Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Sty 2012 11:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Żeby rozwiać pozostałe wątpliwości - tydzień temu kupowałem bilety po 1 euro (75 minut, obowiązują w metrze i autobusach). Cena więc bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 26 Sty 2012 17:57 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Maciek78 napisał(a):
Żeby rozwiać pozostałe wątpliwości - tydzień temu kupowałem bilety po 1 euro (75 minut, obowiązują w metrze i autobusach). Cena więc bez zmian.

Korzystniej kupić bilet za 4 Euro i móc jeździć CAŁYM TRANSPORTEM MIEJSKIM (metro, autobusy, pociągi, kolejka podmiejska do np. nadmorskiej dzielnicy...) przez 24h ile się razy chce, oczywiście w granicach Rzymu, i nie obowiązuje to na połączenia z/do lotniska 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Sty 2012 20:34 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Pacjonek napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
Żeby rozwiać pozostałe wątpliwości - tydzień temu kupowałem bilety po 1 euro (75 minut, obowiązują w metrze i autobusach). Cena więc bez zmian.

Korzystniej kupić bilet za 4 Euro i móc jeździć CAŁYM TRANSPORTEM MIEJSKIM (metro, autobusy, pociągi, kolejka podmiejska do np. nadmorskiej dzielnicy...) przez 24h ile się razy chce, oczywiście w granicach Rzymu, i nie obowiązuje to na połączenia z/do lotniska 8-)

No nie wiem, po Rzymie i tak raczej się chodzi niż jeździ a za 4 Euro mamy az 4 bilety 75 minutowe. Szanse na to że te 4 przejazdy to będzie za mało sa raczej niewielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Sty 2012 10:32 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Maciek25 napisał(a):
Pacjonek napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
Żeby rozwiać pozostałe wątpliwości - tydzień temu kupowałem bilety po 1 euro (75 minut, obowiązują w metrze i autobusach). Cena więc bez zmian.

Korzystniej kupić bilet za 4 Euro i móc jeździć CAŁYM TRANSPORTEM MIEJSKIM (metro, autobusy, pociągi, kolejka podmiejska do np. nadmorskiej dzielnicy...) przez 24h ile się razy chce, oczywiście w granicach Rzymu, i nie obowiązuje to na połączenia z/do lotniska 8-)

No nie wiem, po Rzymie i tak raczej się chodzi niż jeździ a za 4 Euro mamy az 4 bilety 75 minutowe. Szanse na to że te 4 przejazdy to będzie za mało sa raczej niewielkie.

Otóż to 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Sty 2012 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Przyleciałem niedziela ranek wracałem w poniedziałek dla mnei lepszy wariant to 4 euro i calodobowka.
To nie bylo zwiedzanie, latałem jak wsciekly pies po Rzymie, metro kolko na nogach znow metro znow kolko na nogach.
Wszystko jedynie liznałem ale gdy bede ponownie wiem czym sie bede delektował :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Sty 2012 11:18 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Chwile moment, ale z tego co wiem to to nie jest całodobówka a bilet wazny w dniu skasowania do godziny 24. Więc na swoją niedziele i poniedziałek potrzebowałeś DWÓCH biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Sty 2012 19:07 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Maciek25 napisał(a):
Chwile moment, ale z tego co wiem to to nie jest całodobówka a bilet wazny w dniu skasowania do godziny 24. Więc na swoją niedziele i poniedziałek potrzebowałeś DWÓCH biletów.

