Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lut 2015 12:46 

Zakochasz się też w Rodos.
Wg mnie te dwie wyspy są równorzędne. Obie super.
Reszta jednak, jak Kos czy Zakynthos im nie dorównują.
 PM off  

Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#22 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:21 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
barcelona666 napisał(a):
Nie chcę zaśmiecać forum, pytanie do osób które były i na Krecie i na Rodos - czy te wyspy bardzo się "różnią", w sensie przyrodniczym, kulturalnym, i ogólnie jeśli chodzi o "atmosferę"? Byłam na Krecie kilka lat temu i zakochałam się w tym miejscu, specyficznej przyrodzie, jedzeniu... Teraz planuję wakacje i chciałabym tam wrócić, ale kusi też poznanie czegoś nowego. Jednym zdaniem - czy miłośnik Krety zakocha się też w Rodos? ;)

W ferie byłem z rodzinką 5 dni na Rodos i kolejne 6 na Krecie.

O ile na Kretę wiem, że muszę wrócić, bo tam i miesiąc to mało, to na Rodos kolejne 5 dni to max. żeby zobaczyć i poczuć.

Rodos jest moim zdaniem zdecydowanie bardzie kameralne, w ciągu krótkiego styczniowego dnia da się objechać całą wyspę dookoła oglądając atrakcje (oczywiście nie wszystkie ;) ). Wszystkie atrakcje, są na wyciągnięcie ręki.

Jedyna rzecz, której nie znajdziesz na Rodos, nawet zimie o ośnieżone szczyty na horyzoncie, a to był widok, który codziennie ładował mnie pozytywna energią na Krecie.

Za to są świetne miejscówki odległe jedna od drugiej o 20-30 minut jazdy samochodem.

Jak widziałaś i lubisz Kretę, to i Rodos polubisz :D
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:36 

Styczniowe Rodos to nie to samo co zobaczenie wyspy wiosną np. w maju. Na Rodos przyciągają widoki, niesamowite fale po zach stronie wyspy i urokliwe zatoczki na wschodzie. Można nurkować i plażować, zwiedzać i smakować. Zima jest niewdzięczna na Rodos, wieją wiatry i pada deszcz takze polecam wyspę ale od maja do października (unikając jednak sierpnia). Mam opis wiejsc wartych zoabczenia na Rodos. JEśli kogoś interesuje to mogę podesłać.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Łysolek lubi ten post.

#24 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Dziękuję, chyba mnie przekonaliście :) Zachęcające też w moim przypadku to, że wyspa niewielka, bo chyba w tym roku nie będę mogła sobie pozwolić na wakacje dłuższe niż 10 dni, jest szansa że poznam trochę miejsce nawet w tak krótkim czasie. Rozumiem że wypożyczenie samochodu i samodzielne wycieczki są tak nieskomplikowane i przyjemne, jak na Krecie? @daga na pewno będę zainteresowana opisami miejsc, pewnie zwrócę się do Ciebie jak skonkretyzuję plany :) Ach i zdjęcie zachęca.
 Relacje PM off
Daga-daga lubi ten post.

#25 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:53 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Daga-daga napisał(a):
Styczniowe Rodos to nie to samo co zobaczenie wyspy wiosną np. w maju.[...]Zima jest niewdzięczna na Rodos, wieją wiatry i pada deszcz takze polecam wyspę ale od maja do października (unikając jednak sierpnia).

Ja widziałem Rodos w słońcu :D 5 dni temperatura 15-20 stopni jeden dzień wiało, i raz w nocy padało.
A kąpać też się kąpałem :P

Minus stycznia brak motyli i większość knajpek zamknięta, MEGA plus w ciągu dnia potrafiliśmy spotkać 1-2 turystów, a wszystkie "największe" atrakcje starożytne zwiedzaliśmy samotnie mieliśmy je na wyłączność.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Ja klasycznie wyjazd na lato planuję :) Filtruję sobie oferty i chociaż miałam nie przekraczać budżetu 2000zł/os. ;p to moją uwagę przyciągnął hotel Coralli Beach - "bajeczny widok na zatokę", ponoć świetna kuchnia - choć i tak weźmiemy tylko śniadania, ale i to ważne, aneksy kuchenne w pokojach i w ogóle z opisu wydaje się och i ach - i teraz pytanie - kojarzy może ktoś ten obiekt? Rzeczywiście jest ok? Priorytetem dla mnie jest czystość no i właśnie dobre śniadanka ;)

mod: zapraszam do działu noclegi.

