Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym
#141 PostWysłany: 30 Kwi 2015 13:03 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Carlo Monti na Zatybrzu - bardzo przystępne ceny, pyszna pizza, tiramisu i wino ;)

Lodziarnia La Palma, w moim odczuciu przereklamowana, jakoś mnie ich lody nie zachwyciły specjalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Rzym
#142 PostWysłany: 07 Maj 2015 12:39 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
A ja znów z takim pytaniem... Czy ktoś z Was korzystał z włoskiego Groupona? Są bardzo ciekawe pozycje w samym centrum Rzymu i to z rzeczywistym sporym rabatem (nawet do 80%). Na przykład pizza - "all you can eat" z piwem za 16E/2 os; 2/3daniowa kolacja z napojami i coperto np 20-25E za 2 os. Tylko czy ktoś korzystał i nie ma żadnych problemów? :-)

Czy w ogóle warto?

Trafiłem już na osobny wątek o zakupach grupowych... :) Dzięki! Czytam i się dowiaduję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#143 PostWysłany: 13 Maj 2015 12:46 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 155
Od siebie moge polecić restauracyjkę z pyszną pizzą i pastą w okolicach bazyliki San Giovani di Laterano - Spaccio Pasta na via Fillberto. Cenowo przystepna (pizza 6-8 euro, pasta 7-9 euro, peroni 4,5 euro duże).
Opinie:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

Dodatkowo ktoś pytał o buffet. Przechodziłem obok takowego, blisko Fontanny di Trevi - Bistot Qirino na Vialle delle Vergini. Cena 9 euro/osobe, zaglądałem przez szybkę sporo ludzi, jedzenie w podgrzewaczach też duży wybór.
Opinie:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#144 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Cytuj:
Dodatkowo ktoś pytał o buffet. Przechodziłem obok takowego, blisko Fontanny di Trevi - Bistot Qirino na Vialle delle Vergini. Cena 9 euro/osobe, zaglądałem przez szybkę sporo ludzi, jedzenie w podgrzewaczach też duży wybór.
Opinie:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html



Czasem tam jadam, nawet mam dodatkową zniżkę (prawidłowa nazwa Bistrot Quirino przy Via delle Vergini). Obsługa jest miła, wybór jedzenia całkiem duży i dość dobre. Restauracja (bufet) znajduje się w foyer teatru Quirino, można zajrzeć przez kotarę na scenę i miejsca siedzące na parterze. Za pierwszym razem jedzenie nakładają na białym talerzu, a przy kolejnej porcji wymieniają talerze na niebieskie, jeśli dobrze pamiętam.
Mają zawsze 2 czy 3 rodzaje makaronu, 2 rodzaje mięs, dużo sałatek, dodatków, a oprócz tego sałatkę owocową + wodę w cenie.
Ogólnie dla niewymagających - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#145 PostWysłany: 22 Maj 2015 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Jeśli chodzi o groupon włoski to warto się zarejestrować, bo co jakiś czas wysyłają 5 euro w prezencie. W połączeniu ze zniżką w portalu, robi się nam atrakcyjna cena ;) Podczas każdego wyjazdu staram się wyszukać sobie jakąś fajną okazję przy użyciu grouponu i opinii z tripadvisora. We Włoszech jest o tyle łatwiej, że można zarezerwować stolik poprzez aplikację i mieć zapewniony posiłek na określoną godzinę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#146 PostWysłany: 15 Cze 2015 17:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 209
Ze swojej strony na "budżetowy" obiad mogę polecić knajpkę "Da Guliana", blisko Muzeum Watykańskiego. Łatwo znaleźć, bo przy samych kasach wciskano ulotki, a przy uliczce, gdzie stoi restauracja kelnerzy byli aż zbyt nachalni by do nich wejść.
Jedzenie może nie jest wyjątkowe i z najwyższej półki, ale w skład zestawu za 10 euro (plus 10% napiwek) wchodzi:
- Pizza (cztery smaki do wyboru) lub lasgne lub makaron z wybranym sosem (bolognese, carbonara itp.)
- mix sałatkowy lub ziemniaki
- napój (małe piwo lub napój gazowany lub woda lub kieliszek wina)
- deserek - tiramisu lub mały kubeczek owoców
Porcje głównego dania nie były specjalnie duże, ale myślę, że 10 euro za taki zestaw to było całkiem ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#147 PostWysłany: 23 Lip 2015 14:37 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Jeśli to jest ta knajpa:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

to recenzje ma niezłe :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#148 PostWysłany: 23 Lip 2015 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Mogę polecić piekarnię/pizzernię na via del Banco di Santo Spirito 44- przedłużenie mostu Świętego Anioła - z widokiem na zamek Św. Anioła. Szczególnie polecam pizzę z figami i szynką parneńską. Mają też wyroby regionalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#149 PostWysłany: 18 Sie 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Natomiast jeśli chcecie spróbować lodów tradycyjnych bardzo dobrych i w dobrej cenie, to polecam lodziarnie Gelateria La Romana mieści się ona na Via Venti Settembre 60 jest to skrzyżowanie z ulicą Via Piave, łatwo znaleźć z reguły jest kolejka aż na zewnątrz lokalu.
Super lody, do wafla dają gorącą białą lub ciemną czekoladę,a na wierzch prawdziwą bitą śmietanę.
Cena za 2 gałki to 2e.
http://www.gelateriaromana.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#150 PostWysłany: 28 Sie 2015 18:13 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 209
borcak napisał(a):
Jeśli to jest ta knajpa:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

to recenzje ma niezłe :P


O kurczę, faktycznie niezłe opinie. Najwidoczniej musieliśmy mieć kupę szczęścia wyjątkowo, bo nie było żadnych dodatkowych kosztów itp. itd., wszystko zgadzało się z ulotką. No ale jeśli są takie komentarze to nie ma co tego miejsca polecać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#151 PostWysłany: 28 Sie 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
cekace napisał(a):
Ja radzę szukać lokali, które w nazwie mają Trattoria, w których przesiadują lokalsi.
Smacznie i wiesz, że zapoznajesz się z miejscową tradycją i kulturą.

