Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:15 

Rejestracja: 02 Cze 2011
Posty: 186
niebieski
Nie wiem, czy była już o tym mowa, ale dowiedziałem się że od jakiegoś czasu istnieje możliwość BEZPŁATNEGO nadania swojego bagażu podręcznego jako bagaż rejestrowany, pod warunkiem że spełnia on wymagania wagowe tzn poniżej 10 kg oraz wymiarowe. Ryanair wydał rozporządzenie mówiące o tym, że każda kolejna osoba osoba powyżej 140 osób na pokładzie ma obowiązek oddania przy gatecie swojego większego bagażu podręcznego jako free bag (żółta przywieszka) do luku bagażowego, ze względu na brak miejsca na pokładzie. W związku z tym, że jest to czasochłonne i dość uciążliwe dla osób odprawiających, pozwolono na bezpłatne nadanie bagażu przed odprawą bezpieczeństwa i zaoszczędzenie zamieszania przy gatach. Jest to dla nas o tyle dobra informacja, że możemy zabierać rzeczy niedozwolone w bagażu podręcznym takie jak scyzoryki lub pojemniki powyżej 100 ml. Jeśli wątek był już poruszany, wybaczcie i skasujcie.

POZdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:21 

Oczywiście było, tyle, że takie rzeczy to głównie na gate, bo i tak mało kto dobrowolnie chce się pozbyć swego podręcznego na czas lotu


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Mar 2015 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Przydałby się jakiś link albo cytat z regulaminu Ryanaira, żeby sobie druknąć na wypadek jakby obsługa przy check-inie miała inne zdanie na ten temat :D

Ale faktycznie - rozwiązanie idealne pod kątem przewozu rzeczy, które nie przechodzą przez security...
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:28 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Owszem, ale ostatnio bodajże w GDN bądź w GOT widziałem, że szukali ludzi, którzy chcieliby już przy check-in oddać bagaż podręczny jako rejestrowany. Jechał wtedy normalnie taśmociągiem, więc pewnie dałoby się w środku coś "przemycić"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:33 

ten typ postępowania, czyli proszenie o nadanie wraz z rejestrowanym do luku bagażowego bagażu podręcznego jest dość popularne wśród linii lcc np. norwegian każdorazowo mnie pyta czy nie chcę, przeważnie nie chcę (jest minus, bo na stanowisku jest waga, o czym wielu nie pamięta)

jest zapis na stronie Ryanair:
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... inbaggage/
Kod:
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie na pokład można wnieść jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże zostaną nieodpłatnie złożone w luku bagażowym.

ale jakiś taki mało konkretny, co do szczegółów
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2015 11:23 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Potwierdzam, od 19.01 możliwe jest nieodpłatne nadanie bagażu podręcznego przy check-inie. Dzięki temu można wziąć w podróż duże płyny %% :)

Działa m.in. w Krakowie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Mar 2015 12:41 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Spotkałem się z tym na gate - personel Ryana brał od ludzi bagaże do luku, szczególnie te "co większe" z wyglądu, ale nie wpadłem nigdy na to aby nadać bagaż za darmo przez check-in - super pomysł. Spróbuję za dwa tygodnie tak zrobić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2015 19:01 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Przed gatem zawsze wybierają te największe bagaże czyli walizki, w związku z tym obawiałem się, że nie wezmą mojego małego plecaka. Pytałem dziś na lotnisku i. wielkość czy kształt nie robią im różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2015 19:34 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 106
Loty: 10
Kilometry: 5 872
Taka kombinacja przyszła mi do głowy. Czy czasami nie jest to sposób na zabranie 2 (dużych) bagaży podręcznych? Czy gdzieś to sprawdzają, że już się oddało bagaż do luku i nie można mieć dodatkowo tego "prawdziwego" podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2015 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a przez lata mówiono, że tanie loty są tanie bo m.in linie oszczędzają na opłatach dla firm handlingowych

w co wierzyć ? : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kachel lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Mar 2015 16:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Zdarzyło mi się to już, lecąc do Londyny i na Teneryfę. Odprawa przez internet, na lotnisku po przejściu przez bramki, stojąc w kolejce do samolotu obsługa naziemna sama chodziła i się pytała, czy chcemy oddać bagaż podręczny do luku bagażowego. Potem oznaczała bagaż, przylepiała nam naklepki na wydruki odpraw (raz na telefon, bo odprawiliśmy się mobilnie) i bagaże oddaliśy przed wejściem do samolotu.
Jeśli się nie spieszymy i mamy czas poczekać na bagaż na lotnisku, to jest to świetna opcja, bo nie trzeba sie użerać z innymi pasażerami o wciskanie bagaży nad głowami. Bo o to zazwyczaj są awantury na pokładzie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@Japonka76 - tu nie chodzi o oddanie bagażu przed wejściem do samolotu, tylko przy stanowisku odprawy, dzięki czemu już przez kontrolę bezpieczeństwa przechodzisz bez walizki. Dodatkowo omijasz wymóg <100ml płynów w takim 'podręcznym'.

