Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Kwi 2011 10:04 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Jak wygląda nocna trasa do CIA?


Ostatnio edytowany przez csc, 21 Lip 2011 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#22 PostWysłany: 07 Kwi 2011 12:15 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Ja miałem Samolot o 8.00, a byłem na Ciampino ok 6.30.

Skorzystałem z opcji WizzAir - bus kosztował ok 20 zł. Jeśli nie można kupić już bezpośrednio (jak rozumiem bilet już masz) to i tak możesz spróbować, jeśli autobus nie jest pełny to brali ludzi którzy przyszli (przynajmniej tak mi sie wydawało).

Odjazd z Terminii, pierwszy chyba ok 4.30. Po szczegóły odsyłam na stronę Wizza. Tam powinien być także email do tej firmy, więc można podpytać.

5-6 E i tak taniej niż taxi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Kwi 2011 19:29 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
bilet kupiłem 3godziny temu:
WAW-FIU (W6)
a powrotny
CIA-BGY-LCJ (FR)
Myślę jak się dostać na CIA na 5:00 bo mam lot powrotny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Kwi 2011 00:09 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 19
Dziękuję Wam za porady, skorzystałem jak dojechać do centrum (Termini), kupiłem bilety od razu na lotnisku w budce na przeciwko wyjścia z przylotów:
bus do Anagniny 1,2€
metro z Anagniny do centrum - normalnie 1€ (bilet ważny przez 75minut więc można jeszcze sobie potem gdzieś dalej skoczyć), ja akurat kupiłem 3-dniową przejazdówkę (wchodzą w to autobusy, tramwaje i metro) za 11€

Co do powrotu na lotnisko:
ja akurat wracałem z Pescara pociągiem (of kors regionale) i pragnę Was powiadomić, że większość (tanich) pociągów jadących ze wschodu, a może nawet z południa staje w Roma Tiburtina i trzeba się najpierw stamtąd dostać do centrum.
No i znowu, co robić:
kierować się na metro,
kupić w automacie bilet za 1€,
spokojnie dojeżdżamy sobie do Termini, tam można nawet wyjść na kilkanaście minut i zrobić małe zakupy jak komuś potrzeba - potem nie ma gdzie (na lotnisku ceny że ja pierdziele..)
z Termini śmigamy do Anagniny metrem dalej na tym samym bilecie (pamiętać, 75min ważny od skasowania, godzina upływu ważności jest na bilecie na dole - wyżej jest godzina zakupu)

Wychodzimy na górę do busów, pierwszy z brzegu przystanek jest dla tych jadących na Ciampino.
Strzeliłem fotkę, mam nadzieję, że przyda się Wam rozkład:

Image

Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że sobota to też "working day" - przynajmniej wg tego jeździły autobusy w Anconie ;)

I ostatnia sprawa - nie wiem ile to potrwa (a może to normalne), ale metro w Rzymie jeździ tylko od 5:30 do 21:00 (o 21:00 odjeżdżają z centrum ostatnie 2 składy w oba kierunki). Jeżeli więc planujecie wziąć np. busa o 23.10 to.. nie wiem, może jakieś autobusy z centrum do Anagniny jadą po 22?
Aha, tylko w sobotę metro jest od 5:30 do 1:00, czyli teoretycznie można sobie później podjechać metrem na ten bus o 23:10 w sobotę.
Pisząc o tych ostatnich busach zakładam oczywiście wtedy nocleg na lotnisku, ale jak pisałem w tym temacie nie polecam tak późno przyjeżdżać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Lip 2011 17:01 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Mam Ryanaira z CIA do BGY o 6:50 rano. Mam busik firmy TERRASVISION o 04:50 za 4 Euro z TERMINI na lotnisko. Będę tam o 05:40.

Czy ktoś z was korzystał z tej firmy w Rzymie? Może znacie jakąś lepszą opcję na dotarcie na CIA wcześnie rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lip 2011 10:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 23
Czy ktoś się może orientuje, czy mając booking na autobus Terravision (CIA do Termini) na daną godzinę, można jechać wcześniejszym autobusem ? Pytam w razie gdyby udało się zdążyć na wcześniejszy.

