Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 02 Kwi 2018 09:32 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Sugeruję miec wyliczona kwotę lub niski nominał.zaraz po wyladowaniu wyciągnąłem 100 euro i oczywiście nie mieli wydac,a gdy chcialem kupić bilet z biletomatu to nie przyjęło tak dużego nominału.
Ostatecznie kupiłem najdroższą cole w życiu i miałem drobne:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#962 PostWysłany: 02 Kwi 2018 09:56 

Rejestracja: 08 Lis 2016
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 54 674
rdw napisał(a):
Czy ktoś lądował na Ciampino i odbierał walizkę z taśmociągu (czyli tak, jak teraz dzieje się to z każdym kto nie dopłaci Ryanairowi)? Jaki czas powinienem zakładać od momentu godziny lądowania (według Flightradar choćby) do momentu faktycznej możliwości zabrania walizki z taśmociągu? Czy to raczej kwestia 15, 20, 30, 40 minut?
Pytam oczywiście ze względu na to, że lądowanie o 23:00 a ostatni Terravision o 23:40 i zastanawiam się, czy w ogóle kupować ten bilet bo:
- ten rejs łapie i tak opóźnienia w czasie lądowania i to spore
- nawet w przypadku lądowania co do minuty, nie jest pewne, czy walizka w pół godziny tafi do moich rąk?
- na lotnisku ok. 23:00 ląduje 6 samolotów w tym ten z WMI więc bagaży sporo do wyładowania...(wszystkie loty łapią opóźnienia)
- Terravision jeździ jak chce a ten bus rusza o 23:30 z centrum Ciampino i rzekomo 23:40 z lotniska Ciampino

Poza ostatnim kursem pozostaje tylko Taxi do centrum. Jego koszt to 30 euro więc jak lecą 2 osoby to nie wiem czy kupować niezwracalny bilet na Terravision czy raczej godzić się z musem jazdy taxi i szukać czy jacyś współpasażerowie nie chcą się załapać na wspólną jazdę taxi w 3/4 osoby (nie wiadomo czy wtedy walizki wejdą) :lol:

Z tego co widzę, "uprzejma" firma Terravision która bardzo "dopasowała" się do rozkładu lotów (żart) nie czeka z ostatnim kursem na spóźnionych pasażerów. Super oferta w regulaminie mówi, że bilet zachowuje ważność na pierwszy bilet dnia następnego - około 5 rano, no super! :lol:

Generalnie to lotnisko to organizacyjnie dno den. Nawet na Terravision pełno skarg na skradzione walizki i opóźnienia. A ten bus 520 do metra to też hit, ostatni kurs 23:30, na lotnisku realnie 23:40 (czyli identycznie jak Terra) po czym bus wysadza ludzi na stacji metra z której ostatni wagon w dniu dzisiejszym odjechał 15 minut temu (metro do ~23:30).



ostatni terravision jest o 0:15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 02 Kwi 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
A czy ktoś wie w takim razie ile obecnie kosztuje terravision płacony u kierowcy?
Informacja
Cytuj:
c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie

zdaje się być nieaktualna bo internetowo 5 EUR.
Na stronie o cenie "u drivera" informacji brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 14 Kwi 2018 17:53 

Rejestracja: 14 Sty 2017
Posty: 11
Czy z lotniska Ciampino jeździ jakaś komunikacja (autobus) na dworzec kolejowy Ciampino?
Jak znaleźć taki autobus przed lotniskiem? Ma on jakiś numer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 14 Kwi 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Dworzec kolejowy Ciampino leży bardzo blisko lotniska i można sobie zrobić dłuższy spacer (ok. 20-30 minut), dobrym pomysłem jest też taxi która za te parę kilometrów nie powinna być jakoś bardzo droga.
Innym rodzajem może być autobus numer 520 i dalej kolej FL4.
Jeśli chcesz się dostać do Rzymu to jedź busem do stacji metra Anagnina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 14 Kwi 2018 19:45 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Z Ciampino jeździ też bezpośredni autobus ATRAL na stacje Termini. Bilet kosztuje chyba 4 euro. Na tej samej linii jeździ też Terravision i Cotral. Jeśli nie przylatujesz jakoś super rano albo późno w nocy najlepiej wyjść przed lotnisko i bezpośrednio u kierowcy dowiedzieć się ile kosztuje bilet i wsiąść w ten który odjeżdża najszybciej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 20 Kwi 2018 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Donoszę, że jechałem już z i na Ciampino.
Z Ciampino pojechałem nie Terravision a SIT Busem - kupiłem na lotnisku bilet w telefonie, gdy już wiedziałem, że lot z Rzymu wyląduje i że nie będzie opóźnień.
Na Ciampino wracałem metrem + autobusem 720 z Laurentiny.
Autobus jeździ co 20 minut, sporo ludzi się zbiera już na początkowej pętli przy samej stacji metra (nie da się nie zauważyć po wyjściu z metra). Autobus jechał ok. 20 minut, żadnych korków po drodze, jedynie chwilowe przykorkowania wokół skrzyżowań.
W busie na początkowej stacji spokojnie wszyscy zajęli miejsce siedzące, oczywiście pełno Polaków i innych z walizkami na lotnisko jechało ze mną.
Nie da się też przeoczyć, że bus 720 wjeżdża na teren lotniska i ma tam główny przystanek pod samym terminalem.
Ja jechałem na bilecie 3-dniowym ale oczywiście ważne też są te bilety na jeden przejazd czyli np. metro+720 za bodajże 1 euro. Szczerze mówiąc na marginesie, to w Rzymie 1/3 ludzi jeździ na gapę (a nieoficjalnie pewnie jeszcze więcej), bilety służą za wejście przez bramki do metra bo w autobusach i tramwajach nikt nie przejmuje się biletami i kontrolą. Nie zachęcam do jazdy na gapę a jedynie mówię jak jest - nie jest tajemnicą, że Rzym to jedna wielka jazda Włochów na gapę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 20 Kwi 2018 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
rdw napisał(a):
Nie da się też przeoczyć, że bus 720 wjeżdża na teren lotniska i ma tam główny przystanek pod samym terminalem.

Dodam jeszcze na podstawie własnych obserwacji, że dużo ludzi myśli, że ostatni przystanek tej linii jest przed rondem (Fioranello/appia) i tam właśnie wysiada, idąc pieszo pod terminal. Pewnego razu wszyscy wysiedli na tym przystanku z walizkami i jako jedyny pojechałem pod terminal, więc nie dajcie się zmylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#969 PostWysłany: 04 Maj 2018 11:55 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej.

Chciałbym się doradzić w pewnej kwestii.
Przylatuję na lotnisko Ciampino po 23.00, zamierzam przenocować tam do rana (mam nadzieję nie będzie problemów z tym?), z rana będę potrzebował dojechać do Centrum.
W Rzymie zamierzam spędzić czas od 08.05.2018 od rana do 10.05.2018 do 16.00, ponieważ o 20:00 mam wylot z Fiumicino.
Przez ten czas pobytu w Rzymie myślę, że będę często korzystał z komunikacji miejskiej. Pytanie jest takie czy w moim przypadku opłaca się np. kupić tu wspomniany bilet trzydniowy i czy na tym bilecie też będzie możliwy transfer z lotniska CIA do centrum, jak i z centrum do FCO?
Co byście polecili w moim przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 05 Maj 2018 20:13 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Nikt nic nie wie podpowie w tym temacie?
Zastanawiam się też czy np. kupując bilet na zabytki RomePass mógłbym na tym bilecie odbyć przejazd z lotniska?
Wie ktoś może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 05 Maj 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Na Ciampino było spanie, ale od roku może więcej nie ma - chyba, że znowu taka możliwość powróciła, w co wątpie.
Poczytaj o RomaPass i sam wykalkuluj czy to co jest w cenie jest w sferze Twoich zainteresowań - czy po prostu skorzystasz z tych wejściówek.
Ani na Ciampino, ani na Flumicino nie dojedziesz na RomaPass(na Ciampino jednak dojedziesz).

https://www.rzym.it/karta-roma-pass


Ostatnio edytowany przez DonCorrado, 05 Maj 2018 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#972 PostWysłany: 05 Maj 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Trzeba sprostować powyższe. Dwie linie autobusowe, 520 i 720, łączą lotnisko Ciampino z metrem A i B. Na obu jak najbardziej obowiązuje Roma Pass.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#973 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:41 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Cytuj:
Na Ciampino było spanie, ale od roku może więcej nie ma - chyba, że znowu taka możliwość powróciła, w co wątpie.

