Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:12 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Również miałem wylot o tej samej godzinie i jechaliśmy autobusem o 4.30 z http://www.terravision.eu - 4 euro spod Termini
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:17 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 4
Dzięki za informację, a na którą dotarliście na lotnisko? Rozumiem, że na samolot zdążyliście? Zastanawiam się czy nie jechać autobusem ATRAL o 23:10 z Anagniny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:19 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Z tego co udało mi się znaleźć jest parę opcji:
1. Bus Cotral/Atral z Termini o 4:50 i po ok 40 minutach ma być na lotnisku, cena 3,90 ojro.
http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=it
2. Bus Shuttle z Termini o 4:30, o 5:00 na lotnisku, cena 6,00.
http://www.sitbusshuttle.com/
3. Terravision z Termini o 4:30, o 5:10 na lotnisku, cena 4,00.
http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Metrem z przesiadką na przystanku Anagnina nie zdążysz bo kursuje od 5:30.
Pozdrawiam i życzę udanego zwiedzania Wiecznego Miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:33 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 4
Metro = noc na lotnisku,
Terravision o 4:30 ze stacji Termini nie wiem czy zdążę, bo o 6.00 zamykają bramkę.
Zakładając, że autobus jedzie 50 min. to na lotnisku jestem 5.20, 40 min. na odprawę powinno wystarczyć... Zobaczymy jak w praniu wyjdzie ;)

dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
nie wiem jak teraz, ale jak ja lecialem rok temu, to rano byly masakryczne kolejki do security. Spalismy na lotnisku, a mimo tego ledwo zdazylismy na samolot (ostatecznie pare osob nas przepuscilo do kontroli bezpieczenstwa). Otwarte byly bodajze 2 stanowiska security a lotów rano bylo chyba 6..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Sty 2012 09:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
To ja się podepnę pod rozmowę.
Wylot mam o 8:40 w poniedziałek 30.01.2012
Jechać tym busem o 4:30, czy pojechać późniejszym? lub metro + bus?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Sty 2012 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
JIK napisał(a):
To ja się podepnę pod rozmowę.
Wylot mam o 8:40 w poniedziałek 30.01.2012
Jechać tym busem o 4:30, czy pojechać późniejszym? lub metro + bus?

Metro+bus w zupelnosci wystarczy, z tego co widze to w tygodniu Cotral z Anagnina odjezdza o 6:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Sty 2012 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
JIK leciałem z Ciampino do Katowic 5 grudnia poniedziałek.
Kolejki masakryczne jest bardzo duzo wylotow rano.
Zaloz sobei lekko ponad godzinny margines bys nei mial cykora czy zdarzysz.
Obsluga lotniska wylapywala z kolejki ludzi ktorzy mieli najwczesniejszy wylot by wogole zdarzyli.
Awantura byla na całego. Podobnie jak Blackall spalem na lotnisku i ledwie zdarzylem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Sty 2012 11:14 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 10
:) z tymi kolejkami nie ma aż tak źle:) wystrczy ze podejdziesz do dowolnego strażnika... to wpuści cię bez problemu:) na oczach setek pasażerów:) wiem przerabialem ostatnio parokrotnie:) btw, kolejka we włoszech idzie szybko, wiekszosc pograniczników nie zwraca uwagi na podróżnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Sty 2012 11:39 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
tsmati napisał(a):
:) wystrczy ze podejdziesz do dowolnego strażnika... to wpuści cię bez problemu:) na oczach setek pasażerów:) wiem przerabialem ostatnio parokrotnie:)


Kolejka, jak sama nazwa wskazuje, jest po to, żeby każdy czekał na swoją kolej. Sugerowanie podchodzenia do strażnika jest nie fair wobec innych podróżujących, którzy wstali wcześniej i wsiedli do wcześniejszego niż ty autobusu bądź zapłacili za taksówkę, by być na czas. Rozumiem, jeśli ktoś miał jakiś wypadek i może się zadarzyć raz, że ryzykuje się niezdążenie na lot. Ale sugerowanie takiego obejścia kolejki jako ZWYCZAJU jest po prostu nieuczciwe i przyczynia się do już i tak złej opinii na temat Polaków zagranicą.

