Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania

[ 1155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 08 Gru 2017 19:00 

srebrny
Skoro jest automat to pewnie tak, ale poczekajmy, aż ktoś potwierdzi.
 Relacje PM off  

#922 PostWysłany: 09 Gru 2017 11:11 

A czy jest jakaś możliwość żeby chociaż przeczekać te 6 godzin do rana?
 Relacje PM off  

#923 PostWysłany: 09 Gru 2017 15:20 

Witam wszystkich.
W maju lecę pierwszy raz do Rzymu.
Studiuję ten wątek i szukam najlepszego dojazdu z lotniska do miejsca mojego noclegu.
Przylatuję do Rzymu o 8.30 w czwartek i muszę dostać się w pobliże Watykanu na ulicę Via Gregorio VII 58.
Wujek Google podpowiada trasę: A720 + A31 + A982.
I tutaj mam pytanie do "Tambywalców".
1. Czy według Was jest to najbardziej optymalna trasa?
2. Według prognozowanego czasy przejazdu powinienem zmieścić się w bilecie 100minutowym? Ale czy rzeczywiście mogę jechać na jednym bilecie?

Proszę też o inne/ lepsze propozycje. Nie muszą to być propozycje niskobudżetowe, no ale raczej na taksówkę się nie zdecyduję ;-)
Dzięki każdemu, kto pochyli się nad moimi pytaniami.
 Relacje PM off  

#924 PostWysłany: 09 Gru 2017 16:09 

Najlepszy to jest chyba autobus 720 + przesiadka do metra. Jedziesz na jednym bilecie (100 minutowym) za 1.5 euro. Po wyjściu z terminala idziesz cały czas prosto i kawałek dalej będą stanowiska dla autokarów, autobus 720 odjeżdża bodajże z 4.
 Relacje PM off  

#925 PostWysłany: 09 Gru 2017 16:29 

Nie najlepsza, a najtańsza: na jednym bilecie w 100 minut autobus 720 i metro z przesiadką między liniami by dotrzeć do Watykanu (jechałem tak w dzień roboczy w odwrotną stronę)
 PM off  

#926 PostWysłany: 09 Gru 2017 19:23 

OK, ale gdzie dojechać metrem i co dalej?
Bo nigdzie w bezpośrednim sąsiedztwie mojej kwatery w Rzymie nie widzę stacji metra, a spacer "farmera" z dwiema walizkami po Rzymie, to raczej mnie nie interesuje. :lol:
 Relacje PM off  

#927 PostWysłany: 09 Gru 2017 20:25 

niebieski
faktycznie, ta Twoja ulica nie leży blisko metra. Najbliżej jest od stacji Cornelia, linia A, więc przesiadka na Termini z B. Z bagażami nie jest to łatwe, bo Termini duże ;) ,Pewnie udałoby się na 1 bilecie 100min, ale potem ta ulica długa więc może jednak taxi ze stacji Cornelia. To już nie będzie daleko.
Powodzenia :)
 Relacje PM off  

#928 PostWysłany: 10 Gru 2017 17:24 

Mój adres w Rzymie to via Gregorio VII 58.
Z tego co widzę, to najbliższa stacja metra to "Baldo Degli Ubaldi". To jakieś 1,8km.
Blisko kwatery mam przystanek z autobusami 98, 881, 916, 982. I to chyba byłby najlepszy transport publiczny.
Trzeba tylko odpowiednio dobrać miejsce przesiadkowe.
 Relacje PM off  

#929 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Loty: 20
Kilometry: 26 898
Ile czasu spędzasz w Rzymie? Przy dłuższych wizytach zawsze wybieram wielokrotność 24-godzinnych, bo zwyczajnie wychodzi najtaniej i wszędzie da się podjechać autobusem, tramwajem, metrem albo pociągiem.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#930 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:31 