Zdecydowanie polecam ta strategie. Co do poznawania kultury...to bym troche poelmizowal... ale obserwowanie zycia mieszkancow Rzymu w swoim naturalnym srodowisku - bezcenne.
A ceny czesto 50% i mniej niz w miejscach turystycznych.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#152 PostWysłany: 28 Sie 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
Tu chyba zjadłem najlepiej podczas ostatniego pobytu w Rzymie.
Gallo Matto, Via di S. Maria Maggiore, 172 (okolice Bazyliki S. Maria Maggiore, pomiędzy Termini a Koloseum).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#153 PostWysłany: 29 Sie 2015 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Troche od cenreum ale dojazd dobry: bus kolejka (kawalek do przejscia), ew. wlasny transport.
Czasami nikt nie mowi po angielsku - 99% lokalesi.
http://www.ristoranteziofrankie.it/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#154 PostWysłany: 29 Sie 2015 19:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 20
Od siebie mogę dorzucić knajpkę niedaleko termini. W środku lokalsi, obsługa wyluzowana bez nadęcia. Polecam pizze quatrro formagi i domowe winko:)

Ristorante Mamma Mia
http://www.tripadvisor.co.uk/1902528?m=19905
Viale Manzoni, 52, 00185 Rome Italy
Góra
 Profil Relacje PM off
wwr18 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#155 PostWysłany: 01 Wrz 2015 13:58 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Podzielę się też moim sposobem na niedrogie jadło w Rzymie. Jeszcze nie sprawdzone, bo do Rzymu wybieram się pod koniec miesiąca, ale zaplanowałem sobie to już w ten sposób:

Od jakiegoś czasu regularnie obserwuję włoskiego Groupona. Często rozdają kody na 20% zniżki. Dzięki temu kupiłem kilka grouponów, oprócz posiłków też np. lody przy Piazza Navona.

Średnio koszt menu: przystawka + mega pizza + deser + napój/wino wyszło z kuponem ok. 13 Euro za 2 osoby, a zestaw przystawka + makarony (jesz ile chcesz) + deser + napój 16 Euro.

Nocujemy przy Lateranie, więc większość restauracji znaleźliśmy w promieniu 1 km od naszego miejsca noclegu.

Minusem jest fakt, że trzeba wcześniej rezerwować - musimy więc mieć zaplanowane co i jak. Poza tym realizacja grouponów z reguł między 19 a 23, więc pora dla nas kolacyjna. Plusy? Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Poza tym liczymy na to, że raczej z oferty takiej korzystają miejscowi, a nie turyści.

Poza tym fajna oferta na włoskim grouponie za polecenie. Można np. polecić wujkowi/siostrze/znajomym i z ich konta dokonać z polecającego linku rejestracji, a później zakupu - po paru dniach wpada na konto 6 Euro (sprawdzone 3 razy).

Jeśli ktoś jest w stanie sobie w ten sposób zaplanować pobyt w Rzymie to myślę, że jest to całkiem ciekawa oferta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#156 PostWysłany: 01 Wrz 2015 14:30 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. A ja ze swojej strony powiem, że zawsze stołuję się w restauracji Carlo Manto/ Via della Lungaretta, 101, 00153 Roma, Włochy/ i nigdy się nie zawiodłem. Dobre jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Mogę gorąco polecić. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#157 PostWysłany: 01 Wrz 2015 14:50 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
orfik11 napisał(a):
Witam. A ja ze swojej strony powiem, że zawsze stołuję się w restauracji Carlo Manto/ Via della Lungaretta, 101, 00153 Roma, Włochy/ i nigdy się nie zawiodłem. Dobre jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Mogę gorąco polecić. Pozdrawiam

Pewnie to to sławne Carlo Menta na Zatybrzu, znajomy jest w Rzymie 2-3 razy w roku i za każdym razem się tam stołuje. Mówi, że był okres, kiedy było gorzej, ale w tym sezonie znów mocno się ponoć poprawili :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#158 PostWysłany: 01 Wrz 2015 16:30 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Tak, to ta sama. Kilka razy już tam się stołowałem i serio jestem zadowolony, również osoby które ze mną były wyrażały się pochlebnie. Do tego ceny są na prawdę przystępne. Co prawda ostatni raz byłem tam w listopadzie 2014 roku ale wszystko co jadłem było dobre i nie drogie. Polecam. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#159 PostWysłany: 18 Wrz 2015 22:27 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Carlo Manto/ Via della Lungaretta

a tak moge spytac orientacyjnie jak tam z kosztami? byłem dawno już w Rzymie (menu dnia- koło fontanny di trevi)- 7e/os ale to 2lata temu.

jakie te przystepne ceny? :) jeśli pamiętacie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#160 PostWysłany: 18 Wrz 2015 23:08 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Spaghetti/dobre/ cena ok. 5-6 euro, pizza od chyba 3-4 euro, generalnie to można za ok. 9-10 euro pojeść i napić się do obiadu czy kolacji wina. Ja za trzy osoby z posiłkami dla każdego/ np. pizza i spaghetti na osobę/ oraz napoje w tym 0,5 litra karafka wina płacę ok. 32-35 euro z koperto. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group