Na Ciampino trzeba być ok. 1,5 - 1 godz. wcześniej z podręcznym, z rejestrowanym 2 godziny wcześniej.
Trzeba się tak zorganizować, żeby być na czas. A jeśli trzeba, to wstać wcześniej niż się planowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Sty 2012 14:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
JIK, mam dla Ciebie lepsze info. Chyba się już nauczyli, bo poniedziałkoy szczyt poranny oznaczał około 10 minut czekania na security. Otwarte było wszystkie 8 bramek.
Odprawa bagażu rejestrowanego bez kolejki, 30 sekund.

Także metro+bus, szkoda czasu na czekanie. Autobus zatrzymuje się dokładnie pode wejściem do terminala.

Leciałem w poniedziałek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Sty 2012 14:44 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
tym terravison o 4.30 zdążyliśmy bez problemu, jechał krócej niż 50 minut, nie wiele ponad poł godziny, o tej porze żadnego ruchu nie było. Wg mnie spojojnie zdąrzysz
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Sty 2012 15:52 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Maciek78 napisał(a):
około 10 minut czekania na security. Otwarte było wszystkie 8 bramek.Odprawa bagażu rejestrowanego bez kolejki, 30 sekund

To może opiszę moje niedawne przeboje na Ciampino, niech inni nauczą się na moich błędach. Zaczęło się rano w hotelu, gdzie miałem spore problemy z zapłatą. Musiałem dwa razy dzwonić do banków, dopiero trzecia karta zadziałała. Ponadto rzymski podatek miejski musiałem zapłacić gotówką. W rezultacie wyszedłem z hotelu na tyle późno, że nie zdecydowałem się jechać na Anagninę, autobus stamtąd jeździł akurat co 40 minut i wyglądało na to, że nie zdążyłbym na ostatni pewny autobus. Z bagażem lecę na Termini, jakieś 20 minut z buta, bo nawet na bilet jednorazowy nie mam drobnych, wszystkie wydałem na city tax. Na Termini szukam skąd odjeżdża autobus Terravision, nigdy wcześniej nie jechałem do/z Termini, bo mi nie pasuje. Znalazłem autobus i okazuje się, że muszę kupić bilet w biurze obok. Bieg do biura, kupno biletu w jedna stronę za 6 euro (ale zdzierstwo) i z powrotem do autobusu. Zdążyłem i jadę. Oczywiście autobus trafia na korki. Dojeżdżam jakąś godzinę przed odlotem. Teraz poszukiwanie, gdzie nadać bagaż rejestrowany, jeden ekran wyświetla stanowisko 26, drugi ekran wyświetla A1. A1 to już gate, a okienko 26 jest zamknięte. Pytam się Włocha w informacji gdzie mam nadać bagaż na swój lot, skoro jeden ekran podaje zamknięte stanowisko 26 a drugi numer bramki A1. Facet mi mówi, że przecież jest napisane, że mam iść z bagażem do bramki A1, czyli mam przejść przez security i do samolotu. Rety, co to za informacja, która wprowadza w błąd, jak mam iść z bagażem do nadania prosto do samolotu. Ustawiam się do kolejki stojącej do stanowisk odprawy 23 i 24, bo tylko te są otwarte, nad żadnym stanowiskiem nic nie jest napisane, które loty obsługują. Pytam się ludzi w kolejce czy te stanowiska odprawiają wszystkie loty, nikt nie wie. Stanowisko 26 nadal nieczynne, jest jakieś 50 minut do lotu a kolejka do odprawy bagażu na jakieś 20 osób. Cały czas przez megafony trąbią, żeby pasażerowie na mój lot przechodzili już przez bramki bezpieczeństwa i ustawiali się do gate'u. Widzę przez ramię, że na początku kolejki stoi dwóch anglików, mają karty pokładowe na lot za 2 godziny. Pytam się ich czy mnie przepuszczą, zgadzają się. Wbijam się przed nich i już mam podchodzić do stanowiska odprawy bagażowej a tu babka z obsługi mówi, proszę czekać, teraz obsłużymy tego pana i z boku ładuje się jakiś murzyn z 5 ogromnymi walizami. Rety, jest na styk, jakieś 40-45 minut do odlotu a ja zaraz zawału dostanę. Dobrze, że zaraz dotarłem do drugiego stanowiska i nadałem bagaż, równo 40 minut przed lotem. Teraz do security, tu na szczęście poszło ciut szybciej, kilka minut kolejki, standardowe zdjęcie wszystkiego, po przejściu i obmacaniu założenie wszystkiego. Jestem 30 minut przed odlotem koło bramki A1.
Na Ciampino niestety nie można liczyć na szybką i sprawną obsługę, prawidłowe informacje na ekranach a nawet na pomoc obsługi na stanowisku informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Sty 2012 15:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Człowieku, w ciągu 30 minut oddałeś bagaż i przeszedłeś security i narzekasz? Zbastuj trochę bo stres Cię zabije :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Sty 2012 16:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Nie narzekam, cieszę się, że zdążyłem. Jednak musiałem wbijać się na początek kolejki i wkurzyć wszystkich stojących za mną. Gdybym tego nie zrobił to bym nie zdążył. I tak jak napisałem: niech inni nauczą się na moich błędach, to było celem mojego posta. Nie należy liczyć, że na Ciampino da się zdążyć jeśli przyjeżdża się na 1 godzinę przed odlotem, czasem się uda, czasem się nie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Sty 2012 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Wszędzie na włoskich lotniskach są lenie, którzy robią wszystko mozolnie ;)
Wyznają po prostu południową zasadę - no stress ;)