Ostatnio edytowany przez mashacra, 20 Lut 2015 14:17, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie linka, dalszą rozmowę o noclegach proszę prowadzić w odpowiednim dziale.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:01 

To jeszcze fotka z Rodos:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 07 Mar 2015 19:51 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 137 269
srebrny
Które plaże na Rodos są jednocześnie piaszczyste i długie? Najlepiej takie po których można by iść godzinami w jedną stronę, a przy okazji co jakiś czas zwiedzić jakąś atrakcję, a to kościółek, a to ruiny itp.

Temat postu: Re: Odp: Rodos - Rodos
#29 PostWysłany: 07 Mar 2015 20:08 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Takich plaż jak nad Bałtykiem się nie spodziewaj ;)
Z pamięci nie podam nazw, ale najdłuższe plaże mają pewnie po kilkaset metrów.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 07 Mar 2015 20:30 
Awatar użytkownika

złoty
Najdłuższa jest chyba w Faliraki i na oko na okolo 3km, więc już jest gdzie pospacerować ;)
Do tego jeszcze Prasonisi czyyli raj dla surferów na samum południu.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 08 Mar 2015 05:38 
Awatar użytkownika

srebrny
Przyjrzałem się GoogleMaps i z tego co widzę cały pas północnego wybrzeża między miastem Rodos, przez Theologos do Kalavarda to praktycznie jedna długa plaża (z małymi przerywnikami). Jakie macie doświadczenia z tej części wyspy?

#32 PostWysłany: 08 Mar 2015 07:27 
Awatar użytkownika

Loty: 651
Kilometry: 1 617 242
srebrny
Mnie Rodos znudziło. Byłem w kwietniu, wypożyczyłem samochód i objechałem wyspę. Motyle były niestety wtedy zamknięte. Polecam podjechać w pobliże płyty lotniska i porobić zdjęcia lądujących samolotów. Trochę zdjęć i opisów zamieściłem w relacji: http://explore-world.you2.pl/rodos-eksp ... iej-wyspy/

#33 PostWysłany: 08 Mar 2015 23:41 
Awatar użytkownika

srebrny
To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Załącznik:
DSC_3809.JPG

Wjazd na najwyższy szczyt Rodos Atawiros (1215 mnpm) autem- bezcenne.
Załącznik:
DSC_4094.JPG

Załącznik:
DSC_4095.JPG

Załącznik:
DSC_4102.JPG

Po przejrzeniu fotek to aż mnie napisanie relacji naszło. Chyba w najbliższym czasie to popełnię.

Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 09 Mar 2015 19:33 
Awatar użytkownika

srebrny
A wjazd na ten Atawiros szutrówką, czy jakąś w miarę normalną drogą? i jak z jej szerokością?
Co do relacji, kibicuję!

#35 PostWysłany: 10 Kwi 2015 01:28 
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim :)

czy jest tu ktoś kto leciał na Rodos Ryanairem? Albo czarterem? Interesuje mnie konkretny termin (połowa lipca). Jakich cen za loty mogę się spodziewać? :ugeek:
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:30 

Jest tu taki ktoś. To ja. :D
Ryanairem , raczej tanio w lipcu nie polecisz. Ale pilnując na bieżąco czartery TUI jest szansa [ i to spora ] polecieć za 297 RT. I to z bagażem. Tylko trzeba to śledzić non-stop. A jak będą bilety, to natychmiast kupować. A jeszcze większe szanse są wtedy , jak wyspa obojętna. Na wszystkich innych już byłeś ? Ze tylko Rodos wchodzi w grę ?
 PM off  

