Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym
#181 PostWysłany: 19 Lut 2016 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@brzemia Ja rozumiem jeśli dzieci by miały pół roku, no może do 2-3 lat, to jakieś specjalne wymagania dietetyczne lub ew. Kids menu lub udogodnienia w postaci placków zabaw lub fotelików byłyby może przydatne. Ale jeśli piszesz w tym kontekście o 5 i 7 letnich dzieciach, to....
Jestem daleki od złośliwości i ironii, ale naprawdę twój problem wydaje mi się sztuczny. Pojedz po prostu do Rzymu i zobaczysz, że Twoje dzieci zakochja się we włoskich lodach, pizzy, calozone i 100 innych rzeczach. A zamiast shitowego, fast foodowego, jedzenia z Kids menu vel 'pomniejszona porcja' weź ew. jedno danie dla dwojga....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
 Temat postu: Re: Rzym
#182 PostWysłany: 19 Lut 2016 11:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Dzieki. Na pizze i super lody nie moga sie juz doczekac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#183 PostWysłany: 19 Lut 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
no właśnie. wreszcie głos rozsądku ;-) - Bez urazy.
Włochy, to kraj z jedną z najlepszych kuchni na świecie wiec jeśli tam się nie spodoba jedzenie, to zostają tylko McD, BK, PH i inne fastfoodziarnie...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#184 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:46 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
W Burger Kingu obecnie 9 nuggetsow za 1.5 euro :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#185 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Typowe włoskie jedzenie ;)
To po co jechać do Rzymu? przed Radomiem na stacji benzynowej też są tanie nugetsy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#186 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
jak widać temat rozwija się w dobra stronę...;-)
no cóż, wydawało mi się, że we Włoszech na każdym rogu czeka coś smacznego, ale jak widać można 'przkombinowac'
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#187 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Pragne tylko dodac ze to nie ja zapoczatkowalem temat fastfoodow. To polska zyczliwisc i ironia jak zwykle jest gora.
A liczylem na 1 post w stylu bylem z dziecmi na plaza de la plaza porcje dla dzieci byly super nie ma tloku. Naszym dzieciom smakowalo.
Prosze moderatora o wykasowanie ostatnich moich postow. Szkoda bitow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#188 PostWysłany: 19 Lut 2016 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
bez urazy...to komentarze do fast foodów
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#189 PostWysłany: 19 Lut 2016 14:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
brzemia napisał(a):
Pragne tylko dodac ze to nie ja zapoczatkowalem temat fastfoodow. To polska zyczliwisc i ironia jak zwykle jest gora.
A liczylem na 1 post w stylu bylem z dziecmi na plaza de la plaza porcje dla dzieci byly super nie ma tloku. Naszym dzieciom smakowalo.
Prosze moderatora o wykasowanie ostatnich moich postow. Szkoda bitow.

Brzemia, przecież poprosiłem o uściślenie pytania. Nie zrzędź tylko napisz o co konkretnie chodzi.
Chcę Ci pomóc, ale wciąż nie rozumiem o co chodzi.
Jeżeli chcesz, to dam namiar, w którym sklepie można kupić Bobovitę o smaku formaggio bo i taką widziałem
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
stomagirl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#190 PostWysłany: 19 Lut 2016 14:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zrozumialem przekaz. A wybor jest ogromny i raczej ciezko trafic cos kiepskiego. Mam nadzieje ze w okresie swiatecznym bedzie gdzie usiasc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#191 PostWysłany: 19 Lut 2016 14:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
No to Ci napisałem, że masz 10 stron, na których NIE trafisz na coś kiepskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#192 PostWysłany: 02 Mar 2016 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Idzik napisał(a):
Carlo Manto/ Via della Lungarett
a tak moge spytac orientacyjnie jak tam z kosztami? byłem dawno już w Rzymie (menu dnia- koło fontanny di trevi)- 7e/os ale to 2lata temu.
jakie te przystepne ceny? :) jeśli pamiętacie...

