Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lut 2015 12:46 

Zakochasz się też w Rodos.
Wg mnie te dwie wyspy są równorzędne. Obie super.
Reszta jednak, jak Kos czy Zakynthos im nie dorównują.
Góra
 PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#22 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
barcelona666 napisał(a):
Nie chcę zaśmiecać forum, pytanie do osób które były i na Krecie i na Rodos - czy te wyspy bardzo się "różnią", w sensie przyrodniczym, kulturalnym, i ogólnie jeśli chodzi o "atmosferę"? Byłam na Krecie kilka lat temu i zakochałam się w tym miejscu, specyficznej przyrodzie, jedzeniu... Teraz planuję wakacje i chciałabym tam wrócić, ale kusi też poznanie czegoś nowego. Jednym zdaniem - czy miłośnik Krety zakocha się też w Rodos? ;)


W ferie byłem z rodzinką 5 dni na Rodos i kolejne 6 na Krecie.

O ile na Kretę wiem, że muszę wrócić, bo tam i miesiąc to mało, to na Rodos kolejne 5 dni to max. żeby zobaczyć i poczuć.

Rodos jest moim zdaniem zdecydowanie bardzie kameralne, w ciągu krótkiego styczniowego dnia da się objechać całą wyspę dookoła oglądając atrakcje (oczywiście nie wszystkie ;) ). Wszystkie atrakcje, są na wyciągnięcie ręki.

Jedyna rzecz, której nie znajdziesz na Rodos, nawet zimie o ośnieżone szczyty na horyzoncie, a to był widok, który codziennie ładował mnie pozytywna energią na Krecie.

Za to są świetne miejscówki odległe jedna od drugiej o 20-30 minut jazdy samochodem.

Jak widziałaś i lubisz Kretę, to i Rodos polubisz :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#23 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:36 

Rejestracja: 19 Lut 2015
Posty: 3
Styczniowe Rodos to nie to samo co zobaczenie wyspy wiosną np. w maju. Na Rodos przyciągają widoki, niesamowite fale po zach stronie wyspy i urokliwe zatoczki na wschodzie. Można nurkować i plażować, zwiedzać i smakować. Zima jest niewdzięczna na Rodos, wieją wiatry i pada deszcz takze polecam wyspę ale od maja do października (unikając jednak sierpnia). Mam opis wiejsc wartych zoabczenia na Rodos. JEśli kogoś interesuje to mogę podesłać.

Załączniki:
134799.jpg
134799.jpg [ 89.13 KiB | Obejrzany 7039 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Łysolek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#24 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 17
Dziękuję, chyba mnie przekonaliście :) Zachęcające też w moim przypadku to, że wyspa niewielka, bo chyba w tym roku nie będę mogła sobie pozwolić na wakacje dłuższe niż 10 dni, jest szansa że poznam trochę miejsce nawet w tak krótkim czasie. Rozumiem że wypożyczenie samochodu i samodzielne wycieczki są tak nieskomplikowane i przyjemne, jak na Krecie? @daga na pewno będę zainteresowana opisami miejsc, pewnie zwrócę się do Ciebie jak skonkretyzuję plany :) Ach i zdjęcie zachęca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Daga-daga lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#25 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Daga-daga napisał(a):
Styczniowe Rodos to nie to samo co zobaczenie wyspy wiosną np. w maju.[...]Zima jest niewdzięczna na Rodos, wieją wiatry i pada deszcz takze polecam wyspę ale od maja do października (unikając jednak sierpnia).