Zastanawia mnie tylko jedno, czy na pewno na każdym lotnisku taki numer przejdzie. Czasem byłoby to przydatne, choćby by kupić trochę miejscowego alkoholu, mając tylko podręczny, jednak np kupując 5 butelek Porto, gdy akurat na lotnisku OPO nie przyjmą walizki (bo stwierdzą np, że mają małe obłożenie i wszystko zmieści się do kabiny) to wszystko pójdzie do wywalenia (opcjonalnie do natychmiastowej konsumpcji :D )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
To bardzo dobre rozwiązanie, bo wpływa na szybkość przygotowania samolotu do wylotu i wreszcie w Ryanair to zrozumieli. Wymaga to zaangażowania personelu na lotnisku, ale lepsze to niż upychanie bagażu po całym samolocie a następnie wyciąganie części bagaży przed samolot. Doświadczyłem tego ostatnio na Teneryfie, gdzie obsługa przy odlocie nie pytała pasażerów o chęć zostawienia większych bagaży i skończyło się targaniem podręcznych przez stewardesy z samolotu do schodów. Opóźnienie 15 min. Czas to też pieniądz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W takim razie trudno mi stwierdzić, czy to jest możliwe. :?
Odprawiając sie przez internet i nie deklarując bagażu nadawanego nawet nie podchodzę do stanowiska odpraw.
Może to działa tylko w przypadku nadawania bagażu rejestrowego, i wtedy można dorzucić extra podręczny do luku.
Bo nie za bardzo widzę sens braku odprawy na lotnisku, braku nadania bagażu na lotnisku, a ja idę do stanowiska i proszę o nadanie bagażu podręcznego. Ale świat się zmienia, LCC też :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No właśnie ten temat jest o tym, że pomimo odprawy przez Internet możesz podejść do stanowiska odprawy i oddać tam bagaż podręczny do luku bagażowego - bezpłatnie :) Sens jest, choćby jak już pisałem, żeby 'przemycić' tam rzeczy których normalnie nie możesz zabrać na pokład, np.: napoje, coś ostrego itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Mar 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Ktoś już przetestował ten patent w Modlinie? Zabranie płynów do krajów skandynawskich to niekiedy większa oszczędność niż wartość biletu lotniczego. Jednak z punktu widzenia francy jest to dość ryzykowne, bo część osób dzięki temu może zrezygnować z nadawania płatnego bagażu 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Mar 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
patryk.stelmach napisał(a):
Potwierdzam, od 19.01 możliwe jest nieodpłatne nadanie bagażu podręcznego przy check-inie. Dzięki temu można wziąć w podróż duże płyny %% :)

Działa m.in. w Krakowie

Czy określenie "potwierdzam" oznacza, że tak zrobiłeś, czy słyszałeś, że można? Bo opórcz teoretycznych rozważań w tym wątku, chciałbym przeczytać, że to faktycznie gdzieś zadziałało :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Mar 2015 00:24 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Na lotnisku w Gironie jak najbardziej działa, pracownicy Ryana sami zaproponowali mi oddanie bagażu podręcznego jako rejestrowanego w normalnym checkinie (nie przy wyjściu), gdy byłem wyjaśnić problem z kartami pokładowymi. Nie miałem bagażu rejestrowanego, więc to nie ma związku - po prostu idziesz z kartą pokładową i biorą. Wtedy samolot był pełny, więc nie wiem czy jest taka opcja przy małym wypełnieniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
celiyan lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2015 11:43 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Łukasz napisał(a):
Ktoś już przetestował ten patent w Modlinie?


13. marca pytałem przy checkinie na WMI o nadanie bezpłatnego podręcznego (konkretnie pytałem czy mój mały plecak chciałoby im się rejestrować) i zostałem zapewniony, że nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Mar 2015 11:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No to i ja spróbuję przy najbliższej okazji: KRK-GDN, GDN-WMI. Zobaczymy.

Bagaż wtedy normalnie przyjeżdża na taśmie, nie ma żadnych cyrków z odbieraniem z luku, prawda?

Swoją drogą, szczytem bezczelności byłoby zabranie dodatkowego bagażu podręcznego (nie tego małego) po oddaniu już jednego do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group