Nie, bo odlot z Rzymu masz rano o 8:40, nie kupujesz więc 2 biletu, chyba że chesz o 3 w nocy zwiedzać Rzym:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 30 Sty 2012 15:02 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wczoraj wróciłem z Rzymu. Do centrum dojechaliśmy kolejno autobusem na Anagnine a potem dalej metrem do centrum. Na powrót zakupiłem już wcześniej przez internet bilety na autobus Terravision z dworca Termini przy którym mieszkaliśmy. Nie wiem dlaczego, ale gdy się meldowaliśmy już wtedy powiedziałem recepcjoniście który informował nas do której należy się wymeldować, że mamy autobus z Termnini o godz. 8:00 rano. I w takim przekonaniu żyłem przez następne 3 dni. Wczoraj wyszliśmy z hotelu o godz. 7:30. najpierw zjedliśmy śniadanie w caffeteri a potem udaliśmy się na przystanek. Kiedy sięgałem do plecaka po bilet elektroniczny to jakby mnie ktoś obuchem walnął... Przypomniałem sobie, że samolot to mamy o godz. 8:40 a bilety na autobus o 6:40! Oczywiście wyciągnięty bilet okazał się być tego ostatecznym dowodem... :-)
Była godz. 7:55 i do odlotu 45 min. Pierwsza myśl jaką miałem to, że jest NIEDZIELA!:-) Niceo wcześniej przed przystankiem Terravision jest postój taksówek więc nie mieliśmy daleko. Do terminalu jechaliśmy niespełna 20 min. Byłoby szybciej ale jak na złość co jakiś czas czerwone światło wyskakiwało nam niemalże przed nosem a "makaron" wyraźnie nie chciał ryzykować mandatem. Co też zresztą mnie w tej sytuacji nieco zdziwiło:-) Na 20 min przed odlotem wpadliśmy do terminalu. Jak burza przelecieliśmy przez kolejkę oczekujących do przeprawy przez bramki z wykrywaczami metali przepraszając wszystkich naokoło i tłumacząc, że za chwilę nam samolot odleci. I tak szczęśliwie wsiedliśmy do samolotu który miał około połowę pasażerów więc z miejscami przy oknie nie było problemu. I jak by mnie dzisiaj ktoś zapytał czy jest szansa dostać się z Termini na samolot mając 45 minut do odlotu to bez wahania odpowiem, że tak. Pod warunkiem jednak, że będzie to NIEDZIELA!:-)

W Rzymie mieszkaliśmy w hotelu zarezerwowanym przez booking.com w ramach błyskawicznej oferty. A ta była niezwykle atrakcyjna: elegancki hotel z przemiła obsługą i świetnym położeniem za jedyne 24,5EUR/os/noc z opłatą klimatyczną w tej cenie. Gorąco polecam:
http://www.booking.com/hotel/it/welcome ... 15a;dcid=2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Sty 2012 15:35 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W Twoim przypadku to bym sobie kupił gazetę i zaczął szukać pracy w Rzymie bo wziąłbym to za przepowiednię :D Na pewno ostatnią myślą byłaby jazda na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Sty 2012 15:45 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 562
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Maciek78 napisał(a):
W Twoim przypadku to bym sobie kupił gazetę i zaczął szukać pracy w Rzymie bo wziąłbym to za przepowiednię :D Na pewno ostatnią myślą byłaby jazda na lotnisko.
Prawdę mówiąc trochę znam miasto jak i również lotnisko. Bywałem tam dość często służbowo i gdybym chciał znaleźć tam stałą pracę to pewnie dawno już bym to zrobił:-) Pierwsza myśl jaką miałem jednak w tej sytuacji to własnie taka, że to niedziela a terminal to niewielki kórnik przez który da się szybko "przelecieć":-) Ponieważ językowo też dostatecznie sobie radzę nie pozostało nic innego jak po prostu zaryzykować... Poza tym, po ostatniej wizycie w Paryżu po której na lotnisku zameldowałem się na 10 min przed odlotem stwierdziłem, że wszystko w tym temacie jest możliwe. Dodam tylko, że oba samoloty wystartowały właściwie o czasie a zdarzają się czasami opóźnienia które też mogą uratować człowieka w takiej sytuacji jeśli odprawi się wcześniej przez internet i nie ma żadnego bagażu do nadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 31 Sty 2012 01:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Podróż z lotniska do centrum Rzymu:
Przed lotniskiem można kupić bilet na metro w automacie
1e- bilet ważny przez 75minut
4e- bilet całodzienny

W autobusie miejskim linia numer 1
u kierowcy kupujemy bilet za 1,2e i jedziemy do dworca komunikacji miejskiej w Ciampino, który jest początkiem linii metra (linia czerwona) stacja Anagnine

Dojazd z lotniska do centrum Rzymu, stacja kolejowa Termini zajmuje około 35minut.

