znaczenia czy do Watykanu czy do Termini), koszt przy zakupie biletu w dwie strony - 11EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 22 Paź 2016 17:59 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 11
Podczas swojego pobytu w Rzymie chciałem skorzystać z promowanego tu sposobu dostania się z FCO do Termini przy pomocy autobusów COTRAL. We wspomnianym Tabacchino przy punkcie Informacji nie ma biletów na autokary. Nie wydaje mi się, aby obecnie jakikolwiek COTRAL jeździł na wspomnianej trasie.
Po dojściu do teminalu autobusowego zobaczycie gigantyczne kolejki i włoski chaos. Na część autobusów bilety kupuje sie u kierowcy a inna cześć ma puntky obsługi (budki). Zdecydowanie polecam zakupic wygodnie z domu bilet na http://www.terravision.eu , w obie strony wychodzi około 7EUR. Ja straciłem ponad 2h probując sie z tamtąd wydostać, a przecież było poza sezonem.
Plan zapasowy: jeśli nie kupiliście biletu z wyprzedzeniem i nie chcecie stracić cennych godzin, można rozważyć bilet do Watykanu u kierowcy a tam przesiadkę w metro - to na prawdę może się opłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 22 Paź 2016 18:17 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Jak COTRAL nie jeździ na tej trasie jak jeszcze kilkadziesiąt godzin temu jechałem tą trasą i kupowałem bilety w kiosku...
Przeczytaj dokładnie ten temat. Polecam te busy bo jadą fajną trasą i można trochę miasteczko Fiumicino podpatrzeć po drodze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja moge tylko potwierdzić że kilkadziesiąt godzin temu widziałem autobus COTRAL odjeżdzający spod FCO. Ale faktem jest że kolejki były i przy budce i przy autobusach (pewnie zależy od dnia i pory, bo w poniedzialek wieczorem kolejek nie bylo, a w czwartek były spore).

JackD - czyżbyś również leciał Mistralem z BZG? może lecieliśmy razem?

EDIT: i jeszcze przy okazji - obecnie to NIE JEST poza sezonem. W Rzymie wrzesien-październik to największy sezon, podobnie jak maj-czerwiec. Oprócz grup szkolnych i parafialnych wycieczek, oraz niezmiennej ilosci skośnookich zwiedzaczy, o tej porze roku przyjeżdza cała masa turystów indywidualnych ktorzy licza że jest po sezonie, a jednocześnie troche chłodniej. I w domyśle taniej, co niestety wcale nie jest prawdą. Jeśli chcesz zobaczyć TROCHĘ mniej ludzi, to wybierz sie w styczniu. Ale pogoda raczej już nie dopisuje - chłodno i deszczowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 22 Paź 2016 22:24 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 11
JackD: Nie chciałem wprowadzać zamieszania, ale opisuję dokładnie, co przytrafiło mi się 2.X. Temat na forum czytałem dokładnie. W kiosku powiedziano mi, że biletów nie ma a busy odjeżdżają z dworca autobusowego. COTRAL'e znalazłem w opisywanym na forum miejscu, ale żaden nie jechał do Rzymu Termini (również wg. rozkładów).
BrunoJ: Trudno mi dyskutować, czy teraz jest sezon czy nie. Wg. źródeł które przeglądałem, październik jest dogodnym miesiącem na zwiedzanie przed grudniowo-styczniowym drugim sezonem.
Co do busów Teravission zapomniałem dodać, że są wyjątkowo elastyczni jeśli chodzi o spóźnienia na autobus (bilet jest na konkretny kurs) a cała strona jest w języku polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 22 Paź 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
COTRALem z Termini do FCO bezpośrednio jeździ specjalny autobus (odjeżdża w Tiburtiny), za 5€. Nie wiem od kiedy on jeździ ale w sierpniu mi nie wyskakiwał w wynikach wyszukiwania. Przy takiej cenie Terravision wychodzi taniej.

@‌scottx‌
Na wszystkie połączenia COTRALu bilety można (jeśli są) kupić w kiosku. Autobusy z FCO w kierunku Cornelia lub Magliana nie odjeżdżają z lotniskowego dworca autobusowego tylko z osobnego przystanku. Jeśli się o coś pytałeś na lotnisku i powiedzieli Ci coś innego niż to co piszę to znaczy, że potraktowali Cię jak turystę (ja miałem to samo w sierpniu ;); np mówili, że nie ma innych autobusów niż te Terravision...