#37 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 126 865
niebieski
Ryanair nie lata z Polski na Rodos, więc w grę wchodziłyby jedynie loty z przesiadkami.
Opcja czarteru Enter Air (tui) jest chyba bezkonkurencyjna ;)

#38 PostWysłany: 10 Kwi 2015 21:11 
Awatar użytkownika

srebrny
Raphael napisał(a):
A wjazd na ten Atawiros szutrówką, czy jakąś w miarę normalną drogą? i jak z jej szerokością?
Co do relacji, kibicuję!

W większości asfalt dobrej jakości, miejscami kawałek szutrówki, ale to około 11km od szosy więc się jedzie i jedzie...
Fiat Panda z wypożyczalni z trzema osobami na pokładzie spoko dała radę.
Na szczycie kawał ogrodzonego terenu wojskowego z radarem,ale przed metalowy płot w złym stanie okalający wykopaliska jakiejś osady. Warto obejśc i zobaczyć.
Byliśmy w czerwcu, na dole upał, a naszczycie czuć ostrzejsze i chłodniejsze powietrze, w końcu to ponad 1200 mnpm.

-- 10 Kwi 2015 21:18 --

yes napisał(a):
Cześć wszystkim :)

czy jest tu ktoś kto leciał na Rodos Ryanairem? Albo czarterem? Interesuje mnie konkretny termin (połowa lipca). Jakich cen za loty mogę się spodziewać? :ugeek:

Lecieliśmy w czerwcu z Gdańska (przez Stansted) na Kos na kilka dni, potem promem na Rodos, również na kilka dni, i powrót przez Londyn do Gdańska z jednym dniem gratis na zwiedzanie Londynu. Wszystkie odcinki Francą. Koszt wyszedł około 450zł RT.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 13 Kwi 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Anonymous napisał(a):
Jest tu taki ktoś. To ja. :D
Ryanairem , raczej tanio w lipcu nie polecisz. Ale pilnując na bieżąco czartery TUI jest szansa [ i to spora ] polecieć za 297 RT. I to z bagażem. Tylko trzeba to śledzić non-stop. A jak będą bilety, to natychmiast kupować. A jeszcze większe szanse są wtedy , jak wyspa obojętna. Na wszystkich innych już byłeś ? Ze tylko Rodos wchodzi w grę ?

rok temu byłAm :mrgreen: z chłopakiem na Krecie :) teraz chcielibyśmy zobaczyć Rodos :)
bilety biletami a wtedy jak radzicie załatwiać hotel? przez jakies biuro, booking.com czy jeszcze jakos inaczej? :)

LaVarsovienne napisał(a):
Ryanair nie lata z Polski na Rodos, więc w grę wchodziłyby jedynie loty z przesiadkami.
Opcja czarteru Enter Air (tui) jest chyba bezkonkurencyjna ;)

wiem wiem, ale mieszkamy w UK i mamy połączenie,
ale... w sumie to trochę bez sensu, że szukam informacji o cenach na polskim forum :lol: sorry, nie pomyślałam, trochę zakręcona jestem :twisted:

dzięki wielkie za odpowiedzi!

-- 13 Kwi 2015 01:16 --

To już teraz pomijają kwestie lotu to... czy znajdę na Rodos jakieś mieściny turystyczne z pięknymi, piaszczystymi plażami?

coś jak Falassarna na Krecie? :D

Image
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 13 Kwi 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 170 177
niebieski
yes napisał(a):

To już teraz pomijają kwestie lotu to... czy znajdę na Rodos jakieś mieściny turystyczne z pięknymi, piaszczystymi plażami?

coś jak Falassarna na Krecie? :D
]

Prasonisi - duża piaszczysta plaża. Raj dla kitesurferów.
Na pewno tez w Lindos, jest piaszczysta zatoka.
Wielkich plaż piaszczystych długich na setki metrów to raczej na Rodos nie ma :)

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości