Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 03 Lut 2017 00:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Kupno w kiosku przy peronach oznacza dodatkowe 2EUR fee, czyli płacimy 16EUR (podobnie jest w kilku innych krajach, np. w Holandii, wiec to chyba normalna praktyka na 'Zachodzie')

[OT]W Niemczech i Holandii to oficjalnie polega to na tym, że oni niby zlikwidowali kasy na rzecz automatów. Niby, do de factotrochę ich zostało, tyle że teraz to się nazywa Reisebüro, więc ta opłata jest za usługi biura podróży. Co ciekawe, w Holandii zdarzało mi się tam chodzić, bo w ich słynnych automatach nie da się zapłacić niczym normalnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#382 PostWysłany: 03 Lut 2017 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Holandii kojarzę ze walczyłem z kartami zeby kupic bilet na pociąg z automatu i ostatecznie przechodziła tylko debetowa do której automat doliczał jakieś fee.
We Włoszech chyba pierwszy raz korzystałem z okienka bo pociąg zaraz odjeżdżał a do automatu była spora kolejka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 03 Lut 2017 02:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
[OT]
BrunoJ napisał(a):
W Holandii kojarzę ze walczyłem z kartami zeby kupic bilet na pociąg z automatu i ostatecznie przechodziła tylko debetowa do której automat doliczał jakieś fee.

Tak. Ja kiedyś w Hadze pół godziny stałem na jakieś stacji, próbując wymyślić jakiś fortel, by któraś z posiadanych kart "przeszła". I nic. Nie pojechałem metrem do Rotterdamu. W Amsterdamie jeszcze się zdarzy automat, że przyjmie np. monety. Ale już na prowincji do widzenia.
Cytuj:
We Włoszech chyba pierwszy raz korzystałem z okienka bo pociąg zaraz odjeżdżał a do automatu była spora kolejka.