No więc restauracja nazywa się Carlo Menta, jest słusznie polecana, a menu wygląda dokładnie tak:

Image
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#193 PostWysłany: 09 Mar 2016 13:38 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Carlo Menta, Via della Lungaretta, 101 (Zatybrze) - zestaw przystawka, 2 dania i deser za 10/13 euro (chyba w zależności od pory dnia). Wino domowe 4 euro za 0.5 litra. Jedzenie dobre, relacja cena/jakość rewelacyjna. Polecam penne "Carlo Menta" - dość tłuste, bo chyba sos chyba na bazie śmietany, ale w smaku pyszne, Saltimbocca alla romana (mięso w szynce parmeńskiej z sałatą) średnie. Można się dogadać po angielsku. Zdecydowanie warto.

Pizzeria Pan'Unto, Piazza di San Rufina, 2 (Zatybrze, blisko Carlo Menta) - tanio, ale jakość nie powala. Pizza dość tłusta. 4.5 euro za pizzę z kilkoma dodatkami - dla 1 osoby wystarczające. Po angielsku nie pogada. Raczej nie warto.

Pinsere, Via Flavia, 98 (okolice Termini) - serwują odmianę pizzy zwaną pinse. Małe (średnica na oko 20 cm), na chrupiącym cieście z dużą ilością dodatków. W smaku rewelacja, cenowo też bardzo dobrze - 4-4.5 euro za sztukę, półtorej takiej pizzy na osobę wystarczy za obiad. Obsługa też bardzo sympatyczna i, co nie jest powszechne, mówiąca po angielsku. Zdecydowanie warto.

Antica Taverna (okolice Piazza Navona), Via di Monte Giordano, 12 - 8 euro za gnocchi z sosem bolońskim lub pomidorowym. Dobre. Ceny nieco wyższe niż, np. na Zatybrzu, ale miejsce jest bardzo przyjemne i zaciszne. Mówią po angielsku. Raczej warto.

Pizzeria Luzzi, Via di S. Giovanni in Laterano, 88 (okolice Koloseum) - czasem trzeba poczekać z 15 min na stolik. Jedzenie dobre (ravioli 8 euro - średnie, canelloni 8 euro - dobre, wino domowe 2.5 euro za 0.5 litra). Pyszne tiramisu za 4 euro. Szefo chodzi dookoła, dogaduje, pokrzykuje, przyśpiewuje sobie, a tańczy. Wszyscy pokrzykują kelnerzy pokrzykują do siebie po włosku. Klimat prawdziwie włoski. Mówią po angielsku. Często nie pamiętają co kto zamawiał przez co mogą twoje zamówienie dać komuś innemu. Zwróciliśmy uwagę kelnerowi na to, bardzo przepraszał i przyniósł za to sałatkę na koszt firmy. Fajne miejsce z dobrym jedzeniem i hałaśliwym włoskim klimatem. Warto.

Pompi, Via Albalonga, 7 (koło Schodów Hiszpańskich) - pyszne tiramisu (4 euro).

Old Bridge, Viale dei Bastioni di Michelangelo, 5 (okolice Watykanu) - pyszne lody.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#194 PostWysłany: 09 Kwi 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Arlu – Via Borgo Pio 135 Blisko Watykanu
Do tej restauracji trafiłam przypadkowo, gdyż szukałam polecanego na F4F Salento Salato, które jest na tej samej ulicy. Niestety ok. 21:30 Salento Salato było już zamknięte. Na Arlu zdecydowałam się dlatego, że w środku było dużo gości. W większości Włochów jak się okazało później. Przez przypadek zjadłam tam gnocci z sosem amatriciana, a tego dania nie było w karcie. Zamawiałam spagetti amatriciana, ale bardzo sympatyczna pani kelnerka powiedziała, że akurat mają pyszne gnocci i że zrobią mi je z sosem amatriciana. Zgodziłam się i dostałam je zapieczone pod częściowo chrupiąca, a częściowo ciągnącą się mozarellą. Faktycznie gnocci były fenomenalne – niemalże dosłownie rozpływały się w ustach. A cena normalna, czyli 9 euro i nie ma coperto. A jeszcze przed gnocci dostałam gratis niewielkie antipasto. To był taki prostopadłościan z jakiejś masy mączno-ziemniaczanej, ale innej niż na gnocci z sosem pomidorowym na wierzchu i odrobiną parmezanu oraz szczypiorku. Tylko nie wiem jak się to nazywało :roll:

Luzzi – Via di San Giovanni in Laterano 88 (na rogu z Via Celimontana) Blisko Kolosseum
Pizza 4 sery na cienkim cieście była bardzo dobra, domowe czerwone wino też. Ceny jak na Rzym średnio-niskie, czyli 7 euro za pizzę i 2,5 euro za pół litra czerwonego wina. Przy sąsiednim stoliku starsza para zamawiała lasagne. Jedna porcja kosztowała 5 euro, a była naprawdę bardzo duża, z nielimitowaną ilością parmezanu stojącego w dużej misce obok innych przypraw do ogólnego użytku. Około godziny 17:30 jak tam byłam to jeszcze z połowa stolików na zewnątrz była wolna, ale powoli schodziło się więcej gości. Na zewnątrz siedzieli głównie turyści, za to w środku było dużo Włochów. Chyba dla nich 15 stopni ciepła to jeszcze za mało by siedzieć na dworze :)

Pizzeria Giacomelli – Via Emilio Faa di Bruno 25
To typowo włoska trattoria, do której turyści zaglądają rzadko. Mi ją poleciła Irene – właścicielka pensjonatu, w którym mieszkałam. Zanim tam poszłam sprawdziłam opinie o tej restauracji na TripAdvisor i stwierdziłam, że można tam zajrzeć 8-) . Giacomelli znajduje się w dzielnicy Prati (na północ od Watykanu) i otwarta jest codziennie wieczorami od 19:30 do 23:00. Już samo to świadczy, że jest nastawiona na serwowanie kolacji lokalnym mieszkańcom. Większość kelnerów nie mówi po angielsku, ale właścicielka tak, więc można się normalnie porozumieć. Byłam w trattorii ok. 21:00 w piątek i chociaż lokal jest duży to czekałam na stolik 20 minut – tyle ile mi powiedziano. W międzyczasie widziałam 4 osoby wychodzące z niej z pizzami kupionymi na wynos. Ja jednak nie zdecydowałam się na pizzę, lecz na danie rybne, a konkretnie na stek z miecznika. Dostałam wielki jak pół talerza stek na dużej grzance z sałatą i pomidorkami cherry. I to wszystko za jedyne 9 euro. Zamówiłam jeszcze na przystawkę wielowarzywne kotleciki usmażone w panierce. Cztery spore sztuki kosztują 6 euro. W karcie są oczywiście też droższe pozycje, ale można w niej znaleźć również bardzo okazyjne dania, jak właśnie ten pyszny miecznik.

L’angolo di Napoli – Via Agostiono Depretis 77 Blisko Santa Maria Maggiore
W tej restauracji mają dużo rodzajów pizzy (większość w cenie 7-10 euro), ale ja zdecydowałam się na cielęcinę po rzymsku, czyli z szynką dojrzewającą, szałwią i sosem (saltimbocca alla romana). Samo danie kosztowało 13 euro, a w cenie była sałatka i fenomenalny sos. Frytki (5 euro), czerwone wino (4 euro) czy woda (1,5 euro) stanowiły osobną pozycję na rachunku. Jedzenie bardzo dobre, a obsługa miła i kompetentna, więc warto tam zajrzeć.

