Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Sty 2017 15:33 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
musze poszukac - myslalem ze mam :P
nie raz - ale fakt Europa nie jest czesto... raczej Azja. A dualism sluzy mi tutaj czesciej :P Ale kto cwanemu zabroni nie tracic kasy
btw dzieki chlopaki :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bezpłatny roaming bez ograniczeń od 15 czerwca 2017 - czy to jest nadal aktualna sprawa?

Majac np NJU wszystko bez limitu /rozmowy,sms/ plus ponad 30 GB netu
bedac za Odra wszystko nadal bedzie free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:23 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
correos napisał(a):
Bezpłatny roaming bez ograniczeń od 15 czerwca 2017 - czy to jest nadal aktualna sprawa?

Majac np NJU wszystko bez limitu /rozmowy,sms/ plus ponad 30 GB netu
bedac za Odra wszystko nadal bedzie free?

Nikt raczej nie zmusi operatorów żeby wszystkie pakiety i usługi obowiązywały w roamingu więc obstawiam, że nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Sty 2017 16:58 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Właśnie cały szkopuł w tym, że Komisja Europejska chce zmusić operatorów do tego, aby opłat roamingowych nie było wcale.

Cały czas trwa dyskusja nad bezpiecznikami, aby uniknąć sytuacji kiedy klienci kupują karty SIM/podpisują umowy w kraju o niższych cenach rozmów/internetu mobilnego a korzystają w tych, w których są droższe.

Pojawiły się na to różne pomysły: np. żeby był limit za granicą (rozmów/internetu itp.) ustalony jako jakiś % tego co korzystamy w kraju albo aby karta co ileś dni musiała się logować w sieci macierzystej - ale jak dotąd wszystkie wylądowały w koszu. Proponuję śledzić temat bo pewnie niedługo KE ustali jak ostatecznie będzie to funkcjonowało. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć, że w granicach rozsądku będzie można korzystać w Unii z rozmów/internetu mobilnego bez opłat roamingowych. Mam nadzieję, że wkrótce się przekonamy gdzie jest granica rozsądku i KE to ustali:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Sty 2017 17:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Wychodzi na to, ze wszystko zalezy od kraju, z ktorego ma sie numer. Ja mam umowe niemiecka i stala miesieczna oplate za rozmowy i transfer danych niezaleznie od tego, w jakim kraju EU sie znajduje. Ale to raczej dobra wola mojego operatora a nie odgorne narzucenie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Sty 2017 17:24 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Obecnie ewentualny brak opłat roamingowych wynika z umowy z operatorem i jego woli, aby taką usługę oferować.

Od 15 czerwca jednak sytuacja o tyle się zmieni, że wejdą w życie przepisy, które obejmą zasięgiem UE i wszystkich operatorów na terenie UE. Wtedy będzie można już powiedzieć, że takie zasady zostaną narzucone operatorom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
No i mamy "porozumienie-kompromis" i kolejne obniżki cen
Od 15.06.2017 maksymalne ceny 'hurtowe' będą się kształtować na poziomie
minuta 0,032 E
SMS 0,01E
GB danych 7E !!
http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... book_money
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Lut 2017 00:27 

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 26
Mam wrażenie, że polskie media całkiem się pogubiły w sprawie roamingu i nie rozumieją sensu jaki kryje się za decyzjami podjętymi przez Radę UE, a dodatkowo mylą daty.
Money.pl np. twierdzi, że roaming zniknie od 1 czerwca br. a będzie to 15.06.2017.

Już ponad rok temu ustalono to co można przeczytać na oficjalnych stronach UE:
http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_pl.htm

Od 15.06.2017 opłaty roamingowe w zakresie połączeń głosowych, SMS-ów, transferu danych znikają.
Rada UE ustaliła teraz jedynie wewnętrzne zasady rozliczeń pomiędzy operatorami,
które nie mają wpływu na przeciętnego Kowalskiego gdyż jak zostało wcześniej ustalone operatorzy GSM nie będą mu mogli naliczyć opłat za roaming.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lut 2017 20:36 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Próba wytłumaczenia jak będą działały ograniczenia co do roamingu:

http://ec.europa.eu/newsroom/dae/docume ... c_id=42307

Jeżeli chodzi o abonamenty, są dość jaśni: jeśli w swoim abonamencie płacisz za GB mniej, niż byś płacił według wymyślonej przez komisję stawki za GB, to w roamingu nie będziesz mógł wykorzystać wszystkich GB w które masz w abonamencie. Zamiast tego przeliczą ile GB się należy w roamingu, na podstawie kwoty, którą płacisz co miesiąc za abonament, oczywiście po ich stawce wholesale (stawka wholesale za GB notabene będzie się zmniejszać z czasem) i tylko do tej wyliczonej ilości GB będzie można korzystać za darmo z internetu w roamingu.

Natomiast co do prepaidów, to nie podejmuje się interpretacji tego w przypadku kiedy ma się np. prepaida z wykupionym jakimś pakietem danych :) (a chyba 99% osób w PL z prepaidami korzysta z jakichś pakietów albo bonusów)


Edit: Operators can ask the consumers to provide evidence that they live or have stable links to the country before
including «Roam like at Home» in a new contract.


To sugeruje że ciągle będą "kontrakty" (abonamenty? prepaidy?) w których nie będzie w ogóle roamingu zagranicą? Czyli nie stanie się to normą, tylko wyjątkiem, jeśli odpowiednio udowodnimy to co mamy udowodnić operatorowi? A w interesie operatora będzie, żeby udowadnianie tego było jak najtrudniejsze?
Niedługo może stać się coraz trudniej kupować prepaidy za granicą. Operatorzy komórkowi z państw UE gdzie stawki operatorów komórkowych są relatywnie niskie (np. Polska) pewnie będą bardzo niechętnie sprzedawać prepaidy obcokrajowcom gdyż na takich produktach pewnie będą ponosić straty - klienci będą używali ich prepaidów do granic darmowego roamingu, a operator będzie musiał za to płacić (wyższe) stawki wholesale zagranicznym operatorom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
A czy wiadomo jak będą rozliczane pakiety internetowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Lut 2017 22:40 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 6
Nie ma sie co napalać.Od 10 lat pracuję za granica a od kilku słyszę,że w przyszłym roku juz nie bedzie roamingu.Z roku na rok ta sama gadka.Jak zniosa to wtedy uwierzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Lut 2017 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tyle że o tym zniesieniu w czerwcu 2017 trąbią od 3 lat :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Lut 2017 06:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
@‌tomiko81
Pewnie tak jestes zajęty praca, ze nie zauważasz, ze prawie każdego roku opłaty roamingowe drastycznie spadaja :?: :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Tym bardziej, że 10 lat temu płaciło się za... odebrane SMSy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
A jakieś 26 lat temu za odbieranie samych połączeń w Polsce, na polski numer komórkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 13 Lut 2017 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
Tym bardziej, że 10 lat temu płaciło się za... odebrane SMSy.

Jesteś pewien że tak było? Bo jaj mam telefon jeśli dobrze liczę, od około 14-15 lat i nigdy nie płaciłem za granicą za odbieranie smsów. Rozmowa to co innego, możesz ja odrzucić i de facto odbierając zgadzasz się na dodatkową opłatę, a smsa odrzucić się nie da :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 13 Lut 2017 14:23, edytowano w sumie 1 raz
Zapomniałem jak jestem stary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Lut 2017 14:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Dla przypomnienia - potocznie nazywane były kaloryferem i cegłą i tak wygladały:
Ważyły ponad 4 kilogramy.

Załączniki:
pobrane (1).jpg
pobrane (1).jpg [ 6.43 KiB | Obejrzany 1279 razy ]
pobrane.jpg
pobrane.jpg [ 8.48 KiB | Obejrzany 1279 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Lut 2017 14:22 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
OK , ciekawe , ale ... wychodzi poza ramy tematu :-)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Lut 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
krasnal napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
Tym bardziej, że 10 lat temu płaciło się za... odebrane SMSy.

Jesteś pewien że tak było? Bo jaj mam telefon jeśli dobrze liczę, od około 14-15 lat i nigdy nie płaciłem za granicą za odbieranie smsów. Rozmowa to co innego, możesz ja odrzucić i de facto odbierając zgadzasz się na dodatkową opłatę, a smsa odrzucić się nie da :)

Pamiętam, że słono zapłaciłem za "dostęp do internetu", który polegał na tym, że kolega wysyłał mi co jakiś czas wyniki i newsy piłkarskie poprzez smsy z Gadu-Gadu. 8-)

Może było to naliczane w jakiś inny sposób, a może odpowiedź na takiego smsa (wiadomość wyświetlała się na gg) kosztowała więcej niż wysłanie klasycznego smsa. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Lut 2017 15:06 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Ceny roamingu w UE spadają, ale jakoś nikt nie zauważa że jednocześnie wszyscy operatorzy w Polsce podnieśli cenę za minutę rozmowy do krajów UE. Np. w Orange taka przyjemność kosztuje 2,3 zł/min. Tutaj więcej na ten temat: https://komorkomat.pl/roaming-nie-dla-wszystkich/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group