Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 06 Maj 2018 09:04 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Kupiłem te bilety za 5€ do Termini. Teraz tylko oby hostel miał możliwość zameldowania po 1 w nocy. .Jeżeli nie to będę musiał spędzić na tym dworcu kolejowym Termini lub w tym Macdonalds co jest czynny 24h.
Czy to prawda , ze w tych busach z lotniska to lepiej nie dawać bagażu bo kradną?
Czy ciężko jest go wziąść z sobą do środka busa?
Nie wiem tez czy prawda jest to ze jak zdaze na wcześniejszy o 23.40 to jak będą wolne miejsca to można jechać.
Rozumiem ze jak mam wykupiony na 00:15 to na tym na 100 % mam pewne wejscie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#982 PostWysłany: 06 Maj 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Połóż go po np. skrajnej prswej stronie i tak siąśdź aby mieć na oku i blisko wyjścia.
Dokładnie upewnij się czy hotel ma recepcję 24h i czy check-in np po 23 nie jest dodatkowo płatny bo potrafią brać i 20eur extra.
Ja spałem jedną noc w hotelu Continentale - hotel 3* a nora w której ledwo dało się spać. Ale i tak o niebo lepszy niz tańsza reszta dookoła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#983 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:28 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Ok.dziękuję za odpowiedź.
Czyli ogólnie może być ciężko z wejściem do busa z bagażem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#984 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@Adam88x nasz bus to był zwykły autobus turystyczny na 40 parę osób z naszego lotu jechało może około 20 walizki nawet podręczne na kolanach albo do bagażnika, wsiadasz na Funicino wysiadasz na Termini (stojąc plecami do głównego wyjścia z Termini autobusy podjeżdżały po prawej) odbierasz bagaż i cieszysz się Wiecznym Miastem, bagażu nie ma gdzie okraść bo nie ma przystanków po drodze. Chyba że sie coś pozmieniało. PS. kiedy lecicie?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#985 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:45 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Ok. To jest nadzieja ze nic nie zginie.
Pytalem bo naczytalem sie o przypadkach gdzie takie rzeczy sie zdazaly.
Jutro wieczorem z Modlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#986 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
To miłej podróży i niesamowitych wrażeń, można się w tym mieście zakochać :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#987 PostWysłany: 08 Maj 2018 12:19 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Cześć,

Mam dylemat, którą wersję dojazdu do centrum wybrać. Z Termini chyba najlepiej Bus H - wysiadam na przystanku Sonnino, natomiast zastanawiam się nad tym autobusem podmiejskim. Przylatuję ok. 14.20 i obawiam się czy biorąc bus ok 15.00 nie utknę w korkach (będzie to w sobotę, więc w zasadzie nie powinno być tak źle). Czy te busy bezpośrednie mają jakieś oznaczenie czy tylko wyświetla się kierunek czyli w tym wypadku Termini? Czas przejazdu niby 40min, obawiam się, że przesiadki też skonsumują dużo czasu. Jakie są Wasze ostatnie doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#988 PostWysłany: 09 Maj 2018 20:54 

Rejestracja: 14 Sty 2017
Posty: 11
Hej, a ja mam pytanie czysto techniczne.
Wiadomo, że na bilecie za 1,5Eur można jechać do 100min (autobusy + 1 raz metro). I tutaj pytanie. Jak skasuję bilet w autobusie i później przesiadam się do metra, to ten bilet na bramkach muszę skasować jeszcze raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#989 PostWysłany: 10 Maj 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nie wejdziesz do metra bez skasowania bo niby jak Ci się bramka otworzy?
Góra
 Profil Relacje PM off
lemaar lubi ten post.
 
      
#990 PostWysłany: 11 Maj 2018 19:37 

Rejestracja: 14 Sty 2017
Posty: 11
No tak. Tylko się zastanawiam, jak bramka przyjmie skasowany wcześniej bilet. Ale rozumiem, że problemu z tym nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#991 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Szczerze to Ci tego nie powiem bo nigdy tego nie sprawdzałem właśnie ... trzeba by poczytać dokładniej bo sam się nad tym zastanawiałem ale nigdy nie potrzebowałem użyć tak jak Ty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 12 Maj 2018 07:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A to nie jest tak, że można zrobić przesiadke metro - bus, ale bus-metro już nie?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@lemaar Jak kupisz rzymski bilet za 1,5 Euro, to możesz na nim jeździć 100 minut transportem mieszanym. Jest to zupełnie bez znaczenia, czy bilet aktywujesz w metrze, tramwaju, czy autobusie. Kolejność korzystania z różnych rodzajów transportu jest bez znaczenia. Aktywowany bilet (o ile nie minęło jeszcze owe 100 minut) bez problemu przepuści Cię na bramce w metrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#994 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:28 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Proszę bywalców Rzymu o pomoc, ponieważ jadę pierwszy raz z żoną i córką. Przylatujemy na CIA rano w piątek i chcemy dostać się do hotelu Ecohotel, Via Di Bravetta 91, 00164 Roma RM. Wszelkie trasy komunikacją wymuszają przejazd autobus - metro - autobus. Oczywiście damy sobie radę z tymi przesiadkami, ale pytanie: czy nie ma jakiejś opcji komunikacyjnej z jedną przesiadką? Pomożecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Wybrałeś dość odległą lokalizację hotelu. Z CIA nie dość, że z przesiadkami, to jeszcze w zasadzie całą nitkę metra musisz przejechać, aby dotrzeć na miejsce. Jeśli masz duży bagaż i będziesz podróżował w szczycie to będzie ciężko (tłok zwłaszcza pomiędzy Termini i Ottaviano). Jeśli nie masz dużo bagażu to ja bym wysiadł z metra na stacji Cornelia i przeszedł się do hotelu z buta zamiast czekania i jazdy busem - to już blisko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#996 PostWysłany: 12 Maj 2018 10:13 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Dzięki Pacyfa za odpowiedź.
Pacyfa napisał(a):
ja bym wysiadł z metra na stacji Cornelia i przeszedł się do hotelu z buta zamiast czekania i jazdy busem - to już blisko ;)

To faktycznie blisko, więc z bagażami podręcznymi damy radę z buta. Super pomysł.