Ja widziałem Rodos w słońcu :D 5 dni temperatura 15-20 stopni jeden dzień wiało, i raz w nocy padało.
A kąpać też się kąpałem :P

Minus stycznia brak motyli i większość knajpek zamknięta, MEGA plus w ciągu dnia potrafiliśmy spotkać 1-2 turystów, a wszystkie "największe" atrakcje starożytne zwiedzaliśmy samotnie mieliśmy je na wyłączność.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#26 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 17
Ja klasycznie wyjazd na lato planuję :) Filtruję sobie oferty i chociaż miałam nie przekraczać budżetu 2000zł/os. ;p to moją uwagę przyciągnął hotel Coralli Beach - "bajeczny widok na zatokę", ponoć świetna kuchnia - choć i tak weźmiemy tylko śniadania, ale i to ważne, aneksy kuchenne w pokojach i w ogóle z opisu wydaje się och i ach - i teraz pytanie - kojarzy może ktoś ten obiekt? Rzeczywiście jest ok? Priorytetem dla mnie jest czystość no i właśnie dobre śniadanka ;)

mod: zapraszam do działu noclegi.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 20 Lut 2015 14:17, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie linka, dalszą rozmowę o noclegach proszę prowadzić w odpowiednim dziale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#27 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:01 

Rejestracja: 19 Lut 2015
Posty: 3
To jeszcze fotka z Rodos:

Załączniki:
rodos-1.jpg
rodos-1.jpg [ 134.61 KiB | Obejrzany 6985 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#28 PostWysłany: 07 Mar 2015 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Które plaże na Rodos są jednocześnie piaszczyste i długie? Najlepiej takie po których można by iść godzinami w jedną stronę, a przy okazji co jakiś czas zwiedzić jakąś atrakcję, a to kościółek, a to ruiny itp.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Rodos - Rodos
#29 PostWysłany: 07 Mar 2015 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Takich plaż jak nad Bałtykiem się nie spodziewaj ;)
Z pamięci nie podam nazw, ale najdłuższe plaże mają pewnie po kilkaset metrów.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#30 PostWysłany: 07 Mar 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Najdłuższa jest chyba w Faliraki i na oko na okolo 3km, więc już jest gdzie pospacerować ;)
Do tego jeszcze Prasonisi czyyli raj dla surferów na samum południu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#31 PostWysłany: 08 Mar 2015 05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Przyjrzałem się GoogleMaps i z tego co widzę cały pas północnego wybrzeża między miastem Rodos, przez Theologos do Kalavarda to praktycznie jedna długa plaża (z małymi przerywnikami). Jakie macie doświadczenia z tej części wyspy?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#32 PostWysłany: 08 Mar 2015 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Mnie Rodos znudziło. Byłem w kwietniu, wypożyczyłem samochód i objechałem wyspę. Motyle były niestety wtedy zamknięte. Polecam podjechać w pobliże płyty lotniska i porobić zdjęcia lądujących samolotów. Trochę zdjęć i opisów zamieściłem w relacji: http://explore-world.you2.pl/rodos-eksp ... iej-wyspy/
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#33 PostWysłany: 08 Mar 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Załącznik:
DSC_3809.JPG
DSC_3809.JPG [ 202.93 KiB | Obejrzany 6752 razy ]


Wjazd na najwyższy szczyt Rodos Atawiros (1215 mnpm) autem- bezcenne.
Załącznik:
DSC_4094.JPG
DSC_4094.JPG [ 215.87 KiB | Obejrzany 6752 razy ]

Załącznik:
DSC_4095.JPG
DSC_4095.JPG [ 207.79 KiB | Obejrzany 6752 razy ]

Załącznik:
DSC_4102.JPG
DSC_4102.JPG [ 207.65 KiB | Obejrzany 6752 razy ]


Po przejrzeniu fotek to aż mnie napisanie relacji naszło. Chyba w najbliższym czasie to popełnię.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#34 PostWysłany: 09 Mar 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A wjazd na ten Atawiros szutrówką, czy jakąś w miarę normalną drogą? i jak z jej szerokością?
Co do relacji, kibicuję!
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#35 PostWysłany: 10 Kwi 2015 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2013
Posty: 4
Cześć wszystkim :)

czy jest tu ktoś kto leciał na Rodos Ryanairem? Albo czarterem? Interesuje mnie konkretny termin (połowa lipca). Jakich cen za loty mogę się spodziewać? :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#36 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:30 