Czy to oznacza, że nie będzie można zostać na noc na lotnisku aby móc przeczekać do rana?
Lotnisko jest zamykane na noc?
Jestem tym zmartwiony, ponieważ nie mam żadnego noclegu na noc, co teraz przyjdzie zrobić..?? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Poszukaj informacji na stronach o spaniu na lotniskach, są takie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:54 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
No dobra już spanie jak spanie, ale czy można tam po prostu zostać na noc, nawet siedząc gdzieś na poczekalni?
W regulaminach często jest to napisane ale praktycznie nikt się nie czepia i można sobie "posiedzieć" do rana.
Jak na tym lotnisku jest w praktyce?
Proszę napiszcie, bo jestem teraz załamany i zakłopotany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 06 Maj 2018 00:07 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Mam nie lada problem, jak się z tego lotniska wyrwać po 23.00????
Na tą chwilę jestem uziemiony na ulicy pod lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 06 Maj 2018 01:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22485
Teravision?

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 06 Maj 2018 01:39 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Zeus, dziękuję ślicznie. Już myślałem, że dziś nie zasnę.
Rzeczywiście jest to jedyne rozwiązanie + dokupienie jakiegoś hotelu w Termini.
No chyba, że ta stacja Termini centrale jest otwarta, bezpieczna, zdatna i w miarę możliwa do przenocowania na dworcu?
Może ktoś wie?
Problemem może być, że w Termini będę ok. 1 w nocy, a zameldowania najczęściej w hotelach są do północy, więc może być za późno.

Co do busa, to mam przylot planowany na 23:00 ale zanim wszyscy wysiądą + ewentualne bagaże i wyjście to może być za późno. Chyba w takim razie wezmę rezerwację na ten ostatni po północy, czy to dobry pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 06 Maj 2018 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Termini jest w nocy otwarta (główny hall) i jest tam dużo ludzi ale nie uważam, aby bezpieczne było w takim miejscu spać.
Jeśli będzie ciepło to już bezpieczniej spać na ławkach przed lotniskiem choć osobiście sam bym się nie zdecydował.
Chyba że nie musisz spać - wtedy co innego.
Większość hosteli wokół Termini jest drogich jak na ich obskurny wygląd (często to "hotele" 2,3-gwiazdkowe, spałem w takim).
Koło Termini jest też jeden całodobowy McDonalds ale też były incydenty z różnymi typami wymuszającymi pieniądze itp. i na pewno nie da się tam spać.
Co do busa - ja kupowałem bilet na SIT Bus, ma stopa po drugiej stronie Termini (z dala od podejrzanych tłumów po stronie McD), różnica taka że w SIT można mieć bilet niewydrukowany więc kupiłem bilet tuż przed wylotem gdy wiedziałem, że wylecimy ~15 min po planowanym czasie, czyli że nadrobimy opóźnienie + lot ok.2h5min + 15/20 min na odbiór bagażu i 5 min na dojście.
Ale jak nie kupisz biletu to na miejscu w SIT/Terravision jest szansa, że się załapiesz na miejsce, chyba, że będzie duże opóźnienie to wtedy wtopa. Jak będzie dużo lotów wieczorem to czasem jest tłum do busów.
Godziny zamknięcia hal przylotów/wylotów są różne ale o ile pamiętam sprzed paru tygodni to koło godziny 4 jest sytuacja że obie hale są zamknięte na minimum 2 h. Napisy te sugerują, że jest to dla nich ważne oraz zaskakuje podróżnych więc pewnie chodzi o celowe przepędzanie osób które wcześniej spały na terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 06 Maj 2018 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Na temini ruch w nocy, dużo "przenośnych" kartonowych domków :roll: w okolicy podejrzane towarzystwo raczej, nie wiem jak w środku samego dworca czy włóczędzy się czepiają. Samoloty lądują tam normalnie po 23 więc ktoś widzi interes i na pewno coś do centrum jeździ. Ewentualnie pomyśl żeby się kimnąć w Ciampino może jest jakiś hostel. Do odważnych świat nalezy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group