A to jakiś dziwny naród musi być. Z reguły ludzie nie lubią automatów. Przypominają mi się kolejki do okienek (mimo automatu) na Tibidado, w Warszawie (na liniach "cmentarnych") czy choćby wyniki konsultacji społecznych w brandenburskim VBB, gdzie ludzie mówili, że chcieliby być obsługiwani przez człowieka. Ja ich wprawdzie nie rozumiem, ale ja jestem socjopatą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 03 Lut 2017 02:10 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
To samo miałem SITbusem kilka dni temu. Z lotniska prawie pełny. Z powrotem prawie pusty, kurs o 11:55 w piątek :) Ale jak przechodziłem o innych porach w okolicach przystanku tez bylo mało ludzi. Najlepszy wybór jeśli chodzi o bezpośredni dojazd do Watykanu :) Cena 5,5 EUR - czyli 11 EUR w obie strony :) Kupowany u kierowcy 6 EUR. Czyli wychodzi na to samo co jakiś bus za 4 EUR na Termini a dalej metro a jaka wygoda :) No i nie ma sie co obawiac zbytnio dojazdu na lotnisko ...my pojechalismy duuuzo wczesniej czytajac o korkach ...tymczasem busy trzymają się założonego czasu, a nawet sa przed czasem ... mimo ze bus ruszyl z opoznieniem ok. 10 minut na lotnisko dotarl przed rozkladowych czasem...kierowca jechal dosc szybko, pozatym buspasem wiec korki omiajal :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 08 Lut 2017 22:07 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 15
Takie pytanko. Jedziemy do Rzymu z FCO 2 dorosłych + 2 dzieci (8 i 11 lat). Chcemy dojechać w okolice Termini lub Roma Tiburtina (mamy noclegi pomiędzy tymi stacjami). Jak rozumiem na pociąg (zwykły - nie Leonardo) kupujemy 2 bilety a dzieci gratis. A więc płacimy 2x8 Euro. I pytania:
1. czy bilet na FR1 kupujemy taniej w automacie niż w "okienku", czy też jest to obojętne jeśli chodzi o cenę?
2. czy bilet "pociągowy" pozwala przesiąść się na metro bezpłatnie, czy trzeba kupować kolejne bilety?
3. czy jadąc autobusem np. do termini kupuję 4 bilety, czy też dzieci również i tu pojadą bezpłatnie?
Nie da się ukryć, że wygodniej z rodzinką to się jedzie pociągiem i jeśli przewoźnicy autobusowi spod terminala nie dają zniżek, to jazda autobusem traci ekonomiczny sens.
Z kolei przejazd przez Ostię to z dzieciakami raczej odpada. Szukamy więc w miarę prostego i niezbyt kosztownego sposobu.
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#386 PostWysłany: 08 Lut 2017 22:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Wydawało mi się, że wiem dużo, dopóki nie padły Twoje pytania...
Pociągiem można jechać na bilet miejski, ale raczej nie odwrotnie, czyli nie metrem na kolejowy.
Tyle że nie potrzebujesz tego robić, bo do Tiburtiny FR1 jedzie bezpośrednio z Fiumicino (za owe € 8,00), a teoretycznie jadąc na Termini tak samo możesz się po drodze przesiąść na pociąg FL3, np. na stacji Ostiense i też bilet będzie za € 8,00. Nie wiem, jak z zakupem biletu, bo np. wyszukiwarka na ich stronie podpowiada automatycznie dla tej relacji LeonardoExpress, chyba że chcesz o 5:57 rano...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 08 Lut 2017 22:29 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 15
obibok napisał(a):
Wydawało mi się, że wiem dużo, dopóki nie padły Twoje pytania...
Pociągiem można jechać na bilet miejski, ale raczej nie odwrotnie, czyli nie metrem na kolejowy.
Tyle że nie potrzebujesz tego robić, bo do Tiburtiny FR1 jedzie bezpośrednio z Fiumicino (za owe € 8,00), a teoretycznie jadąc na Termini tak samo możesz się po drodze przesiąść na pociąg FL3, np. na stacji Ostiense i też bilet będzie za € 8,00. Nie wiem, jak z zakupem biletu, bo np. wyszukiwarka na ich stronie podpowiada automatycznie dla tej relacji LeonardoExpress, chyba że chcesz o 5:57 rano...

Lądujemy po południu w niedzielę :)
Jeśli dobrze zrozumiałem, to kupując bilet na fr1 mogę się przesiąść np. na FL3 na tym samym bilecie i dojechać do Termini? Termini byłby dla nas odrobinę wygodniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 09 Lut 2017 09:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, bilet jest relacyjny. Na tej samej zasadzie możesz się przesiąść np. w kierunku San Pietro. Tylko mówię - nie wiem, jak z kupnem tego biletu w automacie, bo w internecie mi się nie udało. W godzinach, w których kursuje Leonardo wyszukiwarka podpowiada tylko Leonarda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 14 Lut 2017 12:45 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 15
Takie pytanie przyszło mi do głowy. Czy kupując bilet do Roma tiburtina na lotnisku FCO, tyle samo zapłacę w automacie i okienku-stoisku. Czy może w automacie będzie taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 14 Lut 2017 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na zwykły bilet nie wiem, na Leonardo jak pisałem - 2 EUR drożej w okienku. Generalnie kupowanie w automacie jest bezproblemowe i szybkie, utyka się chyba jedynie właśnie na lotnisku, bo ludzie nieobyci a automat jest jeden czy dwa tylko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 14 Lut 2017 23:05 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 15
A automat znajdę gdzieś obok peronu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 15 Lut 2017 00:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Na wejściu na perony stoi ich kilka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 15 Lut 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
jeden jest na pewno jeszcze w terminalu 3, tuż przy schodach prowadzących na perony, idziesz wg znaków "pociąg". Jest tam też kiosk, oraz budka typu informacja. Przy peronach też są ale nie pamiętam dokładnie. Nie ukrywam że najczęściej wożę się taksówkami ;-) Będę w marcu to mogę sprawdzić, ale to pewnie zdążysz sam do tego czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 18 Lut 2017 13:49 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 15
Jeśli chodzi o przejazd troszkę tańszym pociągiem FM1 (jadę do tiburtino), to znalazłem taką informację:

