Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:25 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Jestem w kryzysowej sytuacji.
Mam lot z Berlin Schönefeld o 20:20, linia Ryanair, lot nr FR110. Przy kupnie biletu nie uwzględniłem ze trzeba liczyć czas n zamknięcie bramek, a bramki zamykają o 19.50.
Tragedia jadę z Szczecina o 17.00, planowany przyjazd na 19.30. Zastanawiam się teraz jakie są szanse, że zdążę przejść bramki bezpieczeństwa i zdążyć do bramki?
Mam wykupiony Priorytet wejścia, bagaż tylko podręczny.Nie mam możliwości być wcześniej.
Przyjazd pod lotnisko mam na /VIS A VIS TERMINALA B parking 'P Bus'/ Czy ktoś się orientuje z którego terminalu może być ten wylot i czy to jest daleko?
Wiem, że jestem sam sobie winien ale wszystko w pospiechu i tragedia wyszła.


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Gru 2018 09:26, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Szanse jakieś nieduże są jeśli przyjazd na lotnisko nie będzie opóźniony (albo uda się przed czasem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2018 03:20 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Dziękuję, a jeszcze dopytam. Jak mam w Ryanair priorytet wejscia to moge niby dwa bagaże mieć. Mam ogólnie jeden co ma do 10kg ale miesci sie w tych starych normach co zawsze byly jako bagaz podręczny.
Czy musze go dać w Check in desk i do luku bagazowego czy moge go brac na pokład samolotu???
To w sumie w moim przypadku bardzo istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Gru 2018 05:27 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
To jest dosyć małe lotnisko, na ten najnowszy terminal D idzie się, nie wiem, może ze 2 minuty? Jeździłem tam ze Szczecina co najmniej kilkanaście razy i nie przypominam sobie żadnych większych opóźnień po drodze. Zależy, którędy jedziesz. Jak prosto na Schonefeld, to jest autostrada prawie pod samo lotnisko. Jak przez Tegel, to trzeba się trochę przebijać przez miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@Adam88x jeśli autobus przyjedzie punktualnie to raczej zdążysz. Najbardziej newralgiczny punkt moim zdaniem to security, ostatnio będąc na SXF odstałem z 20 minut, security jest jedno dla wszystkich terminali, więc jak będzie duża kolejka to będziesz się musiał trochę poprzepychać. Nie sądzę też, że punktualnie zamkną gate o 19.50 raczej z mojego doświadczenia zamykają sporo później, ale wiadomo gwarancji nie ma.
Jeśli dobrze pamiętam to lecąc właśnie FR110 gate podali dopiero ok. 40/50 minut przed odlotem.

Jak masz priorytet to bagaż zabierasz ze sobą.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 07 Gru 2018 10:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 07 Gru 2018 11:00 --

Na rozkładzie masz 2,30 min ale dojeżdża po 2.15 min. Oczywiście piszę o Follow Me. wielokrotnie sprawdzane. Z podręcznym kieruj się na C i tam szybko przejdziesz. 40 min przed odlotem zamykają bramki. Zdążysz :P

-- 07 Gru 2018 11:03 --

Dzisiaj pogoda w Szczecinie jest świetna . Teraz 9C a w Berlinie jeszcze cieplej. Co prawda zaczyna się weekend ale nie powinno być korków. Terminal B gdzie staje bus od terminala C gdzie będziesz wchodził dzieli ok 100m. Kierujesz się w prawo po wyjściu z busa. ,,C" to małe wejście tylko dla osób z podręcznym. Nie goń na żadne D bo tracisz czas na wejście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Jeśli wysiadasz przed terminalem B, to sprawdź jak wygląda kolejka na security, zwykle jest dużo mniejsza niż w D. W budynkach są tablice, informujące o czasie oczekiwania do security dla każdego terminala, więc łatwo się zorientować. Z moich obserwacji wynika, że najkorzystniej jest przechodzić kontrolę w B, jeśli masz bagaż, którego nie nadajesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Kolejki do security na poszczególnych terminalach możesz też sprawdzić online:
https://www.berlin-airport.de/en/travel ... /index.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dyzio1...na B jest wyrażnie napisane. Tylko dla osób które miały bagaż rejestrowany. Z podręcznym ma 90% szansy, że zostanie zawrócony. Panie z Zoll dbają o to często b.skrupulatnie co wielokrotnie zauważyłem. Podstawa przejść szybko security a nawet bez kolejki(krzycząc lub płacząc , że samolot już odlatuje :lol: ) to najlepszy wariant wg mnie...C. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@HandSome dobrze prawi, walić od razu do zbiorczej kontroli na wszystkie terminale czyli do C
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
HandSome napisał(a):
dyzio1...na B jest wyrażnie napisane. Tylko dla osób które miały bagaż rejestrowany. Z podręcznym ma 90% szansy, że zostanie zawrócony. Panie z Zoll dbają o to często b.skrupulatnie co wielokrotnie zauważyłem. Podstawa przejść szybko security a nawet bez kolejki(krzycząc lub płacząc , że samolot już odlatuje :lol: ) to najlepszy wariant wg mnie...C. :P