Pizzeria Amalfi 2 – Via dei Gracchi 5 Blisko Muzeów Watykańskich
Bardzo dobra pizza – ja wybrałam capriciosę (9,5 euro). Inne rodzaje pizzy są po 6-10 euro za sztukę. Do rachunku jest doliczany serwis w cenie 1 euro, ale obsługa jest dobra, a opłata niewielka, więc polecam to miejsce.

Terre e Domus Enoteca della Provincia de Roma – Foro Traiano 82 Blisko Kolumny Trajana
Zajrzałam tam przypadkiem, ale bardzo polecam spróbować deseru nazwanego jeśli dobrze pamiętam Cream de Domus, czy jakoś podobnie ;) To mus z serka marscapone, który smakuje jak gorzka czekolada, a podany jest na biszkoptach nasączonych alkoholem. Za jedyne 5 euro dostajemy wyborny smak i delikatną konsystencję, niestety porcja konczy się zbyt szybko. Próbowałam odtworzyć ten smak w domu, ale do oryginału mi jeszcze daleko, a i tak to jest teraz mój popisowy deser :D . Oprócz tego mają spory wybór makaronów w cenach ok. 10 euro.

Dolce Maniera – Via Barletta 27 Blisko stacji metra Ottaviano
Świetna cukiernia i nie tylko. Mają tam bardzo duży wybór rogalików i innych włoskich ciastek np. bardzo słodkich cannoli siciliani. Najtańsze rogaliki są w cenie 0,3 euro za sztukę (luty 2016). Są normalnej wielkości z nadzieniem nugatowym, budyniowym lub marmoladą (brzoskwiniową lub morelową – trudno dokładnie stwierdzić). Mi najbardziej smakowały te z kremem nugatowym. Są też inne rogaliki np. całe w kolorze czarnym bez nadzienia, nie słodzone – 0,5 euro albo z nadzieniem pistacjowym po 0,8 euro. Duży wybór różnych ciastek w cenie 1,0-1,5 euro. Z niesłodkich przekąsek można kupić na wagę malutkie ciasteczka z sosem pomidorowym (pizzette di sfoglia) albo z serem lub parówką (rustici di sfoglia). Minimalnie sprzedają chyba po 5 albo 10 dag tych ciastek, ale cenowo to jest ok. 1-2 euro, a ilościowo całkiem sporo ich wychodzi. Są też kawałki dużego placka (zwanego frolla) faszerowanego serem ricotta z warzywami i mięsem oraz pizza na kawałki, ale zwykle tylko jeden jej rodzaj. Bywałam tam o różnych porach i zawsze było tam sporo klientów, ale obsługa była bardzo szybka i sprawna.

Na straganach na Campo dei Fiori można kupić świeżo wyciskany sok z granatów lub pomarańczy po odpowiednio 4 lub 3 euro za kubek 0,2 l albo za dwukrotność kwoty i duży 0,4 l kubek. Sok jest pyszny, a na dużą porcję trzeba wycisnąć 4 dorodne granaty – to dopiero jest witaminowa bomba :P

Bardzo budżetową opcją wyżywienia się w Rzymie jest kanapka z pieczoną wieprzowiną w bułce zwana Panini porchetta. Kosztuje ok. 2,5-3,0 euro, a jest to naprawdę solidna kanapka, która spokojnie zastąpi obiad, bo niemal wszędzie można ją dostać ciepłą. Czasem nawet trudno wytłumaczyć sprzedawcy, że nie chcę by mi ją teraz podgrzewał, bo zamierzam ją schować do plecaka i zjeść za kilka godzin, jak znajdę fajne miejsce na miejski biwak (oczywiście z daleka od zabytków 8-) ). Opcja ta skierowana jest jednak do zadeklarowanych mięsożerców, bo oprócz ziół, którymi doprawione jest mięso, w kanapce nie uświadczy się ani kawałka pomidora, czy listka sałaty. Najlepszą porchettę kupiłam w sklepie L’antico Forno (Via delle Muratte 8) obok fontanny di Trevi.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#195 PostWysłany: 10 Sie 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Najlepsze miejsce na kawę, pyszne ciasto i romantyczny wypad :) :
Kawiarnia Chisotro Del Bramante
Adres: Via Arco della Pace, 5, Roma, Włochy
Niedaleko Piazza Navona. Za kościołem Santa Maria della Pace.

