Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
A może zwykły turysta już lecieć . Mam lot 15 stycznia i nie wiem co robić :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 30 Gru 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mmaratonczyk jak na razie nie ma przeciwwskazan, mozesz leciec i udanej wyprawy. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 30 Gru 2021 17:42 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@Sudoku Lufą lecę, a z tego co czytam to trzeba zrobić test przy tranzycie przez Niemcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Gru 2021 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cccc napisał(a):
patrze pozytywnie w przyszlosc, bo niedlugo wiosna i bociany przyniosa dobre wiesci z Afryki.


Wydaje się, że Republika Południowej Afryki przekroczyła szczyt niedawnej fali koronawirusa. Zostało to ogłoszone przez rząd RPA. Liczba infekcji spadła w zeszłym tygodniu o prawie 30 %. Zmniejszyła się również liczba hospitalizacji w prawie wszystkich prowincjach.

Z tego powodu godzina policyjna zostanie natychmiast zniesiona. Mówiono, że wariant Omicrona jest wysoce zaraźliwy. W porównaniu jednak, było mniej przyjęć do szpitala niż w poprzednich falach koronawirusa.

Szczesliwego NR.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 14 Sty 2022 22:11 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 9
Planuję lecieć na koniec miesiąca tranzyt 2h w Monachium przez Niemcy, orientuję się ktoś czy na powrocie muszę robić przed wylotem z Kapsztadu test PCR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: RPA covid -
#66 PostWysłany: 19 Sty 2022 23:42 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 8
Loty: 63
Kilometry: 231 000
Hej :)
Mam pytanie czy ktoś ostatnio podróżował do RPA?
Chciałem zapytać się jak to wygląda w praktyce? Kwestia lotów tam i powrotu, kwarantanny, testów, poruszania się na miejscu, otwarcia parków narodowych czy też atrakcji turystycznych.
Na stronie państwowej SA jest informacja o testach, maseczkach i dystansie jak również można przeczytać o zamkniętych , niektórych przejściach granicznych. Od przewodnika lokalnego wiem, że można tam się poruszać i zwiedzać. Jednak UE i GB zakazały tam lotów.
RPA jest jednym z kierunków, które rozpatruje na marcową podróż, ale kwestia niepewności z powodu omicrona skutecznie hamuje decyzję wylotu tam.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RPA - 2022
#67 PostWysłany: 19 Sty 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie za bardzo pomogę ale z tego co kojarzę UK miało znieść ograniczenia w podróżowaniu do RPA uznając, że obecnie nie ma to już sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sircrusader lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RPA covid -
#68 PostWysłany: 20 Sty 2022 12:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Loty do/z RPA się odbywają, choć może z mniejszą częstotliwością.
Na miejscu jest teraz @mmaratonczyk, więc może coś napisać odnośnie poruszania się i restrykcji na miejscu.
Lecąc tam trzeba mieć negatywny wynik PCR, a z powrotem zależy do jakiego kraju wracasz. Mogą być wymagane testy, a nawet kwarantanna, a w innych przypadkach nic.
Widzę, że wątek jest umieszczony w RŚA, a nie RPA, więc proszę modów o przeniesienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Tak jak przedmówca napisał dostać można się bez żadnych problemów . Samolot z AMS leciał w 100 % zapełniony . Na miejscu na otwartym terenie mało kto nosi maseczki , co innego w przestrzeniach zamkniętych , tam maseczki i dezynfekcja. Za bardzo nie wiem jak to wygląda w Kapsztadzie gdyż z rana ruszyłem w objazdowkę. Po knajpach nie chodzę więc tu nie pomogę . Wszystkie atrakcje tzn Parki Narodowe funkcjonują normalnie i co najważniejsze nie ma w nich za dużo turystów , W Kapsztadzie będę 27 stycznia więc wtedy mogę się podzielić spostrzeżeniami. Co do powrotu to do Niemiec bez testu , również Holandia w tranzycie bez testu . Będę leciał z Durbanu do Kapsztadu to się upewnię i dopytam na lotnisku, bo co innego w rozporządzeniach a w praktyce. Pozdrawiam z RPA 😀
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:04 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Właśnie wróciłem. Byłem 5 dni w Johannesburgu. W RPA wszystko otwarte i generalnie nie ma ograniczeń - bary, kluby, sklepy, muzea, hotele itp. Na zewnątrz mało kto nosi maseczki. za to w pomieszczeniach zamkniętych maseczki są obowiązkowe i generalnie wszyscy je noszą, ludzie się do tego stosują. Do tego na wejściach do pomieszczeń zamkniętych - obowiązkowa dezynfekcja rak. Wszędzie stoją psikadełka. Dodatkowo w wielu miejscach na wejściu stoi ochroniarz i sam wszystkim wchodzącym z automatu psika na ręce.
Aby wjechać do RPA trzeba mieć test PCR i jest to sprawdzane przy wylocie. Leciałem QR na trasie WAW – DOH – JNB – DOH – BER. Samolot na trasie DOH – JNB, wypełniony w jakiś 60%. Za to na powrocie JNB – DOH samolot wypełniony na maksa, dosłownie ani jednego wolnego fotela.
Na powrocie trzeba sprawdzić jakie ma się przepisy wjazdowe do kraju docelowego. Na check-in to bardzo dokładnie sprawdzają, wszelkie papiery. Jak tylko coś im się nie zgadza to od razu są na "nie" i mówią, że do samolotu nie wpuszczą. I od razu zaczyna się wykłucanie/dyskusje/telefony "wyżej".Co powoduje, że odprawa trwa baaardzo długo i to wszystko się strasznie ślimaczy. Nawet QR przysyłą smsy, że aby uniknąc wszelkich problemów proszę się pojawić na lotnisku JNB na 5h przed odlotem
Ogólnie to mam wrażenie, że zdecydowanie łatwiej wjechać do RPA, ale już zdecydowanie trudniej potem wyjechać 😉
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:10 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Czy jeśli lot z RPA do Europy jest taki, że deklaruje się w docelowym porcie tranzyt dalej, to oni drążą kolejne odcinki (inny przewoźnik i inny bilet), czy po prostu uznają, że tranzyt to ok i nie trzeba testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:03 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Dla przewoznika finalną destynacją jest ta, w której konczysz lot z nimi – lotnisko X. I z ich punktu widzenia musisz spełnić przepisy wjazdowe w tym miejscu – lotnisku X. Jesli ty z tej finalnej destynacji (lotnisko X) jedziesz gdzies dalej (lotnisko Y) to musisz im to udowodnic. Pokazac bilet, rezerwacje itp. Udowodnic to, ze ciebie obowiazuja przepisy tranzytowe na lotnisku X bo po prostu po zakonczeniu lotu z nimi na lotnisku X ty lecisz jeszcze dalej na lotnisko Y. Oni oczywiscie to baaardzo dokladnie sprawdzą (twoje bilety na trasie lotnisko X – lotnisko Y), sprawdza wymagania tranzytowe na lotnisku X, i wymagania wjazdowe na lotnisku Y i czy je spełniasz. Ale wcale nie powiedziane ze to zaakceptują. Jak trafisz na służbiste przy checkin to wcale nie musi być kolorowo. Dlatego, ze oni mają pełne prawo uznać, że z punktu linii lotniczej ty podróżujesz z nimi do lotniska X i tam kończysz podróż. I dlatego oni wpuszcza ciebie na pokład tylko wtedy kiedy spełnisz warunki wjazdowe kraju, gdzie jest lotnisko X. Ich wcale nie obchodzi co ty robisz dalej. U nich wykupiles bilet tylko do destynacji X.
Jeszcze jedna sprawa. Jak np., masz bagaż nadawany to nawet jeśli ty chcesz sobie zrobić transfer na dwóch roznych biletach to wcale nie jest powiedziane, ze linia ci go nada do twojej finalnej destynacji. Może nadac tylko wlasnie do destynacji X. A aby odebrać bagaż musisz już przekroczyć granice/kontrole itp. I już wtedy nie ma zmiłuj. Musisz spelniac wymogi wjzdowe kraju X.