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę i aplikację COTRALu, o której szerzej napisałem w tym wątku :arrow: viterbo-lazio,1506,99030&p=821267&hilit=viterbo#p821267
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 22 Paź 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No to moze na tym problem polegal, ze COTRAL nie jezdzi na Termini tylko do wybranych stacji metra (jak Magliana) i dalej już kolejką sie jedzie. Więc Termini nie będzie na rozkładzie, a pytani ludzie odpowiedzą zgodnie z prawdą że nie ma takiego połaczenia, czy tez że nie sprzedają biletów na taki autobus.
Ale to wracamy do kwesti dokładnego doczytania informacji przed wyjazdem.

Co do sezonu to nie kłócę się który miesiąc jest najbardziej zatłoczony, spotkałem sie z informacją że wbrew pozorom nie sa to miesiące wakacyjne lipiec/sierpien, tylko sąsiednie przed i po. Teraz w pażdzierniku w Watykanie była np zauważalna ilość wycieczek szkolnych włoskiej młodzieży. Na oko było duuużo więcej ludzi niż gdy byłem np. pod koniec czerwca, czy w kiedyś w styczniu właśnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 24 Paź 2016 13:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Ja też pamiętam, że w rozkładzie były kursy COTRALu do Termini, ale raptem ze trzy na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 03 Lis 2016 16:21 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 2
Terravision przećwiczone. Generalnie przy cenie 8 euro od osoby w dwie strony (zakup przez internet) to całkiem nieźle poszło.
Wyjazd z lotniska busem o 15.40 (teoretycznie bo odjechał z 10 minutowym opóźnieniem) lekko stresujący bo dosyć spory tłum oczekujących, ale jakoś udało się dopchać, chociaż parę osób zostało w oczekiwaniu na kolejny. Podróż pomimo średniej pory całkiem sprawnie, łącznie tylko 20 minut opóźnienia (licząc z opóźnionym odjazdem).
Kupno biletu na FCO z tego co widziałem mogłoby się wiązać z dodatkową godziną w kolejce (fakt, że jedna do wszystkich busów). Z pobieżnych obserwacji wyszło mi też, że jak ktoś nie lubi dzikich tłumów pchających się do busa, to lepiej wybrać niewiele droższy TAM (jakoś zdecydowanie mniej osób do niego stało i odjeżdżało).
Przejazd na lotnisko w niedzielę o 9 rano, zapewne z uwagi na porę dnia i niedzielę w niecałe 40 minut. Bez żadnych kart pokładowych wystarczył sam bilet.

uzupełniając - przejazd z lotniska w środę


Ostatnio edytowany przez suszek, 04 Lis 2016 11:33, edytowano w sumie 1 raz
cytat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 20 Lis 2016 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Ja tylko dodam że bilet T.A.M. to 8 euro w 2 strony a 6 w jedna. Kasy za terminalem 3. Kursy przez Ostie do Terminu. Jechaliśmy w środę 16.11 po południu a powrót z Termini ok 10.30 z biletem zakupionym wcześniej. Można też kupić u kierowcy. Kurs trwał ok 50min . Mają ok 30 kursów jedna i druga stronę. Dają w kasie na Fiumicino mapkę z odjazdem i mapka Rzymu. Kasa jest dobrze oznaczona.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 29 Gru 2016 22:11 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 120
Kilometry: 258 468
witam,

potrzebuje Waszej porady bo już zgłupiałem przez rozbieżności w informacjach. W styczniu lecę do Rzymu, koło 15tej będę na lotnisku. Może napisać ktoś, kto ma pewne info bądź niedawno wrócił jak wyglada sytuacja ?? Potrzebuje jak najtaniej dostać sie do Termini i najlepiej gdyby można było jeszcze nabyć bilet on-line.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 29 Gru 2016 22:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Najtaniej to wciąż COTRAL do Lido (1,30) i stamtąd S-Bahnem za 1,50 albo na dobówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group