http://chiostrodelbramante.it/
https://goo.gl/maps/T2RZxhy6Nhq
https://www.tripadvisor.it/Restaurant_R ... Lazio.html

Miejsce dość mocno schowany. Wchodząc tam myślałem, że to galeria sztuki. I rzeczywiście, w jednym ze skrzydeł budynku takowa jest.
Kawiarnia głównie na 1 piętrze - trzeba pokonać piękne schody.
Obok kawiarni znajduje się również księgarnia z m.in. ciekawymi albumami.

Ceny normalne.
Klimat fantastyczny.
Zdjęcia z sieci:
Image
Image
Załącznik:
Komentarz do pliku: kawa
DSC_5361.jpg
DSC_5361.jpg [ 96.24 KiB | Obejrzany 4694 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#196 PostWysłany: 07 Lis 2016 13:48 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Wczoraj wróciłem opierałem się na miejscach poleconych ;P

POTWIERDZAM:
Carlo Menta, Via della Lungaretta, 101 (Zatybrze) Potwierdzam można polecić za stosunek jakości do ceny.
L'Angolo di Napoli Via Agostino Depretis, 77/a ocena dobra

Lody Old Bridge ;)

Nie za bardzo polecam:
Morganti Cafè Piazza del Viminale, 10/13 kawa średnia OK, ale cena za 2 szt. chleb tostowy +szynka +ser =12EUR :/

Ze swojej strony dodaje coś zaskakującego.
Kawa Cappuccino (z 6 wypitych najlepsze w Rzymie) duże 2EUR , Amerikana (za moc) 1,5EUR, i kanapki czy pannini w Termini Railway Station :) dodatkowo bardzo przystępne ceny.

i kawka na Lotnisku Ciampioni (po odprawie) nie dość , że dobra to jeszcze jest to najtańsza kawa jaką piłem na jakimkolwiek lotnisku EUROPY od 1,2-2EUR a przygotowałem się na 5EUR ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#197 PostWysłany: 08 Lis 2016 14:54 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Jeśli chodzi o lody to nam bardziej smakowały w Gelateria dei Gracchi niż w Old Bridge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#198 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:22 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Jakieś klimatyczne miejsce, gdzie mecze piłkarskie w weekend są puszczane w TV może ktoś polecić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#199 PostWysłany: 30 Lis 2016 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Polecam to miejsce. Na przeciwko Koloseum więc klimat jest :)

Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-11-30 o 17.00.20.png
Zrzut ekranu 2016-11-30 o 17.00.20.png [ 852.79 KiB | Obejrzany 3858 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#200 PostWysłany: 18 Gru 2016 17:47 

Rejestracja: 05 Sie 2016
Posty: 2
Ja polecam Ristorante La Scala in Trastevere, Piazza della Scala 58/61. Znakomite spaghetti carbonara, cena 9 euro. Kolejną restaurację, z której byliśmy zadowoleni, polecił nam nasz gospodarz - Osteria Margherita, Vicolo del Cinque 31.Pyszna pizza (capriciosa 8 euro). Opisywana w tym wątku restauracja Carlo Menta urzekła nas atmosferą, gwarem, możliwością usłyszenia wszystkich języków świata w jednym miejscu. Wypada też najkorzystniej cenowo. Jednak smak potraw to już nieco niższy poziom. Ogólna uwaga jest taka, że na posiłek warto wybrać się do uroczej dzielnicy Trastevere, gdzie ceny są odczuwalnie niższe niż w pobliżu najwiekszych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group