Jedna bardzo istotna sprawa. Linia lotnicza nie weryfikuje tego wszystkiego tak dokladnie bo jest zlosliwa i chce maksymalnie utrudnic zycie i podrozowanie pasazerowi. Po prostu pasazer, który nie zostanie przepuszczony przez kontrole graniczna/sanitarna itp bo nie splenia przepisow wjazdowych na lotnisku, na które przywiozla go dana linia lotnicza to ten pasazer jest problemem dla danej lini lotniczej. Bo z punktu widzenia lokalnych wladz to ona nie dopelnila obowiazkow i wposcila na swoj poklad pasazera, ktory nie powinien sie tam znalezc. No wiec linie wolą unikac takich problemow wiec dmuchaja na zimne i przy checkinie bardzo wszystko dokladnie sprawdzaja czy na pewno wszystko jest ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
W moim konkretnym przypadku mam plan lecieć TK: CPT-IST-CDG i nie wychodząc nigdzie poza airside w CDG (nie nadaję bagażu) lecieć dalej prosto do Polski... (easyJet). Co oczywiście mogę łatwo przedstawić, że mam taki bilet. I teraz jest to bardzo dobre pytanie, co TK będzie chciał weryfikować, przepisy tranzytu do CDG i na tym zakończy (nie trzeba testu), czy drążyć co jest potrzebne dalej do kolejnego kraju (nie chce mi się wierzyć, że tak to analizują). Zatem pozostaje pytanie, czy dokumentując posiadanie biletu na dalszy lot, bez nadawania bagażu, są to warunki spełnione do uznania "to jest tranzyt, testu nie trzeba" i "my (TK) jesteśmy czyści".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja rok temu miałem sytuację, że wracałem z RPA do Austrii, skąd miałem do Polski wrócić samochodem lub pociągiem. Na lotnisku nie chcieli mnie wpuścić do samolotu bo wtedy Austria wymagała testu, a ja nie miałem, musiałem kupić na szybko bilety z Wiednia do Polski i im je przedstawić, wtedy i tak po kłótniach wydali mi boarding pass na lot do Wiednia, ciągle twierdzili że powinienem mieć wszystko na jednym bilecie, z bólami ale przeszło. Ale czy teraz coś takiego przejdzie, jak Ciebie potraktuj i na kogo trafisz, ciężko przewidzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:27 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@man4business Tak, bardzo wnikliwie to wszystko analizują. Sam bylem tego światkiem kilka dni temu. Miałem wrażenie, że obsługa QR na lotnisku w Johannesburgu każdy dokument ogląda po kilka razy z każdej strony i porównuje to z wymaganiami wjazdowymi, a wszelka nieścisłość w dokumentach od razu interpretuje na niekorzyść pasażera i mówi, że nie wpuści do samolotu. Miałem wrażenie, że większość osób miało jakiś problem z papierami i dyskutowało z obsługą.
Nikt ci też jednoznacznie nie powie, jak zostaniesz potraktowany przez obsługę lotniska. Może warto po prostu zadzwonić na infolinie TK i się zapytać jakie oni mają procedury na taką sytuacje jak twoja?
Albo po prostu żeby uniknąć stresu to może warto dla świętego spokoju zrobić ten test przed wylotem z RPA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 26 Sty 2022 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Ponieważ byłem na lotnisku w Kapsztadzie to zapytałem o ten transfer przez Holandię . I tak jak napisano wyżej , linie (KLM) interesuje tylko lotnisko docelowe i obowiązujące tam przepisy , czyli w moim przypadku Niemcy. Jestem zaszczepiony więc testu nie muszę robić . :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 27 Sty 2022 01:25 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
A czy w takim razie polisę ubezpieczenia też tak dokładnie sprawdzają ? O ile oczywiście w ogóle - bo informację o niej schowano w faqs, a ma pokrywać także koszty testu -sic!
Podobnie co do wymogu podpisania wyniku testu PCR przez lekarza? Zdroworozsądkowo zakładam, że wystarczy quasi ekektroniczny podpis czyli wskazanie osoby sporządzającej na wydruku wyniiku.
No i jak wygląda ten health screening na miejscu, wyrywkowe testy czy tylko mierzenie temperatury?
Ktoś się nadto orientuje czy lecąc tylko z podręcznym, już przy odprawie w BER dostanę bp na lot AMS-CPT, który po noclegu w AMS mam dopiero kolejnego dnia ale <24h ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Sty 2022 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Na locie z Kapsztadu do Berlina przez Amsterdam prawie jak za starych czasów . Wszystko szybko sprawnie, przy odprawie tylko paszport plus paszport covidowy i zero jakichkolwiek pytań . Przed kontrolą paszportową oddanie kart wylotowych i cała filozofia. Naprawdę poczułem się jak przed pandemią,, no tylko te maseczki nie dają zapomnieć że coś jest nie tak. Potwierdzam jeszcze raz liczy się kraj docelowy na jednym bilecie i panujące tam przepisy wjazdowe, przesiadki są nieważne .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mam pytanie, czy ktoś wieżdżał do RPA z innym testem niż PCR?
Bo na stronie KLM jest opcja, że można załadować testy przed lotem i tam podają:
"Certified negative COVID-19 NAAT test result".
Także na stronie rządowej RPA jest napisane:
" A traveler must provide a valid certificate with a negative COVID-19 test outcome, recognised by the World Health Organisation, or equivalent local accredited authority"
Czyli z tego wszystkiego wynikałoby, że nie trzeba mieć koniecznie PCR-a?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Mar 2022 23:41 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
W zeszłym tygodniu na locie FRA-CPT nikt nie sprawdzał testów, dopiero po wylądowaniu, ale nie wiem co w przypadku kiedy ktoś nie miał PCR'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group