W przypadku EasyBus na Stansted nie ma problemu w przypadku wolnych miejsc, czy tu jest podobnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Paź 2011 09:49 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 4
kilka dni temu lądowałam w Ciampino

z lotniska do Termini zarezerwowałam wcześniej autobus Terravision - biorąc pod uwagę późną porę lądowania, uważam że w tym przypadku ta opcja była chyba najlepsza - autobus od razu pod nosem po wyjściu z terminala i dowozi pod samo Termini skąd łatwo o kolejne połączenia (obie linie metra, autobusy i oczywiście pociągi)
a czas jazdy był znacznie krótszy od tego, który podaje przewoźnik - ale to może była już kwestia późnej pory i braku korków

z Rzymu na lotnisko wybrałam opcje metro + contbus 2,2e :)

rozkład jazdy wklejony kilka postów wyżej jak najbardziej aktualny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Paź 2011 14:08 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
a ile orientacyjnie zajmuje podróż z Anagniny pod terminal ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lis 2011 19:29 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
podroz zajmuje okolo 15-20 min spod terminala do stacji Anagnina

ogolnie, bardzo wygodne jest to polaczenie, polecam kazdemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lis 2011 22:42 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 19
ja również polecam to połączenie.
rozkład jazdy, wklejony wcześniej, na dzień dzisiejszy jest nadal aktualny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Lis 2011 12:08 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 3
najtańsza opcja to cotrar do lido di ostia i stamtąd kolejką, wychodzi ze 2,40 eur za całość ale jedzie się dłużej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Gru 2011 16:12 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Czy można na lotnisku spać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Gru 2011 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Spałem w nocy z 4 na 5 grudnia 2011.
Po północy wszyscy są wypraszani do hali przylotów.
Warunki spartańskie - mysle ze nawet spać w Bergamo jest przyjemniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Gru 2011 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
correos napisał(a):
Spałem w nocy z 4 na 5 grudnia 2011.
Po północy wszyscy są wypraszani do hali przylotów.
Warunki spartańskie - mysle ze nawet spać w Bergamo jest przyjemniej :)

CIA to poki co najgorsze lotnisko na jakim spalem, w przylotach nie ma nawet gniazdka (nawet w toalecie..)
ogólnie barak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Gru 2011 20:01 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Czy ten: http://imageshack.us/photo/my-images/815/p1060745.jpg/ rozkład obowiązuje w niedziele?
Jeżeli nie, to jak najprościej dostać się do centrum w Niedzielę/do przystanku metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Gru 2011 19:22 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 8
witam Wszystkich Forumowiczów :D
Wiele korzystałem z forum wiec postanowiłem się dołączyć aby wspierać tanie latanie ;)

Jeżeli chodzi o ten rozkład to są to odjazdy z Anagniny na lotnisko.
Rozkład jak najbardziej aktualny,byłem 15-16 grudnia.
Z Ciampino do Anagniny jeżdżą autobusy w podobnych odstępach czasu jak z Anagniny więc spokojnie w niedzielę można skorzystać z tego autobusu,koszt 1,2e u kierowcy.Dalej Z Anagniny do Termini metrem za 1e
My akurat trafilismy na strajk więc musieliśmy skorzystać z prywatnych autobusów
Ciampino-Termini koszt 4e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Gru 2011 19:05 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Na tym rozkładzie jest tylko Working Days i Holidays, a słowa o Free Days/Weekend nie ma, ale skoro tak mówisz to ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Gru 2011 19:24 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Przez orari festivi (holidays) rozumiane są niedziele i święta. W sobotę kursuje tak jak w dni robocze.

Podróż autobusem, który zatrzymuje się również na stacji kolejowej Ciampino (godziny zaznaczone szarym tłem) trwa dłużej, bo autobus wjeżdża do miasteczka, w którym zazwyczaj jest duży ruch i korki przy wyjeździe. Pozostałe jadą prosto z lotniska na stację Anagnina (i vice versa) i trwa to normalnie ok. 10/15 minut.

tutaj aktualne rozkłady jazdy w obie strony: http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Gru 2011 19:35 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Dziękuję:)
Cały czas myślałem ,że Holidays oznacza tu Wakacje, a nie dni wolne.
Jeszcze raz dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Sty 2012 00:45 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 4
Witam,
czy ktoś może mi powiedzieć jak dojechać na lotnisko Ciampino w godzinach wcześnie porannych, na lotnisku mus ok. 5:30 w niedziele 22 stycznia 2012 r. Jakieś rady? Chodzi mi o dojazd komunikacją miejską z centrum Rzymu.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group