Powrót z Termini na lotnisko ( na lot 8:40 do Katowic - w moim przypadku)
Metro zaczyna kursować od 5:30
pierwszy pociąg na Termini jest o 5:50
do Anagnine docieramy około 6:10
o 6:30 jedzie autobus na lotnisko i jest na nim około 6:50
następny autobus jest po 7 (jeżeli dobrze pamiętam to o 7:20 lub 7:40)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Sty 2012 11:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
JIK napisał(a):
jedziemy do dworca komunikacji miejskiej w Ciampino, który jest początkiem linii metra (linia czerwona) stacja Anagnine


Początkiem linii metra jest rzymski dworzec Anagnina (czyli ostatni przystanek autobusu z lotniska), a nie dworzec Ciampino.
Ciampino to osobne miasteczko i niektóre autobusy z lotniska do niego wjeżdżają i zatrzymują się przy dworcu kolejowym, a później kontynuują trasę do Anagnina. Więc nie mylmy tu tych dwóch miejsc.
Osoby, które chcą dojechać do centrum Rzymu metrem, muszą wysiąść na stacji Anagnina, nie w Ciampino.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Sty 2012 11:52 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kredka napisał(a):
JIK napisał(a):
jedziemy do dworca komunikacji miejskiej w Ciampino, który jest początkiem linii metra (linia czerwona) stacja Anagnine


Początkiem linii metra jest rzymski dworzec Anagnina (czyli ostatni przystanek autobusu z lotniska), a nie dworzec Ciampino.
Ciampino to osobne miasteczko i niektóre autobusy z lotniska do niego wjeżdżają i zatrzymują się przy dworcu kolejowym, a później kontynuują trasę do Anagnina. Więc nie mylmy tu tych dwóch miejsc.
Osoby, które chcą dojechać do centrum Rzymu metrem, muszą wysiąść na stacji Anagnina, nie w Ciampino.


Z tego co wczoraj widziałem to stacja Anaganina, wygląda jak dworzec komunikacji miejskiej
Jest tam masa przystanków autobusowych, więc raczej nie mylę go z dworcem kolejowym.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Sty 2012 12:07 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Chodzi o to, że dworzec w Ciampino i stacja Anagnina to dwa różne miejsca, a ten autobus z lotniska za 1,2 euro jedzie do obydwu (część kursów). Z Twojego opisu wynika, że stacja Anagnina jest na dworcu w Ciampino a to nieprawda i może kogoś zmylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 31 Sty 2012 12:11 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
mm0512 napisał(a):
Chodzi o to, że dworzec w Ciampino i stacja Anagnina to dwa różne miejsca, a ten autobus z lotniska za 1,2 euro jedzie do obydwu (część kursów). Z Twojego opisu wynika, że stacja Anagnina jest na dworcu w Ciampino a to nieprawda i może kogoś zmylić.


Dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 03 Lut 2012 19:53 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Czy może ktoś się wybiera w dniu 26.02? To jest niedziela, wracamy w poniedziałek rano. Lecimy z Katowic. Poproszę o przydatne informacje. Przeczytałem wszystkie wpisy i jakiś zarys mam. Jest ich tu dużo ale może by je usystematyzować, na zasadzie jakby harmonogramu? Gdzie spędzić noc, lotnisko czy dworzec kolejowy? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
@up Sprawdź PW.

Polecam wszystkim wybranie się do Lido di Ostia, nadmorskiej dzielnicy Rzymu kolejką podmiejską ze stacji metra Piramide.
1Euro w jedną stronę, lub 4Euro bilet dzienny na cała komunikację miejską.
http://petanqueandpastis.typepad.com/ph ... mg8098.JPG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:53 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Mam właśnie zamiar tam się wybrać po szybkiej wizycie w żelaznych punktach Rzymu i Watykanu. Możesz coś przybliżyć, co i jak? Możesz na priv. Może jakiś nocleg na jedną noc, oczywiście niedrogi. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Lut 2012 16:08 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Jeżeli na jeden dzień, ja korzystałem z http://www.rzym.it/przewodnik/trasy-zwi ... w-pigulce/ + wycieczka do Ostia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Lut 2012 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
orfik11

Biorąc pod uwagę najpopularniejsze destynacje turystyczne Rzym jest miastem tanim jeśli chodzi o noclegi.
Poszperaj w necie, spokojnie znajdziesz coś w okolicach 10 E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group