Od dawna omijam D...kiedy i tak kierowali często na C na którym nie było lepiej. Od dłuższego czasu korzystam wyłącznie z B i tylko z podręcznym...nigdy mnie nie zawrócili. Może mam szczęście...;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Mnie zawsze zawracali :lol: :lol: :lol: ale to pewnie przez ten typowo nordycki wygląd buzki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:13 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Nawet nie byłem świadom ryzyka ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Gru 2018 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Adam88x napisał(a):
Jestem w kryzysowej sytuacji.
Mam lot z Berlin Schönefeld o 20:20, linia Ryanair, lot nr FR110. Przy kupnie biletu nie uwzględniłem ze trzeba liczyć czas n zamknięcie bramek, a bramki zamykają o 19.50.
Tragedia jadę z Szczecina o 17.00, planowany przyjazd na 19.30. Zastanawiam się teraz jakie są szanse, że zdążę przejść bramki bezpieczeństwa i zdążyć do bramki?

Jaka tragedia??? ;)
Innym sie marza takie problemy.
Akurat zdazysz, ale nawet gdyby sie nie udalo to swiat sie nie konczy i powinienes miec plan "B".
Btw wczoraj sam nie zdazylem, spoznilem sie ok. 10 min., zamkneli bramki i dobranoc mamo. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Gru 2018 02:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wysiadasz przy B biegniesz przed siebie 50 metrów wchodzisz do C. Przeciskaj się do początku kolejki. Ryanair zamyka gate 15 minut do wylotu na SXF więc powinno być ok. Polecam posrpawdzać flightradar który samolot robi Twój rejs. Nie ma nic gorszego niż dobiec do bramki z bezdechem a tam nawet nie ma gate open :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Gru 2018 16:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Jeśli dojedziesz o czasie, to zdarzysz, bo masz 50 minut, a checkin zamykają na 40 minut przed lotem. Ja właśnie bym oddał bagaż i wtedy bez pośpiechu udał się do security. Samolot nie odleci wtedy bez Ciebie. Swoją drogą, na tym lotnisku pracują w większości osoby z grupami inwalidzkimi i potrafią skanować każda osobę po kilka minut. Najgorsze miejsce na ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2019 11:34 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
W sobotę rano 29.12 było sporo ludzi w kolejce do kontroli bezpieczeństwa w terminalu C (i tak miałem szczęście, bo za mną weszła jeszcze bardzo duża grupa ludzi) i czekałem około pół godziny. Pewnie to przez Sylwestra, dużo ludzi wylatuje w ten czas, ale trzeba mieć na uwadze, że to się zdarza. Ja zdążyłem, ale gdybym nie przyspieszył na autostradzie to nie wiem czy bym zdążył (a jeszcze nawet byłem zadowolony, że dotrę z zapasem, a nie na styk... no niestety nie :)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Sty 2019 12:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ostatnio coraz gorzej się dzieje na SXF. Przed Świętami byłem 2h przed odlotem i ledwo zdążyłem (byłem ostatnim, który wsiadał do autobusu dowożącego do samolotu). Ponad godzinę czekałem w kolejce do check-in'u i kolejne 45 minut do kontroli bezpieczeństwa. Wiem, że to był okres przedświąteczny, stąd dużo większy ruch, ale tydzień wcześniej wcale nie było lepiej.

Ponadto obsługa lotniska (która notabene nigdy nie grzeszyła nadmierną kulturą osobistą) staje się coraz gorsza. Po blisko 2h czekania w różnych kolejkach dostałem ochrzan pod bramką, że powinienem biegać po lotnisku! Poza tym już w samolocie usłyszałem, że opóźnienie będzie spowodowane koniecznością wyładowania bagażu osób, które nie zdążyły dotrzeć do bramki (ale jak widać zdążyły nadać bagaż, więc coś tu z obsługą lotniska jest nie halo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Sty 2019 03:55 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Jak zakończyła się twoja historia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2019 08:31 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@maciej.gol tak się zakończyła, że wrzasnąłem na typa, że od dwóch godzin jestem na lotnisku, babka sprawdziła mi kartę pokładową, a kierowca autobusu śmiejąc się skomentował całe zajście słowami "in der letzten Sekunde". Byłem ostatnią osobą, która wsiadła do tego autobusu, a więc zarazem ostatnim pasażerem, który zdążył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group