Jest tu taki ktoś. To ja. :D
Ryanairem , raczej tanio w lipcu nie polecisz. Ale pilnując na bieżąco czartery TUI jest szansa [ i to spora ] polecieć za 297 RT. I to z bagażem. Tylko trzeba to śledzić non-stop. A jak będą bilety, to natychmiast kupować. A jeszcze większe szanse są wtedy , jak wyspa obojętna. Na wszystkich innych już byłeś ? Ze tylko Rodos wchodzi w grę ?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#37 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ryanair nie lata z Polski na Rodos, więc w grę wchodziłyby jedynie loty z przesiadkami.
Opcja czarteru Enter Air (tui) jest chyba bezkonkurencyjna ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#38 PostWysłany: 10 Kwi 2015 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Raphael napisał(a):
A wjazd na ten Atawiros szutrówką, czy jakąś w miarę normalną drogą? i jak z jej szerokością?
Co do relacji, kibicuję!

W większości asfalt dobrej jakości, miejscami kawałek szutrówki, ale to około 11km od szosy więc się jedzie i jedzie...
Fiat Panda z wypożyczalni z trzema osobami na pokładzie spoko dała radę.
Na szczycie kawał ogrodzonego terenu wojskowego z radarem,ale przed metalowy płot w złym stanie okalający wykopaliska jakiejś osady. Warto obejśc i zobaczyć.
Byliśmy w czerwcu, na dole upał, a naszczycie czuć ostrzejsze i chłodniejsze powietrze, w końcu to ponad 1200 mnpm.

-- 10 Kwi 2015 21:18 --

yes napisał(a):
Cześć wszystkim :)

czy jest tu ktoś kto leciał na Rodos Ryanairem? Albo czarterem? Interesuje mnie konkretny termin (połowa lipca). Jakich cen za loty mogę się spodziewać? :ugeek:

Lecieliśmy w czerwcu z Gdańska (przez Stansted) na Kos na kilka dni, potem promem na Rodos, również na kilka dni, i powrót przez Londyn do Gdańska z jednym dniem gratis na zwiedzanie Londynu. Wszystkie odcinki Francą. Koszt wyszedł około 450zł RT.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#39 PostWysłany: 13 Kwi 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2013
Posty: 4
Anonymous napisał(a):
Jest tu taki ktoś. To ja. :D
Ryanairem , raczej tanio w lipcu nie polecisz. Ale pilnując na bieżąco czartery TUI jest szansa [ i to spora ] polecieć za 297 RT. I to z bagażem. Tylko trzeba to śledzić non-stop. A jak będą bilety, to natychmiast kupować. A jeszcze większe szanse są wtedy , jak wyspa obojętna. Na wszystkich innych już byłeś ? Ze tylko Rodos wchodzi w grę ?


rok temu byłAm :mrgreen: z chłopakiem na Krecie :) teraz chcielibyśmy zobaczyć Rodos :)
bilety biletami a wtedy jak radzicie załatwiać hotel? przez jakies biuro, booking.com czy jeszcze jakos inaczej? :)

LaVarsovienne napisał(a):
Ryanair nie lata z Polski na Rodos, więc w grę wchodziłyby jedynie loty z przesiadkami.
Opcja czarteru Enter Air (tui) jest chyba bezkonkurencyjna ;)


wiem wiem, ale mieszkamy w UK i mamy połączenie,
ale... w sumie to trochę bez sensu, że szukam informacji o cenach na polskim forum :lol: sorry, nie pomyślałam, trochę zakręcona jestem :twisted:

dzięki wielkie za odpowiedzi!

-- 13 Kwi 2015 01:16 --

To już teraz pomijają kwestie lotu to... czy znajdę na Rodos jakieś mieściny turystyczne z pięknymi, piaszczystymi plażami?

coś jak Falassarna na Krecie? :D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#40 PostWysłany: 13 Kwi 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
yes napisał(a):

To już teraz pomijają kwestie lotu to... czy znajdę na Rodos jakieś mieściny turystyczne z pięknymi, piaszczystymi plażami?

coś jak Falassarna na Krecie? :D
]



Prasonisi - duża piaszczysta plaża. Raj dla kitesurferów.
Na pewno tez w Lindos, jest piaszczysta zatoka.
Wielkich plaż piaszczystych długich na setki metrów to raczej na Rodos nie ma :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group