Swoją drogą to też miałem kiedyś samolot z CIA wcześnie rano, więc przekimałem się na lotnisku.
Nie było źle - odeszła zamota z wykupowaniem niepotrzebnego noclegu, z dojazdem na styk :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Sty 2012 18:21 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Ja rano o 8:40 15 Stycznia miałem z Ciampino lot. Nie było żadnych problemów, bardzo szybko przeszedłem przez seciurity potem musiałem stać w kolejce do gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Sty 2012 13:09 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
kredka napisał(a):
option=com_content&view=article&id=145&Itemid=197&lang=en

Zastanawiam się tylko, na ile wierzyć tej stronie bo na dole można znaleźć informację z cenami biletów na metro, gdzie podane są ceny obowiązujące do końca 2011. od 01.01.2012 bilet jednorazowy na metro kosztuje już 1,5 EUR... Podobnie może być więc z rozkładem jazy. Aktualny np. do końca 2011 roku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Sty 2012 13:45 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ceny biletów się nie zmieniły, bilet jednorazowy nadal kosztuje 1 euro.

Prawdopodobna data wejścia w życie nowych cen to czerwiec 2012.
A rozkład jazdy autobusów jest nadal aktualny (tak naprawdę to od ok. 4 lat godziny się nie zmieniły).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Sty 2012 15:54 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
kredka napisał(a):
Ceny biletów się nie zmieniły, bilet jednorazowy nadal kosztuje 1 euro.

A to mnie zaskoczyłaś... Sprawdziłem na stronie ATAC i rzeczywiście wciąż są ceny niezmienione a dostałem jakiś czas temu informację z jakiegoś portalu włoskiego z informacją o podwyżkach cen za komunikację miejską... No ale to w takim razie bardzo dobra informacja jeśli ceny się nie zmieniają:-)
Wylatuję w piątek rano i w pierwszej kolejności chce się dostać na Watykan więc pojadę autobusem z lotniska na Anagnine i potem dalej metrem na Ottaviano. Na niedzielny poranny powrót na wszelki wypadek już zakupiłem przez internet bilety na autobus Terravision jadącego z Termini... Cena 4 EUR/os więc niewiele drożej niż wcześniejsza kombinacja a bardziej pasuje mi godzinowo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group