Sugerujesz, abyśmy pojechali autobusem 720 z CIA do stacji Laurentino i stamtąd niebieską linią do TERMINI i tam przesiadka na czerwoną do CORNELIA? A może lepiej autobusem podmiejskim z CIA do stacji metra ANAGNINA i bezpośrednio czerwoną linią do CORNELIA?
Która z tych dwóch dróg jest lepsza wg ciebie? Czas przejazdu i koszty takie same, teoretycznie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 12 Maj 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Zdecydowanie bierz czerwoną nitkę z Anagniny lub Cinecitta. Wsiądziesz do pustego metra i wysiądziesz na swojej stacji jak już tłum opuści pociąg w okolicach Watykanu. Przesiadka na Termini nie jest czymś trudnym, ale jednak zwykle jest tam sporo ludzi i czasem trzeba trochę barkiem popracować ;)
Uważaj na kieszonkowców !

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#998 PostWysłany: 26 Maj 2018 04:10 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
W ostatnią środę jechaliśmy na Ciampino z centrum metrem B do stacji Laurentina, stamtąd braliśmy autobus 720 z bocznych stanowisk autobusów. Uwaga - autobus jedzie dosyć rzadko i my musieliśmy czekać mniej więcej 30 minut do odjazdu o godzinie 13.09 - prawdopodobnie jeżdżą co 40 minut (ktoś podawał że co 20). Warto mieć to na uwadze przy planowaniu powrotu, żeby później się nie denerwować. Jechaliśmy dokładnie 32 minuty i przystanek rzeczywiście jest dokładnie przy lotnisku (nie trzeba wysiadać przed rondem jak dawniej?), bardzo fajna trasa okolicznymi wioskami z miejscowymi w autobusie :)

ps. Cappuccino za 1,5eur na Ciampino rzeczywiście jest rewelacyjne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
#999 PostWysłany: 26 Maj 2018 10:19 

Rejestracja: 14 Sty 2017
Posty: 11
A ja chciałbym dorzucić kilka uwag dotyczących dojazdu do i z Ciampino przy wykorzystaniu czerwonej linii metra (linia A) i autobusu 520.
Nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że aby skorzystać z tej linii metra, należy dojechać z lotniska autobusem 520 do Anagniny (ostatni przystanek metra).
Jechałem autobusem 520 i on nie jedzie na ostatni przystanek metra, czyli Anagnina, tylko na przedostatni przystanek - Cinecitta. Uważam, że o tyle jest to ważna informacja, ponieważ, jak ktoś chce skorzystać z aplikacji na telefon, to będzie miał problem ze znalezieniem połączenia Ciampino - Anagnina.
Druga sprawa, to znalezienie przystanku autobusu 520 (kierunek Ciampino) w pobliżu stacji metra Cinecitta.
Po wyjściu z metra (jeżeli przyjedzie się z centrum miasta, należy z metra wyjść prawym wyjściem), trafia się prawie na przystanek autobusowy. Niestety nie jest to ten przystanek. Wisi na nim mapka okolicy z zaznaczonymi liniami autobusowymi i przystankami, ale próżno na niej szukać linii 520 i jakiegokolwiek przystanku tego autobusu w okolicy. Jak na złość, jak tam przyjechałem zdechło mi połączenie w telefonie więc nie mogłem posłużyć się mapami w komórce. Pytani przechodnie, w ogóle nie słyszeli o linii 520!!!.
Jak się okazało, przystanek jest jakieś 100m dalej w kierunku Anagniny, ukryty za drzewami. :lol:

Podsumowując komunikację w Rzymie. Dla mnie jest ona delikatnie mówiąc, trudna do ogarnięcia. Znalezienie jakiegokolwiek połączenia jest czasochłonne i skomplikowane. Korzystałem z kilku aplikacji na telefon, ale mam wrażenie, że robione one są pod tubylców, którzy już dokładnie wiedzą jak ten temat ugryźć a aplikacja im w tym tylko pomaga. Dla przyjezdnego, który w Rzymie jest pierwszy raz są one mało przyjazne.
Przykład. Aby znaleźć połączenie między punktem A i B, należy znać numery przystanków z których się chce skorzystać!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1000 PostWysłany: 29 Maj 2018 11:09 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
lemaar napisał(a):
Podsumowując komunikację w Rzymie. Dla mnie jest ona delikatnie mówiąc, trudna do ogarnięcia. Znalezienie jakiegokolwiek połączenia jest czasochłonne i skomplikowane. Korzystałem z kilku aplikacji na telefon, ale mam wrażenie, że robione one są pod tubylców, którzy już dokładnie wiedzą jak ten temat ugryźć a aplikacja im w tym tylko pomaga. Dla przyjezdnego, który w Rzymie jest pierwszy raz są one mało przyjazne.
Przykład. Aby znaleźć połączenie między punktem A i B, należy znać numery przystanków z których się chce skorzystać!!


Mapy google w komórce idealnie ogarniają rzymską komunikację, zaproponują najlepsza trasę i jeszcze zaprowadzą na przystanek, tak więc polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group