"Jest także wolniejsze połączenie kolejowe FM1 do Fara Sabina, które umożliwia dojazd do stacji Tiburtina, Trastevere, Tuscolana i Ostiense (nie zatrzymuje się na stacji Termini), jeżdżące co 15-30 min i zatrzymujące się wielokrotnie po drodze. Pociągi kursują od 6:00 do 23:30. Szacunkowy czas jazdy FM1 do Stazione Tiburtina to 40 min, koszt biletu to 8 euro (ważny przez 90 minut do wszystkich stacji Rzymu). Dzieci do lat 12 płacą 50% biletu normalnego. Bilety można nabyć w kasach dworców oraz w dystrybutorach automatycznych."

Czy rzeczywiście w fm1 obowiązują bilety dla dzieci?
Jeśli dzieci płacą 50% to za całą rodzinę płacę 24 euro (2 x dorośli + 2 x dzieci poniżej 12 lat).
To już chyba lepiej jechać Leonardo za 2 x 14 euro = 28 euro a dzieci gratis.
Jak wysiądę na termini to też będzie mi pasowało (mam nocleg między termini a tiburtina), a będzie trochę szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 20 Lut 2017 20:22 

Rejestracja: 07 Sty 2014
Posty: 136
Ląduję na Fiumicino we środę o 14:50, nocleg mam na: VIA BERNARDO CELENTANO 11. Przeczytałem wiele stron tego tematu i nadal mam wątpliwości. Zastanawiam się czy jechać Sitbusem do Watykanu, czy Cotralem do Termini, albo do metra? Ewentualnie może jest jakaś alternatywa (oczywiście niskobudżetowa)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 20 Lut 2017 21:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Chyba najtaniej będzie Cotral + metro + tramwaj (z Flaminio w stronę Ponte Milvio jedzie tramwaj nr 2).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#397 PostWysłany: 20 Lut 2017 21:28 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
@‌oaza.dr‌ ja wróciłam wczoraj z Rzymu, wybrałam opcję autobus do metra (tip: kup sobie bilet w kiosku, bo u kierowcy jest drożej, tip 2: autobusy cotral odjeżdżają sprzed T2, a nie z "dworca autobusowego", mnie pan w okienku próbował wmówić, że nie ma opcji dojechania do metra i powinnam wziąć autobus na Termini), a następnie dojechałam sobie metrem do swojej miejscówki. Tobie najlepiej chyba będzie jechać do metra przy Piazza del Popolo i przesiąść się na tramwaj (na tym samym bilecie, co metro) - sumarycznie dojazd będzie kosztował 3.7 EUR, a czasowo wyjdzie nieco ponad godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 20 Lut 2017 22:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Najtaniej to jest COTRAL-em do Lido i stamtąd pociągiem miejskim. Było o tym w wątku zaledwie kilka razy. Ale niekoniecznie najszybciej.
W ogóle jeśli bilet na być jednorazowy, to kluczowe są możliwości przesiadek pociąg - metro i metro - metro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:34 

Rejestracja: 07 Sty 2014
Posty: 136
Nie wiem czy było, ale bilety na Sitbusa można kupić w na pokładzie landryny. Kosztują 11e RT, ale zdecydowanie lepiej jest kupić bilet przez internet bo wtedy mamy pierwszeństwo wejścia do autobusu co czasem może nam zaoszczędzić sporo czasu i stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 20 Mar 2017 16:04 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Polecam SITBUSa. Dobre autokary, możliwość pojechania wcześniejszym kursem, niewielki tłok w środku i spoko obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group