Przylatuję 17 maja rano, odlatuję 22 maja wieczorem.
Tak przeglądam internet i chyba najlepiej będzie jechać z Ciampino pociągiem na Termini i później 2 autobusami do miejsca zakwaterowania. Będzie najszybciej.
Co do poruszania się po Rzymie, to jak znam siebie i żonę, najwięcej będziemy chodzili na pieszo. Tak jest zawsze. Przecież jadę tam zwiedzać a nie jeździć po mieście :) .
Pewnie czasami trzeba będzie korzystać z komunikacji i jak teraz to widzę, to będą to raczej autobusy.
Tak na marginesie. Porównuję sobie (to co widzę w internecie) komunikację w Rzymie z komunikacją w Madrycie (to miałem okazję doświadczyć osobiście) i jak na razie to widzę mała przepaść (na korzyść Madrytu).
No ale, obiektywnie będę mógł powiedzieć dopiero po powrocie z Rzymu.
 Relacje PM off  

#931 PostWysłany: 12 Gru 2017 08:16 

Lotnisko Ciampino zamknięte jest między 0:00 a 4:30.
Czy ktoś wie czy stacja Termini jest też zamykana w nocy (z rozkładu pociągów wynika że nie kursują non stop)?
Jakieś pomysły praktyczne lub doświadczenia odnośnie przeczekania kilku godzin w nocy?
 Relacje PM off  

#932 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:44 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Autobus 720 kursuje bezpośrednio z lotniska - nie trzeba iść na przystanek za rondem.
Po wyjściu z terminalu - 100 metrów na wprost - jest miejsce z którego odjeżdża - stanowisko nr 4.
 Relacje PM off  

#933 PostWysłany: 10 Sty 2018 12:19 

Witam. Chciałabym skorzystać z opcji autobus 720+metro, ale nie chcę kupować biletu jednorazowego za 1,5 euro, tylko od razu zakupić Roma Pass. W Rzymie będę dokładnie 72 godziny dlatego jest to dla mnie najkorzystaniejsza opcja. Chciałabym zakupić ją już zaraz po przylocie i tu pojawia się pytanie czy będzie to możliwe na lotnisku o 21.00 wieczorem. Znalazłam informację, że punkt informacji turystycznej na lotnisku jest czynny do godz. 18.00. Czy w innym miejscu na lotnisku lub jego okolicach będę mogła zakupić kartę?
 Relacje PM off  

#934 PostWysłany: 25 Sty 2018 00:57 

Mam wylot z Ciampino w pon. o 6.45, jako że nocleg blisko Termini stamtąd chcę coś złapać.

I teraz mam zagwozdkę pierwszy Terravision o 4.30, tyle że Terracafè (w której jeśli dobrze rozumiem można kupić bilet albo pobrać kartę pokładową na 2O min. przed odjazdem) otwierany jest właśnie o 4.30. Co w tej sytuacji? Da się u kierowcy?

Może zatem lepiej pojechać SITBUSEM odjazd też o 4.30, tylko nie wiem czy bilety można kupić u kierowcy i czy też są jakieś "karty pokładowe".

Ktoś pomoże?
 Relacje PM off  

#935 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Widzę, że 3 km od lotniska jest stacja Ciampino. Na oficjalnej stronie włoskich "pociągów", jest bezpośredni kurs z: Ciampino to Roma Termini, za 1,5 euro. Wszyscy tutaj dają wskazówki z przesiadkami. Czy jest tutaj jakiś haczyk z tym kursem? Chce się dostać do Termini.

#936 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:44 

srebrny
To są prawdziwe pociągi i jadą bezpośrednio, ale chyba wszyscy dojeżdżali do nich autobusem.
 Relacje PM off  

#937 PostWysłany: 26 Sty 2018 19:00 
Awatar użytkownika

3 km to nie problem, jakieś 30-35 minut mega szybkim tempem, do zrobienia :)

#938 PostWysłany: 02 Lut 2018 13:19 
Awatar użytkownika

niebieski
Pytanie: czy Ciampino to zatłoczone lotnisko? Wylatuję w kwietniu, na tygodniu (czwartek) o 11:00. Czy mogę pojawić się o 10 z założeniem, że nie ma tam jakichś wielkich kolejek do kontroli bezpieczeństwa? A może takie widywaliście?
 Relacje PM off  

#939 PostWysłany: 03 Lut 2018 03:58 

niebieski
pojawic sie mozesz, a czy ci sie uda z kolejka to juz nie wiemy :ugeek:
 Relacje PM off  

#940 PostWysłany: 03 Lut 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Może by ktoś zaktualizował informacje o 720, bo autobus tej linii wjeżdża już na teren lotniska i jeździ również w niedzielę.

[ 1155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość